Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepis na drugo fakulteto

Prepis na drugo fakulteto

Razmišljam v prepisu na drugo fakulteto, odločitev še ni dokončna. Ali se moram prijaviti zdaj, do 18.3. in če se avgusta ne odločim za vpis, se enostavne ne vpišem in ostanem na tej fakulteti? Ali se lahko vpišem septembra, ker se mi bi nekaj izpitov priznalo?

Imam isto vprašanje


Ali na tisto fakulteto kamor bi se vpisali ( ti in ona, ki tudi sprašuje) pa ne moreta stopit? In vprašat. A referata ti dve fakulteti nimata?
In vedve hodita na fakulteto? A čistit, ker drugače ne morem verjet, da taka vprašanja postavljata tukaj, namesto v referatih fakultet?
Bog nam pomagaj, pred vama v službah? Bosta na mon vprašali!


Ali na tisto fakulteto kamor bi se vpisali ( ti in ona, ki tudi sprašuje) pa ne moreta stopit? In vprašat. A referata ti dve fakulteti nimata?
In vedve hodita na fakulteto? A čistit, ker drugače ne morem verjet, da taka vprašanja postavljata tukaj, namesto v referatih fakultet?
Bog nam pomagaj, pred vama v službah? Bosta na mon vprašali!
[/quote]

Upam, da bo kdo, ki bo vedel, odgovoril.

Hej, se strinjam z osebo Kdaj prijava- pokliči na referat.
Ker ti sedaj misliš, sa se ti bodo priznali predmeti, pa to sploh ni nujno.
Prijatelj se je prepisal iz LJ v MB in so mu nekaj predmetov priznali, sestrična pa se je prepisala iz MB v LJ pa ji niso priznali skoraj nobenega- pa sta oba študirala isto smer in v MB in v LJ.

Tako, da raje preveri kaj se ti sploh prizna. In to moraš ali klicati na referat ali poslati vsaj mail. Tukaj ti na to ne more nihče odgovoriti.

Ok, sama pa sem se prepisala iz ene fakultete na drugo.
Prijaviš se sedaj, ko so prijave, ker boš drugače (v drugem roku) lahko vpisal le tisto fakulteto, ki je še prosta.
Je pa tako, da ko se vpišeš na drugo fakulteto se moreš iz te sedaj izpisati. Torej se julija/avgusta izpišeš in se, ko so vpisni roki na drugi fakulteti vpišeš.
Vse je isto kot takrat, ko si se prvič vpisal.

Pozor pa glede tega: vmesni period nimaš statusa. Ker se boš iz sedanjega faksa izpisal, drug status pa ti začne veljati oktobra. Torej ne moreš delati preko študenta, nimaš bonov, nisi zavarovan.

In s ponovnim vpisom izgubiš možnost ponavljanja.

Kot je bilo pa že zgoraj rečeno: pokliči na faks. Se mi zdi res neumno in neodgovorno, da to sprašuješ po forumu. Če si zrela in odrasla oseba, boš pa ja zavrtel številko faksa in se pozanimal? Itak se gre za tebe.

Ali se moram prijaviti zdaj, do 18.3. in če se avgusta ne odločim za vpis, se enostavne ne vpišem in ostanem na tej fakulteti?
Ja, če se ne izpišeš avgusta, potem ostaneš na isti fakulteti. In se septembra prijaviš v višji letnik.

Ali se lahko vpišem septembra, ker se mi bi nekaj izpitov priznalo?
Vpišeš se lahko tudi septembra-če bo še kakšno mesto prosto. Saj veš, da najprej zasedejo mesta tisti, ki so se prijavili v prvem roku.

Še odgovori direktno na ta vprašanja.
Pa vseno ne kar slepo vrjet kaj se ti prizna in kaj ne. To ti lahko odgovorijo edino iz referata.

Hvala za odgovor. Seveda bom potem poklicala še na referat. Se pravi, če se do 18.3. prijavim na novo fakulteto, se enkrat avgusta izpišem iz stare in vpišem na novo, moram za tisti vmesni čas do oktobra plačati tudi zdravstveno zavarovanje?

Tako ja. Ti si vpisan tu kjer si. Preden se vpišeš na novo fakulteto se pa na tej izpišeš.

Mislim, da si moreš plačati dodatno zavarovanje. Jaz si ga takrat nisem, ker zelo redko zbolim in sem se zanašala na to, da ne bom šla vmes v bolnico.
Sem si pa plačala zavarovanje med prestopom iz diplomskega na magistrski študij (takrat imaš isto stanje, ker ko zagovarjaš diplomo si vmes med čakanjem na 1.10. brez statusa- sedaj so to odpravili), za vsak slučaj, ker neveš kaj se ti zgodi. Pa je bilo nekje 30e, če se prav spomnim.

Hvala za te informacije. Glede zdravstvenega zavarovanja v referatu najbrž ne bi povedali, sama pa ne bi pomislila.

New Report

Close