Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek fant in samomor

fant in samomor

nekaj tednov nazaj mi je fant, ki mi je všeč povedal, da je skušal narediti samomor. mene je to kar malo odvrnilo in ne vem, če bi bla s tako osebo v zvezi sploh. kaj če bo poskusil še enkrat? ne vem, kar malo sem se ohladila pa vem da je to malo krivično.. kaj pa vi menite?

Eh, so fu*king what?

Poskušal… mogoče je dramatiziral. Vsakega so verjetno kdaj obšle misli, kaj pa če se skenslam? Pride moment, ko si od brezvoljnosti tak kot kp dreka. Nč od tebe. Mogoče bo s tabo videl boljšo perspektivo? Who knows.

Faking šit, še jaz sem danes pomislil, kaj oa če se v steber razkantam s kamionom? Hmmm šit anede. Pa ni bilo nč od tega.

Glej dečwa, če je normaln in ti ne utruja preveč s svojo preteklostjo pozab. Tvoj problem je da se ne znaš sprostit. Takim bi res na recept mogl predpisat ganđo, da bi se vam vsaj enkrat fučkalo in bi bili mal življenjski. Fak in to jst rečm k sm prot drogam…

Relax, and Njoy… so bolj pomembne reči v partnerstvu kot neki premisleki o preteklosti.

Eh, so fu*king what?

Poskušal… mogoče je dramatiziral. Vsakega so verjetno kdaj obšle misli, kaj pa če se skenslam? Pride moment, ko si od brezvoljnosti tak kot kp dreka. Nč od tebe. Mogoče bo s tabo videl boljšo perspektivo? Who knows.

Faking šit, še jaz sem danes pomislil, kaj oa če se v steber razkantam s kamionom? Hmmm šit anede. Pa ni bilo nč od tega.

Glej dečwa, če je normaln in ti ne utruja preveč s svojo preteklostjo pozab. Tvoj problem je da se ne znaš sprostit. Takim bi res na recept mogl predpisat ganđo, da bi se vam vsaj enkrat fučkalo in bi bili mal življenjski. Fak in to jst rečm k sm prot drogam…

Relax, and Njoy… so bolj pomembne reči v partnerstvu kot neki premisleki o preteklosti.
[/quote]

Eno je nesreča, drugo je misel na samomor. Nikoli nisem nanj pomislil.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Eno je nesreča, drugo je misel na samomor. Nikoli nisem nanj pomislil.
[/quote]

Am… človk. To da nekaj storiš zavedno ni nesreče.

Capisco?

Am… človk. To da nekaj storiš zavedno ni nesreče.

Capisco?
[/quote]

Se pravi, danes si si želel s kamionom se zabit, pa si si premislil?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se pravi, danes si si želel s kamionom se zabit, pa si si premislil?
[/quote]

L’appel du vide

Mogoče je res šlo bolj za en moment, ko je na to pomislil, pa malo dramatizira. Poskušaj izvedeti kaj bolj natančno, kaj se je zgodilo. Če je bil to res poskus v stilu rezanje žil, predoziranje s tabletami….. ali je delal samomor tako, kot jaz in prijateljica v otroških letih, ko sva zadrževali dih, da bova brez zraka umrli in se danes reživa kot obsedeni ob obujanju teh spominov. Malo poskusi izvedeti, ali je nagnjen k depresiji. Če je to neka stalnica v njegovem življenju, potem zna biti tečno. Če pa je bilo to enkrat sto let nazaj zaradi ene trapaste nepomembne zadeve, pa ni take panike. Kaj če bo poskusil spet? Kje pa imaš garancijo, da nekdo, ki tega še ni poskusil, ne bo enkrat naredil? Vsaka izbira partnerja je loterija, vsakemu se lahko kdaj odpelje in kaj naredi. Kot sem rekla, poskušaj kaj več izvedeti. Vse je odvisno od tega, ali se bo izkazalo za en spomin iz najstniških let, ali za celoživljenjsko borbo z depresijo in samomorilnimi mislimi.

Kolk sta pa vidva stara?

V glavnm človk ne sme bit TEŽAK karakter, pa se vse lah z njim preživi.

Tlinajst

Tlinajst
[/quote]
Aja čaki, jst mislim na avtorico posta in tega fanta, ki se ji dopade :).
Če sta tlinajst, potem itak ne vesta zakaj se gre, ker bojda to pride po 15-em :). Ali seveda nikoli.


Aja čaki, jst mislim na avtorico posta in tega fanta, ki se ji dopade :).
Če sta tlinajst, potem itak ne vesta zakaj se gre, ker bojda to pride po 15-em :). Ali seveda nikoli.
[/quote]

Tako zelo se ji dopade, da se spotika v nepomembne malenkosti in iše zakaj NE BI.

Tako zelo se ji dopade, da se spotika v nepomembne malenkosti in iše zakaj NE BI.
[/quote]

Meni se to zdijo resne stvari. Podobno je z varanjem. Enkrat varalica, za vedno varalica. Ali z gejevstvom. Enkrat gej, za vedno gej. Zakaj misliš, da s samomorom ni enako?

Pač naredi kot je tebi prav, saj boš tudi ti živela s posledicami. Ali je do njega prav pa vprašaj njega.

Meni se to zdijo resne stvari. Podobno je z varanjem. Enkrat varalica, za vedno varalica. Ali z gejevstvom. Enkrat gej, za vedno gej. Zakaj misliš, da s samomorom ni enako?
[/quote]

Človeška neumnost res nima mej.
Seveda je poskus samomora resna stvar. Primerjanje poskusa samomora z varanjem in geji je milo rečeno neumesno.
Verjetno so med ljudmi in njihovimi izkušnjami velikanske razlike, tako so verjetno tudi razlogi in možnost ponovitve zelo raznoliki.

Meni se to zdijo resne stvari. Podobno je z varanjem. Enkrat varalica, za vedno varalica. Ali z gejevstvom. Enkrat gej, za vedno gej. Zakaj misliš, da s samomorom ni enako?
[/quote]

Le odgovori si!
Morda bodo tvoji možgani celo začeli nekaj malega delovati.

Če se zafrkavam- če hošta bit skupi, morta pohitet, ko mo bu ratalo, sta prepozna. Če pa resno- zakaj ti je povedal, take stvari se ponavadi govori, nekomu, ki mu zelo zaupaš, ali pa še tem ne. Razen če ne gre za drama queen. To ve še kdo, od domačih recimo? Po moje ti bo vzelo precej energije bit z njim. Boš morala bit bolj pametna od njega.

Bušido nam narekuje, da se celo življenje pripravljamo na časten samomor.
Neuspeli samomori nikakor ne spadajo v ta kontekst.

Nikoli v življenju nisem pomislila na kaj takega, pa sem že precej čez abrahama.
Jaz se s takim fantom ne bi več ukvarjala.Šla bi stran, kolikor bi me nesle noge.Ker nisem bergla za depresivce.Takih ob sebi ne prenašam dobro.
Depresivcev in kolerikov se izogibam kolikor se le da.

A če je krivično?
Le zakaj?
Saj ne boš z njim, zato da delaš njemu uslugo.
Ampak zaradi sebe.Kaj boš pa naredila, če bo spet delal samomor? Ne rabiš biti reševalka samomorilcev.
Ali pa , kar vprašaj se.
Mene pijanci, babjeki in samomorilci, pa tisti, ki kadijo travco nikoli niso zanimali.
Kar boš vzela, to boš – imela.Zapomni si to!
Da ne boš potem jamrala, kakšne moške privlačiš.

Meni se to zdijo resne stvari. Podobno je z varanjem. Enkrat varalica, za vedno varalica. Ali z gejevstvom. Enkrat gej, za vedno gej. Zakaj misliš, da s samomorom ni enako?
[/quote]

Ko enkrat narediš samomor, ga nikoli več ne narediš. Torej ni enako. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tudi mene bi odvrnilo.
Več vprašanj je. Zakaj je delal samomor, zakaj je šel to tebi govoriti in kaj je naredil, da se to ne bi ponovilo, oziroma ali še ima taka nagnenja.
Lahko gre samo za vzbujanje pozornosti in izsiljevanje simpatije, kar mene odvrne že samo po sebi, lahko gre pa za resne probleme, za katere se pa tudi ne počutim usposobljena reševati.

Jaz sem ga tudi delala, na sreco je spodletel in takrat sem dojela, da hocem zivet. Zdaj sem zena, mati in mi na kraj pameti ne pride, da kaj takega spet storim. Takrat je bilo prevec tezko v mojem zivljenju in nisem vedela kako iz tega.
Tako da bi bilo fajn da vprasas to svojo simpatijo, ali bi to rad ponovil ali je bila to sola za naprej. Je depresiven tudi sedaj?
Veliko ljudi se spremeni na boljse po tem, ker uvidijo, da to ni resitev in da zelijo zivet. Nekateri pa poskusajo se. Kam spada tale decko pa… kdo ve.
Tako kot je ze ena napisala: je loterija. V moji sirsi druzini je naredil en samomor, za katerega si ne bi nikoli mislila. Uspesen moski, mocan karakter, res tak pravi moski bi rekla, pa poglej zlomka, ocitno ze ni bil tako mocen.

Ma ne vem, eni dobr pišejo, da se je treba s tipom pogovoriti in mu dati možnost, da razloži stvari v svojem podstrešju ampak jebi ga…
Recimo, da bi men to ženska rekla s katero si bi želel neki več…, bi morala bit res avion od ženske, da bi ostal ob njej, depresivcev se izogibam kot hudič križa, če je človek fizično zdrav pa razmišlja o samomoru, pač ni psihično zdrav, vsa matematika, kaj čes tukej filozofirat, so nekje isti rang kot drogeraši za mene…

Tako je.
Tisti, ki smo že v življenju marsikaj okusili, srečali take in drugačne ljudi, že vemo – v kateri predal pašejo taki ljudje.
V tak, s katerimi jaz ne bi šla v skupno življenje.
Ker imaš potem sto problemov , ki jih moraš reševati .
Imaš že svojih dovolj.
Oziroma zakaj bi si jih nakopaval na glavo, če ni potrebe.

Kaj te briga, kaj drugi pišejo in odgovarjajo. Če se je tebi vklopil alarm, se ti je vklopil. To naj bo dovolj za ukrepanje.

To so resne stvari in veliko več kot poskus samomora. Po tem je bil verjetno hospitaliziran na psihiatriji, gre za redno obiskovanje psihiatra ipd.

Moj bivši moški je naredil samomor, nekaj mesecev po tem, ko sva se razšla. Si ne znam predstavljat, da bi ga naredil, ko bi z njim imela dva otroka.

Življenje ni lahko, ampak vsak mora sebe spraviti v red, samomor je pa res zadnja, zadnja opcija. Razen če ne gre za psihične bolezni, tu je pa situacija še toliko težja. Mi je hudo za tega tvojega parnterja, ampak če bi bila moja hčerka bi rekla: zelo previdno s kom se zapletaš.

New Report

Close