Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Svakinja me je raz***dila

Default avatar

jezna in razkurjena

Tašča je imela 60. rojstni dan. Mož in dva brata ter od enega žena (en je neporočen) in jaz smo se dogovorili, da tašči in tastu podarimo nekaj dnevni oddih v termah. Zmenili smo se, da se strošek deli na tretjine in se z vsem strinjali.
Nato me svakinja kliče en večer, češ da onadva sedaj ne moreta dati tega zneska, ker jima je crknil avto in čakata na račun od servisa. Rečem ok, saj ni panike, bova dala midva, pa bosta onadva ob priliki vrnila. In reče, da ne, ker ne ve, kdaj bosta lahko vrnila in bla bla.
Ok, potem pa je bil pač dogovor, naj da vsak svoje darilo, kar pač želi.
Čez en teden pridemo na praznovanje in jaz z nekim bednim darilom (pač saj je bilo lepo, ampak ni bilo to, kar bi si želela), drugi sin je mami kupil neke kristalne kozarce, svakinja in od mojega brat pa prideta k njej z vikend paketom v termah. Mene je skoraj kap in še danes ne pridem k sebi. Ali ji naj kaj rečem? Ker najraje bi ji zavila vrat. Packa jedna!
Default avatar

kaj se ti sekiraš

jezna in razkurjena je napisal/a:
Tašča je imela 60. rojstni dan. Mož in dva brata ter od enega žena (en je neporočen) in jaz smo se dogovorili, da tašči in tastu podarimo nekaj dnevni oddih v termah. Zmenili smo se, da se strošek deli na tretjine in se z vsem strinjali.
Nato me svakinja kliče en večer, češ da onadva sedaj ne moreta dati tega zneska, ker jima je crknil avto in čakata na račun od servisa. Rečem ok, saj ni panike, bova dala midva, pa bosta onadva ob priliki vrnila. In reče, da ne, ker ne ve, kdaj bosta lahko vrnila in bla bla.
Čez en teden pridemo na praznovanje in jaz z nekim bednim darilom (pač saj je bilo lepo, ampak ni bilo to, kar bi si želela), drugi sin je mami kupil neke kristalne kozarce, svakinja in od mojega brat pa prideta k njej z vikend paketom v termah. Mene je skoraj kap in še danes ne pridem k sebi. Ali ji naj kaj rečem? Ker najraje bi ji zavila vrat. Packa jedna!

Mama je njegova, pa naj bi se menil tvoj mož.Kaj imaš sploh ti s tem?
Kokošnjak.Čisto pravi.
Default avatar

Omg

Kaj vse zemljo tlači... Jaz bi tašči podarila samo kaj rabljenega, ti se pa sekiraš katera ji bo bolj v rit zlezla!
Default avatar

Živc na kubik

Pomiri se, zadihaj in zavej se, da nisi na fuzbal tekmi. Karkoli Geschenkt je cenjeno, če je dano iz srca.

Ende.
Default avatar

jezna in razkurjena

Taščo imam zelo rada in jo spoštujem. Za običajne rd si ne poklanjamo dragih daril. Za okroglo pa sem želela, da bi še nekaj za tasta, da bi lahko malo uživala (oba sta še v službi).
Razjezilo me je, ker najprej ni imela keša kao, potem pa je dobesedno ukradla skupno idejo in od nekod spraskala denar?!
Nikomur ne lezem v rit, rada pa izkažem spoštovanje in mi ni težko to narediti.
Ne vem, zakaj se dedca nista zmenila, moški kot moški pač, saj nekateri to razumete ... klicala pa je mene, da nimata keša in da je avto v servisu! Lahko bi njen mož klical brata, če že.
Ne vem, meni se ne zdi pomembno, kdo kaj ureja, saj sem do nedavnega mislila, da smo ENA familija!!
Default avatar

t0ršse

Zakaj pa niste podarili term z drugim bratom, če ste to na vsak način hoteli dati in ti je toliko pomenilo?
Default avatar

Bogi ljudje

Pač eni dlje rabite, da ugotovite, da familija ni nekaj, kar mora biti skupaj ne glede na vse. Namesto, da bi se ukvarjala s svojimi ljubljenimi, se ukvarjaš s hinavsko žlahto! Imaš pač kot večina slovencev napačne prioritete v življenju. Uživaj v stresu zaradi bedarij...
Default avatar

jezna in razkurjena

Zakaj nismo dali sami z bratom? Iz solidarnosti! Da se ona ne bi počutila odrinjeno! In ker je bil kao dogovor, da potem pač vsak sam poskrbi za darilo. Kako bi zgledalo, da mi bi dali en tede term, ona pa pač nekaj po svoje?
Hja, pač sem naivna! V naši familiji je drugače. Tu pa stalno ona drek meša.
Default avatar

Živc na kubik

Zakaj nismo dali sami z bratom? Iz solidarnosti! Da se ona ne bi počutila odrinjeno! In ker je bil kao dogovor, da potem pač vsak sam poskrbi za darilo. Kako bi zgledalo, da mi bi dali en tede term, ona pa pač nekaj po svoje?
Hja, pač sem naivna! V naši familiji je drugače. Tu pa stalno ona drek meša.
Rukni kratkega pa mirna Bosna.
Default avatar

najbolje je biti iskren

S taščo se odkrito pogovori o tem. Povej, da se počutiš izigrano in v notranji stiski zaradi svojega majhnega darila in zadeve okoli toplic. Be true.
Default avatar

Jaz tako mislim

Vsi, ki jo napadate, dajte malo dlje od nosa pogledat. Saj ni tolk problem v darilu, ampak v odnosu, ki ga je pokazala svakinja. Koj k... je bilo treba lagat in se it neke spletke? Bi rekla že na začetku vsem v faco : "Poslušte, midva nisva za skupno darilo. Ji bova dala posebej in to vikend v termah. Ostali znajdite se." Problem rešen. Zakaj neki kvačkat pa mučkat pa lagat....... Otročje. Normalno, da to človeka razjezi ali se mu vsaj zdi za malo.

Avtorica, jaz ne bi tašči nič razlagala. Saj menda ni blesava in vam ne odmerja naklonjenosti glede na izbor daril, ampak glede na vaš odnos do nje. Za vnaprej pa se s svakinjo ne menite ničesar več. Tudi če sama da pobudo, rečeš "ne, ker zadnjič si nas grdo zafrknila." Pika in ne odstopaš. Zdaj pa pusti stat. Ni vredno galame v družini delat zaradi ene avše, ki očitno tudi moževa jajca nosi s seboj v torbici. Ker če bi bil kaj dedca, bi vas sam obvestil, da se je plan spremenil.
Default avatar

jaka 31

Glej kaj se pa meniš, sam sem očetu za 60 letnico hotel plačati začetno šolanje za pilota športnega letala, nikoli ni letel si je pa želel, vmešali so se še ostali in nastala je ŠTALA ! na koncu je dobil od vseh panoramski polet, luknja v glavo, mar bi bil tiho in naredil po svoje !
Po tistem je bilo še nekaj situacij čim trmasto ne vstrajam na svojem je takoj sranje !
Zato z nikomer nič imeti, delati po svoje in tisto kar si se odločil !
Default avatar

Se strinjam

Jaz tako mislim je napisal/a:
Vsi, ki jo napadate, dajte malo dlje od nosa pogledat. Saj ni tolk problem v darilu, ampak v odnosu, ki ga je pokazala svakinja. Koj k... je bilo treba lagat in se it neke spletke? Bi rekla že na začetku vsem v faco : "Poslušte, midva nisva za skupno darilo. Ji bova dala posebej in to vikend v termah. Ostali znajdite se." Problem rešen. Zakaj neki kvačkat pa mučkat pa lagat....... Otročje. Normalno, da to človeka razjezi ali se mu vsaj zdi za malo.

Avtorica, jaz ne bi tašči nič razlagala. Saj menda ni blesava in vam ne odmerja naklonjenosti glede na izbor daril, ampak glede na vaš odnos do nje. Za vnaprej pa se s svakinjo ne menite ničesar več. Tudi če sama da pobudo, rečeš "ne, ker zadnjič si nas grdo zafrknila." Pika in ne odstopaš. Zdaj pa pusti stat. Ni vredno galame v družini delat zaradi ene avše, ki očitno tudi moževa jajca nosi s seboj v torbici. Ker če bi bil kaj dedca, bi vas sam obvestil, da se je plan spremenil.
Tudi za moje pojme dober nasvet.
Default avatar

Vijoliica

Omg je napisal/a:
Kaj vse zemljo tlači... Jaz bi tašči podarila samo kaj rabljenega, ti se pa sekiraš katera ji bo bolj v rit zlezla!
Obstajajo tudi taksne zenske, ki se zelo dobro razumejo s svojo tasco in so pripravljene za darilo odsteti kaksen € vec. Jaz vsem tem zenskam zelo zavidam. Vedno sem si zelela, da bi moj odnos s tasco bil iskren, da bi bili prijateljici. Navsezadnje je mama cloveku s katerim sem porocena in neglede nato, da je hudobna do mene, jo v neki meri tudi spostujem in upam, da me bo pa enkrat le sprejela in se sprijaznila, da njen sin ni vec star 10 let. Jaz tasci vedno kupim lepo darilo. Ceprav ona tega ne ceni.
Default avatar

Bostiano

Avtorica...sprejmi dejstvo,da je žlahta raztrgana plahta...
Default avatar

dwww wwww

Meni je še najbolj zanimivo, kako ta forum uporabljate za podpiranje svoje lastne strahopetnosti. Večina stvari, glede katerih pizdakate tukaj, bi se morala povedati določenemu človeku (tisti nesramni prodajalki, grozni svakinji, egoistični tašči, varajočemu možu in njegovi ljubici, neuvidevnemu sosedu, hinavski prijateljici itd.) v obraz, pa pač nimate jajc za to.

Vse, kar napišete, je večinoma ko-ko-ko-ko-daaaaak!
Default avatar

hmjah

Piši kar hočeš, a oni niso tvoja žlahta. Slučajno jih poznaš, ker so v žlahti s tvojim možem.
Default avatar

ališa

ženšče je pač pokvarjeno do neba. Eni odgovori tule so pa tudi za v cirkus. A je družba že tako uspavana, da je težko prepoznat lažnivko, manipulatorko in hinavko, kar ta oseba sigurno je?

Čim dlje od takih, škoda živcev, tako ti svetujem, avtorica teme.
Default avatar

gre za laž

t0ršse je napisal/a:
Zakaj pa niste podarili term z drugim bratom, če ste to na vsak način hoteli dati in ti je toliko pomenilo?
Bistvo posta je, da jih je svakinja iz kakršnihkoli razlogov prinesla okoli, da je prevzela njihovo skupno idejo.
Avtorica, svetujem ti, da se s svakinjo odkrito pogovoriš o tem. Zakaj je lagala. Če je hotela sama podariti terme, bi to lahko odkrito povedala. Ste sorodniki, ki se boste dobivali na praznovanjih, zato morajo biti odnosi korektni in zakaj je to storila, saj ji ne boste mogli več zaupati.
Default avatar

takole menim

Jaz tako mislim je napisal/a:

Z vsem se strinjam, le jaz bi svakinji zdaj povedala, da vas je zafrknila. Mož je pa verjetno ženi prepustil izbiranje darila in vso 'organizacijo' okoli tega. Ji je zaupal, da bo vse v redu.