Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POSLOVNA GOLJUFIJA PRI NAKUPU AVTOMOBILA V NEMČIJI

POSLOVNA GOLJUFIJA PRI NAKUPU AVTOMOBILA V NEMČIJI

Pozdravljeni,
na kratko:
v mesecu januarju sem preko spletnega oglasnika mobile.de našel avto v Nemčiji, ki mi je bil všeč in cenovno dostopen. Po pogovoru z predstavnikom podjetja sva se dogovorila, da pridem avto pogledat v roku 14 dni.
Z bratom sva se odpravila v Berlin, da pogledava ali je avtomobil resnišno takšen kot je bil na slikah in kot ga je opisal prodajalec in če je, ga kupim.
Dogovorili smo se za nakup in prišli smo k dokumentaciji.
S strani prodajalca, ki je podjetje sem prejel takoimenovani ˝kaufvertrag˝- prodajno pogodbo z njegovimi podatki, žigom in podpisom ter podatki o avtomobilu in seveda mojimi podatki. Prejel sem še prometno dovoljenje avtomobila in nemško homologacijo.
Avto sem registriral z ˝zoll˝ tablicami, ki veljajo en teden in se pripeljal v Slovenijo.
Z avtom sem odšel na homologacijo in po homologaciji odnesel vso dokumentacijo na FURS za odmero davka na promet z motornimi vozili. Tukaj nastane problem….
Iz finančnega urada dobim elektronsko sporočilo, da moram dopolniti vlogo za odmero DMV, ker sem dostavil le prodajno pogodbo ne pa tudi originalnega računa prodajalca in da naj v najkrajšem možnem času to tudi storim. Originalni račun naj vsebuje naziv prodajalca in njegovo davčno številko, ki je na prodajni pogodbi ni bilo.
Kontaktiram prodajalca in mu povem situacijo ter da naj mi napiše originalni račun z njegovo davčno številko, on pa mi pove da mi računa ne more napisat in da je dovolj prodajna pogodba ki mi jo je dal. Še vedno vztrajam, da mi mora napisati originalni račun, saj je podjetje, ki mi je avtomobil prodalo kot fizični osebi in potrebujem račun za odmero DMV-ja v Sloveniji.
Končno po tednu dni prepričevanja račun le dobim preko elektrosnkega sporočila, vendar na računu nikjer davčne številke.
Zopet kontaktiram prodajalca, ki mi pravi da svoje davčne številke ne more dati, saj da ima probleme v Nemčiji s svojim podjetjem. Po grožnji, da ga bom prijavil na finančno policijo mi pošlje račun z davčno številko.
Prejet račun odnesem na finančni urad in čez 2 dni sem povabljen na razgovor.
Povejo mi ,da so po davčni številki podjetje preverili v bazi podatkov in prišli do italijanskega podjetja in ne podjetja v Nemčiji, kot so bili podatki na računu…
Pokličem prodajalca v Nemčijo in ga vprašam kaj se gre, da je dal napačno davčno številko.
Začne se izgovarjati in pove, da mi je povedal da svoje davčne ne more dati.
Na finančnem uradu mi povejo, da v primeru, da hočem odmero DMV-ja moram plačati varščino v višini DDV-ja (22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od prodajne vrednosti) saj obstaja sum utaje davka s strani prodajalca. Ko davčnem uradu predložim vso dokumentacijo (pogovore s prodajalcem preko elektronskih sporočil, preko telefona, prodajalčevo internetno stran na portalu mobile.de ipd..) pravijo, da imam možnost prijave goljufije finančni policiji v Nemčiji in da mi oni tu ne morejo pomagati.
Oni lahko odmerijo DMV le ob plačilu zavarovanja v obliki 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} varščine od prodajne vrednosti (DDV). V primeru, da ugotovijo da je v Nemčiji prišlo do utaje DDV, se bo DDV v Sloveniji poplačal z mojo varščino, v primeru, da v Nemčiji ni prišlo do utaje DDV pa se mi bo varščina vrnila.
Brez odmere DMV ne morem z avtomobilom nič!!! Ne morem ga peljati prodajalcu nazaj in zahtevati nazaj kupnino, ne morem ga zavarovati oz. registrirati za uporabo…
Da pa bom jaz, ki nisem nič kriv in sem avto pošteno kupil z najboljšo vero plačeval še dodatno DDV in si delal dodatne stroške pa je totalni nesmisel.
Vsekakor bi rad podal prijavo prodajalca na finančno policijo v Nemčiji!
Kaj predlagate oz. svetujete v tem primeru?
Hvala za odgovore in nasvete že vnaprej
M.I.

Zakaj pa čakate s prijavo nemški finančni policiji?? Hitro dajte, točno ta vaš zapis tu prevedite v nemščino in vse opremite s vsemi dokumenti, ki jih imate in pošljite že enkrat! To ste ja dolžni storiti!

Duša draga, pa kaj sprašuješ??? To, kar si tu spisal, pošlji na Finanzamt v Nemčijo! Prijavi in pika! Vsem v svarilo pa: preden se lotite uvažanja, se dobro pozanimajte, kaj morate imeti pri sebi! Kaj vam mora prodajalec izstaviti, če je fizična ali pa če je pravna oseba, ker je v tem primeru razlika! Upam, da ti uspe in boš avto vseeno lahko uporabljal, ampak če seštejem vse dodatne stroške resnično dvomim, da si prišel kaj cenej skoz kot bi tu, pa tukaj dobiš še garancijo za eno leto.

Obrni se še na Evropski potrošniški center (EPC) v Ljubljani, mogoče ti lahko oni kaj pomagajo.

Pozdravljeni, jaz imam enak problem, vendar FURS pravi da davčna številka ni veljavna in da je poslala poizvedo. Že 3 mesece nobenega odgovora. Prosim za pomoč! Ali ste rešili ta problem?

Kdo bi si mislil, da je Nemčija taka balkanska banana republika? Pa so o njej govorili kot o urejeni državi, kjer vladata red in disciplina.

Ja Nemci se morjo po hitrem postopku znebit starih dizelskih Bmw, Merčijev in Avdijev. Za njih dobijo kar dobro ceno, medtem ko jih v Nemčiji nihče več noče. D

Registriraj avto v Nemčiji.

Ne morem niti registrirat niti prodat. Imam čiz zablokiran avto… Prometno pa vsi dokumenti ima FURS.

Poznam tak primer. Brez plačila varščine ni šlo.

Pokliči policijo v Berlin. Oni ti bodo svetovali kako naprej.
In ne zaupaj Nemcem kar povprek. Ko gre za prodajo rabljenih stvari in denar, niso pošteni.

Se mi zdi, da tu malce nakladas. Pravila glede DDV so jasna. Ob nakupu rabljenega avta ti v DE ne placas DDV niti ti ga prodajalec ne izkazuje na racunu. Davek placas v Sloveniji in ne v Nemciji. On placa samo DDV na ustvarjeno marzo (zato pa se je obotavljal, da bi ti povedal, koliko je tega).

Poglej tukaj.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hvala vsem za odgovori.

Desiderius_da_Pietri
sem pogledal ta link in vedno dobim “Ob nakupu rabljenega avta vam ni treba plačati DDV”. Je res, da on plača DDV na ustvarjeno marzo. Poleg DMV davek, ki ha hočem plačat v Sloveniji in zato sem začel ta postopek odmere DMVja, FURS mi hoče zračunat še celotni DDV zraven. Res ne razumem zakaj hočejo tega narediti…

Kaj ima Policija z utajo davk? Bore malo, dokler sodisce ne pride v sliko.

Slawische scheissidioten, kaj cmo.

New Report

Close