Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek UŠI- kaj dejansko pomaga

UŠI- kaj dejansko pomaga

Pozdravček!!

Trenutno ima naša hči (12 letnica) uši.
Šli smo v lekarno po tisti Paranit ali karkoli že je…… In nič ne pomaga!! Že trikrat smo ga kupili pa ni “dosežka”.
Tudi ročno smo, seveda. Tudi vse preprali….
IN ZDAJ KAJ DEJANSKO POMAGA?????
Deklica ima dolge ter goste lase.

Vem da je o tej temi že veliko podatkov, seveda sem vse prebrala……ampak se nikakor ne morem odločiti kaj uporabiti.

Hvala lepa za odgovore!!

LP

Naš fant je imel enkrat nekaj uši in gnid, pa se jih je rešil izključno z elektronskim glavnikom iz lekarne. 2 dni sem mu prečesala vse in je bilo konec. Česali smo se tudi ostali. Slišiš kako scvre hudiča!

Šampon, na glavo kapa za plavanje. Oprali.
Posušili.
Potem pa preganjanje uši na zgornji del glave, kjer sem jih popokala, nato pa vsako večer 3 ure dela z gnidami. Ker ima isto dolge lase, sem vsak las, na katerem je bila gnida, odrezala.

Mi smo pa nekega petka po 9 uri zvecer odkrili usi pri nasi dolgolaski…itak vse zaprto in laj zdej. Klicem bratranca in on mi pove da so se jih resil z oljcnim oljem. No to je blo edino kar sem mela doma, lasisce in lase sva konkretno prepojila z oljem in premasirala, lase zvila in celotno lasisce ovila s przorno folijo za zivila in potem to se s sirokim selotejpom oblimala. Celo noc je mela to gor, odpadlo ni nis tko da sva dobr nardila ocitno, na posteljino pa sva dala ta siroke brisace, za vsak slucaj, zarad olja ker jih lazje operes. Tamala je bla stara 4 leta in je lepo odspala celo noc s tem, zjutri pa sm sla po paranit in ji lasisce dvakrat sprala z njim. Mogoce bi se obneyla tudi plavalna kapa, samo meli je nismo. Lasje do bili cudoviti. No ko so bili suhi, pa sem jih se prepeglala, ce je slucajno kaj zivga kje….in ne drugace ji ne peglam las, samo ko delam neki delam na 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Tako da usi in gnide so prejele zadusitev z oljem, paranit in se sezig. Ponovile se niso. Seveda vse vklj z avtosedezem, preprano na 60 in vec…me sploh ni zanimalo nic.

Oprali s šamponom Licener, ker ni treba čez en teden spet prat las. In menda pocrkajo uši in gnide.
No, pri nas je za zdaj videti,da so res. Ker gnid nisem dol z las vlekla. Pa je zdaj tamali že 3 tedne brez uši💪
Edino kar so me opozorili, da res natančno našamponiras glavo.
Smo si pa lase za ziher oprali cela družina, čeprav je imel uši samo najmlajsi. Pa preprali vso posteljnino, pa oblačila, kape, pa sesali kavč.
Ta del je meni pri ušeh najbolj tečen.
Srečno.

brez zamere, vsaj sama sem kakih 10X ziher že odgovarjala na takšna vprašanja. In bo še enkrat.
Najpomembnejše je, da si odstranjujejo uši vsi družinski člani, ne samo otroci. In nato sledi čiščenje doma.
Oblazinjeno pohištvp in tla se posesa, poprši z zato namenjenim sredstvom za zatiranje uši, vse kar je od posteljnine, operete na 60 stopinj , ali pa daste za 3 dni v zamrzovalnik, enako z igračami, okrasnimi blazinami, glavniki, krtačami, ne pozabite na kape, bunde, trak za ušesa, naušnike, rute, itd…
Glede sredstev za zatiranje, tale novejša sredstva so vsa zelo učinkovita, pa naj so v spreju, ali šamponu, ampak, če boste lase samo 1x oprali in ne boste ponovili čez x dni, kot je omenjeno na izdelku, se uši lahko vrnejo.
Iztrebljanje uši je kar zalogaj, se pa da in ni nič nemogočega.
lp

Vse te akcije so zastonj, če uši ne odstranijo tudi drugi (ne samo domači) – se pravi, v šoli, vrtcu…….

Ma kaki električni glavnik. Našega ta malega sem peljal v živalski vrt h šimpanzu, da mu pogloda uši. Za gnide pa smo uporabili pikapolonice.

Pri naši 8 letnici sem se znebila teh pošasti s šamponom Paranit, nato pa 14 dni vsak dan pregledovanje las in izščesavanje vsega, kar bi lahko bilo sumljivo. Ampak res striktno. Seveda pa tudi prepranje postelje, cunj, igrač, sesanje vseh preprog, kavča, avta, in pa zmrzovalnik kar ni šlo drugače za 2 dni (vse po 2x).
Rešili po enem takem tretmanu, ki pa je res trajal 14 dni. Pri nas druge opcije ni bilo, ker če bi se razširilo na druge (nas je skupaj 6), bi se mi odpeljalo.

A je možno dobiti virtualne uši… namreč vsakič, ko berem temo o ušeh, me prične srbet lasišče?

Lak za lase pomaga, da jih ne dobis…

Probaj šampon zeleno jabolko deluje!

Točno tako. In to je glavni problem.
Otroka obdelaš z emulzijo, sčešeš, vse ok….., gre nazaj v vrtec/šolo in stakne nove.
Ker treba je vedeti, da je ušiv cel razred, ne samo tvoj otrok.

Vem za žensko, ki je jasno in glasno povedala, da ima pač 3 otroke (vsi so bili ušivi, ona in mož tudi) in da je pripravljena kupiti emulzije za enkratno odstranjevanje, kaj več pa ne, ker nima denarja. Ena flaška je stala pa mislim da 11 EUR…. Torej 50 EUR za 1x tretiranje vseh v družini….. In zaradi njenega otroka je bil razred več mesecev ušiv.

Katerikoli balzam za lase, treba je prepojiti suhe lase, kar zaduši mrčes in nato izčesati gnide.

Nas je okužila hčerka prodajalke v vaški štacuni.
Ne moreš verjet, kako se to širi. In kakšno higieno imajo nekateri doma ….??

Ne perejo, ne luftajo, se ne umivajo in živijo kot v enih luknjah! Da jih ni sram!

Kot je napisano že nekje v zgornjem postu….
Lase prepojiti z oljem, ni važno katerim, najboljše je olivno. Zavij jih v celofan za več kot 10 ur. Speri, posuši in potem gas čez še z likalnikom za lase.
Uspeh zagotovljen.

Ampak ni dovolj le to, da se jih znebiš na laseh. Tudi ostalo je treba narest. Preprat posteljino, presesat preproge, oprat igrače, glavnike… drugače ti tle kaka ostane in se cikl ponovi. Vi mislite, da nosi otrok tega vraga iz šole, v bistvu pa imaš ti doma problem in ga tvoj otrok nosi v šolo.

Totalni mimosunek – včasih so bili ušivi v umazaniji, ja, danes je obratno – so se tudi uške modernizirale.)

Paranit pa potem, ko izperes glavo, daš v posodico kis in s tistim glavnikom, ki ga dobiš zraven razceses lase. Torej pred vsakim potegom pomoči glavnik v kis. Bo polno mrtvih uši in gnid v posodici s kisom. Če bo otroka peklo zaradi kisa, kis razredči z vodo. Ponovis čez 14 dni in to je to.

V nemških vrtcih se soočajo z rapidnim porastom garij.
Ne le tam…


Garje so še večja svinjarija kot uši. Ker se prenašajo s kljukami na vratih. Ko jih enkrat nekdo dobi,jih boste imeli vsi v familiji. Grdo, med prsti na rokah za začetek. In ker nekateri nimajo niti osnovnega pojma o higieni ( beri zgoraj, očistili so samo glavo otroka, ne vse familije in vsega doma) se uši, sedaj pa še garje kar naprej ponavljajo.

To, da spucas vsem vlanom druzine glave, vse presesas, peres na 90 stopinj…
Vse brez veze, ce ima drug otrok v razredu usi.
Mi jih nikakor ne iskoreninimo. Spucam in naslednji dan prinese 2 ogromni iz sole! In kaj bom? Jovo na novo!
Obupujem – po pravic povedan. Zdej je ta paranit pri nas ze skoraj 3x lmeaecno na nasih glavah.
Poves na soli – nimajo kej narest, razen obveatila pisat. Ne smejo pregledat glave. Je to res?
Prosis starse – dejmo vsi naenkrat! Odgovor je: moj jih nima. Sem pogledu. Ste razcesu? Ne, ker dobro vidim!
In kaj bom?
Morje dnarja dajem za ta sranja. Moje lasisce je ze cist uniceno. Ampak usi – vztrajno hodijo k nam z drugih glav.
Da punce zabrijem ni trajna resitev, zato tega ne bom naredila.
Komaj cakam poletje. Samo takrat smo brez.
Ce imakdo kaksen predlog ali resitev – bom vesela.
Vsi ukrepu z moje strani pa so – verjemite mi – vsakic narejeni do potankosti.

Ena zgoraj je že napisala, odpravi, nato pa lakiraj.(

Lak ne pomaga. Preizkuseno

Mi na srečo nimamo izkušenj z odpravljanjem uši. Ne vem, če to pomaga, ampak otroka preventivno namažem po laseh z eteričnim oljem čajevca, kadar se uši pojavijo v vrtcu.

New Report

Close