Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plačilo študija z delom preko študenta

plačilo študija z delom preko študenta

Zelo všeč mi je program študija, na katerega je precej možnosti, da ne bom sprejeta. Obstaja tudi izredni študij, za katerga bi verjetno imela dovolj točk, a je plačljiv.
Ker si te izobrazbe in dela res želim, načrtujem v primeru, da na rednega ne bi bila sprejeta, izredni študij.
Delala bi preko študenta, da bi imela za šolnino. Zanima me, kako je v tem primeru s študentskim domom. A dobiš mesto, čeprav si izredni študent?
Redno se ne bi zaposlila, ker bi morala narediti pripravništvo in ob redni službi bi verjetno težko dobila proste dneve takrat, ko bi zaradi študija potrebovala. Ne moreš priti v neko del. organizacijo in takoj reči, da hočeš npr. vse petke popoldan in vse sobote proste.
Zanima me, če je kdo izredno študiral, kako ste zmogli plačilo šolnine, ki ni majhna.
Starši me bodo seveda tudi finančno podprli, a ne morejo mi plačati šolnine.
Hvala

Izredno študirajo zaposleni ljudje. Torej predavanja so popoldne, od cca 18h do 20h. Vaj ni. Imaš en predmet, predavanja, izpit. Potem naslednji premet. Če ujameš ritem zagotovo narediš. Izredni študij pomeni, da nimaš statusa študenta, da ti študentski dom ne pripada, niti boni za hrano in ne moreš delati preko študentskega servisa. Torej, lahko se redno zaposlis in greš za sostanovalko.

Vaje so. Zagotovo. In še zelo veliko jih je. Zanima me predvsem nastanitev in plačilo. Cca. 4000 € vsaj.

nova
Uredništvo priporoča

Kateri faks pa je to

Tole pa ne bo čisto držalo. Izredni študenti imajo vse pravice enake, kot redni. Tudi sama sem trenutno vpisana na izredni študij, delam preko servisa, zavarovana sem po starših in jem na bone. Tudi v študentu bi lahko živela, a sem raje privat stanovanju. Šolnino si plačujem sama, tudi sicer od staršev ne dobivam ničesar, tako da avtorica, da se preživeti, če z denarjem dovolj preudarno ravnaš (marsičemu se je treba tudi odreči). Te pravice pa seveda izgubiš, če se redno zaposliš. Glede tvojih pravic je najbolje, da pišeš na študentsko svetovalnico – tam boš dobila najbolj točen odgovor.
Je pa res tako, da dokler delaš preko napotnice si urnik lahko prilagajaš, tudi zaposlitev lažje menjaš, če je treba. Računaj pa na to, da če greš na dopust ali zboliš, boš tisti mesec manj zaslužila (bolniška in plačan dopust ti seveda ne pripadata). Jaz imam v ta namen na strani vsaj 3 obroke šolnine in 3 za najemnino, če slučajno pride do kakih izrednih situacij, ko ne bi mogla delat.

Napačne informacije. Morda je to veljalo pred desetletji, že dolgo časa pa ne več.


Pozanimaj se najprej na koliko obrokov lahko placas. Tudi jaz si zelim na studij, ki ga je v sloveniji mozno opravljati samo izredno. Vendar pa imajo nenormalne pogoje za placilo. 1 letnik stane 6000€. Mozno ga je pa placati samo na 2 obroka. Studij traja 2 leti. Se pravi, da stane 12000€.

Prvi obrok je večji, nato 7 manjših, a nikakor majhnih!
Skrbi me, ker je potrebno mesečno zaslužiti 500 €, da kak € ostane še za kakšno stvar. Ob tem seveda, da mi bodo stanovanje, upam, da študentski dom, bone in prevoz plačali starši. Če bom zaslužila več, bodo starši manj obremenjeni, ker imajo že tako veliko stroškov in še meni bi kak € ostal.
Skrbi me le, kako je to izvedljivo.
Pa verjetno potem nisem vzdrževani član, če zaslužim cca. 6000 € ali 7000€ letno, starši bi me pa vseeno vzdrževali, ker bi ta denar šel skoraj ves za šolnino.

Vse se da. Danes je februar. Če imaš tako veliko željo, začni že sedaj delati med vikendom in počitnicami, ki jih imaš poleti do oktobra.
Lahko prihraniš lepo vsoto denarja. In boš med letom komot prišla čez.

Če ti je ta študij tako zanimiv si postavi prioritete in delaj na tem.

pa ne vem, zakaj vsi tako silijo na fizioterapijo, verjetno mislite, da se da tu zaslužit gore denarja.
posledično je na vpis ostrejši kriterij, kot vpis na medicino…


V mojem primeru ni fizioterapija

Meni je zneslo, s študentskim delom sem pokrivala stroške šolnine in svoje stroške. Res pa je, da mi ni bilo potrebno plačevati najemnine ali študentskega doma. Kar pogumno. Izkoristi vse bonitete, ki ti jih status omogoča. Z delodajalcem sem se uspela lepo dogovarjati glede delovnega časa in tudi glede študijskega “dopusta”.

Kaj pa če trud usmeriš v to, da prideš na redni študij?
Ali pa 1 leto izboljšaš uspeh, da prideš drugo leto na redni študij?

Verjetno so manjši stroški z izboljševanjem mature? in posameznih predmetov (verjetno plačaš na izpit) … pa da si potem vsa leta redno … in lahko še vedno delaš zraven.

Zagotovo je potrebno vse imeti 5. Tudi pri izboljševanju gre lahko kaj narobe, ne morem biti prepričana, da bo res vse 5.

Včasih se je dalo tako da si prvi letnik naredil izredno, nato pa si se naprej vpisal redno, če je bil prostor (navadno je bil, ker se je kdo prepisal ipd). Preveri, mogoče bi pa slo.

Tega ne vem, vem pa, da je na medicini kar osip. Poznam čiste odličnjake, ki so ponavljali, delali 1 letnik 3 leta itd. Tako da, avtorica, vse je še odprto, če res hočeš … upam, da ti uspe.

Aja slišala sem pa tudi za eno, ki je trikrat izboljševala maturo, žal neuspešno. Mogoče res najboljše, čim prej ugotoviš, ali je študij zate, in dobiš delovne izkušnje. Če boš izredno, boš mogoče tudi bolj resno vzela.

New Report

Close