Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Domovi za starejše - sramota

Default avatar

Aevin

Gledam Svet in prispevek o gradnji novih domov. Ne morem verjeti, kako zahojeni so nekateri in gredo tako daleč, da zbirajo podpise proti gradnji. In to celo ženska, ki bo jutri sama rabila dom. Sram me je, v kakšni državi živim.
Default avatar

Miki miško

Aevin je napisal/a:
Gledam Svet in prispevek o gradnji novih domov. Ne morem verjeti, kako zahojeni so nekateri in gredo tako daleč, da zbirajo podpise proti gradnji. In to celo ženska, ki bo jutri sama rabila dom. Sram me je, v kakšni državi živim.
Res je sramotno, da živimo v državi, kjer otroci hote ali nehote svoje starše dajajo v hiralnice. Ni eko, ni bio, ni naravno, je potrošniško, je kapitalistično , je komunajzarsko, je Cerkvenarsko.ilo treba osnovno celico b

Zjebat je bilo treba najosnovnejšo celico bivanja, pa imaš večne hlapce. Denar, sveta vladar!
Default avatar

mnenjemoje

Jaz sem takoj za za, za,....čim več domov za upokojence, potem ne bo cena tako astronomska. Ne vem, kaj lahko dom starčkov moti okolico???? Mislim, da je to še ok, lahko ti od tam jemlješ kosilo naprimer. Sem pa tudi za spremembo razmer v dso v Sloveniji, kajti, iz hiralnic bi jih morali preoblikovati v neke sočutne, človeku prijazne razmere za bivanje naših staršev in nas, ki smo lahko danes, jutri tam. Je še kdo mojega mnenja???
Default avatar

Mama v domu

Domovi ze dolgo niso vec hiralnice, imam mamo v domu in sem prav zgrozena nad razmisljanjem ljudi, starostniki zagotovo nikogar ne motijo, sama grem zelo rada na obisk, vsi so zelo prijetni in prijazni, razveselijo se prijazne besede, kar za normalne ljudi tezko recem....

Domov je ze tako premalo, zato mi ni jasno, da sploh kdo temu nasprotuje, zivljenjska doba se daljsa, vedno vec bo starostnikov, ki bodo potrebovali oskrbo...res smo postali zalostna druzba...
Default avatar

zahhojjenc

Miki miško je napisal/a:
Aevin je napisal/a:
Res je sramotno, da živimo v državi, kjer otroci hote ali nehote svoje starše dajajo v hiralnice. Ni eko, ni bio, ni naravno, je potrošniško, je kapitalistično , je komunajzarsko, je Cerkvenarsko.ilo treba osnovno celico b

...edino shirano so tvoji možgani !!!
Zjebat je bilo treba najosnovnejšo celico bivanja, pa imaš večne hlapce. Denar, sveta vladar!
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

mnenjemoje je napisal/a:
Jaz sem takoj za za, za,....čim več domov za upokojence, potem ne bo cena tako astronomska. Ne vem, kaj lahko dom starčkov moti okolico???? Mislim, da je to še ok, lahko ti od tam jemlješ kosilo naprimer. Sem pa tudi za spremembo razmer v dso v Sloveniji, kajti, iz hiralnic bi jih morali preoblikovati v neke sočutne, človeku prijazne razmere za bivanje naših staršev in nas, ki smo lahko danes, jutri tam. Je še kdo mojega mnenja???
Koliko plače bi po tvojem morale imeti negovalke, ki hranijo, preoblačijo, umivajo, menjajo plenice, brišejo bruhanje ... tem ljudem? Samo vprašam za tvoje mnenje, koliko bi jim dal.
Default avatar

spet pametnjači

Miki miško je napisal/a:
Aevin je napisal/a:

Si že kdaj skrbel za starejšega, po možnosti še dementnega, 24/7? Nisi.
Boš skrbel za svoja starša, čeprav si doma in imaš časa na pretek? Ne boš.
Boš pa z veseljem prebiral dediščino, do centa natančno, a ne.
Torej, samo utihni!
Default avatar

Nevenič

Pobezljana puhoglavka je napisal/a:
mnenjemoje je napisal/a:
Koliko plače bi po tvojem morale imeti negovalke, ki hranijo, preoblačijo, umivajo, menjajo plenice, brišejo bruhanje ... tem ljudem? Samo vprašam za tvoje mnenje, koliko bi jim dal.
Čeprav nisem bil vprašan, ampak vseeno. V neposredni stik z oskrbovanci prihajajo najslabše plačani, najnižje izobraženi, najbolj utrujeni, najbolj vsega naveličani uslužbenci. Vsi od zaposlenih v domu, ki imajo kakršno koli možnost se izogniti neposrednemu stiku ali skrbi, se temu izognejo.
Ravno ta, neposredni stik, določa kako ugodno ali neugodno se bo počutil naš oskrbovanec. Vsi po vrsti zagotovo slabo, ker takšno službo opravljajo ljudje, ki nimajo prav nobene možnosti za zaposlitev kje drugje. Oskrbovancu nič ne pomaga, če direktorica uleti v sobo, zažvrgoli kako smo, in po 35 sekundah odide.
Vmes med zaposlenimi je (in je bilo) veliko zaposlenih prek javnih del, ki so bili za skrb našega bližnjega plačani še manj od minimalca in večinoma brez ustrezne izobrazbe, kaj šele veselja, do takega dela.
Jaz bi jih plačal 1500 neto, seveda na račun otrok oskrbovancev, ki morajo po uradni dolžnosti skrbeti za svojce :) Brez njih podpisa, nihče niti sprejet ni v dom.
Default avatar

koliko plače praviš

Jaz pravim ,vsaj 2000 neto. Navsezadnje se oskrbnina njihovih , recimo temu strank ,plačuje zelo drago, glede na ponujeno, predrago.
Ampak, dokler bodo razne direktorice ( Ptuj, Koper) in njihova žlahta lahko kradla denar v domovih, bo ostalo tako, kot je.
Teh 2000 bi moralo iti negovalkam in ne medicinskim sestram tam notri, ker le redke želijo res pomagati nebogljenim, nemočnim ljudem v domu.
Medtem, ko večini negovalk ,klobuk dol.
Default avatar

prijavljena tema

Vesel oče je napisal/a:
V neposredni stik z oskrbovanci prihajajo najslabše plačani, najnižje izobraženi, najbolj utrujeni, najbolj vsega naveličani uslužbenci. Vsi od zaposlenih v domu, ki imajo kakršno koli možnost se izogniti neposrednemu stiku ali skrbi, se temu izognejo.
Ravno ta, neposredni stik, določa kako ugodno ali neugodno se bo počutil naš oskrbovanec. Vsi po vrsti zagotovo slabo, ker takšno službo opravljajo ljudje, ki nimajo prav nobene možnosti za zaposlitev kje drugje. Oskrbovancu nič ne pomaga, če direktorica uleti v sobo, zažvrgoli kako smo, in po 35 sekundah odide.
Vmes med zaposlenimi je (in je bilo) veliko zaposlenih prek javnih del, ki so bili za skrb našega bližnjega plačani še manj od minimalca in večinoma brez ustrezne izobrazbe, kaj šele veselja, do takega dela.

Se strinjam z napisanim. Kadarkoli sem bil kje na obisku - samo južnaško osebje! In to v Sloveniji!!! Kofetkajo, pijejo, kadijo, kako tipično za njih. Oni da bi imeli empatijo do Slovencev? Tudi Sanela Banović, tipična muslimanka je legla h kakemu starcu in mu ga pocuzala, samo da bi kaj poverbala....Zase ali za sorodnike si kaj takega vsekakor ne želim.

Vesel oče zdrav, sorodniki doživeli častitiljive starosti in noben ni zašel v te hiralnice.....ja, res lahko rečem temu hiralnice, saj notri prideš mogoče še sam, ven pa že na mrtvaškem vozu....
tole svinjarijo sem prijavila in posredovala dalje. upam da te gospa iztoži za mastne pare, ker jepa tudi že višek, kako svinjarjenje si desnjakarji privoščite tu gor.
Default avatar

prijavljena tema

Vesel oče je napisal/a:
V neposredni stik z oskrbovanci prihajajo najslabše plačani, najnižje izobraženi, najbolj utrujeni, najbolj vsega naveličani uslužbenci. Vsi od zaposlenih v domu, ki imajo kakršno koli možnost se izogniti neposrednemu stiku ali skrbi, se temu izognejo.

Se strinjam z napisanim. Kadarkoli sem bil kje na obisku - samo južnaško osebje! In to v Sloveniji!!! Kofetkajo, pijejo, kadijo, kako tipično za njih. Oni da bi imeli empatijo do Slovencev? Tudi Sanela Banović, tipična muslimanka je legla h kakemu starcu in mu ga pocuzala, samo da bi kaj poverbala....Zase ali za sorodnike si kaj takega vsekakor ne želim.

Vesel oče zdrav, sorodniki doživeli častitiljive starosti in noben ni zašel v te hiralnice.....ja, res lahko rečem temu hiralnice, saj notri prideš mogoče še sam, ven pa že na mrtvaškem vozu....
tole temo sem prijavila in posredovala dalje. upam da te gospa iztoži za mastne pare, ker je že višek, kaj si desnjakarji privoščite tu gor
Default avatar

Mama v domu

Vesel oče je napisal/a:

Kaksno pisanje...sramota!!!

V domu, kjer je moja mami je osebje slovensko, vsi so zelo prijazni, pripravljeni sodelovat, se prilagajajo vsakemu posamezniku...placani so pa cisto premalo, za delo, ki ga opravljajo....aja so pa to vecinoma medicinske, streznice in negovalke, so pa manj izobrazena ampak nic manj prijazne in ustrezljive...

Ja, otroci smo dolzni skrbet za starse...seveda, dolgo sem skrbela z bratovo pomocjo za mamo, ampak pred nekaj meseci ni vec slo, hodim v sluzbo imam druzino, mama je pa dementna, in sem vesela, da je v varni oskrbi, kjer lepo skrbijo zanjo, upam da se vam, ki tako udrihate cez domove, ne bo potrebno soocat s takimi tezavami...res ste za zjokat
Default avatar

Miki miško

spet pametnjači je napisal/a:
Miki miško je napisal/a:

Si že kdaj skrbel za starejšega, po možnosti še dementnega, 24/7? Nisi.
Boš skrbel za svoja starša, čeprav si doma in imaš časa na pretek? Ne boš.
Boš pa z veseljem prebiral dediščino, do centa natančno, a ne.
Torej, samo utihni!
Ali se mi mogoče samo zdi, da vem zakaj noriš?
Default avatar

Toleres

Mama v domu je napisal/a:
Domovi ze dolgo niso vec hiralnice, imam mamo v domu in sem prav zgrozena nad razmisljanjem ljudi, starostniki zagotovo nikogar ne motijo, sama grem zelo rada na obisk, vsi so zelo prijetni in prijazni, razveselijo se prijazne besede, kar za normalne ljudi tezko recem....

Domov je ze tako premalo, zato mi ni jasno, da sploh kdo temu nasprotuje, zivljenjska doba se daljsa, vedno vec bo starostnikov, ki bodo potrebovali oskrbo...res smo postali zalostna druzba...
Tole je vse zelo res. So skoraj bolnice, urejeno, kar sem v stiku, so prijazni.
O placilu pa takole. Vseeno to ni delo, ki bi moralo biti nevemkako dobro placano, gre za nego predvse, bruhanje gor dol, tudi sama sem to delala z mamo in atom doma, medicinske sestre so pa itak placane kot morajo biti. Kdo zagotavlja, da bi bila nega nekoga, ki dobi 2000€,halo, za to delo, boljsa? Ker tu gre za nekaj drugega, kako so ti ljudje, ki negujejo, empaticni, po domace srčni ljudje. Nekaj hudo delo pa to res ni, mogoce sp podplacani, ampak da bi dobili 2 jurja, pa se ne zagotavlja, da lepse ravnajo. Po mojih izkusnjah so nekatere negovalke zelo dobre in prijazne, druge pa malo bolj grobe in nekomunikativne. Pa os vse enako placane.
Default avatar

10 000 e

Pobezljana puhoglavka je napisal/a:
mnenjemoje je napisal/a:
10 000 na mesec premalo za moje pojme
Default avatar

Mama v domu

Toleres je napisal/a:
Mama v domu je napisal/a:
Domovi ze dolgo niso vec hiralnice, imam mamo v domu in sem prav zgrozena nad razmisljanjem ljudi, starostniki zagotovo nikogar ne motijo, sama grem zelo rada na obisk, vsi so zelo in prijazni, razveselijo se prijazne besede, kar za normalne ljudi tezko recem....

Tole je vse zelo res. So skoraj bolnice, urejeno, kar sem v stiku, so prijazni.
O placilu pa takole. Vseeno to ni delo, ki bi moralo biti nevemkako dobro placano, gre za nego predvse, bruhanje gor dol, tudi sama sem to delala z mamo in atom doma, medicinske sestre so pa itak placane kot morajo biti. Kdo zagotavlja, da bi bila nega nekoga, ki dobi 2000€,halo, za to delo, boljsa? Ker tu gre za nekaj drugega, kako so ti ljudje, ki negujejo, empaticni, po domace srčni ljudje. Nekaj hudo delo pa to res ni, mogoce sp podplacani, ampak da bi dobili 2 jurja, pa se ne zagotavlja, da lepse ravnajo. Po mojih izkusnjah so nekatere negovalke zelo dobre in prijazne, druge pa malo bolj grobe in nekomunikativne. Pa os vse enako placane.
Jaz sploh nisem govorila o visini place, zagotovo pa mimimalna placa primerno placilo za tako delo.

Vem, da so vsi enako placani, zal tako je...mene je bolj zmotil negativni odnos ljudi, do gradnje novih domov, to se mi zdi bolj zaskrbljujoce...
Default avatar

Nevenič

Ljudje so proti vsemu. Drugi tir, Magna, domovi za ostarele, dirkališče, drugi tir, tretji pomol, peti pomol, redarji, policaji, karkoli že. Proti.
En čuden narod je to ...
Recimo, bi primerjali Slovenijo in Singapur? Oboje je na S
Default avatar

kdo je lahko proti

Nisem gledala prispevka in ne morem verjeti, da bi lahko kdo bil proti domu za starostnike. Tista ženska, ki je bila proti, ne bi smela NIKOLI dobiti mesta v domu, ko ga bo rabila.

Sicer pa se strinjam, da so negovalke absolutno premalo plačane. In večina je res zelo srčnih. Mi smo bili vsak dan pri mami, včasih dvakrat in te boge ženske so bile vedno v službi, ko smo prišli.
Default avatar

Tuintam

mnenjemoje je napisal/a:
Bravo, se povsem strinjam s teboj.
Default avatar

že večkrat slišano

Tipično slovensko. Vsi ste tolerantni, dokler se vas posredno ne tiče.

Ko bi v vašem naselju hoteli narediti komuno, samski dom, azilni dom, postaviti vetrnice bi pa drugače lajali.