Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako postati navadna punca

Kako postati navadna punca

Ženske, dajte mi povedat, koliko imate doma kozmetičnih zalog? Imate 1 šampon in 1 gel za prhanje, ko vam ga zmanjkuje, kupite novega ali jih imate kakšnih par na zalogi?
Kako pa je z ličili? Ali vedno kupujete le tisto, kar je preverjeno in samo, kar potrebujete, ali kdaj kupite tudi kaj novega ali pa stvar, za katero se kasneje izkaže, da je pravzaprav ne rabite?
Kje pa kupujete kozmetiko? V živilskih trgovinah mimogrede pobašete še šampon in gel za prhanje pa deodorant, ali se bolj splača kupovat v drogerijah?

Sama si izjemno in bolj kot vse želim postati navadna punca, taka, ki ima doma 1 šampon in 1 gel za prhanje, 1 kremo za obraz in 1 kremo za telo, 1 deodorant, 1 parfum, nekaj lakov za nohte…

Dejansko razmišljam, da bi se vsega kar ne rabim, znebila in prodala za neko malo ceno, a mislite da bi kdo kupil 2 polni vrečki kozmetike, praktično nerabljene? Kaj pa parfume? Se to prodaja? Najraje bi jih prodala vse hkrati…

Razlog, da sem začela razmišljati o tem, koliko stvari imam odveč, je bližajoča selitev iz hiše v stanovanje in še kakšna druga stvar… in na lepem ugotovim, da ne vem, če bo prostor za vse moje zaloge kozmetike (10 različnih gelov, 10 šamponov, 15 balzamov, 4 kreme anticelulitne, 3 vlažilne itd.), zato bi se jo rada znebila… :/
Prav tako ugotavljam z oblačili – OMG koliko preveč jih imam.

No, ampak res me pa zanima za kozmetiko, a mislite da bi to kdo kupil? Če bi dala naphani polni 2 vreči vsega boga notri, pa npr. ceno 20 EUR za vse skupaj?

Sicer pa mi dajte prosim kakšen nasvet, kako naj neham kopičit kozmetične stvari, kako se ve pripravite do tega, da imate samo 1 stvar? Kaj pa, če se izkaže da vam ne paše na telo oz. lase, vržete stran ali kako?

LP Maja

proda se vse, vprašanje je zgolj, kako ceno postaviš
http://www.bolha.com/iskanje?q=kozmetika&category=lepota-in-zdravje{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F

Ja kakšna pa boš potem, če se boš vse te kozmetika losala? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sama sem nekaj let nazaj imela zaloge. Nato sem se odločila, da ne kupim več nič dokler ne porabim. Naredila sem čistko, določene stvari vrgla v smeti, določene podarila družini, prijateljicam, itd…
Prav tako je z oblačili.
Mislim, da tako ugotoviš, kaj sploh potrebuješ, kaj uporabljaš in koliko nepotrebnih stvari kupimo.
Lp

Po mojem bo za tvojo idejo boljši portal Moj butik, ki je namenjen prav oblačilom in kozmetiki. Tam se marsikaj prodaja, jaz sem nakupila že nekaj dražjih, tudi uporabljenih izdelkov high end znamk.

Če dodaš parfume in dekorativo, bi lahko bilo 20 EUR morda celo “premalo” za ves ta komplet, pač odvisno, kaj vse imaš. Trenutno tudi jaz zaradi selitve razmišljam o nekih prodajah, a bomo videli. Ker če zdaj prodam za manj in jutri kupim za več, tudi nima smisla. Če resno misliš, da ti to ne bo prišlo prav, morda le obdrži in pač ne kupuj novih stvari. Ker geli za tuširanje ipd. se kar lepo porabijo in boš slej ko prej morala dokupiti.

Jaz navadna punca, kot jo ti opisuješ, nisem več, vedno pa moram imeti zalogo stvari. Gele za tuširanje kupujem tam, kjer pač sem, torej bodisi drogerija bodisi supermarket, dekorativo zdaj kupujem high end, pri kremah za obraz pa posegam tudi po določenih znamkah, ki se ne dobijo v supermarketu.

Še to, trenutno imam kar nekaj zaloge doma. Če mi kaj resnično ne ustreza, tisto dam komu, zavržem ali uporabim za druge stvari – npr. šampon lahko uporabiš kot gel za tuširanje ali milo za roke ali pač pri čiščenju. Glede na to, da se boš selila, bo tega kar nekaj;)

Kupim tudi kaj preveč, tudi kaj, kar nikakor ne pride prav ali mi ne ustreza, zadnje čase pa poskušam le dobiti vzorce prej, sploh dragih zadev. Ker imam težave s kožo, je pač to obvezno, da ne dam ravno vsake kreme naprej.

Moj predlog torej je, da obdržiš tisto, kar ti bo prišlo prav, ostalo pa res prodaš za manjšo ceno ali podariš. Jaz gelov, mil, šamponov, krem, ki mi ustrezajo, ne bi dajala stran.

Ne vem sicer, kaj točno si ti predstavljaš pod izrazom “navadna punca”, ampak kopičenju nepotrebne krame se je pa dokaj enostavno mogoče izogniti z nekaj planiranja in samodiscipline.

Za začetek si naredi seznam artiklov, ki jih redno uporabljaš. To je tvoja osnova. K temu dodaj še en šampon in en balzam za lase za zalogo.

Potem se pa odloči, če želiš imeti kakšen kozmetični izdelek za posebne priložnosti in sicer po enega določenega tipa, ne več. Torej en drugačen gel za tuširanje, eno malo bolj dišečo kremo za roke itd. Če imaš več kozmetičnih izdelkov enakega tipa, naj bodo v nečem izrazito drugačni (ne samo v imenu znamke).

Na ta način boš vedno imela doma samo tisto, ker redno uporabljaš. Poleg tega si pa dovoli še en izdelek ” za probo”. Samo enega naenkrat. Če vidiš, da ti ni všeč, ga komu pokloni ali ga vrzi stran. Ne kopiči izdelkov, ki jih ne uporabljaš.

Koliko kozmetike dejansko potrebuješ, je odvisno od tvojega življenjskega stila, obveznosti, kože in tako dalje.

Vse po 1kom, kupim ko zmanjka in ne kupujem na zalogo. Če kupim nekaj kar mi ne odgovarja, ponudim sodelavki in prijateljicam če katera želi preizkusiti. Make-upa pa nimam veliko. Vržem stran ko me prime:)


Ženske, dajte mi povedat, koliko imate doma kozmetičnih zalog? Imate 1 šampon in 1 gel za prhanje, ko vam ga zmanjkuje, kupite novega ali jih imate kakšnih par na zalogi?
Kako pa je z ličili? Ali vedno kupujete le tisto, kar je preverjeno in samo, kar potrebujete, ali kdaj kupite tudi kaj novega ali pa stvar, za katero se kasneje izkaže, da je pravzaprav ne rabite?
Kje pa kupujete kozmetiko? V živilskih trgovinah mimogrede pobašete še šampon in gel za prhanje pa deodorant, ali se bolj splača kupovat v drogerijah?

Sama si izjemno in bolj kot vse želim postati navadna punca, taka, ki ima doma 1 šampon in 1 gel za prhanje, 1 kremo za obraz in 1 kremo za telo, 1 deodorant, 1 parfum, nekaj lakov za nohte…

Dejansko razmišljam, da bi se vsega kar ne rabim, znebila in prodala za neko malo ceno, a mislite da bi kdo kupil 2 polni vrečki kozmetike, praktično nerabljene? Kaj pa parfume? Se to prodaja? Najraje bi jih prodala vse hkrati…

Razlog, da sem začela razmišljati o tem, koliko stvari imam odveč, je bližajoča selitev iz hiše v stanovanje in še kakšna druga stvar… in na lepem ugotovim, da ne vem, če bo prostor za vse moje zaloge kozmetike (10 različnih gelov, 10 šamponov, 15 balzamov, 4 kreme anticelulitne, 3 vlažilne itd.), zato bi se jo rada znebila… :/
Prav tako ugotavljam z oblačili – OMG koliko preveč jih imam.

No, ampak res me pa zanima za kozmetiko, a mislite da bi to kdo kupil? Če bi dala naphani polni 2 vreči vsega boga notri, pa npr. ceno 20 EUR za vse skupaj?

Sicer pa mi dajte prosim kakšen nasvet, kako naj neham kopičit kozmetične stvari, kako se ve pripravite do tega, da imate samo 1 stvar? Kaj pa, če se izkaže da vam ne paše na telo oz. lase, vržete stran ali kako?

LP Maja
[/quote

Kozmetika je moja šibka točka.

Zavedam se, da si vsako stvar seveda plačala, ampak če si RES resna, sem pripravljena odkupit vso (seveda meni zanimivo oz. primerno) ZAPRTO in znotraj roka uporabnosti kozmetiko.

Odprte raje zavrzi, sploh če ne veš, koliko časa so že odprte.

V kolikor si mi pripravljena določene stvari pofotkat in mi jih poslat na mejl, ti z veseljem plačam.

Sem bila na istem kot ti ca. 5 let nazaj, ampak sem podarila celo škatlo za čevlje kozmetike.
Plačala pa juhuhu denarja …

Skratka, da ne nabijam:
zanima me originalno zapakirana kozmetika, plačam.

Če se ti da zadeve pregledat, pofotkat … mejl –> [email protected]

Lp Ana

Enako. Od make upa imam pa samo tonirano kremo, ki je sicer malo dražja in kup šmink različnih barv.


Avtorica…prodaj vse kar imaš na bolho ali letgo…samo na moj butik ne…
Tam vidiš leglo samovšečnic,ki bi rade bile oh in ah…neresne,sama kregarija in žalitve ena čez drugo…veliko kreganja glede goljufij pri nakupih(ena vnaprej nakaže denar in druga njej ne pošlje paketa)…in si takoj izbriše račun…za tvoje izdelke ti vsiljuje za zamenjavo svoje izdelke,oblačila itd…pol pa dobiš uničen oz.strgan katerikoli kos oblačila…Samo prebereš njihov forum in ti mine,da bi tam prodajal ali kupil…V glavnem ti priporočam,da tam ne prodajaj stvari,kaj še le,da se tam registriraš…

Avtorica daj pusti mail prosim.
Jaz pa bi kupila.

Ojla 🙂 ja, z veseljem bi prodala, sem si sicer včeraj malo pogledala ta omenjeni “butik” ampak se mi zdi, da moje lepe stvari in predvsem jaz kot oseba ne spadam tja 🙂 sej pa je že vsaka druga za nekaj obtožena, pa vse bi menjavale..

Moj email: [email protected]

Pofotkam vam pa lahko stvari ta vikend, ko jih bom še dodatno dajala na kup.
Oblačila imam velikosti M oz. S/M, nekaj čevljev sem tudi našla, 2 lepi bundi, od tega eno Zarino dolgo, kupljeno lansko leto češ; ziher jo bom kaj rabila… ja, seveda…

Aja, sem pa iz Ljubljane, pošiljala ravno ne bi zaradi teže izdelkov.

Pa hvala vsem za ideje, že pišem tistih nekaj najljubših stvari; kopičenja se moram pa res odvadit.

Maja pa ne zdaj odret ljudi katerim bos prodala.
Tam pises da ne spadas ti kot oseba in tvoje lepe stvari na butik.
A se mas za nekaj vec slucajno.

Daj s top z oblakov pa se zavedi da bos lahko srecna ce bos prodala in bila zadovoljna s ceno.
Pa ne odiraj ljudi

Huh tudi meni,je slo cez glavo.
Kako je iz skromne preplasene punce,ki samo sprasuje. Ratalo
Jaz kot oseba in moje lepe stvari.
Oprosti tudi na butiku imajo krasne uadeve.


Po mojem, če prodaš, bo to za nekajkrat manj denarja, kot si kupila. Problem je prostor? Ampak če izdelke daš v eno vrečo, škatlo, a res toliko prostora zavzamejo?
Če ti izdelki ustrezajo, samo da pač še niso prišli na vrsto, jih ne prodajaj. Nenazadnje si jih verjetno skrbno izbrala. Pomisli samo, koliko lahko porabiš že do poletja, samo da pač ne kupuješ novih stvari. Nadalje ljudje imamo včasih različne potrebe, včasih je primeren en parfum, drugič drug. Verjetno si izbirala parfume, ki so ti bili všeč itd.

Na tvojem mestu bi se znebila tistega, kar ti ne ustreza več (tip kože?) … ostalo bi pa porabila zase. Ni vredno časa za barantanje in časa, ki si ga porabila, da si izdelke izbrala. Discipliniraj se, da ne boš kupovala novih izdelkov, ki jih vidiš.

Vem, da je dandanes vse dostopno, povsod trgovine, na petek in svetek, ampak totalno glupo se mi zdi, da ti zmanjka recimo šampona in da moraš nujno v trgovino zaradi tega. Nekaj imam vedno na zalogi. Pa tudi včasih se negujem na nek način (bolj naravni lasje), drugič na drugačen (posebna priložnost). Ne vem, zakaj bi se vsega znebila in potem letala v trgovino. Ni treba, da imaš vse razstavljeno na poličkah, pospravi nekam.

Jaz že zdavnaj nimam baze kozmetičnih in lepotilnih sredstev v kopalnici, tam pač ni prostora, ampak v eni manjši potovalki na dnu garderobne omare. V kopalnici pa res ne bi mogla imeti. Gre tudi za stvari za depiliranje, za občasno (problematična koža, kakšno olje, ki ga zdaj ne rabim), vse živo. … imam tudi recimo kodralnik, sem razmišljala enkrat, ali naj ga dam na bolho, ker ga ta moment ne rabim, ampak zakaj že … kodralnik je super, kvaliteten, prodati bi ga morala pod ceno in potem enkrat nabaviti novega.

Aja lakov za nohte pa nimam (razen za rezervo belega in kožnato rožnatega v omenjeni potovalki:)), to sem opazila v tvojem postu. Poznam kolegice, ki imajo po 30 lakov razstavljenih … jaz pa jih ne uporabljam. 🙂


Avtorica…prodaj vse kar imaš na bolho ali letgo…samo na moj butik ne…
Tam vidiš leglo samovšečnic,ki bi rade bile oh in ah…neresne,sama kregarija in žalitve ena čez drugo…veliko kreganja glede goljufij pri nakupih(ena vnaprej nakaže denar in druga njej ne pošlje paketa)…in si takoj izbriše račun…za tvoje izdelke ti vsiljuje za zamenjavo svoje izdelke,oblačila itd…pol pa dobiš uničen oz.strgan katerikoli kos oblačila…Samo prebereš njihov forum in ti mine,da bi tam prodajal ali kupil…V glavnem ti priporočam,da tam ne prodajaj stvari,kaj še le,da se tam registriraš…
[/quote]

Niso samovšečnice tm, primitivke so. Ne vzamem tam nič če zastonj talajo

Ne mislim nikogar odirat, brez skrbi. Rabljene stvari bom itak podarila, parfume pa bi res za neko simbolično ceno dala naprej.
Nimam se za nekaj več – no, kolikor sem gledala in brala komentarje na butiku – da piše, da je parfum npr. skoraj nov, potem pa pride do kupke skoraj prazna flaška, da o strganih in umazanih oblačilih – ena piše celo, da so bile kopalke umazane od menstruacije, o moj bog??! -, zato sem si ustvarila neko mnenje o tem.

Sem pa pustila tukaj tudi svoj email, pa naj mi pišejo tiste zainteresirane; prevzem bo itak oseben in se bodo stvari lahko preverile oz. pogledale. 🙂

Jaz kupujem na MB, ampak le recimo temu višje cenovne zadeve. Ne oblačil.

Tudi jaz bi se obrnila, če bi prej prebrala izključno forume in nekatere odzive, ker je nivo nekaterih res katastrofalen. Ampak enkrat sem spletno stran slučajno našla in poiskala artikle, ki so me zanimali, pa zaenkrat imela same dobre izkušnje. Res grem na zaupanje, ampak to se mi je doslej splačalo. Od ene prodajalke sem vzela že večkrat, drugače pa res preverim prej odzive in če so kakšni čudni, se takšnim osebam pač izognem. Zdaj tudi že vidim, kdo prodaja replike in tega ne vpiše v opis artikla, tako da nekako ostajam na svojih priljubljenih zadevah.

Ampak stare kozmetike se ne kupuje in ne prodaja, ker je zdravju škodljivo.

Ampak stare kozmetike se ne kupuje in ne prodaja, ker je zdravju škodljivo.
[/quote]

Nakup in prodaja nista škodljiva. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nakup in prodaja nista škodljiva. 🙂
[/quote]

Kako smo malenkostni, uporaba na koži zagotovo je škodljiva!

Aja? Kako naj pa vem za stvar, ki jo kupim v drogeriji, da še ni bila odprta in sprobana? Praktično vsak losjonček, ki se ga da odpreti, je bil odprt, isto krema za roke… torej je to vse škodljivo, kar kupimo – ker je že nekdo (oziroma več ljudi) pred nami odprl in sprobal na svoji koži? 😀

Drage punce, ste lahko prepričane, da od tele Maje ne bo veliko. To je spet en nateg, ki vleče bralke in piske tu gor. Da bi dve vreči prodajala za 20 EUR, ko točno ve, da je za to šaro zmetala nekaj 100 EUR?? Nakladanje, da te kap. Poročajte, tiste, ki boste prihodnji teden od nje kaj kupile ali sploh navezale kontakt!

New Report

Close