Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kako postati navadna punca

Default avatar

Sorry

maja_plesalka je napisal/a:
Ženske, dajte mi povedat, koliko imate doma kozmetičnih zalog? Imate 1 šampon in 1 gel za prhanje, ko vam ga zmanjkuje, kupite novega ali jih imate kakšnih par na zalogi?
Kako pa je z ličili? Ali vedno kupujete le tisto, kar je preverjeno in samo, kar potrebujete, ali kdaj kupite tudi kaj novega ali pa stvar, za katero se kasneje izkaže, da je pravzaprav ne rabite?
Kje pa kupujete kozmetiko? V živilskih trgovinah mimogrede pobašete še šampon in gel za prhanje pa deodorant, ali se bolj splača kupovat v drogerijah?

Sama si izjemno in bolj kot vse želim postati navadna punca, taka, ki ima doma 1 šampon in 1 gel za prhanje, 1 kremo za obraz in 1 kremo za telo, 1 deodorant, 1 parfum, nekaj lakov za nohte...

Dejansko razmišljam, da bi se vsega kar ne rabim, znebila in prodala za neko malo ceno, a mislite da bi kdo kupil 2 polni vrečki kozmetike, praktično nerabljene? Kaj pa parfume? Se to prodaja? Najraje bi jih prodala vse hkrati...

Razlog, da sem začela razmišljati o tem, koliko stvari imam odveč, je bližajoča selitev iz hiše v stanovanje in še kakšna druga stvar... in na lepem ugotovim, da ne vem, če bo prostor za vse moje zaloge kozmetike (10 različnih gelov, 10 šamponov, 15 balzamov, 4 kreme anticelulitne, 3 vlažilne itd.), zato bi se jo rada znebila... :/
Prav tako ugotavljam z oblačili - OMG koliko preveč jih imam.

No, ampak res me pa zanima za kozmetiko, a mislite da bi to kdo kupil? Če bi dala naphani polni 2 vreči vsega boga notri, pa npr. ceno 20 EUR za vse skupaj?

Sicer pa mi dajte prosim kakšen nasvet, kako naj neham kopičit kozmetične stvari, kako se ve pripravite do tega, da imate samo 1 stvar? Kaj pa, če se izkaže da vam ne paše na telo oz. lase, vržete stran ali kako?

LP Maja
Ampak stare kozmetike se ne kupuje in ne prodaja, ker je zdravju škodljivo.
Default avatar

Marko

Sorry je napisal/a:
Ženske, dajte mi povedat, koliko imate doma kozmetičnih zalog? Imate 1 šampon in 1 gel za prhanje, ko vam ga zmanjkuje, kupite novega ali jih imate kakšnih par na zalogi?
Kako pa je z ličili? Ali vedno kupujete le tisto, kar je preverjeno in samo, kar potrebujete, ali kdaj kupite tudi kaj novega ali pa stvar, za katero se kasneje izkaže, da je pravzaprav ne rabite?
Kje pa kupujete kozmetiko? V živilskih trgovinah mimogrede pobašete še šampon in gel za prhanje pa deodorant, ali se bolj splača kupovat v drogerijah?

Sama si izjemno in bolj kot vse želim postati navadna punca, taka, ki ima doma 1 šampon in 1 gel za prhanje, 1 kremo za obraz in 1 kremo za telo, 1 deodorant, 1 parfum, nekaj lakov za nohte...

Dejansko razmišljam, da bi se vsega kar ne rabim, znebila in prodala za neko malo ceno, a mislite da bi kdo kupil 2 polni vrečki kozmetike, praktično nerabljene? Kaj pa parfume? Se to prodaja? Najraje bi jih prodala vse hkrati...

Razlog, da sem začela razmišljati o tem, koliko stvari imam odveč, je bližajoča selitev iz hiše v stanovanje in še kakšna druga stvar... in na lepem ugotovim, da ne vem, če bo prostor za vse moje zaloge kozmetike (10 različnih gelov, 10 šamponov, 15 balzamov, 4 kreme anticelulitne, 3 vlažilne itd.), zato bi se jo rada znebila... :/
Prav tako ugotavljam z oblačili - OMG koliko preveč jih imam.

No, ampak res me pa zanima za kozmetiko, a mislite da bi to kdo kupil? Če bi dala naphani polni 2 vreči vsega boga notri, pa npr. ceno 20 EUR za vse skupaj?

Sicer pa mi dajte prosim kakšen nasvet, kako naj neham kopičit kozmetične stvari, kako se ve pripravite do tega, da imate samo 1 stvar? Kaj pa, če se izkaže da vam ne paše na telo oz. lase, vržete stran ali kako?

LP Maja
Nakup in prodaja nista škodljiva. :)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Eh no

Marko je napisal/a:
Sorry je napisal/a:

Nakup in prodaja nista škodljiva. :)
Kako smo malenkostni, uporaba na koži zagotovo je škodljiva!
Default avatar

maja_plesalka

Aja? Kako naj pa vem za stvar, ki jo kupim v drogeriji, da še ni bila odprta in sprobana? Praktično vsak losjonček, ki se ga da odpreti, je bil odprt, isto krema za roke... torej je to vse škodljivo, kar kupimo - ker je že nekdo (oziroma več ljudi) pred nami odprl in sprobal na svoji koži? :D
Default avatar

Maja se prodaja

Drage punce, ste lahko prepričane, da od tele Maje ne bo veliko. To je spet en nateg, ki vleče bralke in piske tu gor. Da bi dve vreči prodajala za 20 EUR, ko točno ve, da je za to šaro zmetala nekaj 100 EUR?? Nakladanje, da te kap. Poročajte, tiste, ki boste prihodnji teden od nje kaj kupile ali sploh navezale kontakt!
Default avatar

jajaja

Maja se prodaja je napisal/a:
Drage punce, ste lahko prepričane, da od tele Maje ne bo veliko. To je spet en nateg, ki vleče bralke in piske tu gor. Da bi dve vreči prodajala za 20 EUR, ko točno ve, da je za to šaro zmetala nekaj 100 EUR?? Nakladanje, da te kap. Poročajte, tiste, ki boste prihodnji teden od nje kaj kupile ali sploh navezale kontakt!
Imaš prav, ampak ni kupila, ampak nafehtala pred Tušem dinarčke.
Default avatar

nehaj se zezat

Aja? Kako naj pa vem za stvar, ki jo kupim v drogeriji, da še ni bila odprta in sprobana? Praktično vsak losjonček, ki se ga da odpreti, je bil odprt, isto krema za roke... torej je to vse škodljivo, kar kupimo - ker je že nekdo (oziroma več ljudi) pred nami odprl in sprobal na svoji koži? :D
če praviš, da kupuješ high end, a ni vse še zavarjeno v plastiko, tako, da ne moreš odpret?

večina teh stvari ima danes že folijo preko luknjice, da veš, da je neuporabljena....
tiste najcenejše zadeve pa res prodajajo na zaupanje.
ampak tisto tako hitro gre s police, da ni neke nevarnosti, da bi se mesece in mesece valjalo tam.
Default avatar

Marko

Skodljivo je itak vecinoma vse, ni vazno ce je kdo pred tabo odpiral.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

maja_plesalka

No, prav - potem pa je škodljivo, sicer nisi dovolj dobro argumentiral KAJ in ZAKAJ je škodljivo in kakšne bodo bile posledice, če bom dočakala 80 let.

Ena punca (Ksenija) iz tukaj mi je pisala na email, sva dogovorjeni, da ji pofotkam stvari čez vikend in se bova potem naprej menili; ravno danes sem pa prinesla sodelavki 1 vrečo rabljene kozmetike, pa je bila zares vesela in so si še z drugimi puncami razdelile med seboj, kaj katera potrebuje. Ostale stvari, ki so pa več ali manj res kot nerabljene, pa bom - upam da - prodala za nizko ceno.
Eden je gor napisal, da kupujem high-end kozmetiko - me je očitno malo zamešal s katero drugo, ki je to pisala. Moje kozmetične zadeve so čisto "normalnih" znamk in nimam maskare Dior, lip plumperja Helene Rubinstein za 50,00 EUR itd.
Res ima človek doma stvari, za katere niti veš ne, da jih imaš - vsaj jaz sem očitno taka in upam, da se to popravi.
Včeraj sem že kar lažje zadihala, ko sem videla, koliko stvari sem se znebila.
Default avatar

malo zaloge

Dekorativne kozmetike imam bolj malo, vedno imam na zalogi po 1 kos in ko vzamem v uporabo tega iz zaloge, kupim novega. Šamponov, gelov in drugih toaletni kozmetičnih zadev imam na zalogi več. Rada izkoristim akcije.
Večinoma kupujem v Mullerju, nekaj še vedno v DM (Alverde), milo v kosu in še kaj tudi v Hofru. Če se le da, čim bolj naravno oziroma bolje rečeno z manj kemije.
Če mi kdaj kaj ne ustreza ali kar tako, podarim. Da bi prodajala ali kupovala prek Bolhe ali podobno, mi ni. Se mi niti ne bi dalo dogovarjati, fotkati, pisati , pošiljati za par eur.