Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kaj dodati za res belo perilo

Default avatar

belebelebele

hoj, sem ljubiteljica belih oblačil, posledično imamo doma res veliko vsega v bele, tudi iz materialov, ki jih lahko perem le na 30 ali 40 stopinj. Kaj dodati, da bo res belo, ker zdaj mi perilo sivi. pa je vseeno, če perem z višje cenovnimi praški, ali tistimi cenejšimi...po kakšnih 5 pranjih, postajajo oblačila zamolklo siva.
Default avatar

ooppaa

Višje cenovnimi praški :)

Še ena, ki misli, da je cena merilo za kvaliteto. Poskusi s čim še malo dražjim od tega, kar imaš trenutno.
Default avatar

belebelebele

wow, a tako izgledajo odgovori, ko nimaš pojma, pa se vseeno oglasiš, da si ego nafutraš?
lepo, zdaj mi je jasno, hvala, pomoč je bila izjemna!
Default avatar

jaz med pranjem belega perila

... vedno dodam sodo bikarbono. Ohranja belo svežino.
Default avatar

NEMEJEBAT

Jaz dam malo varekine. Res pa je da s tem mislim brisače, servete, spodnje perilo.

V oblačila kot taka še nisem. Uporabljam pa lovilce barv. Tiste papirčke
Default avatar

Za bolj belo

Dodati kaksno zlico ali zlicko sode bikarbone, odvisno pac ce je poln stroj. Od varikine pa perilo porumeni.
Default avatar

Iskrena

Imam precej belih oblačil, pa tudi takih pastelnih barv, kjer se ravno tako hitro pozna kaka packa. Sama take stvari perem z varekino za pisano perilo, ki jo dodam k prašku in v stroj dam tiste lističe, ki se jim reče lovilci barv, ter nase potegne barve. Res pa, da sortiram perilo in nekako bele in svetle odtenke perem skupaj, ostalo pisano perilo skupaj, temnoplavo in črno skupaj. Belo za 60° in več stopinj pa posebej.

Še nikoli mi ni varekina obarvala stvari v rumeno, pa jo skozi nucam.
Default avatar

luna med oblaki

Včasih dodam sodo bikarbono, včasih zlijem kozarec alkoholnega kisa, včasih pecilni prašek, madeže pošpricam s sprayem za madeže iz Eurospina ali pa kar z alkoholnim kisom (ga imam kar v steklenici s špricalko).
Ko pereš belo, peri res samo belo in ne dajaj zraven rumenega, modrega ali rdečega, da ti ne popacka cunj.
Žal je pa dejstvo, da sčasoma vse bele cunje posivijo, kljub vsemu trudu. To opažam pri mojih zavesah.