Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kasljam ze 6 mesecev

Default avatar

Kaselj27

Ze 6 mesecev kasljam. Ob vecerih tudi po 20 minut skupaj in se ne morem skasljat. Bila sem pri pulmologu na testih in ne pokaze nic. Kontrolo imam spet cez 2 meseca. Pulmolog mi je predpisal ventulin 3x na dan po 3x. Kar naprej imam obcutek, da imam nekaj v grlu a se ne morem skasljat. Kaselj je suh. Ker ocitno ne bom dosegla pri pulmologu nic me zanima ali je imela katera podobne tezave in kaj je pomagalo. Kupila sem ze fluimukan za lazje izkasljevanje. Malenkost je bolje. Mi lahko katera kaj svetuje, kaj bi se lahko poskusila?
Default avatar

wefcvc

Čaj pljučnik je odličen. Tudi jaz imam zelo suh kašelj in mi ta čaj takoj pomaga.
Default avatar

Kupi to

Kupi tablete nolpaza kontrol. Vzamejo se enkrat na dan, na tešče, zato je najbolje vzeti takoj zjutraj. Jaz sem imel isti problem. Ko sem jih jedel, je kašelj minil v kakšnem tednu.
Default avatar

Lugolova

Lugolova raztopina, 2 kapljici pred zajtrkom
Default avatar

Walt Heisenberg

Kaselj27 je napisal/a:
Ze 6 mesecev kasljam. Ob vecerih tudi po 20 minut skupaj in se ne morem skasljat. Bila sem pri pulmologu na testih in ne pokaze nic. Kontrolo imam spet cez 2 meseca. Pulmolog mi je predpisal ventulin 3x na dan po 3x. Kar naprej imam obcutek, da imam nekaj v grlu a se ne morem skasljat. Kaselj je suh. Ker ocitno ne bom dosegla pri pulmologu nic me zanima ali je imela katera podobne tezave in kaj je pomagalo. Kupila sem ze fluimukan za lazje izkasljevanje. Malenkost je bolje. Mi lahko katera kaj svetuje, kaj bi se lahko poskusila?
Kaj pa pravi osebni zdravnik, ne bi poslal še kam drugam?
Default avatar

mož kašlja

Moj mož kadar ga prime trdovraten kašelj pije čaj iz Islandskega lišaja. Zelo pomaga.
Pa prsni koš si maži z EO Timijana, seveda v osnovnem olju ( mandljevo, jojobino).
Default avatar

Alergija in to

Na alergije so te testirali?
Default avatar

hhm

čudno, da se še nista javila oglaševalca "zdravil" iz čudežne konoplje.

da nista kaj bolna?
Default avatar

pitra

hhm je napisal/a:

da nista kaj bolna?
Nič nisem bolna, če misliš mene. No ja, lahko bi bila alergija? ali pa tudi ne.
Default avatar

hhm

pitra je napisal/a:
hhm je napisal/a:

da nista kaj bolna?
Nič nisem bolna, če misliš mene. No ja, lahko bi bila alergija? ali pa tudi ne.
počakajmo še na feliksa5, da vidimo še njegovo idejo:-)))
Default avatar

Kaselj27

Nolpazo sem dobila in jo vzamem vsako jutro. Pulmolog je predlagal, da cez 2 meseca nebo bolje, ko imam kontrolo me bo pislal na ORL. cakalne dobe pa so tam 2,3 mesece.
Pulmolog mi je naredil alergo teste. Na nic nisem alergicna.
Default avatar

Od začetka

Če kašljaš že 6 mesecev (!!!) ne bo noben čajček in ostale fore deloval brez da odkriješ vzrok, raje se vpraši ZAKAJ si sploh začela kašljati, kaj se je spremenilo pred 6 meseci??
Default avatar

česen

Poizkusite s strokom česna, skozi drobilec/stiskalec ga stisnite na čajno žličko in držite v ustih cca 30 min , medtem normalno dihajte skozi nos. Česna ne pojejte, samo inhalirajte et. olja. Ponavljajte več dni zapored, do izboljšanja.
V primeru večmesečne uporabe omili astmo.Preverjeno.
Default avatar

vsak nasvet

Vsak nasvet dobrodošel.
Kašljala sem več mesecev . Ko pa sem en dan pozabila kupiti jabolka, jedla sem jih vsak dan vsaj dve redno, se je kašelj umiril in popolnoma izginil. Sedaj že štiri leta nisem poskusila niti ene jabolke. Ne upam, bom pa poskusila. Lahko, da ni bilo krivo jabolko ampak škropiva.
Default avatar

nora norost

kaj bolj neumnega pa še ne!
Default avatar

Nolpaza - želodčna kislina

Redno jemlji nolpazo. Lahko da se ti nezavedno dviguje kislina iz želodca, ki potem nezavedno sili na kašelj. Nolpaza naj bi to kislino umirila. Če ne bo bolje pejt nazaj k dohtarju.
Default avatar

Mini rožica

Sama sem tako pokašljevala. Bila pri zdravniku napisal tablete, ki sem jih pojedla 1 škatlico in nehala, ker sem imela občutek, da samo zakamufliram posledice, vzroka pa ne odpravim.....če mene vprašaš so bili krivi živci, služba, finančne zadeve, partner itd.

Ali vas kaj od tega mori?
Default avatar

Mini rožica

Od začetka je napisal/a:
Če kašljaš že 6 mesecev (!!!) ne bo noben čajček in ostale fore deloval brez da odkriješ vzrok, raje se vpraši ZAKAJ si sploh začela kašljati, kaj se je spremenilo pred 6 meseci??
Točno tako. Podpis.

Pri meni se je čudežno uredilo, ko em dobila službo, pa začela rihtat stanovanje za odselit.
Default avatar

a maš kakšen alergen

Kaselj27 je napisal/a:
A maš kakšen alergen v bližini? Si kupila kakšen poceni prali prašek? Ali nov stroj, ki slabše ožema? Ali je kaj drugega, kar ti draži dihalne poti?

Proti kašlju pomaga tudi pol stisnjene limone zmešane s kozarcem tople vode zjutraj in zvečer.
Default avatar

a maš kakšen alergen

a maš kakšen alergen je napisal/a:
Kaselj27 je napisal/a:
A maš kakšen alergen v bližini? Si kupila kakšen poceni prali prašek? Ali nov stroj, ki slabše ožema? Ali je kaj drugega, kar ti draži dihalne poti?

Proti kašlju pomaga tudi pol stisnjene limone zmešane s kozarcem tople vode zjutraj in zvečer.
Malo pomisli. Ali kakšna hrana? Kakšno novo čistilo, ki ga prej ni bilo? Ena stvar je pa tudi onesnaženje. V kakšni naseljih je obup in to povzroča draženje. Tu je pomembno da ne zračiš zvečer itd. oziroma takrat, ko je zrak najbolj čist, ponavadi dopoldne.