Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Zakaj sploh matura

Default avatar

Usmerjenka

Berem v drugi temi, da eni niso imeli mature. Se spomnim, da je bila včasih izbira med matematiko in tujim jezikom, zdaj tega žal ni več, kar je škoda.

Zakaj sploh je matura?
Default avatar

moj odgovor

Jaz mislim, da je matura koristna. Tako kot je koristen NPZ. Trikrat v življenju se dejansko lahko primerjaš z ostalimi vrstniki iz cele države. Veš, kje si s svojim znanjem.
Pri maturi je edino problematično to, da se z rezultatom lahko vpišeš na faks, ali pa ne. Tukaj bi pa, tako kot za vpis v srednje šole, jaz uvedla sprejemce. Ali pa vsaj (pri vpisu na faks) da je en del točk pri vpisu tudi sprejemni izpit/psihološki test/ocena ustreznosti osebe,...za izbrani faks.

Ne pa tako, kot je zdaj, ko lahko medicino, psihologijo in specialno pedagogiko študirajo samo tisti, ki se zmorejo najboljše naučiti. Pri tem pa dokler ne zaključijo študija ne obstaja niti eno sito skozi katero bi šli, da bi se ugotovilo, če sploh imajo kaj empatije in ljubezni do sočloveka.
Default avatar

Vesel oče

V zadnjem letniku je ponavadi vse namenjeno maturitetnim nalogam, tako se jih mnogi že tako dobro napiflajo, da so na maturi odlični, prejšni šolski uspeh je bolj majav.

Tako matura kot tak izgubi svoj smisel.

Tudi jaz sem za sprejemne izpite. Pa se tam dokaži, če znaš!

Vesel oče, šel skozi sprejemne izpite za vpis na Vegovo in kasneje PF.
Default avatar

Bedarija

Res je neumno. Človek ki mu nikoli ni šla matematika in jo je komaj imel 2 mora imeti matematiko na maturi in tak sigurno ne bo šel naprej študirati nekaj z veliko matematike.

Namesto da bi se v 4.letniku učili novih stvari, delajo samo za maturo in imajo prva tri leta nabit urnik.
Default avatar

Lule Cuzlar

Gospodarstveniki pravijo, da prihajajo mladi iz šolskega sistema s popolnoma neuporabnim znanjem za njihove firme. To v glavnem govorijo slovenski gospodarstveniki, tuji nimajo toliko pripomb in zaposlujejo naše kadre. Ampak, kaj pa tujci vejo. Slovenski podjetniki so vrhunski, ustvarjajo same napredne produkte z najvišjo dodano vrednostjo, zato si ne morejo privoščiti pomanjkljivo izobražene diplomirance komunističnega izobraževalnega sistema. 600 evrov je treba krvavo zaslužit na trgu, ker denar ne raste na drevesih! Ker doma usposobljenega kadra, ki bi znal delat v slovenski visokotehnološki industriji, nimamo, ga je treba uvažat s Kosova.
Default avatar

čisto nepristransko

moj odgovor je napisal/a:
Jaz mislim, da je matura koristna. Tako kot je koristen NPZ. Trikrat v življenju se dejansko lahko primerjaš z ostalimi vrstniki iz cele države. Veš, kje si s svojim znanjem.
Pri maturi je edino problematično to, da se z rezultatom lahko vpišeš na faks, ali pa ne. Tukaj bi pa, tako kot za vpis v srednje šole, jaz uvedla sprejemce. Ali pa vsaj (pri vpisu na faks) da je en del točk pri vpisu tudi sprejemni izpit/psihološki test/ocena ustreznosti osebe,...za izbrani faks.

Ne pa tako, kot je zdaj, ko lahko medicino, psihologijo in specialno pedagogiko študirajo samo tisti, ki se zmorejo najboljše naučiti. Pri tem pa dokler ne zaključijo študija ne obstaja niti eno sito skozi katero bi šli, da bi se ugotovilo, če sploh imajo kaj empatije in ljubezni do sočloveka.
Pa dajte že enkrat nehat s temi sprejemci, no. Ti niso bili in nikoli ne bodo nepristranski. Je matura stokrat boljša. Razen če bi eni spet radi privilegije v stilu ta ata pa pozna tistega ravnatelja, pa prfoksa, pa bo že sineta spravil tja, kamor bo treba. Ma ni šans.
Default avatar

POPOLNOMA ZGREŠEN SISTEM

a je tule kaj razlike?
povsod gre za sposobnost dobro se naučiti
Default avatar

oh oh

Povprečno sposoben je zmožen maturo lepo narediti.
Manj sposobni je niso in zanje pač študij ni predviden. Kar je precej normalno, samo eni starši bi radi silili v otroke da so nekaj, kar niso. Ne gre. Če nisi, nisi. Sprejmite to.
Default avatar

Resno

čisto nepristransko je napisal/a:

Pa dajte že enkrat nehat s temi sprejemci, no. Ti niso bili in nikoli ne bodo nepristranski. Je matura stokrat boljša. Razen če bi eni spet radi privilegije v stilu ta ata pa pozna tistega ravnatelja, pa prfoksa, pa bo že sineta spravil tja, kamor bo treba. Ma ni šans.
Bi bla boljša, če bi bli vsi izbirni predmeti.