Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hujšanje – premalo?

hujšanje – premalo?

Saj me je kar sram. Vedno sem bila bolj okrogla. Velika sem 178 in sem pred nosečnostjo imela 95 kg. Nosečnost je bila nepričakovana ampak vseeno zaželjena. V 12t sem imela prometno nesrečo in zaradi poškodb posledično imela mirovanje do poroda in sem ležala v bolnišnici. Z otrokom vse ok. Ni pa bilo z mojimi kg. Po porodu sem se le počasi spravljalila k sebi. Na koncu je tehtnica pokazala 120 kg. Dojiti nisem smela zaradi zdravil, gibanje imela omejeno tudi po porodu in situacija je bila kakršna je bila.

Spravila sem se hujšati in bila v dogovoru z zdravnico da mi na začetku mesečno kontrolira kri. 1,5 meseca nazaj so bili vsi izvidi ok (isto je tudi danes). Danes sem bila ponovno pri zdravnici. V 1,5 meseca sem shujšala 11 kg (nimam neke posebne diete, poizkušam se držat zdravih jedilnikov) in polet vozičkanja sem uvedla še svojo rekreacijo ca. 3-4 tedensko. Glede na stanje sem imela občutek da mi gre kar dobro.

Zdravnica pa danes vsa zgrožena, da sem premalo izgubila, da to ne pelje nikamor. Da so sedaj bi moralo iti vsaj 18 kg oz. ca 10 kg mesečno. Da naj poiščem kontakt neke zdravnice semtočnik (nekaj podobnega) in naj hodim tja na neke plačljive terapije, da tako ne bomo prišli nikamor. Denarja za neke take programe nimam, žal.

Da sem debela vem. Ampak je res realno pričakovati hujšati 10kg mesečno? start je bil pri 120 kg in po njeno bi morala do nekje max junija biti na 70 kg. Se in se bom držala svoje poti ampak tole danes me je čisto potrlo. Prej sem se prav fajn počutila, da mi je nekako le uspelo nekam premakniti kg pa me je čisto pobila 🙁

dr Tina Sentočnik
je na spletu dosti napisano glede njenih metod in glede načina obravnave pacientk (zmerjanje, ustrahovanje)
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=5440275
nje se kar ogni
lepo počasi hujšaj dalje.
če znaš angleško, ti priporočam aplikacijo noom, ki ti računa kalorijski budget glede na vnešeno hrano, zaznano ali vpisano rekreacijo in ti tudi analizira, ali imaš zdravo sestavljen jedilnik, ali mogoče pretiravaš pri energijsko premočni hrani (četudi kalorije štimajo)

Dr. Sentočnik je včasih imela program hujšanja. Vsi so shujšali in se kasneje nazaj zredili.
10 kg na mesec je definitivno preveč. Hujšajte zmerno, s spremembo življenjskega stila in ne le z dieto, za katero čakate, da jo bo cimprej konec. In gibanje, kot že, pa bo uspeh tu.
Če porihtate sami v glavi, ni potrebnih plačljivih terapij, mogoče le kaka fitnes karta, ker vaje z utežmi je dobro vnesti v svoj plan zaradi pridobivanja mišične mase in boljšega tonusa.

Čisto lepo hujšaš, prehitro hujšanje NIKOLI in nikdar ne more biti zdravo.
Delaj še naprej, kar ti deluje in kakor se dobro počutiš. Če ti bo še kaj sikala, jo vprašaj ali jih tega niso na medicini naučili, da prehitre šok terapije telesu škodujejo?
Lahko pa počasi uvedeš malo več gibanja in ga vkomponiraš v svoj način življenja – se pravi ne za par mesecev, ampak za stalno.

Ja, saj je res realencilj biti junija na 70kg, ampak junija 2020!
Hujsati sem zacela z nekaj manj kilami kot ti, cilj 65, racunam do poletja, ampak jaz hujsam ze eno leto!
Na zacetku je slo 4-5 kil na mesec, orvih par mesecev, zdaj normalno po 2kg in meni je super.
Lakoto si basi s sadjem in zelenjavo, pomaga.

Zakaj imam občutek, da tvoja zdravnica rihta stranke Sentočnikovi?

10 kg na mesec je tudi pri tvoji kilaži več kot solidno. Pomembneje je, da dobre navade ohraniš, zato ni dobro pretiravati, ker enostavno, če nisi tak tip, pregoriš. Torej previdno pri prehrani in gibanje (ker je to dobro tudi za tvoje psihično počutje). Na Youtubu si lahko pogledaš tudi vaje, ki jih lahko delaš skupaj z otrokom, da boš združila prijetno s koristnim.

Aja, pripravi se na to, da bodo kile sčasoma šle dol še počasneje, kar je pri večini ubijalec motivacije, v bistvu je pa to edini pravi način. Počasi, 10 kil na pol leta recimo.

New Report

Close