Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Instant priučitev poklica?

Instant priučitev poklica?

Ali obstaja kakšen enoleten ali krajši poklicni tečaj? Lahko je usposabljanje (+neko potrdilo), certifikat (NPK?), državna šola, privat šola … ampak da se res nekaj naučiš (in da nekaj “šteje” delodajalcu).

Imam končano gimnazijo (težjo), zahtevnost ne bi smela biti problem … problem je čas … super bi bil recimo intenziven tečaj … ali obstaja kakšno usposabljanje, ki se ne začne z novim šolskim letom, ampak že prej (recimo zdaj čim prej)?

Področja, ki jih rabim: tehnika, strojništvo, mehanika, elektrika.

Seveda plačljivo …

Ampak da ni cela srednja šola od začetka, tega ne rabim in predolgo traja …

Našla sem https://www.siclj.si/usposabljanja-in-tecaji/solidworks/, kar je precej specifično znanje. Še kaj podobnega ali bolj splošnega?

Trenutno pregledujem vse živo na http://www.mojaizbira.si/ … draga, večletna višja šola tudi ne pride v poštev … raje bom končala svoj faks enkrat ob delu … sedaj iščem, kako bi hitro pridobila neko tehnično izobrazbo, s katero bi me rajši zaposlili. V marsikateri proizvodnji želijo papir.

na teh področjih NPKjev ni.
znanje in strokovnost pri teh stvareh so cenjeni tudi zaradi tega, ker bližnjic, da do njih prideš ni.

naredi srednjo šolo ali fax. v kolikor imaš končano gimnazijo, se ti priznajo itak vsi splošni predmeti, strokovne pa delaš z izpiti. ne rabiš 4 let ponovno za to.

Hmm. Hočeš reči, da če neka 3-4 srednja šola ponuja vpis odraslim, to pomeni, da je možno delati samo strokovne izpite in da lahko vse opravljaš recimo v enem letu?

Je to res možno? Navedeno ni … Kaj pa če so izpiti tako razporejeni, da je pogoj za nek strokovni predmet 2. letnika, opravljen strokovni predmet 1. letnika itd. in da se ne da vsega “hkrati” v kratkem obdobju?

In plačati bi morala vse celotne letnike mogoče? (kar pač ne pride v poštev, ker splošno srednjo že imam) Čeprav bi bilo dejansko novega znanja zame samo za nekaj izpitov oz. recimo 1 leto.

No, vesela bi bila še kakšnih kakršnihkoli informacij. Tudi o (uporabnih) tečajih. Gotovo nisem edina, ki jo to zanima … kaj pa opcije za tiste, ki se šolajo ob delu itd. … (in najbrž ne sedijo več let v klopi za pridobitev IV. ali V. poklicne izobrazbe) …

nova
Uredništvo priporoča

Vem, da naša šolska kuhinjska pomočnica dela izpite za kuharico. Sicer je tudi nekaj praktičnih preizkusov, vse skupaj pa traja eno leto.

Najlažje bi bilo, da nekega delodajalca prepričaš, da se te splača priučit.

Ni mi jasno, kaj vsaj približno sploh želiš počet. Popravljat mašine?

Mimogrede, kakšna elektrika? Misliš elektroniko?

Nobenega poklica se ne da naučiti kar tako v enem letu, pa če si še tako pameten. Rabiš občutek, ročne spretnosti, izkušnje in še mnogo tega, kar lahko pridobiš samo skozi čas.

Seveda obstaja, pa se brezplačno je ker se financira iz evropskih sredstev. Malo poguglaj šole v svojem ali bližnjem kraju

Jaz sem v pol leta naredila 3letnika kuharsko. Pokliči na šolo. Vse se da zmenit.


Pač vse kombinacije, kar sem naštela … elektronika, mehatronika, CNC, elektrotehnika, tehnik _________ (vstavi poljubno) …. pač na to foro … tehniška stroka.


Izobrazbo pač lahko dobiš. Saj tisti, ki imajo 3-4 letno tehnično šolo, tudi niso geniji, ko pridejo ven iz šole.


Bi bil/a tako prijazen_a, pa linkala 1 primer?


Si se vpisala že jeseni ali kar sredi leta?
Si plačala manj, kot če bi trajalo 3 leta?


Aja delo v proizvodnji bilo super, samo pač v zanimivi, ne brezvezni. Ali CNC operater. Kasneje bi pa … ne vem … popravljala mašine … vzdrževalec, tehnolog … kasneje bi bolj načrtovala, programirala, se ukvarjala bolj s teorijo … ne vem še.

Kar sredi leta. Plačala sem pa mislim da 1000 €. Al celo malo manj.

Obstaja usposabljanje na delovnem mestu. Preveri tukaj ali ustrezaš ter ali to ponujajo v tvoji stroki. https://www.ess.gov.si/delodajalci/financne_spodbude/razpisi/usposabljanje-na-delovnem-mestu-2019.

Sicer pa povprašaj za poklicno usposabljanje na kakšni ljudski univerzi

Zreducirala sem na: elektrotehnik PTI, elektrotehnik SSI, strojni tehnik SSI, strojni tehnik PTI, tehnik mehatronike PTI, tehnik mehatronike SSI 2010, mehatronik operater SPI.

SPI … je 3 letna.
PTI … je 2 letna, kamor se vpišeš po 3 letni. Dvomim, da kar tako lahko vpišejo gimnazijca. + verjetno bi rabila od prej prakso? (pa ne da se praksi izogibam, cilj je zaposlitev oz. zaposljivost)
SSI … je 4 letna. Očitno to pride v poštev zame.

Ali tudi SPI in PTI?

Šole pa naslednje:

ELEKTROTEHNIŠKO-RAČUNALNIŠKA STROKOVNA ŠOLA IN GIMNAZIJA LJUBLJANA
SREDNJA POKLICNA IN STROKOVNA ŠOLA BEŽIGRAD
ŠOLSKI CENTER LJUBLJANA, SREDNJA STROJNA IN KEMIJSKA ŠOLA
SREDNJA ŠOLA TEHNIŠKIH STROK ŠIŠKA

Če ima kdo kakšne izkušnje, se še vedno priporočam, da jih napišete.
Vsaka šola se verjetno ne ukvarja z odraslimi..

Obstaja usposabljanje na delovnem mestu. Preveri tukaj ali ustrezaš ter ali to ponujajo v tvoji stroki. https://www.ess.gov.si/delodajalci/financne_spodbude/razpisi/usposabljanje-na-delovnem-mestu-2019.

Sicer pa povprašaj za poklicno usposabljanje na kakšni ljudski univerzi
[/quote]

Hvala. Vprašanje glede teh zadev sem danes poslala Zavodovi svetovalki. Nisem čez 30. Sicer je tudi nekaj za mlade kao, ampak dvomim, da lahko pridem zraven. Tisto na linku so navodila za delodajalce …

Nobena šola se ne brani denarja .
Kar pokliči na šole. Aja, zakaj bi delal 3+2 če lahko narediš 4 letno?

Izpit za varilca.

New Report

Close