Forum.Over.Net

Starševski čvek

Lea Sirk se mi je zasrala!

Default avatar

Tudi ti se skrivaš

vsi vi ste isti je napisal/a:
Mi nismo javna osebnost, mi nismo strokovna žirija, mi nismo plačani za kazanje v javnosti. Hočeš biti javna oseba? Potem se vzami v roke.
Tole je pa forum, ki omogoča aninonimne komentarje.
Default avatar

Apaje

Poslustenarod je napisal/a:
Saj veš da je bila Lea v žiriji, kajne? Ona je bila ena od 3-eh ki je to izbrala.
Default avatar

megaboy

sestrinjam je napisal/a:
Očitno da ima res tako nizek IQ, da šimfa tisto, kar je sama izbrala. (med najboljši dve)
In kot pravim, izbrali so nihovo favoritko in dva, za katere so mislili da sta outsiderja in jih bo favoritka zlahka premagala. Pa so se ušteli.
Default avatar

Jaz pa tebe ne razumem

vsi vi ste isti je napisal/a:
Mi nismo člani strokovne žirije in nam položaj ne nalaga držati jezika za zobmi. Njej pa ja in je za to tudi dobro plačana. Sem lepo gor povedala, če se ne zna položaju primerno obnašat, naj gre sedet med publiko in potem nima nobenih ovir kaj bo rekla, kje bo rekla in koliko fakičev bo pri tem uporabila. Ker bo imela kot navaden gledalec do tega vso pravico.

In btw, tudi tvojega imena in priimka ne vidim nikjer napisanega, tako da kar lepo utihni.
Default avatar

Raiven je carica za vse

Večina Slovencev spremlja balkanske glasbenike in hodi na njihove koncerte, kar kaže na to, da nimajo absolutno nobenega okusa oziroma da radi poslušajo le glasbo, ob kateri se (kako tipično slovensko) lahko napijejo.

Ne vem, zakaj vsi tako kritizirate slovensko glasbo. Ko sem se v zadnjih dneh malo bolj poglobila v njo, sem ugotovila, da ji resnično delamo krivico. Sploh in ravno Raiven. Ona je zelo dobra pevka. Kaos ni bila njena najbolj kvalitetna pesem, a če le malo poiščete, najdete njene vrhunske komade in izvedbe na YT. A za takšno glasbo mora imeti poslušalec tudi nekaj glasbenega IQ-ja. Naša scena ni primitivna, kot je žal v večini balkanska.

Se mi zdi, da bi veliko bolj morali spoštovati našo slovensko glasbo, ki je daleč od slabe.

Tudi zmagovalca imata zelo globoko, lepo pesem z lepim slovenskim besedilom. Melanholična, a zelo iskrena čutna izvedba in glasba so čustva. Če emocij v glasbi ni, je ta brez pomena. Ampak to seveda ni glasba za tiste, ki se ga vsak vikend napijejo in si pojejo "Ja sam tu, a tebe nema".

Tudi Lea, ki jo tako napadajo zaradi izjave, se mi zdi zelo dobra pevka in performerka. Zaradi ene izjave, ki ji je verjetno niti zmagovalca nista preveč zamerila, je ni potrebno linčati. Povedala je, kar je čutila. Vsem pač ne more biti vse všeč. Meni zmagovalna pesem je všeč. Ni nekaj vsakdanjega, kar ju dela unikatna.

Raje naj vas skrbi, da tam nek Matej alias Luka Basi, ki bi naj bil Slovenec, vse svoje pesmi poje samo v hrvaščini in čistem hrvaškem melosu. 🙄 Je slovenska različica Zečića. Pravi, da ima dalmatinsko dušo. Si predstavljate, da bi hrvaški pevec pred hrvaško javnostjo izjavil, da ima slovensko - npr. štajersko dušo? 😱 Pri njih bi to predstavljalo velik škandal, mi pa vse požremo in kupimo, kot da je za nas vse dobro. In ta Raay me je tudi razočaral, ker se je tudi prodal in ga zaradi tega kot producenta ne cenim. On zmiksa v studiu že narejene komade kateregakoli svetovnega ali tudi balkanskega glasbenika in naredi nekakšno svojo različico že posnetega komada. Vse dela na to foro in zaradi tega njegove pesmi vedno mejijo na plagiat. So na meji legalnosti.

Tudi komentarji pod njegovimi izdelki s strani tujcev so vedno v stilu, ta pesem pa zveni kot xy.... Ni neke izvirnosti pri njegovem ustvarjanju. In zato veliko bolj cenim Gašperja in Zalo, ki imata svojo unikatno glasbo. Prav tako Raiven, ki ima svoj stil, ki jo dela posebno. V tujini Raiven zelo spoštujejo. In kar je najpomembneje - ustvarja v slovenščini, kar je pohvale vredno.

Zato Maraaya oz. Raay sam ne more biti spoštovan kot producent in to tudi nikoli ne bo. Čudi me, da gredo nekatere njegove pesmi skozi sito legalnosti.

Kar je pa najbolj žalostno, je, da ni Luka Basi edini, ki ustvarja v hrvaščini. Tudi Ines Erbus in še nekaj slovenskih pevk, katerih glasbo na veliko promovira Radio Aktual... Ne vem... A to se zaradi denarja spuščajo tako nizko in ponižujejo sami sebe? Raje bi se obrnili na zahod in ustvarjali glasbo za cel svet, pa bi zaslužili še več denarja.

Tisti, ki pljuvate po Raiven, Lei ali Gašperju in Zali, se zamislite. Globoko se zamislite. Glasba ni samo štanca. Je nekaj več kot to. Vsaj naj bi bila.
Default avatar

Skrčena obnova

Raiven je carica za vse je napisal/a:
A lahko prevod?
Default avatar

ohhh ja

Raiven pevka?
Gašper in Zala?

To je pevka, kot se šika!

Default avatar

kavs kavs kavs

megaboy je napisal/a:
Točno tako.

Je pa problem to, da je Raiven imela letos katastofalno slab komad (nekje je bilo objavljeno celo, da je bil narejen že pred časom in da tudi sama ni verjela, da ga bo kdajkoli izvajala), medtem ko jo RTVjevci na vso silo rinejo na Evrovizijo. Tudi če bi samo prdnila v mikrofon, bi prišla v finale.

In ker je imela tako zanič komad, tudi ta dva momljača ni zmogla premagati. V bistvu bi jo v finalu premagal katerikoli komad, ki bi prišel v finale.
Default avatar

letos instant karma za EMA kuhno

Raivenini komadi so povečini dobri in ona je dobra, šolana pevka, a KAOS je GNUS. Nič od nič od komada in totalen fail glede izkoristka njenega glasu, kakor tudi tisto "recitiranje" sploh ni za njen glas.
Zapovrh se mi zelozelo zdi, da je bil Kaos spisan točno z namenom, da bi zmagal na EMI, pač po vzoru od lanskega Sirkinega, ki tudi ni bil nevemkako dober.

Lea Sirk pa se je kot žirantka pokazala kot pristranska (a kuhna tokrat ni uspela!), prevzetna, neotesana puhloglavka, ki ne sodi na takšno prireditev. Hvala NE, I want my money back.
Default avatar

Tud slučajno ne

Od kod se je ta Reiven sploh vzela lansko leto, kdo jo rine. En skorpucalo čudnih barv, brez kaj lepega za pogledat, za slišat pa sploh ne. Za take umetnike naša država daje denar.
Default avatar

Ema123

Ema je kuhinjski šov ,ki ga plačujemo naročniki rtv!
Default avatar

kaj ji je tega treba bilo

ehja joj je napisal/a:
Se popolnoma strinjam z vsemi kritikami.
Default avatar

takole

Naj ji zadržijo honorar, dokler se javno ne opraviči za svoje prostaško obnašanje.
Default avatar

Se vidi

lealea7777 je napisal/a:
Tudi če ne bi nič rekla, se je takoj videlo, da ji nekaj ni prav. Še vedno ne morem verjet, kako lahkomiselno je izdala vso kuhinjo v ozadju.
Default avatar

hehehe instant karma

lealea7777 je napisal/a:
Shit Just Got Real !!
Default avatar

Vilinčica

ohhh ja je napisal/a:
se preveč dere.
Zala pa v skladu s tokom časa, umirjeno, brez histerije, kot da ni iz naše dimenzije poje. In čudovit glas ima, nekaj posebnega, vilinskega.

Saj, Darja ima tudi prelep glas, močan, le preveč se dere, mestoma, bi lahko rekla - histerično.
Pa ne narobe razumet. Jo izredno cenim in jo štejem za profesionalko, le njen način mi je preveč, kako bi rekla, na nek način vsiljiv, brezkompromisen.
Medtem, ko Zalin glas je tako eteričen in interpretacija - nedokončna, nevsiljiva, ki dopušča vse možnosti odprte ....
Default avatar

Vilinčica

Vilinčica je napisal/a:
Joj, Darja se preveč dere.