Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na živce mi gre utripanje v trebuhu

Na živce mi gre utripanje v trebuhu

Zadnje dni me moti občutek v spodnjem delu trebuha. Kot bi utripali metulji, ampak čutim kar močno. Prav nič ne boli, a je moteče. Sploh, ko moram biti skoncentrirana.
Kaj bi to bilo in kaj naj naredim, da se to neha?

Začni kupovat otroške oblekce.


Nisem noseča.
41 let imam, skoraj 42.
Je pa utripanje res zelo, zelo moteče, neprijetno.

podobna stvar, meni občasno brni oz. ker imam v žepu telefon in vklopljeno vibro, se mi zdi, da mi telefon vibrira. pa je samo občutek iz drobovja. meni vedno malo bolj na desni strani. kaj je to in zakaj se pojavlja, ne vem. je pa malo nadležno.

Ni brnenje. Res, jasno UTRIPANJE!
Od popka levo, malenkost nižje od popka. Danes je to za znoret!

Zdravo

si drugace suha?
Ce si, potem je lahko trebusna aorta, ki utripa.
Meni se to tudi vidi obcasno, ko lezim. Mi je zdravnica rekla, da ni nic takega, suhim ljudem se to velikokrat vidi.

Tako, ja, aorta je. Tudi jaz večkrat čutim utripanje.

Jaz pa sem debela, kar orng zaspehana in mi tudi utripa, ja aorta je.

utripa aorta, kaj pa brni?

Ne zdi se mi ravno, da sem suha, normalna sem. Sicer res nosim konfekcijo 36.

Meni tudi, ampak malo nad popkom. Aorta?

Vsem nekaj utripa in brni.
Meni pa nič.
A je to normalno?

Meni se je to dogajalo, ko sem bila zelo anksiozna. Težo sem imela normalno.
Sicer pa naj bi se to čutilo pri bolj suhih ljudeh. Za vsak slučaj pa je dobro narediti UZ trebuha, da ne gre morda za razširjeno aorto, čeprav je to menda redko.


Nisem noseča.
41 let imam, skoraj 42.
Je pa utripanje res zelo, zelo moteče, neprijetno.
[/quote]

Kaj ima veze starost? Pri teh letih bi lahko komot bila noseča. Kvečjemu če bi napisala, da imaš 70 let. Ampak ok, če veš, da nisi, potem je res lahko aorta. Če nosiš 36 si kar lepo vitka in je prav mogoče, da jo čutiš. Lahko pa vprašaš še zdravnika za mnenje, da boš bolj mirna.

Pa nisem noseča..

….prebava?

Pomasirite si mal ..pa mal premaknte b levo desno trebuh..na prste postavit pa cesnje obirat..se bo ce bo vse po srec postavla na svoje mesto

….prebava?
[/quote]
Tako je, peristaltika je to.
Dokler samo pulzira in brni, je še vse ok.

Ce ti utripa v trebuhu moras nujno na ultrazvok abdomna, razen ce ti je prevec 60 eur za svoje zdravje.

Če ne bo utripanje v kratkem prenehalo, bi bilo dobro preverit vsaj pri osebnem zdravniku, da ne pride morda do anevrizme trebušne aorte. Se mi je to dogajalo kako leto nazaj in ker sem imela obenem še neke druge težave, sem šla na UZ trebuha in se takoj rešila vseh dvomov.

1. ☺

Ej, vedela sem, takoj ko sem videla tvoj nick.
Kako, da se ne naveličaš?
Razsvetli me v čem je fora?

Ammm…….ja….no imam isti problem oz. moja 12 hči. Je možno da je sicer z njo kaj “narobe”. Oz. se da to ozdravitev.

Jaz to opazam ze kaksno leto, odkar sem shujsala… pa imam kar oreng spehka se okrog. Stara sem 24, trenutno pocivam ker imam pretegnjene misice in zlomljena rebra. Zdi se mi da mi sedaj se bolj pulzira in takoj pod zlicko zateguje. Katera ve ce je kaj resnega ali to se dodaten stres od vsega…
zdravnica pravi da ni nic nenormalnega, samo zelodec bolec na otip. To je vse…

Tudi meni je poleti pogosto utripalo v trebuhu. Čutilo se je kot dojenčkove brce v nosečnosti, tudi navzven se je čutilo enako kot brce. In , ne nisem noseča, sigurno!! Sem že mislila it na slikanje, pa je prenehalo…

New Report

Close