Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Darilo 8 letnik – bo to vredu?

Darilo 8 letnik – bo to vredu?

Zdravo,
sin hodi v 2. razred in je povabljen na rojstni dan sošolca. S tem sošolcem se ne druži kaj preveč, zato ga pravzaprav bolj slabo pozna. Sin ima “težavo” pri druženju s fantki in se bolje znajde s punčkami, med katerimi ima veliko prijateljic. Pač ne vem zakaj je tako, ampak tako pač je. No sedaj gre na rojstni dan fantka in seveda nima pojma s čim se ta fantek igra.
Na misel mi je padla žoga in sem kupila košarkarsko žogo, vendar tisto za 9 e, pa če kupiš 2, dobiš vsako za 6. Poleg sem dala majčko iz Pepcota za 4 e.
Bo to dovolj dobro darilo za fantka?

Seveda,lepo darilo.

Uredu darilo!

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj imam občutek, da sprašuješ čisto nekaj drugega? Zakaj je potrebno navajat cene?

Zelo v redu darilio, ampak če bi naš dobil žogo, ne bi imel kaj z njo, ker je čisto anti šport.


Zato, ker lahko kupiš košarkarsko žogo za 6 ali za 50 e, enako nogometno in večinoma se otroci pred blokom igrajo z žogami na katerih piše recimo Barcelona,… Pa take žoge ne stanejo 6 e. Glede majčke – a si misliš kaj bi naredila mama pravnica z majčko na kateri piše ( na deklaraciji) Pepco? Ok ta mama ni pravnica, niso za videt neki bogatuni. In tudi ona ne nosi na videz dragih oblačil. Zame bi bilo takšno darilo super, za mnoge bi pa lahko bilo darilo vredno posmeha. Lahko bi že otrok sam pogledal žogo, videl da je ena navadna žoga in izjavil, da ima on doma boljšo in da te noče. Lahko bi bil moj sin tarča posmeha. Česar zagotovo ne želim, glede na to, da se zelo malo druži s fanti.

Darilo je odlično. Super ideja.
Žoga je super stvar za fanta in ne poznam otroka, ki se z žogo ne bi igral. Žoga sprošča. Lahko jo tudi objameš, sediš na njej, jo vzameš s sabo na morje, jo gledaš kako plava, plavas z njo. Z žogo se tudi nesporten otrok igra.
Seveda obstajajo tudi taki, ki jim je animacija sladoled in risanka.
No… Glede cene imaš žal prav. Moja hčerka hodi v tudi v drugi razred. V tem razredu so sami vip starši. Učitelji, profesorji, zdravniki, pravniki… Ja ti otroci nosijo oblačila iz Desiguala, če ne pa vsaj Sariko majčke – otroška kolekcija je noro dobra – pa draga. Okaidi, ciciban, beneton… Takšna mama je res zmožna majčko iz Pepcota vreči v smeti. In takšen otrok je res zmožen za žogo reči, da ni od arsenala. Zato jaz otrokom takih staršev vedno kupim knjigo. V knjigarni, ne v Mercatorju tiste po 3 e v akciji. Pač tako je. Druga izbira so lego kocke. Jih lahko vzamejo s seboj na karibe, kamor odpotujejo med počitnicami.
Zanimivo je pa to, da ravno takšne mame za darila drugih otrok namenijo izjemno malo denarja. Čokolada iz hoferja, ĺ pa se kaka neumnost, če je ravno v akciji.
Najbolj me pa v smeh spravi mama, ki vedno vpraša kako smo kaj z darili. Res ne ve kaj naj kupi mojemu otroku. Itak rečem – nič ni treba, saj rojstni dan niso darila. ( pravzaprav za otroke so pomembna tudi darila). Nazadnje ji rečem prav to – čokolada iz hoferja bo dovolj. Delam se norca iz nje. Ona mi pa se reče hvala, hvala, res sicer ne vem kaj bi kupila. Otrok dejansko od nje oziroma njenega sina, dobi čokolado. Ljudje, ki imajo malo denarja kupijo bolj vredna darila kot tisti, ki imajo denarja dovolj.


Glede majčke – a si misliš kaj bi naredila mama pravnica z majčko na kateri piše ( na deklaraciji) Pepco? Ok ta mama ni pravnica, niso za videt neki bogatuni. In tudi ona ne nosi na videz dragih oblačil. Zame bi bilo takšno darilo super, za mnoge bi pa lahko bilo darilo vredno posmeha.
[/quote]

đizus tole z etiketiranimi oblačili pa res presega vse meje. z možem imava na mesec neto cca 5 jurjev, pa mi ni pod častjo kupovat v NKD in podobnih trgovinah. sploh za otroke, ki v pol leta prerastejo oblačila.

in kaj si bo še z eno žogo?
verjetno jih ima doma že vsaj nekaj… žoga je zadnja stvar, ki bi jo kupovala za darilo za rojstni dan, ker sem skoraj ziher, da ni otroka v sloveniji, ki bi se rad igral z žogo in ne imel kake doma… pa ne ene….

In kaj bo otrok počel z 2 žogama?

Ponavadi je tako, da se kupi darilo v vrednosti 20eur, toliko kot starsi slavljenca dajo za eno osebo, sedaj se najbolj igrajo z blejderji, skrecersi, v modi so robotki, pa seveda legice so vedno in. Fante ne zanimajo obleke, majcke, to jim kupijo za starsi, zoge pa tudi ne bo vesel.

Moj sin mi govori o teh avtih, skretchersih (ne vem, če je prav napisano), kaj je sploh to, mi zna kateri nalimati kak link? (z otroki zelo redko hodim po trgovinah, zato mi sine žaL tega še ni uspel sam pokazat)

Screechers wild avtomobilcki, imas jih v baby centru, mullerju, pikapolonici, mercatorje, sparu, tusu, skratka povsod, so oa od cca. 15 eur dalje. Kupi to in eno veliko kinder cokolado in ta veliko liziko…imajo jih v sparu, ce pa zraven dodas se kaksno vrecico z nalepkami vodnamania, ki jih dobis zastonj v sparu pri nakupu nad 10 eur, bo to zadetek v polno.

Vedno bolj pogosto se na teh rojstnih dnevih predlaga naslednje. Da se zbere nekaj hrane za male živali namesto daril ali pa da namesto darila daš nekaj €€ v skupno škatlico in to potem slavljenec odnese npr. Mačji hiši ali kakemu drugemu društvu za pomoč živalim.

To s emi zdi super ideja namesto igrač, ki jih ima vsak otrok že tako ali tako preveč, starši niso obremenjeni s tem, kaj kupiti, pa še nekaj dobrega naredijo, otrok zna videti tiste, ki potrebujejo pomoč (se uči nesebičnosti).
Nemalokrat to želijo ponoviti tudi drugi sošolci.

To ni ravno praksa in otroci tega ne marajo.

Verjamem pa, da vam kot prestavnici Mačje hiše bi to prav prišlo, vendar to je nizek nivo oglaševanja. Ponavadi so posledice takega prikritega oglaševanja ravno nasprotne od pričakovanih.

Se nikoli slisala, da bi kdo denar ali pa stvari nosil v macjo hiso???…..pa imam 3 otroke in take neumnosti se nisem slisala….poglej starsi ponavadi damo za tak rojstni da, cca.300 eurov in lepo je, da ima tudi tvoj otrok kak od tega ane…da dobi DARILA, saj ima rojstni dan!!! Otrok dobi darila za rojstni dan in za Bozicka oz. Dedka mraza in to je tako veselje za otroka,sploh ko odpira darila in se potem s tem igra.

Nisem predstavnica MH in pravim, da se lahko zbira tudi za kako drugi dobrodelno organizacijo, to je bil samo primer. Lahko je zavetišče, lahko je kako društvo proti mučenju živali.
Se pa zavedam, da sem na napačnem forumu, kjer point razumejo le redki.

Lahko ste tukaj na tem forum, vendar prikrito oglaševanje ne prinese dobrih rezultatov.

Škoda, da se poslužujete takega načina.

Najprej to oglaševanje , potem pa še zviška gledate na ostale?

Stvar je v tem, da si vsak starš ne more privoščiti darila za 20 e, a ste normalni?
Na našem rojstnem dnevu so otroci staršev čistilk in pravnikov. Ne vabim zgolj bogatunov. Nekemu staršu predstavlja že 10 e za darilo prevelik strošek.
Vi bi pa radi skricrse al kaj? Kupujte jih sami svojim otrokom. Jaz vašemu otroku tako drage igrače ne kupim. Konec. Najcenejši je 13 e. In kaj potem reče bogati poscanec – mama tega skričrja pa že imam? Kaj pozem dobi 15 skričrsov?
Žoga – ja tako bi moglo bit. To je zdrava igrača in nikoli jih ni preveč. Eno imaš za nogomet, eno za košarko. Pa zdaj tudi se ni sezona za zoganje, zato je to dobro darilo. Ne bo treba staršem kupit žoge. Če so pametni. Če bi pa meni moj sin reku, da ne mara žoge, ker gor ne piše arsenal, mati moja, dve okrog uh, pa flomaster v roko, pa mu gor napišem arsenal. Isto na majčko iz Pepcota. Taki mami bi se na torbico napisala guci.


Zato, ker lahko kupiš košarkarsko žogo za 6 ali za 50 e, enako nogometno in večinoma se otroci pred blokom igrajo z žogami na katerih piše recimo Barcelona,… Pa take žoge ne stanejo 6 e. Glede majčke – a si misliš kaj bi naredila mama pravnica z majčko na kateri piše ( na deklaraciji) Pepco? Ok ta mama ni pravnica, niso za videt neki bogatuni. In tudi ona ne nosi na videz dragih oblačil. Zame bi bilo takšno darilo super, za mnoge bi pa lahko bilo darilo vredno posmeha. Lahko bi že otrok sam pogledal žogo, videl da je ena navadna žoga in izjavil, da ima on doma boljšo in da te noče. Lahko bi bil moj sin tarča posmeha. Česar zagotovo ne želim, glede na to, da se zelo malo druži s fanti.
[/quote]

Zakaj pol sprašuješ, če si tako prepričana v svoj prav? Kaj mi vemo kakšna je ta družina…..
A če bi kupovala za 8 letnika iz boljše stoječe družine bi kupila žogo podpisano od Donččiča in majčko Original Marines?

kolikor se strinjam s tabo glede skričerjev, se glede žoge ne morem
dajte no, darilo naj bo tako, da bo otroka razveselilo. žoge pa res imajo vsi. to je ekvivalent temu, da otroku kupiš za darilo šolski zvezek. žog ni nikoli preveč? kaj naj se igra s petimi žogami???

Napisala sem, da se okvirno kupuje darila za cca. 20 euro , lahko tuxi za manj, lahko tudi legice kompletek za 10 eurov ali pa se manj dobis s 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kuponom Spar, Mercator, Tus, tudi skrecerse lahko ceneje dobis…malo pogledas akcije in je ane. Ce pa nekdo nima niti 10 eur za darilo pa otrok prinese kaksno sladkarijo, sladkarij so otroci vedno veseli.

Majčka za 8 letnika ni….sorry.

Eventuelno bi bila za 8 letnico, s kakimi obojestranskimi bleščicami, pač nekaj posebnega. Pa še to raje ne.

Žoga je super, majčka je super. 20 evr je absolutno preveč za darilo za prijateljčka. pri nas želijo eni tudi denar. Ki ga ne odnesejo v mačjo hišo, ampak si za večji znesek potem slavljenec nekaj večjega kupi. Recimo rolerje ali kaj podobnega.

New Report

Close