Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vam je vaš glas všeč? Vam je čuden in odbijajoč na posnetkih?

Vam je vaš glas všeč? Vam je čuden in odbijajoč na posnetkih?

Če se poslušam, ko govorim, mi je glas domač in normalen, če pa se poslušam na video oz. zvočnem posnetku, se mi zdi popolnoma drugačen, manj globok, čuden, odbija me. Kako pa je vam všeč vaš glas?

Glede na mojo starost, sem bil presenečen, ko sem se ne dolgo nazaj poslušal, ko sem snemal hčerko in sem se zraven nekaj oglašal. Sem imel občutek, kot da sem kar veliko let mlajši. Nič groznega. Samo večkrat se moreš slišati, pa se boš navadila. 🙂 Pomisli, da nekdo more tvoj glas vsak dan prenašat. 🙂

Aha, tebi je tvoj zanimiv, meni pa tak popačen. Prav zasovražim se (mogoče pregroba beseda, ampak je tako) , ko se slišim, kako me drugi slišijo. Neprijeten mi je. To samo na posnetkih. Če ne mi je normalen, lahko bi rekla tudi lep. Neverjetno. Vem pa, da se to dogaja tudi drugim.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz opažam nekaj drugega. Od vseh ostalih ljudi, ki jih slišim po telefonu, na posnetkih itd., so mi glasovi vedno normalni. Vedno jih slišim isto kot v živo. Svoj glas pa res slišim vedno popačen in čuden – nenaraven. Tolažim se s tem, da če se meni glasovi drugih zdijo normalni, se mogoče moj glas tudi drugim sliši normalen.

Meni pravijo, da imam ful lep glas, ženstven in nežen. V puberteti mi tega niso govorili, vem da je en prijatelj rekel, da ima moja mami bolj nežen in bolj ženski glas, sem razumela, da imam jaz grob. Ne vem, a se to tako spremeni. Skratka, zdaj vsak ko ga prvič slišim, najprej moj glas pohvali. Meni pa nič jasno,,grozno grozen mi je in mi gre na živce, tud na slikah si nisem všeč in te fore, se tolažim da nisem fotogenična, čeprav na enih slikah boljš kot original izpadem. :)))

Tudi mislim, da se nam ljudem zdi lasten glas čuden in neposlušljiv.
Namreč mi noben glas, razen redkih izjem, ni čuden, so mi večinoma normalni. Ni pa moje mnenje plod kakšne raziskave preučevanja mnenja ljudi o njihovih glasovih.

Na posnetkih je popolnoma drugačen. Ne vem, če je lep.

Ne , sploh mi ni všeč. Grozen je .

Kakšen bo posnet glas izpadel, ko se ga predvaja, je dosti odvisno od mikrofona, snemalne naprave/elektronike in kodiranja posnetka (digitalni posnetek), in na koncu zvočnikov, že na začetku in na potem koncu pa malo tudi od prostorske akustike.

Fora je v tem, da ti je čuden zato, ker ga slišiš na posnetku drugačnega, kot se sicer slišiš. In ta razlika ga dela za čudnega/odbijajočega/nepoznanega, nič drugega. Če bi se na posnetu toliko poslušala, kot se ob govorjenju, bi tudi tistega vzela za svojega, počasi sploh ne bi razločila več razlike med obema.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Meni se zdi kot otroški. Slišim tudi, če me ima recimo kdo na zvočniku. Včasih me je totalno presenetilo.

Če sem iskrena, mi ni bad. Ni otroški v smislu fantkast, ampak recimo skoraj nežno-seksi. Upam, da se ne motim. 🙂 Bolj se pa ukvarjam z izgovorjavo, včasih me prime in se kaj posnamem (preberem kakšen letak) in analiziram, kako izgovarjam.

Ko sem bila otrok, pa nisem marala svojega glasu, se mi je zdelo, da je čuden in zamolkel.

En lep ženski glas:
[urlFahriye Evcen “Benim Gözüm Sende” ][/url]
Vaš link

Vsak sliši sebe drugače, kot ga slišijo drugi. Na posnetkih večina ljudi zase reče, da imajo spremenjen glas, medtem ko jih drugi slišijo enako na posnetkih kot v živo. So oz. smo pa ljudje, ki res zvenimo drugače. Jaz svojega glasu na posnetku ne prepoznam, prav tako ga ne prepoznajo drugi in vedno rečejo, kako mi spremeni glas. Enako moja babica. Na posnetkih ima enak glas kot moja mama, čeprav si v živo njuna glasova sploh nista podobna.

še ko smo bili mlajši, je en moj znanec rekel, da mu je njegov glas tako čuden, da on sam “s sabo ne bi bil prijatelj”. In smo se smejali, ampak v družbi potrdili, da imamo na posnetkih čisto drugačne glasove in v večini primerov za sebe zelo odbijajoče :).
Torej, ja, če bi spoznala nekoga, ki ima tak glas, kot jaz na posnetku, sigurno ne bi bili prijateljici 🙂 hehehe…

Nak, ni mi všeč. A sem se ga navadila.

paaa ni…., sm, ko se oglasim opažam, da vsak obstane in me posluša, tako da, zna bit, da se ustavjo, ker se ustrašjo mojga glasa, hehe….

Jaz svojega glasu na posnetkih ne prenašam, zdi se mi obupen, tako obupen, da je že prav neverjetno.

A moj glas v živo je zelo podoben glasu moje mame. Ko kdo pokliče po telefonu, vedno misli, da se je javila moja mama.

A moja mama ima čisto lep glas, ko govori – tako da domnevam, da moj glas ne zveni tako grozno, kot je to slišati na posnetkih.

Zato, ker svoj lastni glas slišimo po dveh poteh, vibracije preko kosti v slušnem polžu in vibracije iz zraka.
Na posnetku pa samo te druge.
https://www.scientificamerican.com/article/why-does-my-voice-sound-different/

Ko govorim, bi svoj glas ocenil z 9 od 10.
Če se pa poslušam na posnetku pa največ 2 od 10.

Drugače po telefonu mi večina ljudi zveni zelo podobno kot v živo, edino moja otroka, če govorim po telefonu pa res steška prepoznam….ju komot zamenjam med seboj.


Točno tako 🙂

Moj glas sicer na posnetkih zveni lepo, če se le malce potrudim (rahlo znižam višino ter jasno izgovarjam). Pravijo, da imam radijski glas. Zveni pa seveda rahlo drugače, kakor se sicer slišim sama.

1 ☻♥

Jaz pa se včasih zaslišim, da govorim s takim glasom, kot je na posnetku.

Imajo pa nekateri ljudje, roko na srce, čudne glasove. Mogoče zlasti moški, previsoke, nekateri pregloboke (kot da bi bobnelo ob potresu), pedrajsaste (čeprav niso homo), nevrotične, otročje …

New Report

Close