Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Finance … komu smo dolžni?

Finance … komu smo dolžni?

Okej, da se mi zapufamo….. pri komu? Kdo je ta naš ‘hakelj’, če mu ne vrnemo?

Kdo je to? Tuki ni glih, da se en zapufa pri vaški banki in ne vrača.
Če ne vrnemo – kaj pa zdaj? Evo glih zdaj… gremo v poravnavo.

Nč se bat folk. Ta papirnat dnar nč ne pomeni, ko ti narava pokaže zobe!

Če ste plačilno sposobni, priporočam da si kupite letalsko karto za Buenos Aires in si ogledate Argentino.
Država ima izkušnje z bankroti, in boste lahko pogledali kakšen je rezultat.
Seveda, planine ostanejo kjer so, reke tudi, sonce še naprej vzhaja.
Samo vsa podjetja so prodana, vse banke v tuji lasti, zemeljski plin jim črpajo tuje firme… nihče, ki ima kaj pod palcem, nima denarja v domačih bankah (čeprav so v tuji lasti), ker jim ga lahko kadarkoli zasežejo, ali devize konvertirajo v devalvirano domačo valuto in prepolovijo prihranke (če jih sploh lahko dvignejo). V splošni revščini država ne uspe pobrati skoraj nič davkov, zato ne more financirati sociale. Vse tuje firme s transfernimi cenami ne prikažejo skoraj nič dobička, plače so nizke. Zato država lahko dobi denar samo tako, da obdavči izvoz! Vse ostale države izvoz podpirajo, oni pa ga zavirajo. Ker izvoz je v bistvu ropanje naravnih bogastev. Zaradi tega so njihovi produkti še manj konkurenčni, in krog revščine je sklenjen.

Še dobr, da so nas pokradli lastni domoljubi. Tak da kaj velik ni za vzet.
Glede na to, kak pa gospodarijo naši vampasti plešci, pa tudi tujci ne morejo dost slabši.
In verjetno tujcem ne bomo plačvali milijard zaradi lukenj? Pa odpisovali dolgov raznim prisklednikom?
Upam, da tujci najprej zasežejo Sodišča in spravijo ‘elito’ v arest! V taprav arest.
Recimo enega (haha) bankirja diretto v japonski arest! In ga ožamejo ko limono! Z žlahto vred!

So tak zafurali našo domovino, da je čist prav, da pride en tujec in jih likvidira!
To bo veselic!

Vprašaj Grke, kako to gre. 😉

…pa na Cipru in na Islandiji bi ti tudi znal pomagat z nasveti.

Vprašaj Grke, kako to gre. 😉

Kaj jim manjka? Imajo še lepšo pokrajino kot mi, morjeee, top vreme…… lepo daš tačke na mizo in uživaš!
Boli mene kita za politike, birokracijo in vse pufe!!
[/quote]

Islandci so potomci enih morskih piratov??
Kva so zrihtali svoj otok…. u nulo!! Vsi goljufi sedijo po najmanj 30 let!

Ste gledali zanč en prispevek…… pride naša novinarka k njim, v muzej. Kam naj odloži plašč??

Ji kustos reče “kar tukaj pri vhodu na obešalnik” …… ona pa “Kaj pa če mi ga kdo ukrade?”

“Gospa, pri nas nihče ne krade!” Ker ve, da bo fasal par let za en jebben ponošen plašč.
Me prav zanima, kakšne areste imajo tam!
Verjetno ne na našem nivoju.
Carski so! Ker samo ‘barabe’ lahko zjebbejo barabe! Ne pa te naše krule načitane,ki nimajo pojma. Pa še druge mahinacije so, to je jasno vsem nam! :(((((((((((((((((((((

Vedno so to Židovske ‘nacionalne’ banke v posameznih državah. Glavnino srkajo Londonske, Frankfurstke, New Yorške družine, “potomke kralja Davida”. Rothschildi niso potomci kralja Davida, pač pa so to druzine Dangoor, Sassoon, in Kadouri. Dangoor je anagram za Zmaj, isti Zmaj/Kača iz njihove Biblije. Množiš se zato da odplačuješ dolgove in gledaš Friends. Ze 3000 let se trudijo da postanes to kar si zdaj, suzenj in zival.

Islandci so potomci enih morskih piratov??
Kva so zrihtali svoj otok…. u nulo!! Vsi goljufi sedijo po najmanj 30 let!

Ste gledali zanč en prispevek…… pride naša novinarka k njim, v muzej. Kam naj odloži plašč??

Ji kustos reče “kar tukaj pri vhodu na obešalnik” …… ona pa “Kaj pa če mi ga kdo ukrade?”

“Gospa, pri nas nihče ne krade!” Ker ve, da bo fasal par let za en jebben ponošen plašč.
Me prav zanima, kakšne areste imajo tam!
Verjetno ne na našem nivoju.
Carski so! Ker samo ‘barabe’ lahko zjebbejo barabe! Ne pa te naše krule načitane,ki nimajo pojma. Pa še druge mahinacije so, to je jasno vsem nam! :(((((((((((((((((((((
[/quote]

Ne da ne bi kradli ker dobis 10 let za krajo plasca… Ne kradejo ker ne kradejo. Ce pa kradejo, dobijo pa visoko kazen. Ker ne kradejo. Ti je lahko jasen tak koncept, slovan glup kradljivi?

Ne da ne bi kradli ker dobis 10 let za krajo plasca… Ne kradejo ker ne kradejo. Ce pa kradejo, dobijo pa visoko kazen. Ker ne kradejo. Ti je lahko jasen tak koncept, slovan glup kradljivi?
[/quote]

Pri vseh kradljivcih okoli mene mi je nedoumljivo, da si pošten. Izpadeš butelj.

Islandci so potomci enih morskih piratov??
Kva so zrihtali svoj otok…. u nulo!! Vsi goljufi sedijo po najmanj 30 let!

Ste gledali zanč en prispevek…… pride naša novinarka k njim, v muzej. Kam naj odloži plašč??

Ji kustos reče “kar tukaj pri vhodu na obešalnik” …… ona pa “Kaj pa če mi ga kdo ukrade?”

“Gospa, pri nas nihče ne krade!” Ker ve, da bo fasal par let za en jebben ponošen plašč.
Me prav zanima, kakšne areste imajo tam!
Verjetno ne na našem nivoju.
Carski so! Ker samo ‘barabe’ lahko zjebbejo barabe! Ne pa te naše krule načitane,ki nimajo pojma. Pa še druge mahinacije so, to je jasno vsem nam! :(((((((((((((((((((((
[/quote]

Jep. Šli so skozi očiščenje kot nacija. Malo nacij je tega zmožno.


[/quote]

Morali so skozi očiščenje in to je določen del nič krive nacije stalo povsem preveč. Islandija se je pobrala hitro, ker so dojeli bistvo, naredili rez in šli naprej. Grki in Ciper se bodo zaradi svoje zvijačnosti, ki se je nikakor ne morejo otresti, pobirali še desetletja. Gre za razliko med potjo skozi katarzo in potjo okoli nje.

Morali so skozi očiščenje in to je določen del nič krive nacije stalo povsem preveč. Islandija se je pobrala hitro, ker so dojeli bistvo, naredili rez in šli naprej. Grki in Ciper se bodo zaradi svoje zvijačnosti, ki se je nikakor ne morejo otresti, pobirali še desetletja. Gre za razliko med potjo skozi katarzo in potjo okoli nje.
[/quote]
Cel svet bi se moral zgledovat po Islandiji in kaj so državljani dosegli, ko so zahtevali odgovornost.
Mi smo pa fenomen po kraji sendviča, za luknje v bankah pa se je nagradilo ljudi, da so odšli na druge pozicije.
Mi nimamo možnosti očiščenja niti čez 50 let.

Grkom dolgove odplačujemo vsi evropski davkoplačevalci; pravzaprav smo dokapitalizirali zahodne privat banke, da niso zgrmele v stečaj. Islandske dolgove do britanskih zasebnih bank so pokrili britanski davkoplačevalci. Ameriške privat banke so reševali ameriški davkoplačevalci. Tista pravljica, da so banke vse pomoči že vrnile, je samo nov nateg z novimi inovativnimi finančnimi vzvodi. Ameriški javni dolg je že opredeljen kot neodplačljiv, ampak to nima nič vpliva na njihove odlične bonitetne in še večje zadolževanje. Avstrijsko zasebno Hypo banko so podržavili in rešili z milijardami davkoplačevalskega denarja.

Zato si ovce nič ne domišljajte, da je vse rešeno s tem, če so slovenske državne banke prodane tujcem. V naslednji finančni krizi boste (spet) dokapitalizirali zasebno bančništvo v tuji lasti.


Cel svet bi se moral zgledovat po Islandiji in kaj so državljani dosegli, ko so zahtevali odgovornost.
Mi smo pa fenomen po kraji sendviča, za luknje v bankah pa se je nagradilo ljudi, da so odšli na druge pozicije.
Mi nimamo možnosti očiščenja niti čez 50 let.
[/quote]

Saj se zgledujemo po Islandiji. Tudi islandski bankirji in v škandal vmešani politiki so že vsi iz zaporov in na novih položajih. Na naslednjih volitvah so Islandci izbrali isto stranko, ki so jo na protestih rušili.

Saj se zgledujemo po Islandiji. Tudi islandski bankirji in v škandal vmešani politiki so že vsi iz zaporov in na novih položajih. Na naslednjih volitvah so Islandci izbrali isto stranko, ki so jo na protestih rušili.
[/quote]
Mislim, da nauk zgodbe je pomemben, da nihče ni nedotakljiv in da se mu zgodba lahko ponovi.

Še dobr, da so nas pokradli lastni domoljubi. Tak da kaj velik ni za vzet.
Glede na to, kak pa gospodarijo naši vampasti plešci, pa tudi tujci ne morejo dost slabši.
In verjetno tujcem ne bomo plačvali milijard zaradi lukenj? Pa odpisovali dolgov raznim prisklednikom?
Upam, da tujci najprej zasežejo Sodišča in spravijo ‘elito’ v arest! V taprav arest.
Recimo enega (haha) bankirja diretto v japonski arest! In ga ožamejo ko limono! Z žlahto vred!

So tak zafurali našo domovino, da je čist prav, da pride en tujec in jih likvidira!
To bo veselic!
[/quote]

Saj Argentino so tudi pokradli domači “domoljubi”….
In tudi v Argentini so imeli pravno državo za drugorazredne.
Tudi Argentinski okradenci so namesto, da bi pregnali lopove in tatove, od teh istih zahtevali “pravično obdavčitev”, vedno znova in znova. IN tatovi so jim znova in znova ugodili, da so imeli mir in so lahko nemoteno kradli naprej. (Te to morda spominja na kakšno državo?)
Zato so iz Argentine pobegnili vsi, ki so si “drznili” karkoli sami ustvariti…
Ko je zmanjkalo primernega plena so se začeli spopadati med seboj in ker niso znali drugega kot “privatizirat” je bilo potrebno najemati vedno več kreditov v tujini.
Teh seveda niso nikoli niti imeli namena odplačat in upniki so prišli po svoje…..


Cel svet bi se moral zgledovat po Islandiji in kaj so državljani dosegli, ko so zahtevali odgovornost.
Mi smo pa fenomen po kraji sendviča, za luknje v bankah pa se je nagradilo ljudi, da so odšli na druge pozicije.
Mi nimamo možnosti očiščenja niti čez 50 let.
[/quote]

Premisli, kdo ima od takega ravnanja korist in vse ti bo jasno.
…pa beri Omerzo in Pezdirja. Zanimivo čtivo na osnovi tistega malo arhivskega gradiva, ki so ga pozabili skurit v Slaviji in Gotenici.

Premisli, kdo ima od takega ravnanja korist in vse ti bo jasno.
…pa beri Omerzo in Pezdirja. Zanimivo čtivo na osnovi tistega malo arhivskega gradiva, ki so ga pozabili skurit v Slaviji in Gotenici.
[/quote]
Vem približno koliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} provizije pade nekomu, ko sklene posel o kreditu. Ne vem pa, kako je to sedaj v tem času.
Kdo se je vse okoriščal pa si lahko samo predstavljam.
Sicer moraš stvari vzet z rezervo, ker, če izpostavim samo tistega norca k nosi doktorski naziv Boštjan M. Turk tip kar nekaj blodi in zavaja narod. Spomnim se njegove izjave pred leti (ne dolgo nazaj), da Slovenija odplačuje dolg bivše Jugoslavije, ko je ta bil že dolgo nazaj poplačan. Pa še kake njegove bolane in zavajajoče izjave bi se dobile.
Sicer Pezdir mi je bil vedno všeč kot ekonomist, ker je realen pri svojih pogledih. Bila bi vesela, če bi mi posredoval te linke oziroma povezave, da si preberem, kar si omenil.


Vem približno koliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} provizije pade nekomu, ko sklene posel o kreditu. Ne vem pa, kako je to sedaj v tem času.
Kdo se je vse okoriščal pa si lahko samo predstavljam.
Sicer moraš stvari vzet z rezervo, ker, če izpostavim samo tistega norca k nosi doktorski naziv Boštjan M. Turk tip kar nekaj blodi in zavaja narod. Spomnim se njegove izjave pred leti (ne dolgo nazaj), da Slovenija odplačuje dolg bivše Jugoslavije, ko je ta bil že dolgo nazaj poplačan. Pa še kake njegove bolane in zavajajoče izjave bi se dobile.
Sicer Pezdir mi je bil vedno všeč kot ekonomist, ker je realen pri svojih pogledih. Bila bi vesela, če bi mi posredoval te linke oziroma povezave, da si preberem, kar si omenil.
[/quote]

😀 Ne bom podpiral lenobe z linki. Sta pa Omerza in Pezdir izdala knjigo na to temo. 😉
Kdo se je okoriščal? Ljudje, ki so bili pri koritu. Korito pa je bilo rezervirano le za širši vrh KPS in nekaj malega tistih, ki so jim tovrstne rabote pomagali izvajati.
Zanimiv je Pezdirjev komentar o višini zlorab storjenih do priključitve cone B Jugoslaviji, povezanih z Istrabenzom, ki so dokumentirani v arhivskih dokumentih. Zapisal je, da so v komaj štirih letih prebivalce cone B, samo na primeru Istrabenz ogoljufali za cca. 50 Istrabenzov. 😉 Dodal je še, da tovrstni posli še dan danes potekajo, glede na to, da so v Švici še vedno delujoče firme preko katerih je denar odtekal.

Teoretiki zarot pravijo, da so denar samo neke elektronske cifre brez kritja, ki jih banke vpišejo posojilojemalcem na elektronske račune in od njih terjajo vračilo z obrestmi. Če je tako simpl, lahko ves javni dolg takoj odplačamo: Banka Slovenije naj samo vpiše tiste milijarde na ekran in jih pošlje nazaj na račune posojilodajalcem. Cifre za cifre in je stvar rešena. Sploh pa ne vem, zakaj moramo tujce žicat, da nam pišejo tiste elektronske številke in jih posojat za obresti, a jih naši bankirji ne znajo sami?

😀 Ne bom podpiral lenobe z linki. Sta pa Omerza in Pezdir izdala knjigo na to temo. 😉
Kdo se je okoriščal? Ljudje, ki so bili pri koritu. Korito pa je bilo rezervirano le za širši vrh KPS in nekaj malega tistih, ki so jim tovrstne rabote pomagali izvajati.
Zanimiv je Pezdirjev komentar o višini zlorab storjenih do priključitve cone B Jugoslaviji, povezanih z Istrabenzom, ki so dokumentirani v arhivskih dokumentih. Zapisal je, da so v komaj štirih letih prebivalce cone B, samo na primeru Istrabenz ogoljufali za cca. 50 Istrabenzov. 😉 Dodal je še, da tovrstni posli še dan danes potekajo, glede na to, da so v Švici še vedno delujoče firme preko katerih je denar odtekal.
[/quote]
Ma glej ti njega, z lenobo ti mene 😂.
Meni je jasno, da so se okoriscali tisti pri koritu. Sam me zanima kdo vse.
Bom pa sigurno knjigo prebrala, ker mene zanimajo taka kriminalna dejanja v ekonomiji. Sploh kake razne hobotnice in njihovo ozadje.


Ma glej ti njega, z lenobo ti mene 😂.
Meni je jasno, da so se okoriscali tisti pri koritu. Sam me zanima kdo vse.
Bom pa sigurno knjigo prebrala, ker mene zanimajo taka kriminalna dejanja v ekonomiji. Sploh kake razne hobotnice in njihovo ozadje.
[/quote]

Okoriščal se je ves komunistični politični vrh, ki si je s tem kupoval moč in oblast še dolgo po slovenski osamosvojitvi. 😉
Knjigo si lahko tudi sposodiš, bo ceneje in tako poceni izveš koliko dokumentacije so pred osamosvojitvijo pozabili uničiti. 😉 Menda je obveljala ocena, da je od te dokumentacije ostalo manj kot 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Okoriščal se je ves komunistični politični vrh, ki si je s tem kupoval moč in oblast še dolgo po slovenski osamosvojitvi. 😉
Knjigo si lahko tudi sposodiš, bo ceneje in tako poceni izveš koliko dokumentacije so pred osamosvojitvijo pozabili uničiti. 😉 Menda je obveljala ocena, da je od te dokumentacije ostalo manj kot 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]
Del dokumentacije je bil lansiran (ali 2000 ali 2001) v javnost kdo je bil vse takrat v udbi in koga so nadzirali, ne spomnim pa se ostalih podatkov. Sicer v roku pol ure so uspeli snet dol z neta, čeprav naj bi takrat ugotovili, da je prišlo iz Avstralije.
Je pa zanimivo bilo to, da se je videlo točno kdo je noter in koga so nadzirali in vsi ti ljudje so bili v naši samostojni državi na vodilnih pozicijah in celo oblast so imeli. Zato še enkrat rečem niti ne čez 50 let, ampak tudi čez 100 let se ne rešimo mi tega. Premalo je takih ljudi kot je Omrzel in Pezdir.
Poglej samo najnovejšo afero tunel Karavanke, ko so s pritožbami želeli izločit Turke kdo v resnici stoji v ozadju. Spet je hobotnica in ti kar slabo postane. Najbolj močna izjava pa je bila, da se bodo sedaj pogajali.

Pezdir je prodana duša. Pred leti se je napihoval, kakšna konkretna imena skorumpirancev bo objavil, potem je pa naenkrat utihnil, ko je njegova žena dobila državno službo.

New Report

Close