Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zobni protetik

Zobni protetik

Kdo mi zna preprosto, po domače razložiti razliko med zobotehnikom (srednja šola) in diplomiranim laboratorijskim zobnim protetikom (zdravstvena fakulteta, smer laboratorijska zobna protetika)?
Ok, seveda vem, da je razlika v izobrazbi 🙂 Zanima me razlika kasneje, v delu, ki ga opravljata.
Najlepša hvala.

Za taka vprašanja je jutri in pojutrišnjem vseslovenski informativni dan. Predlagam, da greš.

Potem nam pa napiši kaj si izvedela.

Prav nobene samo v nazivu. Gimnazijci se v treh letih faksa naučijo tisto kar se srednješolci v štirih. Iz prve roke. Tisti srednješolci ki pa grejo na faks ma poslušajo še enkrat isto. Brez veze.


Res je. Pa se sluzbo tezko dobijo, ker je vecina zobotehnikov privat, tisti, ki pa niso se izogibajo diplomirancev. Povem iz prve roke. Pred 4 leti sem koncala zobotehnicno solo. Ze v 3 letniku so mi na praksi povedali, da bom zelo tezko dobila pripravnistvo, ce nimam vez. Studirat sem sla cisto drugo smer, kjer so mi ze v 2 letniku ponudili sluzbo, ko bom koncala studij.

V katero solo pa si sla potem? Kako si zdaj zadovoljna z zaposlitvijo?

Zanima me, ce dejansko ni popolnoma nobene razlike med srednjo zobotehnikom in faksom? Je pa verjetno razlika v plači?

 

New Report

Close