Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske od 40. do 50. leta, kaj vam najbolj pomaga ohranjat linijo?

Ženske od 40. do 50. leta, kaj vam najbolj pomaga ohranjat linijo?

Je to telovadba, hoja, tek? Kakšna oblika gibanja? Ali je to bolj prehrana? Kaj jeste? Mogoče pa kombinacija obojega? Zaupajte vašo skrivnost.


Jaz imam 50 kg že od kar pomnim. Res pa je, da so se mi po 45 hotele kile nabirati. Spremenila sem navado večerje, nikoli ne jem po 18. uri, redno delam 7 km na dan – hitre hoje. Drugače nisem spremenila ničesar. Vse ok, nič težav s težo.

Kombinacija obojega: miganje zaradi mišic in posledično čvrste oblike, hrana – raje manj, precej manj, ker tudi dodatno gibanje ne “pokuri” viška kalorij. Pri meni gotovo ne.

Apetit me zaenkrat ne heca, razen v obdobju pred ciklusom, če bo pa potreba, občutek lakote postal dnevna stalnica, potem pa zna biti katastrofa – kAr se tiče tega, da moraš kar naprej jesti, pa se nikoli zares nasititi … to je neznosen občutek, okupacija v celem dnevu samo glede hranjenja …

nova
Uredništvo priporoča

Imam enak način življenja in enako kil že od mladosti.

Sem 51-letnica in sem v zadnjem letu shujšala 22 kg. Bila sem resno pretežka (ITM 32) in nikoli si nisem mislila, da bom še kdaj dosegla normalno težo. Visoka sem 178 cm, kar je na prvi pogled fajn, ampak ko imaš sto kil, je to veliko in preveč, pa imaš lahko tri metre v višino. Shujšala sem samo z manj hrane. Žal se gibljem odločno premalo. Za zdaj mi uspeva ohranjati težo in postavo, ki je presenetljivo ok (ozek pas, suh obraz in roke, rit ravno pravšnja, noge ok, nikjer nič ne visi …), samo s hrano. Ne odrekam se ničemur, jem trikrat na dan, količinsko pa je nekje v okviru 1.700 kalorij. Samo želim si, da tako ostane čim dlje.

🙂 Jaz sem se pa ravno danes tehtala, sicer z ogromno oblačili na sebi, in na tehtnici dosegla sto kilogramov. Uau, sem bila kar ponosna nase. 🙂
Imam 178 cm v višino in od kar poimnim se vedno pozimi zredim za cca 10 kg. Zdaj že prihaja obdobje, ko sem nehala toliko jest in bodo šle kile same dol. Tja do 10 kg, več pa ne, torej sem na 90 kg če nič ne jem. 🙂
Dosti se gibam, vsak dan vsaj 8 ur, ker imam fizično delo. Jem pozno, dvakrat na dan, zvečer nikoli. Taka kot sem zdaj, sem že 20 let in tole je po moje dosmrtna kilaža. Sekiram se zaradi tega ne, mi je res vseeno kako zgledam, dokler se jaz fajn počutim v svojem telesu. Vsi pa tudi ne moremo bit suhi, a ne. 🙂

Sedaj imam precej manj kil, kot sem imela neko obdobje, ko sem doma samo polezavala in jedla in pila vse, kar mi je padlo. Rezultat je bil tak, da so kile samo prihajale. Potem je prisla sprememba in sem se odlocila, da tako pa res ne gre nikamor. Tako da sem se zacela ukvarjati s sportom in z bolj zdravo prehrano. Ne jem mastnih (slanine, ocvrtih krompirckov, ocvrtih jedi) in sladkih stvari (edino sadje in temno cokolado – brez cokolade se vedno ne moram). Alkohol je strogo prepovedan, ker je precej kaloricen. In kilogrami so zaceli prav izginjati, a zal se mi malo pozna pri kozi (se posebej po stegnu in roki), tako da si ne upam iti v bazen ali kaj podobnega. :/ Zal!
Tako da za hujsanje nobenih mastnih mesnih izdelkov, mesa, ocvrtih jedi, sladoleda, sladkarij sto vrst … Samo sadje, zelenjava, peceno na olivnem ali kokosovem olju in kuhano meso (ribe in perutnina) brez koze. Veliko tekocine, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naravni sokovi (najboljsi je od granatnega jabolka), caja brez sladkorja, obozujem zeleni in crni caj, je fajn tudi hibiskusov ali metin caj. Ker tam, kjer delam, nimam avta, grem pes naokoli (v sluzbo kar s taksijem), tako da imam pes hondo, grem pa tudi trikrat do stirikrat na teden na fitnes, vmes pa trikrat na teden pretecem tudi po 10 km.

Ne vem. Čokolada, bomboni, sladkarije. Ne čisto vsak dan ampak pogosto. Ne po 3 čokolade naenkrat, ampak ena.

Pa seveda jajca. Samo ne 10 na dan ampak 1.

Vse tisto kar naj ne bi bilo zdravo. Kuraccc pa zdrava hrana. Bučke, bučke, ne jem mesa in ob bučkah se posušiš. Bučke so za debeluhe, ki jedo meso, da shujšajo.

Že od 30.leta dalje sem na dieti:):):) Če bi brez razmišljanja jedla vse, bi se razlezla v parih mesecih. Saj poznaš tisto: “Grem samo mimo slaščičarne in imam kilogram več”, no nekako tako sem jaz:):) Samo da sem do sedaj vedno pazila in nisem hujšala. V teh letih pa vidim, da bom morala resno zmanjšati pri prehrani, ker…dekca tu in dekca tam in v enem letu je par kg gor in leto dve tri naokoli in…Uf.

Zadnja tri leta veliko gibanja. Najprej tek 5 X na teden, potem sem ga zamenjala za hitro hojo (v hrib (pa seveda tudi nazaj 😀), vsak dan, ne glede na vreme, 8 do 15 km, odvisno od časa), pazim da jem čim manj, vendar ne gledam ravno kaj jem. Res pa imam zelo rada solate. Shujšala 12 kg. Zdaj imam idealno težo.

Vedno sem bila suha, pa sem pojedla karkoli, več od moža..tudi zvečer ni bil problem. Pri nekje 42 so se pa hotele kile začet nabirat. Razlika, ki jo sedaj delam je ta, da po 19 več ne jem in pa parkrat na teden grem hitro hojo kakšne pol ure. Če se mi da, včasih tudi doma malo telovadim zvečer, ene 20 minut. Mogoče 2x na teden, ampak bolj zato, ker me včasih boli vrat in križ.
Ni veliko, ampak zaenkrat kile ostajajo kjer so, ne gredo gor. Imam pa 60 kil na 175.

Za sebe se brigi.

Malo geni, dosti ljubljenje, ščep plastike ;P…bafte kdo?

Sem 49 in postavo vzdržujem s keto dieto. Zelo dobro mi gre.

Ne kupuj in manj žri je moj moto.

Pridna :). Čestitke! Želim ti lepo vzdrževanje doseženega.

Jaz sem še malo višja od tebe, nisem še 50, sem pred nekaj leti tudi shujšala 25 kg. Vzdržujem sedaj brez problemov. jem zato, da živim in ne živim zato, da jem :). In gre. Ne stradam, samo res pazim, kaj pojem – raje manj, pa kvalitetno.

Se pa dodatno gibljem – po 40em sem spet pridobila lepo napete mišice, imam lepšo postavo, kot pri 20ih, ko sem veliko presedela zaradi študija. Ogroc so tudi že bolj kot ne samostojni, tko da je dovolj časa, da si ga lahko vzamem tudi zase in za rekreacijo. Je postala redna rekreacija stalnica mojega življenja – in odlično se počutim v svoji koži, še nikoli bolje 🙂

Avtorica, določene prehrane se je treba izogibat v teh letih, oziroma jo omejiti: sladkor, sol, nasičene maščobe, kruh in nekateri pekovski izdelki, manj bele moke ( po vsem tem vzhajaš ko krofek), jaz ne jem nič iz svinjine, razen občasno kak dobermanj slan pršut, nobeih kupljenih mesnin, obarjenih klobas in salam, od mesa najraje kakšen kos drobovine kdaj ( jetrca, pa tudi vampi na omako 🙂 drugače pa bolj modre ribe, kot meso. Določena zelenava me preveč napihuje ( brokoli, cvetača, ohrovt, zrnat fižol), zato je ne jem, prv tako se izgobam večjih kolišin sadja, ki vsebuje veliko naravno prisotnega sladkorja. Najraje imam pa jagodičevje -robide, borovnice, kosmulje, ribez….

Od zvrsti prehrane pa najraje japonsko ( znam tudi doma pripravljati), mediteransko ( grško in italijansko-naprimer polenta in ragu iz sipe, okisane pečene sardele s čebulo=sarde in saor, rižote na 1001 način, malce manj pice in testenine), indijsko in arabsko ( libanonsko).

dve leti nazaj sem se lotila hujšanja pod nadzorom in v enem letu shujšala za 15 kil z neko normalno prehrano. pol leta sem bolj ali manj uspešno to kilažo držala, potem pa šla na eno operacijo in po tistem… ne vem kaj, ampak plod nažiranja je deset kil v pol leta

in zdaj se spet mučim… grrrrrr

super, da vam uspeva. Samo tolažit se, da se postava kljub mišicam lepša kot pri 20 je pa res jalova. Telo se s starostjo spreminja, hrbtenica in kosti se posedajo, in vedno bo veljal rek, da pri 18 je še hudič lep.

če si pri 20 predebel, lahko imaš pri 50 komot lepšo postavo, kot pri 20…
niso vsi pri 20 za dol popadat…

če si pri 20 predebel, lahko imaš pri 50 komot lepšo postavo, kot pri 20…
niso vsi pri 20 za dol popadat…
[/quote]

no ja moraš bit res fejst debel in grd.

najbolj pomaga

Imam tri kg viška že skoraj eno leto. Stara sem 64. Do sedaj sem vedno imela pri 168 cm od 55-57 kg. Med 40 in 50 sem bila še mladenka. Zakaj bi se takrat redila?

Žal se motiš; ker ne veš, da je po 40em spet telo lahko zelo regeneirana, med 20-35im odrodiš, spraviš otroke na noge, imaš po 40em potem čas se posvetit spet sebi in telo se regenerira, mišice zrastejo, brez skrbi, ne samo špeh….. Je pa treba pridno delat.
jaz sem napisala iz svojih izkušenj. Torej dopusti možnost, da je možno, če imamo nekateri to izkušnjo in ne nakladamo.

…tebi očitno ni……

New Report

Close