Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dostava kosila na dom za upokojence, imate kakšne izkušnje

dostava kosila na dom za upokojence, imate kakšne izkušnje

Verjetno bomo v kratkem rabili dostavo kosil na dom za 2 upokojenca. Lokacija Ljubljana okolica Škofljica.
Imate morda s tem kakšne izkušnje, kje je hrana dobra…., kam se je priporočljivo obrniti…?
Hvala za vse nasvete.

Nimam izkušenj s tem, ampak kakšne velike izbire najbrž nimaš. Kakšna kosila iz doma upokojencev ali vrtca, šole – pozanimaj se.
Glede kvalitete pa ti je najbrž jasno, da bo kosilo pač bolj kot ne mrzlo in zanič. Za tvoja dva ne bodo posebej skakali in gledali, da bo užitno kaj bolj, kot za druge…..

V šišenskem blokovskem naselju so precej vozili avtomobili s hrano. To najdeš na spletu, iz katerih domov dostavljajo hrano. Sem pa opazila, da sedaj upokojenci veliko sami hodijo po kosila, če pač lahko, v bližnjo šolo ali vrtec. Nosijo domov v menažah. Je ceneje, pa še sprehodijo se, če ni predaleč.

To pa ni res. Jaz sem imela nekaj časa naročeno kosilo iz doma upokojencev na Viču in je bila dobra in raznolika hrana, vedno še topla, cena pa okoli 110 eur na mesec. Sama ne bi nikoli skuhala toliko raznolikih kosil za 100 eur.

Ja pa ja. Kar tolaži se.

Ni zastonj pregovor, da v sili še hudič muhe žre…

Sodexo, mama zadovoljna.Ko pa ne bo več, pa zamenjamo.Ponudnikov je dovolj, ni treba nič komplicirat.

110 e na masec? Tudi čez vikend? Meni se to zdi drago.

Pri nas stane malica (v resnici kosilo) 4e. Samo v soboto in nedeljo ne delajo.

Imajo pa tedenski jedlnik, kjer si izbereš, kaj boš jedel. Zraven ti prinesejo dva kosa kruha.
Tako da če imaš doma pašteto, jajca… si sit cel dan.

Imajo pa zmeraj slabšo ponudbo. Npr. hrenovka in zelje…. hej, to si sam skuham za 2 €!

Pa ene mineštre in rogljič, pa zelenjavni krožnik in kruhova rezina….

Ni več pohanih pišk, filanih rebrc, tenstanega krompirja…..pečenke in ajdovih žgancev…..

Poskusila sem hrano iz dveh domov ostarelih.
V centru je bila hrana tako ogabna, da se je doma kmalu ni nihče več dotaknil. Ubogi ljudje tam, upam da se je kaj spremenilo.
Druga pošiljka hrane iz drugega doma je bila v redu, brez pripomb.
Porcije so bile velike, tako da ostane hrana tudi za večerjo.
Če bi se odločala sama, bi vzela raje obrok iz vrtca ali šole.

Imam izkušnje iz doma v Ljubljani, hrana popolnoma zanič. Mogoče je iz šole ali vrtca bolje.

Če govoriš za Škofljico potem ti ne bodo iz Ljubljane nosili.

Starša sta živela na podeželju, imeli smo možnost hrane iz vrtca in iz šole. Za očeta in mamo smo naročili dve porciji, pa je v pisarni rekla, da bo ena dovolj. In vedno je bilo res ogromno hrane. Za tri ljudi. Hrana je bila čez teden, v soboto in nedeljo sem jaz hodila kuhat (50 km daleč). Cena je bila zelo, zelo ugodna. V šoli je bila hrana res dobra, ko pa šolska kuhinja ni delala, smo dobili iz vrtca. Tam pa ni bila tako dobra. Cela izkušnja pa je bila zelo pozitivna.

Na Škofljici je dom ostarelih. Poskusi tam.

New Report

Close