Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Hči je obupana, ker ji prav nobena obleka za maturantski ples ni všeč.

Default avatar

Bog MONa TM

1. ☺
Default avatar

Ajmoht

Če je že zaradi ene obleke tako presrana, kakšni probleme bodo šele, ko ji boš morala kupiti avto, potem stanovanje, najti ji službo, partnerja ...
Default avatar

Replika

Ajmoht je napisal/a:
Če je že zaradi ene obleke tako presrana, kakšni probleme bodo šele, ko ji boš morala kupiti avto, potem stanovanje, najti ji službo, partnerja ...
Točno tako. Sem ravno to hotela napisati. Naj se nauči izbiranja, odločanja.
Živimo v dobi, ko so pa res vsa orodja na voljo. Naj se najprej vsede za računalnik in si ogleda kaj ji JE všeč (tip obleke, barva, dožina, material) potem pa pač išče približek tega.
Če je bolj spretna, obstajajo celo programi, ko lahko "pomErjaš" obleke na svojo fotografijo.
Torej - najprej naj oceni sebe, glede na tip postave, barvo las in polti, višino - in pogleda kakšen tip obleke se priporoča, potem pa naprej.
Default avatar

Agatha

Daca69 je napisal/a:
Bliža se hčerin maturantski ples. Šli sva že v več različnih trgovin/butikov, pomirila je že precej oblek, a nobena ni po njenem okusu. Nekatere obleke so ji preveč kičaste, nekatere prekratke, spet druge predolge.
Mislite, da je pametno da dam obleko izdelat po naročilu. Hči je prišla sicer na idejo, da bi obleko naročila kar preko nekih kitajskih spletnih strani. Ne vem no, meni se ta ideja ne zdi najbolj pametna, saj ne vem če so te obleke ravno kvalitetne, še največji problem pa je ta kako bo sama obleka na njej stala, če že do zdaj s temi, ki jih je pomirjala ni bila zadovoljna.
Joj kako me že vse to skupaj utruja. Je še katera v podobni situaciji ali samo moja tako komplicira?
Hudi razlogi za obup :))
Default avatar

zaprašenost

Replika je napisal/a:
Ajmoht je napisal/a:
Živimo v dobi, ko so pa res vsa orodja na voljo. Naj se najprej vsede za računalnik in si ogleda kaj ji JE všeč (tip obleke, barva, dožina, material) potem pa pač išče približek tega.
Če je bolj spretna, obstajajo celo programi, ko lahko "pomErjaš" obleke na svojo fotografijo.
Torej - najprej naj oceni sebe, glede na tip postave, barvo las in polti, višino - in pogleda kakšen tip obleke se priporoča, potem pa naprej.
Točno tako, mislim, da so obleke čisto skulirane in ni treba, da jih deklica pomirja.
Default avatar

Replika

zaprašenost je napisal/a:
Replika je napisal/a:

Točno tako, mislim, da so obleke čisto skulirane in ni treba, da jih deklica pomirja.
;)))
Lahko pa vseeno kakšno poboža :)
Default avatar

pomirja obleke

hči pomirja obleke?
kaj so bile razburjene??

POMERITI, ZMERITI, MERA, MERJENJE....

sicer pa, hči živi v iluziji, da bo našla obleko, v kateri bo neustavljivo lepa. njen problem ni obleka, njen problem je to, da ni zadovoljna sama s sabo. in v nobeni obleki ne bo taka, kot bi ona v resnici želela bit. ker je nobena obleka ne more po čudežu spremenit v tako lepotico, kot bi ona rada bila.
Default avatar

hči ne komplicira verjetno veliko

Daca69 je napisal/a:
Bliža se hčerin maturantski ples. Šli sva že v več različnih trgovin/butikov, pomirila je že precej oblek, a nobena ni po njenem okusu. Nekatere obleke so ji preveč kičaste, nekatere prekratke, spet druge predolge.
Mislite, da je pametno da dam obleko izdelat po naročilu. Hči je prišla sicer na idejo, da bi obleko naročila kar preko nekih kitajskih spletnih strani. Ne vem no, meni se ta ideja ne zdi najbolj pametna, saj ne vem če so te obleke ravno kvalitetne, še največji problem pa je ta kako bo sama obleka na njej stala, če že do zdaj s temi, ki jih je pomirjala ni bila zadovoljna.
Joj kako me že vse to skupaj utruja. Je še katera v podobni situaciji ali samo moja tako komplicira?
Če bi šla tvoja hči sama v "lov" za maturantsko obleko, brez tebe, bi jo zagotovo hitro našla. Tako pa.....

Misli, da je edini problem to, da si s tem obremenjena le ti in tvoje ocenjevanje oblek na njenem telesu. Pusti ji dihat, dovolj je stara, da si bo sama znala obleko izbrat.
Default avatar

Čingčang

Uf, samo Kitajcev ne! Moja prijateljica je naročila POROČNO obleko nekje s Kitajske..krasna slika, v paketu pa katastrofa..en kup plastične čipke, čuden kroj, zašito ko da bi jaz delala..dobila jo je teden pred poroko, dva dni prejokala, potem sva v enem od butikov našli eno za izposojo, ki je bila še na voljo za njen datum. Daleč od tega, kar si je želela, vendar izbire ni bilo, tako da je imela pokvarjen poročni dan. Jaz priporočam Peek Cloppenburg, za mlada dekleta je en kup luštnih koktajl oblek po zmernih cenah, gotovo boste kaj našli .
Default avatar

Ženske ženske

Kaj bo z vami? Moja soplesalka je komplicirala 1000 na uro kaj bo imela oblečeno. Celo pol leta prej je premetavala celo slovenijo, da bi našla kaj zase .. pa ni … šla je v Avstrijo, pa končno našla … neko klovnsko obleko … Jaz … 2 tedna pred maturancem sem šel mirno po trgovinah … samo v dve sem šel, pa sem takoj našel, pa to ne samo ene … kar veliko mi jih je bilo všeč … Po raznih komentarjih, ki sem jih dobil, sem bil med lepo oblečenimi … soplesalka pa … brez komentarja … Med tem, ko me je pohvalila, da imam zelo lepo obleko, je jaz nisem mogel … Da sem se izognil oceniti tudi njeno obleko, sem ji samo rekel, obleka kot obleka, samo da nisem nag.

Na srečo moja žena ne komplicira po trgovinah. Gre tja, pa kupi prvo stvar, ki ji je všeč … bivšim pa so bile ene hlače zelo všeč … ne, niso jih kupile … šle so po drugih trgovinah gledat, če so še kje lepše … in tako sem 4, 5 ur za brezveze skakal za njimi … na koncu so šle nazaj v tisto prvo trgovino pa kupile tisto … ali pa so rekle, da je predaleč za tja nazaj, in sva šla domov tudi brez vsega …
Default avatar

naša maturantka

...je pa naročila iz Kitajske in dobila lepo obleko. Zadovoljna 100 na uro. Res pa je, da ni naročila čist najcenejše. Ker je pevka, jo je oblekla še na tri nastope.
Default avatar

problemi s samopodobo

Ženske ženske je napisal/a:
Kaj bo z vami? Moja soplesalka je komplicirala 1000 na uro kaj bo imela oblečeno. Celo pol leta prej je premetavala celo slovenijo, da bi našla kaj zase .. pa ni … šla je v Avstrijo, pa končno našla … neko klovnsko obleko … Jaz … 2 tedna pred maturancem sem šel mirno po trgovinah … samo v dve sem šel, pa sem takoj našel, pa to ne samo ene … kar veliko mi jih je bilo všeč … Po raznih komentarjih, ki sem jih dobil, sem bil med lepo oblečenimi … soplesalka pa … brez komentarja … Med tem, ko me je pohvalila, da imam zelo lepo obleko, je jaz nisem mogel … Da sem se izognil oceniti tudi njeno obleko, sem ji samo rekel, obleka kot obleka, samo da nisem nag.

Na srečo moja žena ne komplicira po trgovinah. Gre tja, pa kupi prvo stvar, ki ji je všeč … bivšim pa so bile ene hlače zelo všeč … ne, niso jih kupile … šle so po drugih trgovinah gledat, če so še kje lepše … in tako sem 4, 5 ur za brezveze skakal za njimi … na koncu so šle nazaj v tisto prvo trgovino pa kupile tisto … ali pa so rekle, da je predaleč za tja nazaj, in sva šla domov tudi brez vsega …
vzrok temu obnašanju so problemi s samopodobo. punce niso zadovoljne s tem, kaj vidijo v ogledalu in mislijo, da obstaja nekje čudežna obleka, ki jih bo iz pepelk naredila princeske. in potem nobena obleka, ki jo pomerijo, tega čudeža ne ustvari.
Default avatar

mi smo

Daca69 je napisal/a:
Naša hčera je drobna in ji tudi ni bila nobena obleka ok. Smo dali delat po meri, ena kreatorka iz Maribora ji je naredila špica oblekco. Ni bilo drago, je bila pa unikatna in hčerka zelo srečna v njej. Jo je zaslužila!!
Default avatar

meh ja pa naj najde resitev

Jaz sem si jo zrisala sama in jo dala sesiti sivilji.

Lahko se prepusti obupu, lahko pa resi zadevo drugace, mar ne?
Default avatar

De luc

Noro, neveš kdo je bolj obseden, mama ali hči. A si ti iz primorske, namreč tam poznam en tak problem?