Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Hči je obupana, ker ji prav nobena obleka za maturantski ples ni všeč.

Default avatar

Daca69

Bliža se hčerin maturantski ples. Šli sva že v več različnih trgovin/butikov, pomirila je že precej oblek, a nobena ni po njenem okusu. Nekatere obleke so ji preveč kičaste, nekatere prekratke, spet druge predolge.
Mislite, da je pametno da dam obleko izdelat po naročilu. Hči je prišla sicer na idejo, da bi obleko naročila kar preko nekih kitajskih spletnih strani. Ne vem no, meni se ta ideja ne zdi najbolj pametna, saj ne vem če so te obleke ravno kvalitetne, še največji problem pa je ta kako bo sama obleka na njej stala, če že do zdaj s temi, ki jih je pomirjala ni bila zadovoljna.
Joj kako me že vse to skupaj utruja. Je še katera v podobni situaciji ali samo moja tako komplicira?
Default avatar

tehtnica63

Veš kaj si zasluži tvoja hči... Dve na rit pa brez večerje spat...
Default avatar

Nasvet1235

Kitajskih strani se ne poslužujte, obleke so zdaleš od tega kar prikazuje slika. Ne bi tvegala. Poglejte še kakšno spletno stran preverjenih blagovnih znamk. Mango (tudi mangooutlet.com), Asos, Ralph lauren ima zdaj znižanja, dobite lahko že pod 100 eur, sicer je pa v Lj v Supernovi v P&C tudi dobra izbira nekičastih oblek. Vse imajo tudi možnost vrnitve izdelka če ne boste zadovoljni, dostava pa običajno v enem tednu.
Default avatar

Nopnop

Neeeeee Kitajcev, sem se nasrala 2x.
Default avatar

moj predlog

Določite zgornjo mejo ki ste jo pripravljeni plačat, in v tem okvirju naj potem sama išče. Saj je maturantka, gromska strela!

In tudi če bo falila je to njen problem, to ji že kar takoj povejte.
Default avatar

zala01

Ne naročajte preko spleta, ker bo spet jok in stok. Imate tudi izposojevalnice svečanih oblek, saj je tako ne bo več oblekla. Poglejte na netu, je kar dosti izbire.
Default avatar

Anabaila

Oj,na instagramu naj najde butik Egoist. Celovec. Naša jo je gor dobila, na popusti okoli 100 eur. Zelo zadovoljna. Ni težko najti.
Default avatar

Sam tega ne

Ojoj, kitajci te znajo fajn nafrknit. Ne delajte tega. Če ne gre drugače, naredite po naročilu, čeprav se bojim, da bo to drago in na koncu ji še všeč ne bo. Usedita se dol in napišita ali narišita, kakšno obleko si približno predstavlja, da bi rada imela. Vse od barve, do dolžine, stila...... Lahko na internetu poiščeta slike oblek, ki bi ji bile všeč. Sprintajta, ter z vsemi temi podatki in slikami pojdita po nakupih. Če kakšna obleka ni prav do pike takšna, kot jo želi, vprašajte, če se da popraviti ali prirediti. Ampak hčerka naj se zaveda, da ni vedno vse 100%, ter da ni vredno tako hudo komplicirati.
Default avatar

majojno

Sam tega ne je napisal/a:
Ojoj, kitajci te znajo fajn nafrknit. Ne delajte tega. Če ne gre drugače, naredite po naročilu, čeprav se bojim, da bo to drago in na koncu ji še všeč ne bo. Usedita se dol in napišita ali narišita, kakšno obleko si približno predstavlja, da bi rada imela. Vse od barve, do dolžine, stila...... Lahko na internetu poiščeta slike oblek, ki bi ji bile všeč. Sprintajta, ter z vsemi temi podatki in slikami pojdita po nakupih. Če kakšna obleka ni prav do pike takšna, kot jo želi, vprašajte, če se da popraviti ali prirediti. Ampak hčerka naj se zaveda, da ni vedno vse 100%, ter da ni vredno tako hudo komplicirati.
Ma joj no, ti šele predlagaš kompliciranje. Kot prvo, zakaj točno bi se mati morala ukvarjat s tem? Naj se hči sama znajde, saj je odrasla.

Kot drugo pa, te cote sigurno ne bo nikoli več oblekla, zato je za premislit koliko denarja je za vreči stran. Izposoja ni slaba ideja.
Default avatar

ne kitajcev

Joj, te čisto razumem. Mi smo dali dva maturanca pri hčeri in obakrat sem skoraj doživela živčnega. Na koncu smo dali šivat.

Jaz veliko naročam preko neta. Tudi večerne obleke. Nikoli pa pri Kitajcih. Pofl od pofla. Če ji ni bilo do sedaj nič všeč, ji kitajske tudi ne bodo. Kitajci še jajca delajo plastična. Poglej Next.
Default avatar

mamca019

Joj, kako imate razvajene otroke. Moja hči si je kupila blago, dobila šiviljo in si dala sešiti obleko. Imela sem cel kup drugih problemov v tistem času (zdravstvene težave!). Hči je bila od nekdaj samostojna in iznajdljiva. Otroci morajo postati samostojni in odrasti, če jih boste non stop zavijali v vato, ne bodo nikoli odrasli.
Zanimivo, ko okrog ponočujejo, pa vas ne vozijo s seboj.
Default avatar

cela štala

Saj ne rečem, da bi morali vsi biti tako uporabni, ampak moja hči si jo je nekaj let nazaj s pomočjo inštrukcij na internetu skrojila in sešila sama. Iz veselja, ni šivilja in v bistvu je bilo to prvo veliko delo, ki nas je vse presenetilo. Sploh nismo vedeli, kaj ustvarja, dokler se ni pokazala. Malo je vleklo tu, malo tam, nekaj sva še skupaj popravili, ampak bilo je po njenih pričakovanjih in je bila izjemno ponosna na svojo kreacijo.
Ni mi jasno, čeprav mi je pravzaprav vseeno, ker ni moja in ne dela meni sivih las, ampak v kaj to dandanes vzgajate svoje otroke, da je lahko že obleka za maturanca cela štala. Se kdaj vprašate, kako bodo preživeli življenje?
Default avatar

Sam tega ne

majojno je napisal/a:
Ma joj no, ti šele predlagaš kompliciranje. Kot prvo, zakaj točno bi se mati morala ukvarjat s tem? Naj se hči sama znajde, saj je odrasla.

Kot drugo pa, te cote sigurno ne bo nikoli več oblekla, zato je za premislit koliko denarja je za vreči stran. Izposoja ni slaba ideja.
Niso nobene komplikacije. Punca očitno ne ve, kaj bi rada, zato bo manj komplicirano, če si vsaj okvirno postavi en cilj in v tem okviru išče, kot če brezglavo leta iz trgovine v trgovino, na prodajalkino vprašanje, kaj pravzaprav želi, odgovori z "ne vem" in tako ostaja praznih rok. Kot drugo, zakaj mama ne sme zraven? Tu ne gre za nesposobnost, ampak za drugo mnenje. Večina mojih znank in prijateljic, pa tudi sama grem rada po nakupih še s kako prijateljico, sestro, tudi mamo in pomerim par cot, če se ne morem odločiti, mi še one povejo svoje mnenje. Kaj je tu čudnega? Sploh če gre za en tak dogodek kot je maturantski ali poroka. Ne poznam ženske, ki ne bi s seboj vzela družbe za mnenje. Kolk ste eni obsedeni s to samostojnostjo, takoj skočite v luft in za vas je vse znak nezrelosti. In konec koncev je mogoče hčerka mladoletna. Jaz še nisem imela 18, ko sem imela maturantski ples in ker nisem ravno iz centra Ljubljane, sem potrebovala tudi prevoz do raznih trgovin. Zato je bila mama ne samo dodatno mnenje, ampak tudi šofer. Zato dajte se malo umirit.
Default avatar

ehhhja

majojno je napisal/a:

Niso nobene komplikacije. Punca očitno ne ve, kaj bi rada, zato bo manj komplicirano, če si vsaj okvirno postavi en cilj in v tem okviru išče, kot če brezglavo leta iz trgovine v trgovino, na prodajalkino vprašanje, kaj pravzaprav želi, odgovori z "ne vem" in tako ostaja praznih rok. Kot drugo, zakaj mama ne sme zraven? Tu ne gre za nesposobnost, ampak za drugo mnenje. Večina mojih znank in prijateljic, pa tudi sama grem rada po nakupih še s kako prijateljico, sestro, tudi mamo in pomerim par cot, če se ne morem odločiti, mi še one povejo svoje mnenje. Kaj je tu čudnega? Sploh če gre za en tak dogodek kot je maturantski ali poroka. Ne poznam ženske, ki ne bi s seboj vzela družbe za mnenje. Kolk ste eni obsedeni s to samostojnostjo, takoj skočite v luft in za vas je vse znak nezrelosti. In konec koncev je mogoče hčerka mladoletna. Jaz še nisem imela 18, ko sem imela maturantski ples in ker nisem ravno iz centra Ljubljane, sem potrebovala tudi prevoz do raznih trgovin. Zato je bila mama ne samo dodatno mnenje, ampak tudi šofer. Zato dajte se malo umirit.
Ja saj glih to je keč, prijateljica bi bila primernejša svetovalka kot mamica.
Default avatar

ja res no

majojno je napisal/a:

Se strinjam, tukaj obsojate mamo, ki ima morebiti še celo ne 18 letno hčerko, da je nesamostojna, hkrati pa obstaja cel kup že krepko odraslih deklin, preko 30 starih, ki pa jih mame strežejo spredaj in zadaj, pa še njihove froce zraven, ker same niso sposobne spacati niti enega kosila, kaj šele kaj drugega. To pa ni nesamostojno?! Umirite se malo, no!
Default avatar

Karmen Karmen

Če ste blizu Ljubljane, priporočam šiviljo Karmen Marinko, čez avtocesto od BTC, ni daleč. Telefon 040 369 740. Lani je naredila za našo maturantko, zelo zadovoljni, cena ok. Pa kar pohitite, da bo v miru naredila.
Default avatar

HAAAAAHAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAA

ja res no je napisal/a:

Se strinjam, tukaj obsojate mamo, ki ima morebiti še celo ne 18 letno hčerko, da je nesamostojna, hkrati pa obstaja cel kup že krepko odraslih deklin, preko 30 starih, ki pa jih mame strežejo spredaj in zadaj, pa še njihove froce zraven, ker same niso sposobne spacati niti enega kosila, kaj šele kaj drugega. To pa ni nesamostojno?! Umirite se malo, no!
Ja itak, ker v tistih nekaj mesecih ki ji še manjkajo do 18 bo pa postala samostojna? Ali točno ko odbije 18? Kaj pa če so tiste 30letnice tudi mamice za rokce vodile do 18 in čez pa zato nič ne znajo?

Sicer pa, naj se mati skulira, naj se distancira predvsem psihično in naj bo odrasla oseba. Zakaj že naj bi hčerino histerijo čez sebe vlekla? Aja, edino če se je spravila čez hči svojo maturo podoživljat. Hmm...
Default avatar

Kakor kje

ehhhja je napisal/a:

Ja saj glih to je keč, prijateljica bi bila primernejša svetovalka kot mamica.
Ni nujno. Mama ene moje prijateljice ima super občutek za estetiko, se zna zrihtat v nulo. Pošteno povedano, bi prej vprašala njo za nasvet kot prijateljico.
Default avatar

fiuuuuu

Če hoče na vsak način naročit iz Kitajske, potem naj. Ampak naj potem to tudi nosi. Kva bo smeha na račun razvajenke.
Default avatar

zaprašenost

S Kitajske morda niti ne bo prišlo pravi čas za ples, če ga imajo že marca ali na začetku aprila. Poleg tega tisto ni niti za po tleh brisat.

Naj pogleda npr. na Asosu, imaš od poceni do malo dražjih firm, tudi okrasje za lase imajo. Naroči naj več oblek, vračila so brezplačna. Časa ima dovolj, ker načeloma naročeno pride v nekaj dneh, največ enem tednu. In naj za božjo voljo ne komplicira toliko. Na "naših" maturantskih plesih je bilo dokaj zmerno, dekleta so bila oblečena v vse sorte, ni pa bilo nobenih krinolin in poročnih oblek ter frizur na jovanko.

Izposojevalnice odsvetujem, ker so drage. Za 100 evrov, kolikor najmanj stane izposoja, lahko kupiš že marsikaj.