Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ste slišali: Tina Maze ima tumor, funkcionarji pa so jo j***li v glavo

Default avatar

Bog MONa TM

1. ☺
Default avatar

BTDT

Lovilecsvetlobe je napisal/a:
Bravo. :D
To, da ima narod težave, nima z Mazejevo nič skupnega, prej s tem, da so bile naše največje banke samopostrežne kreditodajalke, kjer so si tudi določeni osebki (tudi iz SZ) lahko najeli kredit, za katerega ni bilo potrebno odplačati niti glavnice. ;)
Default avatar

BTDT

mega miom je napisal/a:
Odstranitev tumorja, ki je za razliko od bradavic praviloma zelo dobro ožiljen, je za nekoga, ki se ukvarja s profesionalnim športom, za kar so potrebni precej večji fizični napori, lahko tudi smrtno nevarna reč, če se k treningom in tekmam spravi prehitro.
Ampak, to je za vas hipokritske fovšljivce itak nepomembno. ;)
Default avatar

mega miom

BTDT je napisal/a:
To je miom, niti ni pravi tumor v smislu raka. In ne, ni nujno dobro ožiljen, res je ful odvisno od n dejavnikov. Če bi bilo res v njenem primeru tako nevarno in grozno, da bi rabila leto dni okrevanja, bi bila vesela, da je vse okej in spet lahko smuča. V resnici pač rabi izgovor. Zato tudi govori o tumorju, da ljudje mislijo, kaj je dala skozi. Praviloma tudi ne gre za življenjsko nujno stanje in se operacija opravi v času, ki je za tako vrhunsko športnico najugodnejši, da zamudi čim manj treninga. Vsekakor je operacija mioma neprimerno lažja od operacije kolena, čeprav ona pravi, da tisti trije šivi na kolenu niso nič v primerjavi z njenim miomom. Očitno je imela svetovnega rekorderja med miomi.
In še, če bi bilo tako resno in strašno, tudi komentirati ne bi mogla in se rajhati s TV ekipo po svetu.
Default avatar

BTDT

mega miom je napisal/a:
Ma ja... bistveno je, da jo imate v zobeh. ;)
Default avatar

prebrala članek

prebrala sem cel članek, za razliko od dežurnih nakladačev tukaj
mazejeva je šla skozi zdravljenje zaradi neplodnosti in je imela predpisan počitek. če bi bila noseča, bi se ji premor štel v bolniško, ker pa ni bila, pa se je samo zdravila, pa se ji ni štel in to zdaj hudo zameri, ker se poslovilni tekmi ni mogla štartat na začetku liste.

ampak roko na srce, sama je takrat v mariboru rekla, da po enoletnem premoru niti pod razno ne more biti v konkurenci z ostalimi tekmovalkami, samo tvegala bi možnosti poškodb.
Default avatar

Marko

benigen tumor je napisal/a:
Če dela dramo ona ali novinarji, ne vem. Je pa punca zelo tekmovalna, Massi prav tako in da ni smela takrat nastopiti v MB z nizko štartno številko, je bil zanju velik poraz. In če kaj, potem tekmovalen človek sovraži poraze, na kar se odziva z dramo. Tako. :)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Marko

Glavno razliko med Ilko in Tino vidim v tem, da Ilka ni tako zelo tekmovalna in po drugi strani tudi poraze zna lepše sprejeti, tudi bolj uživa v smučanju. Tina je uživala v zmagovanju, Ilka uživa v smučanju, rezultat tega pa so tudi zmage.
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

mega miom

prebrala članek je napisal/a:
Ne vem, kje si prebrala, da se je zdravila zaradi neplodnosti. Ni se zdravila, je pa pred zanositvijo šla na operacijo mioma.
In ona temu pravi: Imela sem tumor, resno stvar. Če je hotela zanosit, je morala očitno odstranit miom. Če je hotela smučat, bi miom počakal. Če ji je pa delal štalo, potem naj bo pa vesela, da se je vse lepo izteklo.
Default avatar

janna123

uspehh je napisal/a:
Tudi jaz sem opazila, da Ilka(in Prevci, mogoče še kdo) ne dobi četrt toliko pozornosti, kot jo je dobivala Tina in jo še sedaj. Recimo je bil dan, ko sta zmagala Prevc in Tina. Tina je bila na naslovnici, Prevc pa samo na športni strani.

HB, da je prišel čas, da je zginila in da so na vrsti Športniki, ki vedo, da so včasih prvi, včasih pa ne. In da jim pri tem ni treba imeti surle do neba in metati smučk po tleh.
Default avatar

Marko

uspehh je napisal/a:
To je res. Ampak to nima nobene zveze s samim člankom oziroma s samo temo. Res je, da verjetno velika večina, ki je komentirala, ne ve, za kaj se sploh gre oziroma kaj je poanta te novice s tumorjem. V tem primeru Tini ne dam prav oziroma je izpadla kot drama queen.
Default avatar

prebrala članek

mega miom je napisal/a:
kje sem prebrala? v delu. tiskana izdaja, kjer je napisano kaj več, kot pa naslov, kar ste očitno komentatorji tu brali

"zame je to preteklost, ampak zamere so še prisotne. Ne razumem, zakaj s svojo diagnozo nisem dobila statusa poškodovanke. Imela sem miom, benigni tumor, resno stvar. Na FIS so mislili, da eno leto hodim okrog z Eurosportom in se zabavam, da nočem več smučati, ampak se imeti fino... Sklepati po govoricah brez temeljev se mi zdi neprofesionalno. Dobila bi status poškodovanke, če bi bila noseča. Dokler ne zanosiš, pa ti očitno ne pripada. Bila sem v procesu zanositve ... Bodimo realni, ženske imajo velike težave s tem, ni saomumevno, da zanosiš. Zdravniki so mi predpisali počitek. Potem sem morala na operacijo. .......... Ženska, ki mora skozi operativne posege, da lahko zanosi, bi morala biti upravičena do statusa poškodovanke.
Default avatar

En Di

Ilka se ni veliko dosegla v primerjavi s Tino. Zato se mi zdi nesmiselno ju primerjati zaenkrat. Vemo pa vsi, da sta z Mazijem orala ledino, da od SZ nista mogla ničesar pričakovati, zato sta odsla na svoje in se sama sponzorirala, kako sta ostala povezana s SZ, se seveda ne ve, kaj določa pogodba . V kolikor je alineja v pogodb zavezujoča, bi morala SZ izpolniti svoj del. Za moje pojme je bila neumna, da je smučala za Slovenijo, saj imaš pri nas z birokrati same težave. 200 se jih vsede na en uspeh, ker imamo premočan birokratski aparat. Bila je tudi prva smučarka, ki se je uprla, ni sam prikimavala, kar se od slovenskega naroda pričakuje, zato raje vsi bežijo ven, če imajo specifičen talent...,kot ga je imela tudi Tina... Kaj sploh delati v tej državi kjer te hočejo raztrgati aparatcki na drobne koščke, narod pa nastopi proti tebi, ker si se oglasil... . Ilka je pač bolj vljudnostna, igra na drugo noto, verjetno ji je lažje, kot je bilo Tini, ki se je morala med prvimi boriti s SZ in mitom slovenske pravne države, ki je socialna in svasta. Vlada mora kupit državljanom nagobcnike, sprejeli jih bodo. Verjetno je v tej državi najlažje vladati, ker je ves folk tako močno prestrašen, da se kamer ne rabi. Pa tud Ilka ni dobro niti začela in je bila celo leto odsotna. Vsaj športniki bi moral pokazat mal hrbtenice, če si že ostali ne upajo. Mazi ni bil Slovenc, verjetno je moral tukaj zelo trpeti, saj se tukaj od folka pričakuje samo to, da je tiho.
Default avatar

Iskrena

mega miom je napisal/a:
Si mogoče ginekologinja? Jaz bi sem povabila Stanka Pušenjaka, da bi ti malo bolj obrazložil. Je pa zelo žalostno, da to slišiš iz ust ene ženske.
Default avatar

BTDT

En Di je napisal/a:
Dobro napisano!
Default avatar

Marko

Po pravici povedano sem si takrat tudi sam želel Tino videti na tisti tekmi, vendar način na katerega je to želela doseči, NE. Saj so menda pravila jasna, kako se prijavi poškodbo. Verjetno, da moraš nek dokument predložit. Zakaj ga ni? Ona govori, kot da so jo funkcionarju kljub dokumentaciji oklicali za zdravo, pa močno dvomim da je bilo tako.
Default avatar

prebrala članek

Marko je napisal/a:
kdo pravi, da ni prijavila FISu?
VPR: Pa ste takrat vse papirje za status poškodovanke pravočasno oddali, kot je zahteval FIS?
Sem. Ampak dokler nisem zanosila, niso upoštevali procesa, da si želim zanositi in moram počivati. Imela sem vsa zdravniška potrdila.... Potem smo se pritožili
Default avatar

mega miom

Iskrena je napisal/a:
Komot greš na njegov forum in si prebereš vse o miomih, tega je na tone, ker je miom res zelo pogost.
Če bi vse ženske zaradi mioma delale tako paniko, bi država ohromela, ker bi jih bila tretjina na bolniški.
Če ti že mora nekaj čudnega rasti v telesu, je miom najboljša izbira.
Default avatar

mega miom

Še enkrat, ni se zdravila zaradi neplodnosti, ampak je skušala zanositi. In seveda ji je zdravnik napisal, da mora počivati. Če je pa rabila dokumentacijo za Fis :)
Tebi bi zdravnik dal bolniško, če bi rekla, da želiš zanositi?
Default avatar

Marko

Verjetno je to v skladu s pravili. Tina ja pa želela, da je v statusu zanositve/poškodovanke, še preden je zanosila, če prav razumem.