Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po kom naj se piše otrok, po mami ali po očetu?

Po kom naj se piše otrok, po mami ali po očetu?

Če starša nista poročena, po kom naj se po vaše piše otrok, ko se rodi?

Večinoma se po očetu, toda ali je fer, da se mama piše drugače kot otrok, ki ga je rodila?

Povejte svoje mnenje o tem.

Jaz mislim, da je bolj primerno, da se po mami, ker ga je vendarle ona nosila 9 mesecev in ga rodila. Pa na porodniški bo z njim pa na negah bo z njim.
Pa mama je ziher ta prava, za očeta pa ni tako ziher. To pa samo mama ve, če je oče res pravi oče :).

Po mami

Čeprav je praksa, da po očetu, pa poznam primer, ko bi bilo bolje, da bi se po mami.

Starša sta se ločila, otrok je ostal mami, pisal se je po očetu. Zaradi boljšega zaslužka je šla mama v tujino, otroka najprej pustila pri očetu, vendar je otrok šel v srednjo šolo k mami v tujino. Sta imela kar nekaj težav pri prečkanju meje, ker se nista pisala enako.
En drug podoben primer zgornjemu pa poznam iz časa študentarije, ko je iz enakega razloga obdržala priimek bivšega (skupaj s priimkom novega moža), da ni imela težav ob prečkanju mej od Ukrajine do Slovenije.
Smo pa v času mojega otroštva imeli sosedo s tremi otroci (trije različni očeti), in je vsak imel priimek po očetu. Na poštnem nabiralniku so bili vedno vsaj 4 priimki, če ne 5 (nov partner).

Jaz mislim, da je bolj primerno, da se po mami, ker ga je vendarle ona nosila 9 mesecev in ga rodila. Pa na porodniški bo z njim pa na negah bo z njim.
Pa mama je ziher ta prava, za očeta pa ni tako ziher. To pa samo mama ve, če je oče res pravi oče :).
[/quote]

Zakaj pa bi bila na negi samo mama z otrokom? Porodniška že, to je teh 3 mesece, potem pa je odločitev od staršev. In tudi veliko očetov je na negi če je otrok bolan.
V porodnišnici se najprej piše po mami, to je avtomatsko, potem pa lahko starša izbereta drugo ime sploh ni nujno da je po očetu ali mami lahko je tudi mešanica obojega.


Moj otrok se je pisal drugače kot jaz pa nisva imeli nikoli težav pri prečkanju meje. Poznam kar nekaj primerov kjer se otrok piše drugače kot en od staršev pa nihče ni imel težav pri prečkanju meje ali pa kakšnih drugih kontrolah.
Pa ne vem zakaj bi bil to razlog da se otrok piše po mami da mama ne bo imela teh težav, a oče jih pa lahko ima?

Zakaj pa bi bila na negi samo mama z otrokom? Porodniška že, to je teh 3 mesece, potem pa je odločitev od staršev. In tudi veliko očetov je na negi če je otrok bolan.
V porodnišnici se najprej piše po mami, to je avtomatsko, potem pa lahko starša izbereta drugo ime sploh ni nujno da je po očetu ali mami lahko je tudi mešanica obojega.
[/quote]

Hja, ker ne poznam primerov, da bi moški hodili na nege.
Vem, da je možno, ampak v praksi pa vidim, da samo mame jemljejo nego.

Po mami, kako se piše mama je pa odvisno od očeta….:)

Itak ,d a po mami.
Mama je bila noseča, mama je rodila. In tudi, kolikor vidim znanke, večinoma mame bistveno več časa namenjo otrokom kot očetje. Sploh nege so v domeni mam.


Moj otrok se je pisal drugače kot jaz pa nisva imeli nikoli težav pri prečkanju meje. Poznam kar nekaj primerov kjer se otrok piše drugače kot en od staršev pa nihče ni imel težav pri prečkanju meje ali pa kakšnih drugih kontrolah.
Pa ne vem zakaj bi bil to razlog da se otrok piše po mami da mama ne bo imela teh težav, a oče jih pa lahko ima?
[/quote]
Seveda, ker oče za zmešane feministke ni vreden nič. Oziroma služi le kot osemenjevalec in potem kot vir preživnine.


Moj otrok se je pisal drugače kot jaz pa nisva imeli nikoli težav pri prečkanju meje. Poznam kar nekaj primerov kjer se otrok piše drugače kot en od staršev pa nihče ni imel težav pri prečkanju meje ali pa kakšnih drugih kontrolah.
Pa ne vem zakaj bi bil to razlog da se otrok piše po mami da mama ne bo imela teh težav, a oče jih pa lahko ima?
[/quote]

Branje ti pa dela težave? Se ne čudim, da tudi tvojim otrokom v šoli.

Nekatere meje se (danes) da veliko lažje prečkati kot pa kakšne druge. V enem primeru zgoraj je napisano, da gre za meje med Ukrajino-Slovenijo (pa ne preko letališč), in to za njihove državljane.
Če že imaš srečo, da si slovenska državljanka, in ne prečkaš pogosto določenih mej, še ne pomeni ,da drugi tudi ne.
Si zdaj razumela ali misliš še naprej posploševati, da ker ti nimaš težav, da jih nihče drug ne bi smel imeti?


zakaj naj bi imel srednješolec!! težave pri prečkanju meje, če je potoval z osebo, ki se ni pisala enako kot on?

jaz sem pri poroki možev priimek dodala. če se ne bi poročila, bi hotela, da ima otrok oba priimka, ne samo njegovega. saj pa ni samo njegov otrok….

razmišljanje, ker če nekdo tako razmišlja, je otrok nastal iz napačnih razlogov, napačnima človekoma. Zaključek je vsekakor nesrečen nov človek.

najini imajo očetov priimek … sploh nisem pomislila da bi imeli mojega 🙂 nikoli nikjer nobenih težav ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Moja se pišeta po očetu. In od vseh, ki jih poznam tudi.

Branje ti pa dela težave? Se ne čudim, da tudi tvojim otrokom v šoli.

Nekatere meje se (danes) da veliko lažje prečkati kot pa kakšne druge. V enem primeru zgoraj je napisano, da gre za meje med Ukrajino-Slovenijo (pa ne preko letališč), in to za njihove državljane.
Če že imaš srečo, da si slovenska državljanka, in ne prečkaš pogosto določenih mej, še ne pomeni ,da drugi tudi ne.
Si zdaj razumela ali misliš še naprej posploševati, da ker ti nimaš težav, da jih nihče drug ne bi smel imeti?
[/quote]

P.s. Niso vsi očetje tako super, marsikateri nimajo (zaradi alkohola ali brezposelnosti) možnosti, da bi otroke sploh peljali čez mejo, v omenjenih primerih je pa itak šlo za očete, ki otrok niso niti hoteli poznati. Drugače je, če se otrok vključuje v oskrbo obeh staršev, zato pa so pri prijateljih to težavo rešili enostavno: otrok ima priimka obeh staršev.


Seveda, ker oče za zmešane feministke ni vreden nič. Oziroma služi le kot osemenjevalec in potem kot vir preživnine.
[/quote]

Daj mi povej zakaj bi se otrok pisal po očetu. Ga je nosil v trebuhu, je rodil?
Za otroka lahko skrbita oba starša (čeprav večkrat videno, da očetje odpeketajo in ne samo, da se ne ukvarjajo z otrokom, tudi preživnini se ogibajo nekateri). AMpak noseča je pa samo ženska in samo ženska rodi.
Pa ja, samo ženska resnično ve kdo je oče otroka.


zakaj naj bi imel srednješolec!! težave pri prečkanju meje, če je potoval z osebo, ki se ni pisala enako kot on?

jaz sem pri poroki možev priimek dodala. če se ne bi poročila, bi hotela, da ima otrok oba priimka, ne samo njegovega. saj pa ni samo njegov otrok….
[/quote]

Otrok pri prečkanju meje ni bil srednješolec – to je želel postati, bil je pod 15 let, in bilo je ca. 15 let nazaj. Pa ni šlo za eno mejo oz. za meje znotraj EU.

Hja, ker ne poznam primerov, da bi moški hodili na nege.
Vem, da je možno, ampak v praksi pa vidim, da samo mame jemljejo nego.
[/quote]
V službi smo 3 sodelavke in pri vseh treh hodijo možje ravno toliko na nego kot me. Pač odvisno kdaj v mesecu/letu zboli otrok tisti gre ampak konec leta če potegneš črto sta pa bila oče in mama približno 50/50 na negi.
Tudi pri znankah vidim da je podobno. In tudi čez mejo, vsaj pri nama, gre lahko tudi mož sam z otrokom/otroci ali pa jaz sama. Tako da če gledam naju, ok sedaj sva poročena se piševa enako, ampak če se nebi bi eventuelno imel enake težave en kot drugi. Saj pravim jaz jih nisem imela pa čeprav sva se nekaj časa z otrokom pisala drugače.

po obeh … naslednja generacija spet po obeh (z malo sreče bo otrok naslednje generacije s 4 priimki … )


V službi smo 3 sodelavke in pri vseh treh hodijo možje ravno toliko na nego kot me. Pač odvisno kdaj v mesecu/letu zboli otrok tisti gre ampak konec leta če potegneš črto sta pa bila oče in mama približno 50/50 na negi.
Tudi pri znankah vidim da je podobno. In tudi čez mejo, vsaj pri nama, gre lahko tudi mož sam z otrokom/otroci ali pa jaz sama. Tako da če gledam naju, ok sedaj sva poročena se piševa enako, ampak če se nebi bi eventuelno imel enake težave en kot drugi. Saj pravim jaz jih nisem imela pa čeprav sva se nekaj časa z otrokom pisala drugače.
[/quote]

No potem super, da imaš tako okolje.
Pri nas v službi še nisem doživela, da bi kdo od moških šel na nego. Ženske pa vedno.
Tudi, kar se znancev tiče, ista slika: ženske na negi za otroke.

No potem super, da imaš tako okolje.
Pri nas v službi še nisem doživela, da bi kdo od moških šel na nego. Ženske pa vedno.
Tudi, kar se znancev tiče, ista slika: ženske na negi za otroke.
[/quote]
natipkati bi morala: 1. na novi strani ☺

Branje ti pa dela težave? Se ne čudim, da tudi tvojim otrokom v šoli.

Nekatere meje se (danes) da veliko lažje prečkati kot pa kakšne druge. V enem primeru zgoraj je napisano, da gre za meje med Ukrajino-Slovenijo (pa ne preko letališč), in to za njihove državljane.
Če že imaš srečo, da si slovenska državljanka, in ne prečkaš pogosto določenih mej, še ne pomeni ,da drugi tudi ne.
Si zdaj razumela ali misliš še naprej posploševati, da ker ti nimaš težav, da jih nihče drug ne bi smel imeti?
[/quote]
No očitno tudi tebi dela branje težave. Namreč jaz sem tudi napisala zakaj bi bil to razlog da se otrok piše po mami. Kaj oče, ko gre z otrokom čez mejo pa ima lahko težave? Ali se že v štartu očeta briše in se ne predvideva da bo v otrokovem življenju? Tvoje znanka je imela težave ko je želela z otrokom v tujino, da je šel v sredno šolo. Do takrat bi imel pa oče stalno težave, to bi bilo pa ok?


No očitno tudi tebi dela branje težave. Namreč jaz sem tudi napisala zakaj bi bil to razlog da se otrok piše po mami. Kaj oče, ko gre z otrokom čez mejo pa ima lahko težave? Ali se že v štartu očeta briše in se ne predvideva da bo v otrokovem življenju? Tvoje znanka je imela težave ko je želela z otrokom v tujino, da je šel v sredno šolo. Do takrat bi imel pa oče stalno težave, to bi bilo pa ok?
[/quote]

Sem brala za razliko od tebe, pa tudi odgovor si dobila. Daj še enrkat preberi vse moje poste, ker si očitno nekaj spregledala. In še enkrat, govora je bilo o družini iz Ukrajine, iz zelo težkih razmer.

Je pa z moje strani napisano tudi, kaj se zgodi v družinah, kjer o tem razmišljajo. Tako ,zdaj pa beri, ker ne mislim sto postov napisat samo zato, ker ljudje ne znate brati, sploh pa ker ne znate razmišljati.

najbolje bi bilo , da imajo maminega, uradnega očeta in še tistega, ki ga je zares naredil.
Ker tu je toliko pokvarjenih bab, ki celo priznavajo, da so “očetu” froca podtaknile.
In potem, ko ima otrok že te priimke, bo enkrat potreboval še moževega, če je punčka ….ja, kmalu jih bodo imeli toliko, kot Mexikanci, Španci , Brazilci:):):)
Ali Arabci.

New Report

Close