Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Z muko iti na šiht

Z muko iti na šiht

Dajmo po pravici povedat, koliko vas/nas je takšnih ki z muko hodimo v službo. Hodimo ker moramo, da se prebijemo čez mesec, ne pa ker bi v takem delu uživali. Vztrajamo, dokler ne najdemo kaj boljšega na vidiku.
Mene takšno delo psihično čisto izčrpava. Nobene volje nimam se po službi ukvarjati z drugimi stvarmi, včasih sem imela hobije, zdaj me pa zmanjka na kavču ko pridem domov

Meni je muka vsako leto bolj. Ko sem še študirala sem še imela neke predstave, kako bo lepo delat v “mojem” poklicu. To vse skupaj je le zavajanje otrok in študentov.

Jaz nisem nikoli imela nobene veze, nobenega denarja iz prej (revni starši). Vse sem si mogla sama izborit, ampak že davno spoznala, da tiste lepe službice imajo privilegij samo nekateri opravljat. Vsi drugi garamo, nekateri psihično, drugi fizično.

Imam 12 let delovne dobe in sploh raje ne razmišljam, kako jih bom nabrala še tistih 28 let, ker še 1 leto nevem če bom zdržala s takšnim tempom.

In zdaj boste tukaj jokali, sami pa ne bi spremenili nič? Poglejte malo oddaje štartaj slovenija, kaj vse so tisti tam počeli… kaj vse so poskušali, pa ni ratalo, pa jovo na novo….

najlažje je sedet na forumu in jokat, da se ti nič ne da.

Tudi jaz ja. Žal sem šla študirat eno družboslovno smer, ki me je veselila. Študij je bil fajn, služb pa ni in ni. K sreči sem dobila eno tako tajniško službo, ampak je muka. V službo hodim zaradi plače, s stroko pa že leta in leta nimam stikov. Iščem pa zdaj na polno, že dve leti.

Meni je. Hudo je še posebaj v ponedeljek, da sploh ne govorim po dopustu.

Večina služb je nagravžnih. Če je samo delo še kolikor toliko znosno, ti šiht zagnusijo nadrejeni, sodelavci ali idiotske stranke.

Kako to mislite da vam ni?
A vas niso v šoli dovoj nadrkali, da med fajn in prav izberete prav?
In prav je, da delate 60 ur na teden za minimalca in prav je, da od tega plačate še davke.

https://www.fokuspokus.si/article/2525?=odkod-ta-neumnost-da-bi-sola-morala-biti-otrokom-prijazna

če ti kaj ni prav, spi***, nihče te ne sili, da bereš te teme. Ali pa imaš polno rit vsega
Eni ste res samo za zdrahe delat


Mi je postalo dolgčas in nisem se počutil da lahko še kaj naredim iz sebe, zato sem začel razmišljat o novem šihta. Glede na to, da se bližal 40, pa hiša, mali otroci, sem moral kar izstopiti iz cone udobja, vračunat neke rizike in se podati v neznano. Zdaj rad grem v službo in niti nimam občutka, da sem nekje ujet, mi je zanimivo, je pa res, da delam kar me veseli in ki mi glede na karakter paše…

ja idem sa Mujom ☺


Mi je postalo dolgčas in nisem se počutil da lahko še kaj naredim iz sebe, zato sem začel razmišljat o novem šihta. Glede na to, da se bližal 40, pa hiša, mali otroci, sem moral kar izstopiti iz cone udobja, vračunat neke rizike in se podati v neznano. Zdaj rad grem v službo in niti nimam občutka, da sem nekje ujet, mi je zanimivo, je pa res, da delam kar me veseli in ki mi glede na karakter paše…
[/quote]

Lepo prebrati 🙂
Lahko namogneš približno kaj delaš? A to si samozaposlen ali si samo zamenjal šiht?


Mi je postalo dolgčas in nisem se počutil da lahko še kaj naredim iz sebe, zato sem začel razmišljat o novem šihta. Glede na to, da se bližal 40, pa hiša, mali otroci, sem moral kar izstopiti iz cone udobja, vračunat neke rizike in se podati v neznano. Zdaj rad grem v službo in niti nimam občutka, da sem nekje ujet, mi je zanimivo, je pa res, da delam kar me veseli in ki mi glede na karakter paše…
[/quote]

Bravo.
Tudi mene zanima kako in kaj.
Jaz že leta vegetiram v službi. Iščem in iščem, hodim na razna izobraževanja, ampak nekak ne uspem.
Bo treba nekaj povsem korenitega spremeniti. Ideje uspešnih pa seveda več kot dobrodošle.
Včasih sem si govorila, da pač imam službo, je varna, je NDČ in nisem upala nič spremeniti. Ampak zdaj pa sem ugotovila, da preprosto moram tvegati, ker drugače me bo konec v službi.


Mi je postalo dolgčas in nisem se počutil da lahko še kaj naredim iz sebe, zato sem začel razmišljat o novem šihta. Glede na to, da se bližal 40, pa hiša, mali otroci, sem moral kar izstopiti iz cone udobja, vračunat neke rizike in se podati v neznano. Zdaj rad grem v službo in niti nimam občutka, da sem nekje ujet, mi je zanimivo, je pa res, da delam kar me veseli in ki mi glede na karakter paše…
[/quote]

Ja, a se motim, a smo vsi tam okrog 40-ih? Jaz po deložaciji po 3 porodniški opravljam brezsmisleno delo, delo, ki me ne veseli.. za moje predloge so v službi gluhi.
Ja, vem cona udobja. Tudi sama sebe bi zbrcala. Totalno sranje od odnosov, dela, je pa blizu in za te kraje dokaj ok plača.
Torej ti si si poiskal delo na drugi firmi in je zares bolje, kot je bilo?
Čestitam!

če ti kaj ni prav, spi***, nihče te ne sili, da bereš te teme. Ali pa imaš polno rit vsega
Eni ste res samo za zdrahe delat
[/quote]

Če te kaj moti, ne beri mojih prispevkov, če jih bereš, in si vzames čas za odgovarjat, je pa to tvoj problem 🙂

Mene moje delo zelo veseli in ga z veseljem opravljam, je pa res, da mi to voljo in veselje do dela dajejo moje zadovoljne stranke. Če tega ne bi bilo, pa ne vem od kod bi jemala motivacijo za delo brez nekega efekta in dobrega feedbacka. Tak da verjamem, da enim ni lahko☹️

meh jurja naklonfam. Glih za sprot. Mam se druge vire prihodkov. Delo nezanimivo, sodelavci primitivni, parking in siht blizu kar je super. Ne razmisljam o sihtu,ko sem doma. Proste popoldneve/vecere in vikende. Je to ta klinceva cona udobja? 🙁

Lepo prebrati 🙂
Lahko namogneš približno kaj delaš? A to si samozaposlen ali si samo zamenjal šiht?
[/quote]
Sem zamenjal šiht. Sem ostal kot inženir v elektro stroki, a drugačno delo. Brez problema bi šel privat, ker vem dovolj, znam dovolj, imam dovolj izkušenj in poznanstva, zaslužil bi lahko bistveno več, a se zavedam, da bi moral tudi delati več, pa pozne ure, pa vikendi, na to pa zdaj, pri malih otrocih nisem pripravljen, mi je privat čas več vreden, zato mi je zakon prilagodljivi delovni čas, teren ipd, pa nobenih vikendov in nobenih izmen, tak bolj moderen interdisciplinaren pristop do dela.

Tako da ja, mi je všeč da sem zamenjal. 🙂

Ja, a se motim, a smo vsi tam okrog 40-ih? Jaz po deložaciji po 3 porodniški opravljam brezsmisleno delo, delo, ki me ne veseli.. za moje predloge so v službi gluhi.
Ja, vem cona udobja. Tudi sama sebe bi zbrcala. Totalno sranje od odnosov, dela, je pa blizu in za te kraje dokaj ok plača.
Torej ti si si poiskal delo na drugi firmi in je zares bolje, kot je bilo?
Čestitam!
[/quote]
Ja, druga firma, imam pa dovolj znanja, poznancev, da sem imel možnost priti do ok dela. Hkrati sem tudi lahko praktično takoj Projek za delo in nisem imel nekega formalnega uvajanja, kar je delodajalcem v današnjem obsegu dela zelo pomembno.

Bravo.
Tudi mene zanima kako in kaj.
Jaz že leta vegetiram v službi. Iščem in iščem, hodim na razna izobraževanja, ampak nekak ne uspem.
Bo treba nekaj povsem korenitega spremeniti. Ideje uspešnih pa seveda več kot dobrodošle.
Včasih sem si govorila, da pač imam službo, je varna, je NDČ in nisem upala nič spremeniti. Ampak zdaj pa sem ugotovila, da preprosto moram tvegati, ker drugače me bo konec v službi.
[/quote]
Ma eno življenje imaš in tretjino odrasle dobe preživiš na šihta. Ni treba na vsako silo menjat z glavo skozi zid, ampak prekalkulirat tveganje l, malo raziskati in se zelo hitro odločit ko pride čas. Jaz sem se odločil v naprej, da hočem menjat in ko je prišla priložnost, sem brez obotavljanja skočil v “neznano” 🙂

Saj lahko odpreš svojo firmo, pa mlatiš denarce. Zakaj hodit v službo, ki ti ni? Če pa ni znanja in sposobnosti, potem pa na socialko, vse imaš zastonj, pa še doma lahko 24 ur na dan drnjohaš (kadar ne visiš na MON-u). Eni samo jamrate, pa sami ne veste, kaj bi radi.

80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi je ujetih v kletko, iz katere ne (z-)more izstopiti. Delo (sluzbovanje) po osem ur in vec jeIpsano na kozo morda nekako 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, sprejemljivo nekim 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in muka preostalim 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zgodba je podobna alkoholizmu… najboljsi suzenj je tisti, ki zase pravi “Jaz nisem suzenj.”

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Sem zamenjal šiht. Sem ostal kot inženir v elektro stroki, a drugačno delo. Brez problema bi šel privat, ker vem dovolj, znam dovolj, imam dovolj izkušenj in poznanstva, zaslužil bi lahko bistveno več, a se zavedam, da bi moral tudi delati več, pa pozne ure, pa vikendi, na to pa zdaj, pri malih otrocih nisem pripravljen, mi je privat čas več vreden, zato mi je zakon prilagodljivi delovni čas, teren ipd, pa nobenih vikendov in nobenih izmen, tak bolj moderen interdisciplinaren pristop do dela.

Tako da ja, mi je všeč da sem zamenjal. 🙂
[/quote]

Super, to je največ vredno ☺


Sem zamenjal šiht. Sem ostal kot inženir v elektro stroki, a drugačno delo. Brez problema bi šel privat, ker vem dovolj, znam dovolj, imam dovolj izkušenj in poznanstva, zaslužil bi lahko bistveno več, a se zavedam, da bi moral tudi delati več, pa pozne ure, pa vikendi, na to pa zdaj, pri malih otrocih nisem pripravljen, mi je privat čas več vreden, zato mi je zakon prilagodljivi delovni čas, teren ipd, pa nobenih vikendov in nobenih izmen, tak bolj moderen interdisciplinaren pristop do dela.

Tako da ja, mi je všeč da sem zamenjal. 🙂
[/quote]

Delaš manj, da si lahko več z otroci. Pohvalno!

Delaš manj, da si lahko več z otroci. Pohvalno!
[/quote]
Bral sem knjigo, v kateri so bili intervjuji s pomembnimi, bogatimi direktorji in gospodarstveniki v ZDA. Vsi do rekli, da so poklicno gledano zadovoljni, moti pa jih odtujeno življenje ter da se z bližnjimi praktično ne poznajo. Sicer je to ekstrem, in tega se lahko ne greš, če lahko dovolj zaslužiš z normalnim delom, če pa bi bil na minimalcu, bi pa seveda bil privatnik. Konec koncev, je za familijo treba poskrbeti.


Bral sem knjigo, v kateri so bili intervjuji s pomembnimi, bogatimi direktorji in gospodarstveniki v ZDA. Vsi do rekli, da so poklicno gledano zadovoljni, moti pa jih odtujeno življenje ter da se z bližnjimi praktično ne poznajo. Sicer je to ekstrem, in tega se lahko ne greš, če lahko dovolj zaslužiš z normalnim delom, če pa bi bil na minimalcu, bi pa seveda bil privatnik. Konec koncev, je za familijo treba poskrbeti.
[/quote]

Če je treba poskrbet za familijo se pa razume, da si manj dela in posledično manj zaslužka ne moreš privoščit.

New Report

Close