Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spremeba kariere pri 40+ – višja šola

Spremeba kariere pri 40+ – višja šola

PRi 41 sem več kot naveličana svojega dela. Sicer sem diplomirala na FF, ampak do sedaj še nisem dobila zaposlitve na svojem področju. Tako naprej pa ne gre več. Že več let iščem drugo službo pa brez uspeha. Na raznih tečajih se dodatno izobražujem pa tudi ni uspeha pri iskanju službe.
Zdaj razmišljam, da bi se vpisala v kako višjo šolo tehnične smeri, recimo gradbeništvo. To bi bilo vsaj malo povezano s sedanjim mojim delom (v smislu birokracije, ne v smislu stroke, gradbena zakonodaja pa to, na UE).
Za kak drug faks se ne bi izšlo, ker se preprosto ne morem vozit v LJ na predavanja. Višje šole pa imamo tudi na našem koncu.
So višje šole uporabne?
Je kaj upanja za novo karierno pot recimo pri 44ih? Predvsem me zanima za gradbeništvo. Ali bi to pomenilo kvečjemu službo za minimalca oz. malo več.

Pomisli drugače. Še cca 20 let boš delala. To je več kot si doslej delala, predvidevam. Trenutno stanje ti ni všeč. Torej bo treba nekaj narediti. Če obstaneš, ne bo nič napredka, morda stagnacija ali celo nazadovanje. Če nekaj narediš, šolo, tečaj, karkoli, ti lahko pomaga. Morda danes, jutri, morda pojutrišnjem.

Predlagam samo, da greš nekam, kar te veseli in ima potencial. Glede na to, da imaš že izkušnje, ne bi bilo tako slabo in težko iskati drugo službo z drugo šolo. To je pač moje mnenje.

Go for it!;)

Uf, ne samo 20, skoraj 30 let še. Tako, da se z vsem strinjam s tabo.

nova
Uredništvo priporoča


Če želiš spremembo pri teh letih, moraš popolnoma takoj zavihat rokave in v nečemu izstopat, da boš opažena in se lahko resno pogovarjaš. Ne čakat…


Pa pojdi nekaj s tehniko delat, kakšna tehnično prodajna sližba, teh dobrih vedno manjka

Za novo kariero ni nikoli prepozno, tvoja leta niso nobena ovira. Je pa to povezano z dodatnimi napori, to najbrž veš. Ne moreš pa za 3 leta naprej vedeti, kako boš konkretno novo izobrazbo (gradbeništvo) vnovčila. Na tvoje vprašanje glede tega ti nihče ne more zanesljivo odgovoriti.

začni s kopanjem jarkov s krampom in lopato
do penzije boš že lastnica uspešne gradbene firme ☺

Stara sem 45 in zaključujem študij na visoki poslovni šoli (tudi jaz pri 20ih hodila na FF). Nikakor ni prepozno! izbira šol je res velika in obstaja tudi kar nekaj šol z on-line študijem (tako da lahko delaš vse od doma), ki ga tudi sama prakticiram, tako da samo pogumno.

Super si.
Ja, brskam tudi jaz za on-line šolami. Sicer povsem on-line so ponavadi bolj ekonomija in podobno.
Sem pa našla tudi neke tehnične zadeve, ki so delno on-line, vaje pa v laboratoriju oz. terenu.

A visoka poslovna je pa jako zaposljiva smer?

Jaz sem se pri 36 odločila (z diplomo iz FF), da grem na triletno kuharsko. Ker sem mnenja da si s svojo izobrazbo ne morem kaj dosti pomagati pri zaposljivosti in sem želela nekaj konkretnega, nekaj realnega, nekaj uporabnega po celem svetu (nikoli ne veš kako in kaj te doleti).

Sedaj sem stara 39, res da še nisem delala v tem poklicu (zaradi nosečnosti in porodniške), ampak glede na trg dela, se ni za bati, da ne bi dobila službe. Ok, vprašanje kake službe … a vsaj služba bi bila … za razliko od FF izobrazbe.

Lej, če si talent za kuhanje, je to lahko super.
Ni treba, da si navadna kuharica v menzi, lahko dalj prilezeš. In imam občutek,d a imaš veselje za kuho, da si se zato vpisala.
Je pa res, da kot kuhar dobiš lažje službo kot FF. Sploh, če te vleče recimo v Avstrijo, tam na veliko iščejo kuharje pa plače se kar fajne.

Moja ovira so predvsem otroci, saj so še majhni in se v nobenem primeru ne grem 12 urnega delovnika in vseh mogočih in nemogočih delovnih razporedov.
Ma, če bi dobila službo kot kuharica v šoli ali vrtcu bi bila še najbolj zadovoljna. Zaenkrat 🙂
Ampak tam je pa že itak tak naval, da adijo pamet.
No, pa smo spet tam.

Ampak ja … zlata rezerva je pa vseeno. Če kdaj slučajno zagusti.

Super, da si se tega lotila.
Jaz, če odštejem diplomo FF, nimam kakega drugega poklica. Lahko grem za čistilko ali pa v proizvodnjo. Za večino ostalih del pa res rabiš vsaj poklicno šolo.

Kaj pa zdravstvo? Farmacija? Kemija? Te ta področja ne zanimajo?

Žensk po 45 noben ne zaposluje, ker je dovolj mladih z že potrebno izobrazbo – na vseh področjih. Tako da je to študiranje po 40 čist brez veze, službe ne bo. Pa začetnico v nekem poklicu brez prakse in izkušenj – pa še 40+ staro, to pa še manj.

Taki pa sam govorite da se nič ne da

New Report

Close