Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Ponovno vnetje mehurja?

Javna tribuna: Ponovno vnetje mehurja?

Okužbe sečil so ne le neprijetne, mnogim se ponavljajo in pošteno vplivajo na kakovost življenja.

Zakaj se pojavijo, kateri so najpogostejši dejavniki tveganja, kaj lahko storimo poleg pogosto predpisanih terapij z antibiotiki, so le nekatera od mnogih vprašanj.

O tem in kako si pri okužbah sečil lahko pomagamo z naravnim zdravilom Canephron®, bomo govorili v tokratni javni tribuni.

Pridružite se nam v sredo, 6.2.2019, med 10. in 11. uro. Gost in sogovornik bo Robert Terčelj, ki z ekipo Farmedice podpira uporabo zdravil rastlinskega izvora, fitoterapijo.
Vabljeni![attachment=0]secila.jpg[/attachment]

Pozdravljeni,
žal se mi poleti večkrat zgodi, da začutim bolečine v mehurju, lani se mi je zgodilo, da me je matralo kar 10 dni, seveda sem na koncu pristala na antibiotiku.
Je smiselno, da bi začela jemati Canephron takoj, ko začutim pekoč občutek in tiščanje na vodo? Koliko dni naj bi se ga jemalo?

Hvala

Hčerka je stara 9 let in večkrat potoži da jo “špika” v mehurju.
Zanima me ali ji lahko dam zdravilo Canephron, da se ne razvije pravo vnetje?

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Vnetja mehurja so se mi pojavljala redno in pogosto več let. Vedno je trajalo nekaj dni, preden me je neha peči mehur. Vse seveda čaji in kopeli, pa grelne vrečke in brusnice. Lani poleti sem prvič poskusila canefron in od takrat sem imela mir. Delala sem kuro z dvema škatlicama.
Zdaj pozimi pa se mi spet začenja dogajati, da občasno čutim mehur. Ne peče in ne boli, ampak kot bi nekaj utripalo. Če se hitro zavijem in mi je toplo, mine brez vnetja.
Ocenjujete, da bi ponovila kuro? Koliko časa naj jemljem za dolgotrajnejši učinek. Je dve škatlice dovolj ali bi 3? Lahko pričakujem, da bi potem bilo še bolj učinkovito in da se morda lahko enkrat za vselej znebim teh neprijetnih bolečin?
In kako je z uporabo pri otrocih – od kdaj naprej lahko jemljejo in ali je kakšna kontraindikacija, če gre za deklico, ki je imela operiran refluks zaradi ponavljajočih vnetij?
Hvala za oba odgovora.

Moja izkušnja: vedno pri meni je tako, da moram veliko piti, da se sčistim, potem ponavadi vedno gre naprej, oz se pozdravim sama. Ampak potrebno je res veliko tekočine, lahko tudi navadna voda, še najbolje pa ursi čaj.

So brusnice ok?

Premalo pijemo. 2,5-3 l dnevno bi morali piti dnevno, da se bakterije odplaknejo.

pozdrav, sem paraplegik in imam vnetje mehurja nekajkrat letno, na račun kateterizacije in nošenja urinala. Kot preventivo jemljem Canefron, običajno mi predpišejo Macrobid, ker imam na Primotren neželene reakcije.
Nazadnje se je vnetju mehurja pridružil še orhitis. Zanima me, kaj lahko storim, da bom zmanjšal pogostost uroinfektov in kako dolgo vstraja oteklina po orhitisu in kako resno je le to stanje .
lp D

Hm ne vem… ali mi lahko ze 2 tableti canephrona pomagata?

…se mi je ravno danes to zgodilo ps sedaj ne vem… in kot naroceno naletim na tole temo na starsevcu:)
vgl okrog poldneva sem vzela 2 tableti, sedaj zvecer pa se mi ze zdi da sem ok..

Ob vsakem vnetju mehurja sem dobila antibiotike (Primotren). Nazadnje pa sem ob tem v lekarni kupila še prehransko dopolnilo Brusnica in mi je ob ponovnem vnetju res pomagalo. Kakšna je razlika med Canephronom in Brusnico?

Ob vsakem vnetju mehurja sem dobila antibiotike (Primotren). Nazadnje pa sem ob tem v lekarni kupila še prehransko dopolnilo Brusnica in mi je ob ponovnem vnetju res pomagalo. Kakšna je razlika med Canephronom in Brusnico?

Pozdravljeni,
pred časom so mi pri pregledu ugotovili sled krvi na vodi. V tem času sem opravila ginekološki pregled – bp, čakam pa še na pregled pri urologu. Bolečin pri uriniranju nimam, tudi drugih težav ne opazim, me pa zanima, s čim je lahko povezana sled krvi na vodi? V primeru, da bi bila težava v ledvicah, kako bi se to kazalo?
Lepo se vam zahvaljujem za odgovor in vam želim uspešno delo še naprej.

Pozdravljeni,
začenjamo z današnjo javno tribuno. Vabljeni, da se nam pridružite z vprašanji, izkušnjami, morebitnimi dilemami.

Z nami je g. Robert Terčelj, ki vam bo na voljo za vsa vprašanja.

Pozdravljeni,

hvala za vaše vprašanje, ki je zelo na mestu – kdaj pričeti in koliko časa jemati. Zdravilo Canephron, kot že sami ugotavljate, je priporočljivo pričeti uporabljati takoj ob prvih znakih možnega vnetja sečil (npr. sečnica, mehur). S tem delujemo protivnetno in lahko znatno omejimo nadaljnji razvoj okužbe, kjer bi bili že potrebni antibiotiki. Canephron ima sočasno tudi diuretični učinek in zmanjša občutek pekočega uriniranja s pogostimi opravljanji male potrebe. Naš nasvet je – imejte ga pri roki in uporabite takoj. Tu sva pri naslednjem vprašanju: koliko časa? Priporočljivo 10 – 14 dni, za kar bo zadoščalo že eno pakiranje (60 tablet, 3×2 tableti dnevno, 10 dni). Simptomi mnogokrat izzvenijo znatno prej, vendar ne prenehajte, porabite škatlico do konca. Pogosto so bakterije v urinu še prisotne, zato je potrebna vztrajnost, da se nam vnetje sečil ne ponovi. Vkolikor se nam to pogosto ponavlja, je priporočljivo vsaj 12 tedenska terapija s Canephronom. Več o tem smo zapisali tudi na
https://www.farmedica.si/izdelek/105/Canephron{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}AE-tablete

Naj vam poletje mine s čim manj uro-težavami!

R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Si lahko z antibiotiki naredim več škode kot koristi?

Pozdravljeni,

Canephron je uradno indiciran za starost 12let in več. V primeru mlajših, lahko odloči zdravnik. Izkušnje v svetu so pri taki uporabi dobre, celo nekaj raziskav je narejenih. Vendarle, ker pri otrocih po definiciji ne govorimo o t.i. “nekompliciranih” okužbah sečil, mora o uporabi oz. sami terapiji v tej starostni skupini presoditi zdravnik. Naš kontakt v primeru dodatnih vprašanj, tudi s strani zdravnika je 01.5240216 oz. [email protected]

prijeten dan vam želim!
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni, imam kar pogosta vnetja, in to vsaj 3-5 na leto Vedno se zgodba ponavlja, in sicer na koncu vedno pristanem na antibiotikih, Kljub temu, da delam vse “po predpisih” – veliko pijem, jem brusnice, ursi čaaj, mažem se s čajevcem, si grejem spodnji predel..
Res ne vem kaj naj še naredim. Tudi s canephronom sem probala, pa žal ni pomagalo.
Obstaja tudi pri tem kaka močnejša verzija?

Kakšna je verjetnost, da se iz mehurja preseli še na ledvice? Bakterijsko okužbo lahko pozdravimo brez antibiotičnih zdravil?

je to slučajno nalezljivo? se lahko mož od mene okuži??

Lep pozdrav.
Mene pa zanima, koliko majhne otroke lahko to prizadane. Npr. hčerka dve leti stara mi kdaj pa kdaj pojamra, da jo peče luža.
Je možno, da bi že tako majhna tole dobila?

Hvala za odg.

Pozdravljeni,

res hvala za ta vprašanja. Vesel sem, da ste tudi vi imeli dobro izkušnjo z zdravilom Canephron. Predvsem je pomembno, da ste ga dobro prenašali in jo, če prav razumem, odnesli celo brez uporabe antibiotika. Če se vam težava ponovijo, ni ovir za ponovno uporabo Canephrona. Dve škatlici bosta za 20 dni, kar je že zelo dobro obdobje za zmanjševanje simptomov. Glede na izkušnje in raziskave priporočamo sicer, da gre pri ponovitvah uporabljati Canephron 12 tednov. Pri vas ne vidim, da bi bilo to tako pogosto (3 ponovitve in več letno), zato dajte najprej 20-30 dni. Vzrokov za ponovitve je sicer kar nekaj, vedno pa gre za porušeno ravnovesje med povzročitelji (največkrat bakterije E.coli) in obrambnimi dejavniki oz. sposobnostmi organizma. Alfred Vogel je zato v svoji literaturi vedno priporočal ob ponovitvah tudi sočasno uporabo tinkture iz ameriškega slamnika. Klasično pesem o dovolj urina dnevno (1.5l +) verjetno že poznate.

Pri otrocih je Canephron uradno indicirano zdravilo od 12 let dalje. Pri mlajših o uporabi lahko presodi zdravnik in nekaj izkušenj na tem področju je. Če je deklica imela uspešno operiran refluks, potem bi moglo biti teh težav manj, o spremljajoči terapiji s Canephronom pa le vprašajte zdravnika. Za vse dodatne informacije smo vam na voljo na 01.5240216 ali [email protected]

lep pozdrav,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pa še nekaj…. a to zdravilo je tudi že za tako majhne otroke?
lp

Koliko vode je primerno spiti ob okužbi sečil?

Pozdravljeni,

Hvala za vaše izkušnje. Ko enkrat veste, kaj vam pomaga, je to znatno lažje. Če kdaj ne bi šlo, lahko preizkusite s Canephronom – ima sočasne protivnetne (manj pekočega in pogostega uriniranja) in diuretične učinke, zmanjša intenzivno krčev in posledično bolečin v spodnjem delu trebuha, kadar je vzrok seveda v vnetju sečil.

lep pozdrav,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

New Report

Close