Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Italiji bodo lahko hišni ljubljenčki pokopani v grobove svojih lastnikov

V Italiji bodo lahko hišni ljubljenčki pokopani v grobove svojih lastnikov

Zakaj pa ne?

https://www.24ur.com/novice/svet/hisni-ljubljencki-bodo-lahko-pokopani-v-grobovih-skupaj-z-lastniki.html

Egipčani so že vedeli, zakaj so to počeli.

Pa ne zgrizite se med seboj – ni vredno – zavoljo medsebojnega spoštovanja.

Matr, žalostno, da je to vredno novice. Da se ne more dveh kadavrov dati skupaj, če sta npr. skupaj spala celo življenje.

Eeeeemmm, no ja, meni je to čudno, ampak če komu paše, tudi prav. Saj s tem nikomur ne škodi.

nova
Uredništvo priporoča

Ko bodo ženo pokopali z možem, bo ta rekel v grobu:”Ah, ti krava neumna. Spet si tu.”
Ona pa bo rekla: “Bodi tiho prasc!”
Evo, saj tudi pri nas že stoletja pokopavamo domače živali.

Meni pa je to zelo lepo. To so bitja, ki niso le hišni ljubljenčki, ampak postanejo pravi družinski člani, na katere se močno tudi navežemo. Vsi, ki ste kadarkoli imeli predvsem psičke ali mucke, najbolje veste, kako srčna bitja so to in kakšna praznina je, ko jih naenkrat več ni. Bolečina je skoraj ista, kot če izgubiš “človeškega” člana družine. Podpiram pokop hišnih ljubljenčkov pri lastnikih.

Malo premišljujem.
Ena možnost: Dobiš psa pri osemnajstih, tam pri tvojih tridesetih pogine. Najameš grob na pokopališču, da bo lahko nekoč pokopan s teboj. Če dolgo živoš, ponoviš zgodbo štirikrat, petkrat. Plačuješ grob v katerem je pokopano x psov, da boš lahko po smrti z njimi.
Druga možnost: Po tvoji smrti naj potomci poskrbijo naj bo takrat, ko pogine, s teboj pokopan tvoj zadnji hišni ljubljenček.
Tretja možnost: Ko umreš, uspavajo tvojega hišnega ljubljenčka in ga pokopljejo s teboj.
No, nobena varianta se mi ne zdi prav dobra. Pa vam?

Glede na tvoje razmiljanje, ki jasno daje vedeit tvojo naklonjenost:

Primer 1: gospodar umre; pokopljejo ga v družinski grob ali raztresejo pepel; pes pogine dve leti za njim – pokopljejo ostanke h gospodarju, ali raztresejo pepel. Simple as that….

Primer 2: gospodar še nima groba, pa pes prej pogine – gazda spravi pepel; ko umre, ga pokopljejo v grob, ki ga sedaj torej ima, žaro psa pa tudi.

Glede na tvoje razmiljanje, ki jasno daje vedeit tvojo naklonjenost:

Primer 1: gospodar umre; pokopljejo ga v družinski grob ali raztresejo pepel; pes pogine dve leti za njim – pokopljejo ostanke h gospodarju, ali raztresejo pepel. Simple as that….

Primer 2: gospodar še nima groba, pa pes prej pogine – gazda spravi pepel; ko umre, ga pokopljejo v grob, ki ga sedaj torej ima, žaro psa pa tudi.
[/quote]

Priznam, o kremiranju psa pa res nisem razmišljala, oziroma sploh nisem vedela, da se to da. Dobro, sicer izvedljivo, a vseeno, kje imaš vse te žare? Velja samo za pse ali tudi za papagaje, mačke …

Priznam, o kremiranju psa pa res nisem razmišljala, oziroma sploh nisem vedela, da se to da. Dobro, sicer izvedljivo, a vseeno, kje imaš vse te žare? Velja samo za pse ali tudi za papagaje, mačke …
[/quote]

Obstaja že kar nekaj časa tudi pri nas:

http://www.cremona.si/sl/

Zaradi mene se lahko pokopljejo skupaj .. Na svojem pokopališču. Ne med za ljudi namenjenem.
Aja … pa, če pes, mačka crkne prvi, se lastnika takoj usmrti!!!

A sam na pse in macke se navezes …. tudi druge zivali so bitja.

Bolna družba z bolnimi navadami.

Na Siciliji sem videla ob družinski grobnici nekega aristokrata postavljen spomenik psu s posebnim posvetilom. Pes je bil sicer pokopan v drugem grobu.

Drugače, ali ne obstajajo posebna pokopališča za hišne ljubljenčke?

vse skupaj je brez veze. Dokler se je ljudi pokopavalo v zemljo, je britof še imel nek smisel. Da se sedaj plastične kante za pepel daje v zemljo je totalno skregano z zdravo pametjo.
sedaj pa bi plastične kante dajali še za živali, ko je vedno manj prostora.
Sploh pa ko umreš, nima telesno čisto nič več opraviti z nami in nehajte fantazirat, da boste v grobu skupaj z ljudmi ali živalmi.
Še bolj absurdno pa je, da so itak smrt in pogreb vsem odveč in bi se najbrž večina strinjala, da bi truplo kar komunala ob rednem odvozu odpeljala in deponirala. Najbrž bo šel razvoj v to smer. Ne pa v smer platificiranja vsega mogočega pepela.

Mene je pa župnik izobčil, ker sem svojo mačko pokopal v družinski grob.

V Italiji je združenje partizanov Anpi tudi napisalo pred par dnevi, da so si to o fojbah “izmislili fašisti, da bi lahko v njih skrili pobite jugoslovanske partizane. Kot na primer sramotna laž o bazoviški fojbi”.

Dokler sami plačujejo za grob, zaradi mene lahko pokopavajo karkoli not.

Nemška organizacija za pomoč migrantom se je znašla pod drobnogledom kritikov nenadzorovanih migracij, potem ko je podala predlog, da naj se neporočeni ljudje poročijo z migranti in jim s tem dajo pravico za bivanje na evropski celini.

Nevladna organizacija s sedežem v mestu Dresden na vzhodu Nemčije Mission Lifeline je v sredo prejšnji teden objavila kontroverzen tvit, s katerim je vse samske ljudi pozvala, da naj si partnerje najdejo med tistimi, ki nimajo pravice, da ostanejo v Evropi. “Še niste poročeni? Mogoče bi se lahko zaljubili v nekoga, ki nima pravice, da ostane tukaj? Bi se lahko zgodilo, kajne? Bodite odprti,” se je glasil zapis, ki je bil deljen med sledilci organizacije.

Preberite več: Objavljamo ekskluzivne dokaze, kako so slovenske nevladne organizacije vpletene v nezakonito uvažanje migrantov!
V kasnejšem tvitu je organizacija zapisala: “Če ste srečni, pomislite na ljudi, ki bežijo! Bolj boste srečni, če boste naredili nekaj dobrega.” Glede na naravo zapisanega seveda ni nič čudnega, da se je sprožil pravi ogenj tudi v delu nemške politike. 26-letni politik Philipp Amthor iz Krščansko-demokratske unije je za nemški Bild povedal, da agencija več kot očitno poskuša preprečiti izvajanje migrantske zakonodaje. “Ta absurden poziv k sklenitvi zakonov nazorno kaže, da reševalci na morju dejansko sledijo veliko večji agendi,” je izpostavil Amthor in dodal, da ta s svojo levičarsko ideologijo več kot očitno poskuša ogroziti migrantsko zakonodajo, ustavno državo pa poskuša vleči za nos.

Soustanovitelj nevladne organizacije je kljub nedvoumnosti zapisanega po navedbah Daily Maila zavrnil trditev, da naj bi se tvit navezoval na sklenitev zakona, ampak naj bi spodbujal ljudi, da pokažejo ljubezen do migrantov. Dejal je, da naj bi zapis predstavljal zgolj poziv k donacijam pri reševanju na morju. Ladja dobrodelne ustanove, ki je bila ustanovljena leta 2016, je bila zavrnjena, ko je poskušala vpluti v italijansko pristanišče leta 2018, ko je prevažala 200 migrantov. Ladja Lifeline je na koncu morala čakati šest dni, da se je zasidrala na Malti, potem ko se je razvil mednarodni protest glede njene obravnave s strani Italije.

Prosim, da mi priskrbijo kolikor toliko lepo migrantko. Župnik me je itak izobčil iz RKC.

Dokler sami plačujejo za grob, zaradi mene lahko pokopavajo karkoli not.
[/quote]

mrtvi sami ne plačujejo za grob, ker so mrtvi ☺ … za grob se plača letna najemnina ☺
In, ko ni več plačnikov za grob — bo nov najemnik groba dobil še tuje živali na parceli
Naj se dajo živaliljubci pokopati v zavetišče za živali ☺


jaz vzamem dve – še najraje sestri dvojčici stari po 20 let ☺ ♥

mrtvi sami ne plačujejo za grob, ker so mrtvi ☺ … za grob se plača letna najemnina ☺
In, ko ni več plačnikov za grob — bo nov najemnik groba dobil še tuje živali na parceli
Naj se dajo živaliljubci pokopati v zavetišče za živali ☺
[/quote]

A če dobi noter še zabojnik zlatnikov v grobu, bo pa OK, sam da nau pepel kakšnega hišnjega ljubljenčka ? 🙂 Ne brini tuđu brigu…..

1. ☺

mrtvi sami ne plačujejo za grob, ker so mrtvi ☺ … za grob se plača letna najemnina ☺
In, ko ni več plačnikov za grob — bo nov najemnik groba dobil še tuje živali na parceli
Naj se dajo živaliljubci pokopati v zavetišče za živali ☺
[/quote]

A če bi dobil zaboj z zlatniki v grobu, bi bilo pa ok? Kosti pa pepel od živali pa ne? What a drama…😂

zakaj si pa iz pokojnih ljubljenčkov ne naredite kakšne juhe, omake, pečenke …
juh boste še najbolje posvojili in bodo postali pravi del vas.

Ej ti – ne znaš brat uvodnega sporočila – piše da se pričakuje medsebojno spoštovanje udeleženih v debati. A ne gre?

New Report

Close