Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Muči me zaprtje

Muči me zaprtje

Zadnji mesec sploh nimam potrebe po odvajanju blata oziroma sem zaprta. Ko se klistiram gre zelo veliko od mene in se sčistim, potem pa par dni spet ne odvajam blata, ali pa v bobkih.
Vsak dan pijem na tešče toplo limonado (brez sladkorja), a mi nič ne pomaga.
Ne vem zakaj me je napadlo to zaprtje.
Je pa res, da sem študiram na zahtevnem faksu in se učim po 10 ur na dan, ker je izpitno obdobje.
Lahko bi rekla, da sem napeta in pod stresom.

Kaj mi svetujete?


Magnezijev citrat, dosti zelenjave, a tudi kaj beljakovin.
Pa manj stresa (a to očitno ni možno) oz. nekaj, za ga spucat, kako športanje, meditacijo, pa čimveč spanca (vsekakor pazit, da ga ni premalo).

Poročaj kaj čez par tednov…


Magnezijev citrat, dosti zelenjave, a tudi kaj beljakovin.
Pa manj stresa (a to očitno ni možno) oz. nekaj, za ga spucat, kako športanje, meditacijo, pa čimveč spanca (vsekakor pazit, da ga ni premalo).

Poročaj kaj čez par tednov…
[/quote]

Hvala za Vašo skrb in iskreno zanimanje kako se bo ta stvar uredila.
Hvala Vam.
Velik objem.
Srečno.

Zamenjaj okolje in prostor.

Z zaprtjem sem imela sicer težave med nosečnostjo..v vsaki sem vedela da sem noseča prav zaradi takojšnjega zaprtja.
To je živi obup. Vem kako vam je.
To se mi tudi sedaj občasno dogaja, pa sem zelo aktivna.
Kaj priporočamo??
Idej veliko, vsakemu pa pomaga druga stvar.
Meni je naprimer rdeča pesa ob kosilu vedno pomagala…morda isti ali drugi dan.
Donat, kava,…
Nekatere prežene ješprejn ali ričet,..
V jutranje ovsene kosmiče zmleta ali cela lanena sema..
Veliko vode,..
Klistirja pa nikoli nisem delala.
Srečno

Za zaprtje je v 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} “krivda” ker se premalo pije (voda).
Seveda lahko na zaprtje vplivajo tudi drugi dejavniki, stres je gotovo en izmed njih.
Glede na to da si zdaj v zahtevnem “študijskem” obdobju… si ne moreš verjetno privoščiti bistvenih sprememb bivanja in načina življenja, zato pojačaj uživanje tekočin in dodaj v prehrano več balastnih snovi (zelenjava, solate, sadje, semena).
Mene recimo zelo hitro “požene” sirotka (že manjša količina), družinski član pa mora spiti pol litra, da učinkuje, ali pa kombinacija: na tešče topla voda, kmalu zatem kava, nato sveže stisnjen pomarančni sok ali kakšen kos sadja…

Poleg študija si vzemi čas tudi zase. Torej nekaj gibanja na svežem zraku je nujno. S tem boš tudi kasneje laže študirala. Pa morda uvedi neko rutino v dnevu, tako prehranjevanja kot učenja in gibanja.

Mogoče je razlog stres, mogoče pa prehrana, lahko tudi kakšna alergija. Mlečni izdelki praviloma povzročajo bolj napihnjenost in driske, ampak lahko pa tudi zaprtost. Tudi preveč ogljikovih hidratov lahko povzroči zaprtost.

Predlagam ti pa, da poskusiš s sadnim zajtrkom. Torej najprej sadni zajtrk, po možnosti eno sadje naenkrat (ki naj ne bo banana), pa če ti to ne bo dovolj, čez kakšne pol ure še kaj drugega za zajtrk. Najbolje je sicer, da ko vstaneš, se najprej pretegneš, morda celo narediš tibetantske vaje ali kaj podobnega, potem pa imaš sadni zajtrk. Potem se učiš, kosilo, po kosilu sprehod, pa potem spet učenje. Pač kakor tebi ustreza, morda imaš čisto kontra urejeno, samo neka rutina je dobra tudi za telesne funkcije.

Če je možna še kakšna meditacija ali joga, da odmisliš stres oziroma ga lažje hendlaš, še toliko bolje.

Jej enostavne obroke, čim manj testenin in riža, veliko solate. V prehrano uvedi več kislega zelja in repe, tega je sedaj dosti. Sadje jej vedno ločeno od obrokov in nikakor ne po obroku. Vsaj pol ure prej in vsaj dve uri po. Ne za večerjo. Za večerjo najbolje kakšne zelenjavne juhe.

Uspešno, tudi pri študiju!

ko sem nehala kaditi, sem bila fajn zaprta, nakar sem pogruntala: kava in pomaranča

haha, zdaj jo včasih začnem šele lupit in moram dirkat

Žlico olivnega olja na tešče, kislo zelje, Magnezij, ter vsaj 2,5 l tekočine dnevno.

Hvala za Vašo skrb in iskreno zanimanje kako se bo ta stvar uredila.
Hvala Vam.
Velik objem.
Srečno.
[/quote]
Malenkost! Zdaj mi je postalo prav malo toplo pri srčku. 🙂

No, nahitro sem ti dal osnovne smernice (za začetek nočemo preveč komplicirat), drugi pa so tudi prispevali še nekaj dobrih nasvetov in idej.

Ni odveč, če pokomentiram in dodam še par besed..

Pozabil sem na pitje dovolj vode (okrog 2l dnevno ali malo več, odvisno koliko se tudi potiš in kako si lahko privoščiš premore za obiske WCja) – pomožnosti tople (a raje ne iz bojlerja), ki pomaga pri prebavi, a s količino te okrog obroka pomoje ni za pretiravat, saj v tem primeru redči želodčne sokove. Pa saj to verjetno že veš, koliko je ustreza tebi.

Banane lahko zapirajo. Lanena semena so uporabna, med drugim, ker dajo sluz.
OH/sladkorjev nisem omenil, in res lahko zapirajo, a možganom pridejo prav, sicer pa imaš za možgane tudi mandlje (priporoča celo Mensa).

Srečno, pa le poročaj kaj..

Zvečer pojej mlačen jogurt, v katerega zmešaš žličko sladkorja.
Sicer pa jej jogurt,kompote, veliko sadja, zelenjave, mineštre, pij veliko tekočine. Izogibaj se sendvičem, picam, pohanju, pecivom, kruhu, vse to zapira.
Čez noč si namoči suhe slive in zjutraj na tešče tisto pojej in spij tisto vodko.
Moralo bi biti bolje. Ne vem pa, zakaj se klistiraš. Če le utegneš, si privošči sprehod (hitra hoja ali tek), da se razmigaš. Gibanje je potrebno.
Srečno.


Če ne veš za vzroke in rešitve za zaprtje ter če poznaš samo klistir, se pač klistiraš, a to je samo poskus odpravljanja simptoma in ne odpravi vzrokov… saj zato je pupa tudi prišla po nasvet. 🙂

Mene zaštopa na dopustu. Pomaga, če jem več ali manj samo tekočo hrano (jogurt, na primer) in sadje, pa nič kuhanega v smislu pravega kosila, kaj šele kak kruh in to, kar našteva luna. Tako da sem v glavnem na vodi, jogurtu in sadju. Ko grem potem prvič na WC, je okej, ni več problema.
Gibanje je tudi kar pomemben element.
Torej: voda (mlačna), katero od naštetih sredstev (ker res na vsakega vpliva kaj drugega, pri meni je recimo blagodejen trd kivi, ne sme biti že zrel) in gibanje.

New Report

Close