Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ker sem zbolela za gripo, se me mož izogiba, namesto da bi mi pomagal

Ker sem zbolela za gripo, se me mož izogiba, namesto da bi mi pomagal

Jaz na bolniški, vsa nemočna, izčrpana, vse me boli, on pa se potepa po svetu, ker se me boji kot hudič križa, da revček ne bi zbolel. Jaz se komaj do kuhinje prebijem, da si skuham čaj, njega pa od nikoder. Ponoči spi v dnevni sobi, na kavču. Na kosilo hodi k svoji mami, mojega noče, da se slučajno ne bi okužil. Prav privoščim mu, da zboli. Takrat naj ne računa name.

Katastrofa!

pa mu posmrkaj povštre na kavču , raznesi malo sline po daljincu, tipkovnici računalnika, če ga ima…pa čakaj:):):) aja, pa ves dan kihaj, in ne zrači dnevne sobe…

Nisi dovolj domislila teme, čeprav si vključila privoščljivost. A očitno vsaj tebi dobro dene.

Good idea! 🙂

Glej drugače, da leži s tabo in še on zboli. Kdo bo potem kuhaj čaj in hodil v službo.

Ker energija potuje skozi prostor in čas,
ti jaz pošiljam
obilo zdravilne energije,
ter močno podporo tvojemu imunskem sistemu.
🙏💥🌟🍋💥🌟🍊🍏💥🌟🥒🥝💥🌟🥗🍯🌟😢💎🌟🔮💥

Potepa se po svetu, ponoči pride nazaj, pa pri mami kosila…pa gre spet po svetu
Potepa se z mamo Moskvi za par ur na dan(svet)? :))))


si drama queen, psihični terorist … pa še moža bi rada okužila … zamisli se nad sabo

Namesto, da oba zbolita, se je tvoj pametno odločil. Kaj imaš z gripo po kuhinji za skakat? Naredi si čaj in to je to, ne pa da kosilo kuhaš. Deca pa naj mati pedena, da ti ne posvinja kuhinje, pa še zate naj domov prinese. A to, da po svetu leta si mislila, da v službo hodi? Pravilno! Pa na kavču naj spi. A morata res biti oba bolana?

Kaj bi imela od tega, če bi bil še on bolan? Sicer pa ne razumem, če si še čaj komaj skuhaš…na drugi strani pa užaljena ker ti mož prizanese s kuhanjem kosila zanj.

…. skupaj v dobrem in slabem? 😏

…. skupaj v dobrem in slabem? 😏
[/quote]

Nisem vedela, da v dobrem in slabem pomeni, zrelo žensko držati za roko, ko ima nalezljivo gripo.

jaz. bi na njgovem mestu kar ostala kak teden pri mami. Ziher je ziher, gripe se tudi jaz ful bojim.Moja mami je tud bolna, ne grem k njej dokler ne ozdravi.

Ko zbolim, spodim moza iz spalnice in ne spustim nikogar noter, prav izoliram se. Kuha kdor ima cas, da ne trosim bacilov po kuhinji. Roke si razkuzim vsakic, ko stopim iz spalnice.

Ko zbolim, spodim moza iz spalnice in ne spustim nikogar noter, prav izoliram se. Kuha kdor ima cas, da ne trosim bacilov po kuhinji. Roke si razkuzim vsakic, ko stopim iz spalnice.
[/quote]

To se meni zdi najboljša varianta. Avtorica, predlagaj možu, da boš zaprta v spalnici, on pa naj skrbi za gospodinjstvo.

Avtoričin mož pa se je najbrž okužil, še preden so se pri avtorici pojavili prvi znaki bolezni (ko ni še vedel, da se je mora izogibati).

Sam me res zanima, kakšno mnenje bi padlo, če bi bila situacija obratna. Da bi mož zbolel, žena pa bi cele dneve pohajala, hodila na kosilo k mami in spala na kavču. Dedec pa bi si bogi moral čaj sam skuhat in ojoj groza, kosilo tudi.

Midva se umakneva en drugemu v primeru bolezni. Nedavno sem zbolela za močnim prehladom, spala sem na kavču, moj v spalnici, nisva se cmokala, objemala, manj se je zadrževal doma…nimamo težav s tem. Ko je imel pred leti gripo me je sam poslal k mami za par dni.

Đizs, se obnasate, kot da boste umrle, ce se boste kaj nalezle. Delajte raje na imunskem sistemu, kot da vse zbezite, ko je kdo bolan.
Moj je imel pred par leti gripo in smo jaz in otroci normalno funkcionirali doma, pa se ni nihce nalezel.
No, razen ce ste 70+, potem bi vas clovek se razumel.

Sam me res zanima, kakšno mnenje bi padlo, če bi bila situacija obratna. Da bi mož zbolel, žena pa bi cele dneve pohajala, hodila na kosilo k mami in spala na kavču. Dedec pa bi si bogi moral čaj sam skuhat in ojoj groza, kosilo tudi.
[/quote]

Sem se pravkar nalezla od moža. Ponoči je bilo za umret, zdaj je malo boljše, ampak če bo razvoj bolezni kot pri možu, še me glavno čaka. Če bi se imela kam umakniti, bi se. Tako se je v spalnico umaknil mož. Žal je bilo zadosti samo to, da sem mu nosila hrano v sobo. Egoistično je pričakovati, da bo zdrav človek riskiral okužbo po nepotrebnem. Prav je naredil, da se je umaknil. Poskrbel bi lahko edino, da ženi dostavi kosilo in skuha vsak dan vedro čaja. Drugo tako nimaš kaj. Kaj pa naj po vaše? Leži zraven nje?
Sama bi imela predaleč se za vozit in evo, zdaj pa imam. Je pa kar hudo, to letos. Mož ni zbolel že petnajst let, enako prijateljica. Očitno tudi po močnejših tolče. Pazite se in egoizem tukaj ni odveč. V mejah sprejemljivvega, seveda.

Sem se pravkar nalezla od moža. Ponoči je bilo za umret, zdaj je malo boljše, ampak če bo razvoj bolezni kot pri možu, še me glavno čaka. Če bi se imela kam umakniti, bi se. Tako se je v spalnico umaknil mož. Žal je bilo zadosti samo to, da sem mu nosila hrano v sobo. Egoistično je pričakovati, da bo zdrav človek riskiral okužbo po nepotrebnem. Prav je naredil, da se je umaknil. Poskrbel bi lahko edino, da ženi dostavi kosilo in skuha vsak dan vedro čaja. Drugo tako nimaš kaj. Kaj pa naj po vaše? Leži zraven nje?
Sama bi imela predaleč se za vozit in evo, zdaj pa imam. Je pa kar hudo, to letos. Mož ni zbolel že petnajst let, enako prijateljica. Očitno tudi po močnejših tolče. Pazite se in egoizem tukaj ni odveč. V mejah sprejemljivvega, seveda.
[/quote]

Po močnejših ne tolče. Cel teden sem ležala ob otroku z gripo in se nisem nalezla, mož prav tako ne. Nihče ne govori, da bi moral ležat zraven nje, jo držat za rokco in tako dalje. Mi je pa normalno, da ob tako hudi bolezni v družini skrbimo drug za drugega. Bolnik naj bo v eni sobi izoliran od vseh. Hrano, čaj ali kar potrebuje, mu lahko pustiš tudi pred vrati. Dobijo se maske za obraz in roke se razkužuje, prostore primerno zrači. V avtoričinem primeru pa jo je mož popihal, niti hrane ji ne prinese. In daj no, zvečer gre spat na kavč, na katerem je ona cel dan ležala. Meni je to bolj izgovor, ker se mu ne ljubi skuhat tiste pašte in lonca čaja. Če bi se bal bolezni, bi tudi spal pri mamici.

Sam me res zanima, kakšno mnenje bi padlo, če bi bila situacija obratna. Da bi mož zbolel, žena pa bi cele dneve pohajala, hodila na kosilo k mami in spala na kavču. Dedec pa bi si bogi moral čaj sam skuhat in ojoj groza, kosilo tudi.
[/quote]

Česa v stavku, da: dec od svoje matere še ženi prinese, nisi razumela¿

sama pa le nisi :)))))))))

Česa v stavku, da: dec od svoje matere še ženi prinese, nisi razumela¿
[/quote]

Kje avtorica teme navaja, da ji dec prinese kosilo od matere? To je samo predlog, ki ji ga nekdo daje.

Kje avtorica teme navaja, da ji dec prinese kosilo od matere? To je samo predlog, ki ji ga nekdo daje.
[/quote]

Citirala je post, kjer je to omenjeno. Bo treba brati z razumevanjem, ne samo zadnji stavek.

Joj, kako ste nevedni. Bolezni se nalezeš že par dni pred izbruhom. Ko izbruhne, si že okužen, al pa tud ne. Pa od družinskih članov se zelo redko okužimo. Zato se mi nikoli ne izoliramo, ampak po najboljših močeh skušamo skrbeti za bolnega.

New Report

Close