Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj je magnezij? prodaja se pod zdravilo in dopolnilo, cene pa hudo različne

kaj je magnezij? prodaja se pod zdravilo in dopolnilo, cene pa hudo različne

Zakaj magnezij neka firma prodaja pod zdravilo, drugje pa je prehranski dodatek. Če pogledaš sestavo, pa je enako, samo v ceni je pa bistvena razlika. Kdo ve?

Jaz šumenke kupujem v dm, ker nimajo dodanih sladkorjev. Zdanjič je mož v lekarni kupil ene šumenke in je količina mg ista, le da je dodan sladkor.
En čas, ko sem imela športno poškodbo, sem jemala tudi mg v tabletah, isto iz dm.
Mislim, da so ta poimenovanja samo finte proizvajalcev. Vse, kar kupiš v lekarni, je pa tako ali tako dražje kot kakšen dm ali muller, pa je tam pomojem ista reč.

Moral bi se prodajati LE kot prehransko dopolnilo, drugače tisti, ki prodajajo kot zdravilo kršijo zakonodajo.

Razlika je predvsem v zadovoljevanju predpisov s podrocja vsebnosti substanc. Lekarniski izdelki so podvrzeni mnogo visjim standardom, kakor so “prehranska dopolnila”. Poleg tega je (tudi pri magneziju) zelo pomembna “nosilna oz. vezivna substanca”, saj ta pogosto odloca, kako se bo npr. magnezij sploh absorbiral (in kako ucinkoval). Slednje so pri “prehranskih dopolnilih” praviloma cenene in vecina (sicer prisotnega) magnezija gre skozi prebavni trakt in se izloci preden bi se sploh mogel absorbirati.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pri magneziju je pomembno v obliki kake soli je v izdelku. Od tega je odvisna resorbcija v organizmu.
Šumečke so najslabša možna verzija.
Splet vam ponuja ogromno info o Mg, preden se odpravite po nakupih, preštudirajte!

Jaz uporabljam magnezijev klorid od Be Natur znamke. Top zadeva

Folk ponavadi ne pogleda vsebnosti na mg, pravilne dnevne doze, vezave na sol in podobno.
Gledajo samo na lepo barvasto škatlo in na plakat ob vhodu v lekarno.


Jaz gledam na to, kaj je v škatli in ne kakšna je. Konkretno gledam, da je mg citrat, zato me je tudi zmotilo, da je nekje zdravilo, drugje pa dodatek, pri isti zadevi. Recimo Magnesol je zdravilo, je citrat, šumeče tablete. Mg iz Dm pa je isto citrat, pa je dodatek. V kakšni obliki je, to ni pomembno. Je pa kar konkretna razlika v ceni. Magnesol je 20 šumečk okoli 6,5 evra, imaš jih pa za nekje največ 10 dni (2-3 na dan). Tako gor piše, ker je ena tableta 150 mg. Od DM pa je 20 vrečk, to je za 20 dni, ker je noter 400mg magnezija. Kaj se potem bolj splača? Učinek je pa isti.

Tisto, kar se prodaja v DM; ne more biti zdravilo. Ker lahko zdravila prodajo samo lekarne. Verjetno je v tem štos.


Vsi prehrambeni dodatki zagotavljajo zgolj to, da imate drag urin.

Poglejte si BBCjevo serijo raziskav s tega področja (oddaje vodi zdravnik Michael Mosley in drugi), kjer z izjemo Omega 3 maščob ni nobenega efekta. Pa še tu je delovanje pogojno.. in je dokazljivo bolje jesti ribe!

Naše telo ni narejeno, da bi neposredno veleklo potrebne substance. Temveč to počne z razgrajevanjem hrane bogate z določeno za naš razvoj potrebno snovjo. Posledično gredo dopolnila zgolj mimo.. in imamo, kot rečeno: le drag urin.

Verjetno pomembno zgolj za določen sloj fejkičev in snobov.

De omnibus disputandum..

Primer: tabletka Mg.. je kot atomska bomba, ker bo šlo vse mimo.

En Donat Mg, bo imel večji izkoristek.

De omnibus disputandum..


Že, že, samo zakaj naj bi bil magnezij zdravilo?


Že, že, samo zakaj naj bi bil magnezij zdravilo?
[/quote]

Zdravilo postane, če vam Magnezija primanjkuje ali se del telesa zdravi.. pomanjkanje npr. povzroča krče mišic.. pa tudi sicer lahko krepi živčni sistem, pri zdravljenju kosti itd.

Bodite pozorni na pogojnike.. ker kot rečeno, v tabletni obliki gre magnezij preprosto mimo.. Gromozanska večina.

De omnibus disputandum..


Nisem ravno tega mnenja, da bo šlo vse mimo. Pri krčih recimo sigurno bolj pomaga tableta, kot pa Donat, ki bi ga moral popiti liter, da bi bil morda podoben učinek. Nimam nič proti Donatu, da ne bo pomote. Meni je recimo po operaciji, ko sem se zbudila in imela krče, da sem se tresla, po parih minutah prijela samo tableta, ki so mi jo dali. Nič drugega. Pa šumeča je bila.


Nisem ravno tega mnenja, da bo šlo vse mimo. Pri krčih recimo sigurno bolj pomaga tableta, kot pa Donat, ki bi ga moral popiti liter, da bi bil morda podoben učinek. Nimam nič proti Donatu, da ne bo pomote. Meni je recimo po operaciji, ko sem se zbudila in imela krče, da sem se tresla, po parih minutah prijela samo tableta, ki so mi jo dali. Nič drugega. Pa šumeča je bila.
[/quote]
Govorimo o več različnih stvareh: Vi o tem koliko Mg pomaga?

Jaz o tem, da v tabletkah gre večji del magnezija mimo – ga naše telo ne uspe absorbirati (en majhen, majčken del ga vseeno uspe.. amapk gromozanski del gre pa mimo). FIksnihi trdih, ne-šumečih tabletah.

Ker pa smo ljudje različni.. bo enim pomagala tabletka, drugim šumeča, tretjim že Donat Mg, četrtim hrana bogata z Magnezijem.

De omnibus disputandum..

Jaz uporabljam Mg olje. najboljša oblika jemanja Mg .

A ga kupite ali sami naredite?

kupim.

http://www.mgnificent.com/

Najbolje je magnezijev klorid, v kristalih, 1 kg. Prodaja je v zelenih trgovinah in zasebnih lekarnah, tudi po 16€ kg.
Sami napravimo mešanico z vodo, kar je olje, za transdermalno uporabo, kar je najboljša možna absorbcija, tudi za ledvične bolnike.
Se pa lahko tudi uživa, če komu tako ustreza zaradi zaprtja, le okus je bolj grenak.
Tako, da iščite v navedenih pakiranjih in trgovinah.

Za kaj vse pa potrebujemo mg, od psihe, živcev, mentalnega zdravja, do fizično odličnega počutja, kardio, diabetes, osteopotoza itn, si odprite stran walter last, mgcl.
Tisti, ki potrebujete več za svoje zdravje, si preberite še borax.
Sicer ga potrebujemo le v sledovih, v tleh ga pa primanjkuje.
Ne le za uravnavanje spolnih hormonov, artrizisa itd., najnovejše študije kažejo še na zdravje ščitnice, v obeh primerih.
Pred nakupom imate vso pravico se pozanimati o čistoči mineralov, iščite tehnično čistost 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ta zadostuje, ne vsebuje težkih kovin.
Laboratorijska čistost je nekajkrat dražja.
Za lugolovo raztopino, pravo, 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pokličite na Ptuj, ekoSinergijo.
SMS kupujte 210g Natural EARTH.

Kako ga pa shranite in nanašate?

slovencki nateg…imajo srečo, da je takih kot si ti v slo cirka 1.95 milijona, samo da je poceni, kaj jemo pa tak ne vemo. a čem ti povedat kako s emotiš in da nič ne veš o tem pa še o marsičem drugem ne. hm mal počak da premislim če si vredna razsvetljenja. ampak osnovo ki ti jo je v gene vcepila mati narava pa znaš, noge narazen dat pa creampie v vagino dobit da opraviš svoje poslanstvo takole je poznamo magnezijev karbonat ki je najslabša oblika saj se zelo slabo absorbira to je najbrž to kar ti kupuješ v dm, tisti ceneni prašek stisnjen v tableto kdo ve kake kvalitete, nič kaj kontrolirano s strani kake nadzorne insitucije, dvomljiva čistos t surovin pa tak dalje, potem krka prodaja dokaj kvalitetno zadevi, ki se precej bolje absorbira pa tudi sestavine in kontrola so tako kot mora biti , visoka kvaliteta, magnezijev citrat, ta magnezijev citrat je tudi v bazičnih praških, ki vsebujejo še kak kalcij pa kalij, cink in zelo pomemben vitamin d 3, potem imaš pa najnovejšo obliko magnezija ki se najbolje absdorbira in direktno vpliva na kognitivne funkcije in boljše delovanje možganov magnesium threonate

Ironično bi glih o vseh možnih substancah ozaveščen folk po pravem moral tole vse pregledati.

Daš ga v usta, prežvečiš, izpljuneš kamorkoli in tojeto.

Ironično bi glih o vseh možnih substancah ozaveščen folk po pravem moral tole vse pregledati.
[/quote]

Če folk nima za kruh, naj je potico, pardon, soli.
Če nima za magnezij, naj poje samo sol. Basta.

New Report

Close