Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek word pomoč

word pomoč

Ne vem, kako se tej reči reče, naj poskusim opisno: gre za znakec, ki se pokaže samo, če ga vklopiš, nahaja se v zavihku osnovno, izgleda pa kot narobe obrnjen P z dvojno navpično črto. Če ga vklopiš, kaže, kje so presledki, odstavki ipd. Torej, zanima me, ali kdo ve, kako spremeniti barvo tega znakca, da vklopljen ne bi bil črn, temveč druge barve. Hvala!

Saj je samo na ekranu, na izpisu ga ni, čemu spreminjat barvo?

V tekstu, kjer se nahajaš, vklopi opcijo, da je znak viden, zato da bo sprememba vidna, seveda. Ker ne vem, v katerem wordu delaš, ti povem iz mojega, razlika s starejšo verzijo pa ni bistvena. Klikni CTRL+F (find). Pojavi se ti ob strani KRMARJENJE, nato IZBERI ZAMENJAJ. Pojavi se pogovorno okno z dvema vrsticama (najdi, zamenjaj v). Postavi kurzor najprej v zgornjo vrstico, nato spodaj izberi roletni meni POSEBNO. Izberi ZNAK ZA ODSTAVEK, tako da se ti v zgornji vrstici pojavi ^v. Nato se s kurzorjem postaviš v spodnjo vrstico ZAMENJAJ Z. Ponovno greš v POSEBNO, in izbereš enak znak za odstavek ^v. Nato spodnjega v vrstici zamenjaj označi, da se pobarva. Na dnu izberi roletni meni oblika. Klikni v PISAVA. Tam imaš različne možnosti izbire, tudi barve. Določi barvo pisave po izbiri, potrdi in v večjem pogovornem oknu izberi ZAMENJAJ, oziroma označi ves tekst, če je že napisan, teri izberi ZAMENJAJ VSE.

nova
Uredništvo priporoča

Najlepša hvala za ta navodila. Vendar imam še vedno težave. Vse korake sem izpeljala, ko pa pridem do tega: “Določi barvo pisave po izbiri, potrdi in v večjem pogovornem oknu izberi ZAMENJAJ, oziroma označi ves tekst, če je že napisan, ter izberi ZAMENJAJ VSE”, mi Word javi, da je število zamenjav 0, čeprav je pod vrstico ZAMENJAJ Z določena barva pisave poudarek 5. Kaj delam narobe, še kakšen namig? Najlepša hvala.

Imam pa zadnjo verzijo Office pro. Nekdo je napisal, da se to pri printu ne vidi, seveda ne, vendar mi pride zelo prav pri pregledovanju besedila, moti pa me, ker je vse, se pravi glavno besedilo in znaki za presledke, odstavke v črni barvi in bi raje videla, če bi bili ti znaki svetlejši.

To je super navodilo, vendar tako je, kot pravi On. Ta znak (narobe P) ni enako kot druge črke, moraš si predstavljat, da nekako samo lebdi nad njimi in ta znak se tudi ne izpiše, če recimo dokument natisneš. Je samo neke vrste pomagalo, zato niti barve tega znaka ne moreš spreminjat.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne vem, ali se znak za presledke da spremeniti, samo kaj pa če za čas pregledovanja spremeniš barvo teksta? Tako bo črn znakec črn, barva teksta pa takšna, kot želiš, da bo znak viden in da te ne bodo bolele oči.

To je sicer sekundarna rešitev, ampak mogoče bi ti pomagalo. To je seveda uporabno le, če je cel tekst v eni barvi, da ne rabiš potem spreminjati še vsega ostalega.

Cel tekst označiš s Ctrl + A.

Bom poskusila kontra rešitev, če me le ne bo preveč motilo, da je glavno besedilo druge barve. Do zdaj sem znake za presledke in odstavke vklopila šele na koncu ob pregledu besedila, ker so me zaradi iste barve motili oz. znak za presledek hitro zamešam z navadno piko. Hvala, bom videla, kako se to obnese.

Sporočam, da kontra rešitev ne deluje, ker se potem tudi znaki za presledek in odstavek obarvajo enako kot glavno besedilo, pravkar preizkusila.

Definitivno gre, sem preiskusila postopek preden sem oddala. Ne vem ti pa reči, kje v postopku delaš narobe, ker mislim, da sem dobro napisala. Če pustiš mail, ti bom pomagala s slikovnimi izseki, če še to ne bo šlo, pa ti lahko pokažem preko TeamViewer. Če to zares potrebuješ, ker za eno stran teksta je škoda cajta, mojega in tvojega.

Če si tako dobra, je moj mail [email protected]
Ne rabim samo za en primer, ampak kar vsak dan in bi mi zelo prav prišlo. Hvala!

Definitivno gre, sem preiskusila postopek preden sem oddala. Ne vem ti pa reči, kje v postopku delaš narobe, ker mislim, da sem dobro napisala. Če pustiš mail, ti bom pomagala s slikovnimi izseki, če še to ne bo šlo, pa ti lahko pokažem preko TeamViewer. Če to zares potrebuješ, ker za eno stran teksta je škoda cajta, mojega in tvojega.
[/quote]
Sem šla poskusiti to čudo. 🙂

Namesto ^v mora biti ^p, pa gre spremeniti barvo tega znaka za odstavek.


Sem šla poskusiti to čudo. 🙂

Namesto ^v mora biti ^p, pa gre spremeniti barvo tega znaka za odstavek.
[/quote]

Joj, pa res. Ko sem testirala, sem uporabila pravilen znak, pri navodilih pa tak brezvezni kiks. Hvala za popravek. Avtorica vprašanja, zdaj gre, kajne?

New Report

Close