Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je to res.. Vloge za atipični DDV ne moreš vložit če nimaš kupca iz tujine

Je to res.. Vloge za atipični DDV ne moreš vložit če nimaš kupca iz tujine

Vložim vlogo za atipični DDV na edavkih in iz Furs Nova Gorica (?) dobim klic, da sem poslal prazno vlogo (?) in mi bojo zavrnili vlogo, ker nimam kupca it tujine, da ga oni preverijo. To da moraš imet kupca seveda nikjer ne piše, vsa navodila so vedno takšna, https://forum.racunovodja.com/viewtopic.php?t=42954

Živel sem pod vtisom, da vlogo za atipični DDV vložiš, da privabiš kliente iz tujine in potem posluješ s tujino. Nihče ti namreč ne naroči če nimaš primerne DDV številke. Novogoriški FURS misli, da sem po naključju upedenal bogatega Italijana in zdaj ne vem kako bi mu izdal račun, ker I guess je zgledal ko Burak in niti nisem razmišljal kako mu bom potem izdal račun uffff samo opravil sem uf uf

Vse potrebno sem izpolnil, daj mi to kar želim ker je to Evropska direktiva in ne guši prosim hvala. Mimogrede, s sranjem se vsakodnevno ukvarjamo le zato, ker Cerarja to pali. Država ni samo bog komunističnim masonom, država jim je ljubica. Zato so vsi zakoni nepismeni, ker jih pišejo razni Cerarji med doživljenjam ogromnega orgazma.

S tem ne mislim Cerarja kot osebo, mislim Cerarje kot vrsto oz. podtip homo sapiens sapiensa. Masonsko-birokratski-komunistični-hočem-očarat-pradedka-partizanskega-tiskarja-sapiens-sapiens, je to. Akka najbolj netalentirani glupi serači pod soncem.

Že v osnovi si zgrešil – za prodajo blaga v tujino se ti ni treba registrirani, posebna ID za DDV pa sploh ni namenjena temu, ampak storitvam prek meje (prejetim in opravljenim).
Lahko pa seveda prostovoljno vstopiš v DDV sistem (in ostaneš v njem 5 let!).

čeprav ne razumem 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega kar si napisal: jaz sem zaprosil za ddv kot atipični zavezanec pri odprtju S.P. in so mi odobrili, čeprav se takrat še sploh ni vedelo, če in s kom bom posloval iz tujine.

nova
Uredništvo priporoča

Si zaprosil za pravega ali za atipičnega zavezanca? Atipični namreč na področju Slovenije deluje kot DDV nezavezanec, kot DDV zavezanec posluje samo z EU.

Ja halo to je normalno.

Nimajo ti oni kaj ‘odobrit ali zavrnit’, samo odobrijo oz. naredijo, tak je blo vedno za vse

Ja halo to je normalno.

Nimajo ti oni kaj ‘odobrit ali zavrnit’, samo odobrijo oz. naredijo, tak je blo vedno za vse
[/quote]

Ne, že kar precej časa imajo pravico preveriti, zakaj se želiš registrirati za DDV, ravno zaradi zlorab sistema.
In še enkrat – za prodajo blaga v EU ni potrebe, da se registriraš za DDV. Drugo je zaradi prejema ali opravljanja storitev!

Ne, že kar precej časa imajo pravico preveriti, zakaj se želiš registrirati za DDV, ravno zaradi zlorab sistema.
In še enkrat – za prodajo blaga v EU ni potrebe, da se registriraš za DDV. Drugo je zaradi prejema ali opravljanja storitev!
[/quote]

C… Itak da sem vlozil za opravljanje storitev.

Klienta iz tujine po njihovo nimam. Naročnika storitev. V naslovu teme se torej ‘kupec iz tujine’ menja z ‘naročnik iz tujine’.

Si happy. Ena stvar na internetu je zdaj malo bolj pravilna.

‘Že kar nekaj časa imajo pravico…’ Kak čuden stavek.

Kakorkoli, vseeno meni za tiste ki zlorabijo sistem. Jaz sem ji povedal zakaj rabim atipični DDV, vseeno mi je pol agresivno nepismeno gušla. Niti mi ni povedala kaj bi naj naredil. Rekla je samo ‘ja potem bomo pa *nerazločljivo* *nerazločljivo* *nerazločljivo*, 3x. Kolkor sem razumel, bojo prijavo pregledali samo da s tako prijavo nimam šans.

Mislim, what in da fak. V prijavi lahko dodaš samo še prilogo. Nikjer ne piše ‘priložite naročilo iz tujine, ki ga morate vnaprej nažicat od nekega Avstrijca’

V bistvu opažam da je moj edini problem v tem, da je tipica bila Srbkinja. Ob tem mnogo glupa. Novogoriški Furs…. + nepismena agresivna Srbkinja… Ma baš raje nebi.

Kaka zloraba sistema sploh. Če so zlorabljali sistem, a oddajali ddv-o in rekapitulacijsko poročilo, potem… niso zlorabljali sistema. Če niso oddajali ddv-o in RP, se temu reče kršitev ne zloraba. Govoriš iz riti, se pravi v Sloveniji ti bo ziher uspelo.

Meni so pred leti ko sem želel pridobiti ID za DDv komplicirali, zahtevali račune za nazaj, češ da vidimo koliko prometa je, pa napovedi , skratka brezveze!

C… Itak da sem vlozil za opravljanje storitev.

Klienta iz tujine po njihovo nimam. Naročnika storitev. V naslovu teme se torej ‘kupec iz tujine’ menja z ‘naročnik iz tujine’.

Si happy. Ena stvar na internetu je zdaj malo bolj pravilna.

‘Že kar nekaj časa imajo pravico…’ Kak čuden stavek.

Kakorkoli, vseeno meni za tiste ki zlorabijo sistem. Jaz sem ji povedal zakaj rabim atipični DDV, vseeno mi je pol agresivno nepismeno gušla. Niti mi ni povedala kaj bi naj naredil. Rekla je samo ‘ja potem bomo pa *nerazločljivo* *nerazločljivo* *nerazločljivo*, 3x. Kolkor sem razumel, bojo prijavo pregledali samo da s tako prijavo nimam šans.

Mislim, what in da fak. V prijavi lahko dodaš samo še prilogo. Nikjer ne piše ‘priložite naročilo iz tujine, ki ga morate vnaprej nažicat od nekega Avstrijca’

V bistvu opažam da je moj edini problem v tem, da je tipica bila Srbkinja. Ob tem mnogo glupa. Novogoriški Furs…. + nepismena agresivna Srbkinja… Ma baš raje nebi.

Kaka zloraba sistema sploh. Če so zlorabljali sistem, a oddajali ddv-o in rekapitulacijsko poročilo, potem… niso zlorabljali sistema. Če niso oddajali ddv-o in RP, se temu reče kršitev ne zloraba. Govoriš iz riti, se pravi v Sloveniji ti bo ziher uspelo.
[/quote]

Glede na to, kako si vse skupaj napisal in še posebej glede na to, kak odnos imaš do drugih, me ne čudi, da so ti zavrnili.
In če bi bila sama referentka na FURSu, bi te zaradi tvojega odnosa predlagala za čez kakega pol leta ali eno leto za popolno davčno kontrolo.

Pa še glede zlorabe – malo poglej, kaj pomeni “davčni vrtiljak”, da ti bo vsaj kaka stvar jasna.

Kaj mene briga davčni vrtiljak, zadnja smegma na kurcu mi je davčni vrtiljak in kaj drugi delajo, jaz rabim svoj atipični DDV.

‘Za čez kakega pol leta’ jaz sem ti tak rekel da si lahko ful uspešna v Slo ker ne znaš pisat. Sjaši pa svojo kislo ph vagino tišči v faco nekega ljubljanskega kulfotr hipster ološa, očitno imaš probleme s kontrolo če bi takoj izvajala birokratski sadizem… Take patetične punce s problemi bi morale šole izločit ne preferirat

Seriously, kaj ti je mamica delala da misliš da lahko maš samoumevno moč nad nekom in ga zajebeš? Te je tunkala v vreli vodi ko si farbala prek linij barvanko? Ni čudno da si obupala nad slovnico in črkami.
[/quote]

Uf, tole sebe gledaš v ogledalu?
Na toliko primitivnosti, kot si napisal, redko in res težko naletiš.

New Report

Close