Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šamanizem v teoriji in praksi

Šamanizem v teoriji in praksi

Predstavljajmo si, da obstaja neka skupna točka, s katero smo na neviden način vsi povezani.
V tej naši skupni točki je skoncentrirana neskončna moč, energija, svetloba, znanje,… Tej točki lahko rečemo tudi virtualna kolektivna točka. Ta točka je last vsega človeštva in tudi vi, ki to berete ste neločljivo povezani s to točko. Ima pa seveda ta točka fantastične sposobnosti…

drug drugega programiramo

Kaj ti to pohaš? Jaz bi tudi!

*popravek nicka


A si “iglavec, al listavec”??

Intenzivno razvijamo nek neznan projekt…

drug drugega programiramo


A si “iglavec, al listavec”??
[/quote]

Eh, nič od tega. 🙂
Zelo me zanima, kaj vse se bo razvilo iz te zastavljene teme. Vse je možno…

drug drugega programiramo

Eh, nič od tega. 🙂
Zelo me zanima, kaj vse se bo razvilo iz te zastavljene teme. Vse je možno…
[/quote]
Nič dobrega, že zastavil si narobe!


Nič dobrega, že zastavil si narobe!
[/quote]

Kje sem pa naredil napako?

drug drugega programiramo

Kje sem pa naredil napako?
[/quote]
E vidiš, še tega ne veš, pa bi se šel nekaj.


E vidiš, še tega ne veš, pa bi se šel nekaj.
[/quote]

Naslov teme in uvodni post je čisto v redu. Na teh stvareh se da zgraditi karkoli. Hotel sem napisati, da bi to točko lahko imenovali tudi MON-točka, preko katere smo povezani.

drug drugega programiramo

: )))
A veš kaj me pa res zanima?
A se kdaj smeješ ko take za sabo bereš?
:)))

Vrhunski šamanizem je v resnici peklensko resna stvar in to ni jebiveterstvo. 🙂
Drug drugega učimo vse sorte. Tukaj na MONu se da krasno odpirati različne teme z različno vsebino, raznorazno problematiko itd…

drug drugega programiramo

Vrhunski šamanizem je v resnici peklensko resna stvar in to ni jebiveterstvo. 🙂
Drug drugega učimo vse sorte. Tukaj na MONu se da krasno odpirati različne teme z različno vsebino, raznorazno problematiko itd…
[/quote]

Vrhunski šamanizem zahteva predvsem vrhunske substance.

Vrhunski šamanizem zahteva predvsem vrhunske substance.
[/quote]

Šamanizem povezujemo z drogami. Droge naj bi povzročale razna spremenjena stanja zavesti. Da se pa razvijati zavest tudi z raznimi meditacijami, vizualizacijami itd. Mogoče je napačno, ker uporabljam tujko “šamanizem”. Mi bi rekli temu mogoče vračarstvo.

drug drugega programiramo

Se še komu dogaja?

Zanima me, če se še komu dogaja?

Ko pišete določene stvari, točno začutite kdo jih bere ali kdo jih bo bral? Ko berete knjigo začutite energijo človeka, ki jo je bral pred vami in razumete kot je razumel on. Včasih kot debill, spet drugič kot genij in so vam jasne stvari, ki vam drugače ne bi bile? Včasih ne razumete stvari, a ker nekdo drug razume, avtomatično razumete?
Ko ste npr. na kakšnem snemanju točno začutite energijo ampak samo in le takrat, v tisti minute, ko ste dejansko predvajani? Če kaj komu napišete, začutiti vse njegove energije, ko bere vaše pismo? Če se kdo o vas pogovarja, začutite energije, vse od zlatih, ki jo imajo dobri družinski ljudje vse do črno sivih, od zlih ljudi.

Zanima me, kaj se zgodi, če tak človek ni izoliran od sveta in ljudi zaradi preobčutljivosti ampak je v središču pozornosti?

Kako bi bilo?

Šamanizem povezujemo z drogami. Droge naj bi povzročale razna spremenjena stanja zavesti. Da se pa razvijati zavest tudi z raznimi meditacijami, vizualizacijami itd. Mogoče je napačno, ker uporabljam tujko “šamanizem”. Mi bi rekli temu mogoče vračarstvo.
[/quote]

Mislim, da je knjiga Resnični prividi kar močan pripomoček.

Mislim, da je knjiga Resnični prividi kar močan pripomoček.
[/quote]

Te knjige ne poznam, ampak zelo rad napišem kakšen fantazijski doživljajski tekst.

Popolnoma ste sproščeni in neskončno uživate v tem krasnem sproščenem občutku. Nahajate se v prekrasnem čarobnem telesu, ki ima fantastične sposobnosti. V mislih potujete kakor v prekrasnih sanjah in pripotovali ste do neke peščene morske plaže. Pred sabo opazujete prekrasno valovanje morske vode in topel veter pihlja, ki prinaša vonj po morju. Na modrem nebu brez oblačka toplo zlato sonce sije in vas prijetno greje. Tako čudovito lepo je, da bi najraje ostali celo večnost na tej plaži ampak potrebno se je vrniti nazaj domov. In spet ste doma srečni v prekrasnem telesu.

drug drugega programiramo

To je bog. Ti si pač rekel točka. Lahko je karkoli že. Nismo videli.

Res je. Namesto da sem uporabil izraz skupna točka bi lahko rekel tudi Bog. Skratka nekaj kar nas povezuje.

drug drugega programiramo

namesto točke si jaz predstavljam matriko, božansko matriko po vzoru tiste, ki je opisana v knjigi z istim naslovom. avtor je namreč znanstvenik in znanstveno dokazuje – tudi s praktičnimi primeri, ki jih je izvajala vojska – obstoj te matrike. ajahuaska ti jo pokaže, pa nekatere gobe tudi. ampak ja, preko nje smo vsi med seboj povezani, kar pa ne pomeni smao vsi ljudje, temčve VSA živa bitja.

Knjige Božanska matrika tudi nisem bral, vse kar vem o tej knjigi je z interneta. Izraz točka uporabljam zato, ker je najbolj enostaven in najlažje predstavljiv. Matrika je pa že bolj kompleksen pojm. Zanimiva je tudi ideja o vesolju in človeku oziroma človeških možganih kot hologram. Pa vedno je treba vedeti, da vsa literatura, ki jo pišejo razni avtorji so enostranski mediji, kjer nas avtor prepričuje v svoj prav in mi temu lahko verjamemo, ali pa tudi ne verjamemo. Po navadi je treba o prebranem tudi razmišljati. Vsa živa bitja smo med sabo povezana, to je res. Na osnovi razne prebrane literature, učenja, vzgoje itd… si vsak izmed nas ustvari neko prepričanje, lahko o sebi in tudi o svoji okolici, nek svoj življenski nazor. Vsi na forumu se moramo tudi zavedati, da s svojimi teksti drug drugemu tudi “peremo možgane”, to moram večkrat ponoviti.

drug drugega programiramo

Baje obstaja človeška kolektivna zavest iz katere lahko črpamo znanje, in božanska zavest iz katere lahko črpamo zdravljenje in energijo.

Super, na tem forumu se v bistvu s tem področjem ukvarjam že ves čas. Preskakujem pa po raznih temah in vse skupaj skušam povezovati v neko celoto. Če pogledamo internet, del katerega je tudi MON, je to v resnici neskončna zakladnica znanja. Pa vse to kar ste napisali se v resnici na skrivnosten način že skriva v vsakem posamezniku. Skriva se kot ideja, ki jo je potrebno realizirati. Ta ideja je v osnovi misel, ki se hoče realizirati.

drug drugega programiramo

Ja, na internetu je ogromno misli, znanja in izkušenj. Vendar vse te informacije niso le koristne ali dobronamerne za iskalca znanja. Ta se mora naučiti izluščiti resnico in jedro znanja, ki ga išče. Nauči se bodisi sam (najtežje), v skupini (lažje), z učiteljem (najlažje). Jaz sem se ravnovesje in lažjo pot učil iskati v skupini z vodstvom učitelja. Odlična izkušnja in najbolj enostavna.

Knjige Božanska matrika tudi nisem bral, vse kar vem o tej knjigi je z interneta. Izraz točka uporabljam zato, ker je najbolj enostaven in najlažje predstavljiv. Matrika je pa že bolj kompleksen pojm. Zanimiva je tudi ideja o vesolju in človeku oziroma človeških možganih kot hologram. Pa vedno je treba vedeti, da vsa literatura, ki jo pišejo razni avtorji so enostranski mediji, kjer nas avtor prepričuje v svoj prav in mi temu lahko verjamemo, ali pa tudi ne verjamemo. Po navadi je treba o prebranem tudi razmišljati. Vsa živa bitja smo med sabo povezana, to je res. Na osnovi razne prebrane literature, učenja, vzgoje itd… si vsak izmed nas ustvari neko prepričanje, lahko o sebi in tudi o svoji okolici, nek svoj življenski nazor. Vsi na forumu se moramo tudi zavedati, da s svojimi teksti drug drugemu tudi “peremo možgane”, to moram večkrat ponoviti.
[/quote]

si bom vzela minutko časa več in poskusila kar najenostavneje razložiti svoje videnje.
s šamanizmom se “ukvarjam” cca 5 let. tkarat semn začela s prvimi knjigami in do danes sem jih nabrala preko 60 z vseh koncev sveta. torej sem se vanj zelo poglobila in ga skušala videt z vseh mogočih zornih kotov. ko oz. če bom kdaj s komerkoli o tej temi resno debatirala bomn od sogovornika pričakoval, da je o zadevi podkovan in da je prebral vsaj tolikšen del razpoložljive literature, ker kar nekaj na blef govorit je čista izguba časa.

šamanizem je po celeme svetu približno enak, ima podobne tremelje in zadeva podobne teme. ni samo verovanje, ni samo zdravljenje, kolikor sem jaz prebrala je to način življenja in deluje v okoljih, kjer ljudje z njim gor rastejo. na splošno toliko o njem: ljudje so vanj poklicani bodisi preko bolezni, bodisi preko delodavanja, bodisi preko “duha”. če se klicu ne odzovejo običajno doživljajo hude posledice, tako neprijetne, da se slednjič vdajo temu klicu. iniciacija je povsod približno enaka – najprej se odide v divjino, kjer se prebiva nekaj časa brez hrane in pijače, brez spanja, čaka se na halucinacije oz. na živali, ki pridejo k bodočemu šamanu kot pomočnice. sledi posvetitev, ki je spet dokaj podobna po celem svetu -simboli lestve, ki vodi v nebo, razgradnja telesa in nova postavitev le tega – meni osebno je zanimivo, da dobijo nove oči, tj. oči oz. pogled, ki je sposoben videt v človeka, v njegovo duševno plat + fizično. šamanov boben je unikat in je narejen izključno samo zanj, enako njegovo oblačilo. slike na bobnu so čisto njegove, okraski tudi, skratka vsak šaman je unikaten.
zanimivo je, da so ponekod šamani vspolno vzdržni in povsem posvečeni svojemu delu – so tudi predstavniki svojih plemen, kar pomeni, da če so oni slabi, je pleme zanič, zato si tisti šamani res prizadevajo biti perfektni. drugje so poročeni oz. imajo družine.
živi jih pleme, so takoj za vodjem oz. enakovredni z njim.

kar se tiče njihovih obredov zdravljenj – če vanje ne verjameš, če nimaš pojma o čem se gre, močno dvomim, da so sploh učinkoviti. sicer pa nekateri šamani uporabljajo droge, drugi ne. značilno za njihove obrede je bonanje, ki naj bi jih tudi povedlo v trans, zato oni sami kaj dosti drog ne prakticirajo. ja, v amazonki, kjer z uporabo ajahuaske iščejo primerno zdravilo za bolnika – ajahuaska naj bi jim pokazala katera zel je primerna. pa s tobakom tudi zdravijo tam, ampak to niso naše cigarete, pač pa čisto drug tobak, ki se ga ne inhalira. kot rečeno pa to ne pomnaga, če v to nisi vpeljan in v to ne verjameš.

sama osebno ne verjamem, da lahko belec postane pravi šaman., zaot tudi ne obiskujem delavnic, kjer naj bi prisotni iskali in našli svoje živalske pomočnike, niti ne hodim na druge dogodke, kjer naj bi beli šamani izvajali obrede. pravi šaman naj bi tudi deloval v skladu s socialnim stanjem bolnika – če ima denar, mu računaj, če ga nima, mu ne računaj. pri nas ne poznam nikogar, ki bi na tak način zdravil ljudi.

ne vem, če je vračarstvo isto kot šamanizem. šaman se med obredom podaja na težke in zapletene poti v istkanje vzrokov bolezni oz. v zdravljenje človeka. ena taka zadeeva, ki je zelo zanimiva, ja pomoč pri neplodnosti. zdaj ne vem na katerem koncu so tako zdravili ženske, ki niso mogle zanosit, ampak tam naj bi se šaman preko obreda podal v podzemni svet iskat dušo, ki jo tam ukrade in pripelje v ta svet, tj. v ženskih trebuh “položi” to dušo in par spočne otroka. ne vem če je vračastvo imelo kak podoben obred pomoči pri neplodnosti.

skratka … ja, zame šamanizem ni neka zajebancija, ampak zelo resna zadeva. komunikacija s svetom zgoraj in svetom spodaj, poznavanje poti, iskanje rešitev, poznavanje duševnih zapletov in fizičnih tegob ni mačji kašelj, zato vsem pravim šamanom kapo dol.
seveda s svojim zapisom nikomur nočem prati možganov, mi je osebon prav vseeno kaj si kdo misli o tej temi in mojih stavkih tukaj. 🙂
kar se pa tiče povezanosti živih bitij imaš pa vsak dan praktičen primer pred seboj in to je osebno hranjenje. če ne bi bili z živalmi in rastlinami kompatibilni in povezani, se tudi ne bi mogli z njimi hranit. one nas vendar ohrannajo pri življenju. obstaja tudi hranjenje s prano, a tudi za to mora biti človek “poklican” in prekleto malo je takih, ki jim je to dano.

hologram: o tem je pa veliko v knjigah Fantomski jaz Davida Icka, ki ju najbrž tudi še nisi prebral, a ti na tem mestu ne bom niti skušala razložit. gre za to, da je cela naša družba konstrukt in da se naše pranje možganov ter nastavitefv na to družbo začne že takoj po rosjtvu. čjudje si hočemo biti podobni, hočemo živeti po danih vzorcih, hočemo se držati vnaprej določenih pravil … čeprav so konstrukt. 🙂 sami hočemo biti v zaporu, ker nam je v njem bolj fino kot izven njega. če hočeš biti izven se moraš namreč boroti, prepoznavati igro, videti vzorce in se zoperstavljati sistemu.

New Report

Close