Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starša stalno ponavljata, da bom nekoč vse podedoval

Starša stalno ponavljata, da bom nekoč vse podedoval

Vsakič, ko pridem s svojo družino domov malo na obisk (vsak drugi mesec), da bom dobil nekoč kmetijo, hišo, njive, travnike in polovico gozda, traktor, avta itd itd … brat je ŽE dobil velik vikend, ki bi se mu lahko reklo kar ena velika hiša, saj je ogromna, veliko parcelo, zraven pa še veliko vinograda + polovico gozda. Jaz še nisem dobil nič, pač pa živim s svojo družino lepo na svojem v najemu, šparamo denar, da si kupimo ali zgradimo svojo hišo. Če bosta starša res prepisala toliko zemlje in hišo name, bom zelo vesel, k večjemu mi je tudi vseeno, če dobim ali ne, ker tam pač nikoli ne mislim živeti, bi pa se prijetno počutil, da bi res kdaj dobil kaj – res pa je, da tudi, če kdaj to dobim, ne bom tega nikoli prodal, pač pa bom probal za par sto evrov notri vreči najemnike, po možnosti dam vse skupaj za 400 eur najemnine, če bodo vzdrževali parcelo in čuvali hišo. Njive in travnike bi dal v najem enemu velikemu kmetu. Ne rabim na mesec za hišo računat 1000 eur, tako kot to danes opažam na nepremičnine.net, kjer si lastniki hiš mislijo, da neko 100 let staro hišo, malo na hitro prenovljeno, oddajajo za skoraj 1000 eur na mesec, plus tega, da je za tako ceno to samo hiša s čisto malo parcele, da še avta nimaš kam dati. Starša imata 30 let staro hišo, ki je tudi zelo velika, spodaj okoli 150m2 pa zgoraj isto, vse opremljeno z novim pohištvom, ki sta zadnjih nekaj let vso pohištvo v hiši zamenjala. So tudi tri zelo velike garaže, saj v vsako garaži gresta po dva velika avta. Zraven hiše je tudi ogromen zagrajen sadovnjak raznih sadij, en velik vrt, en pokrit vrt, štala, kjer je mogoče imeti okoli 9 svinj, in 6 govedi, v sadovnjaku je mogoče imeti tudi kure, tako kot imata zdaj, ko imata okoli 30 kur in se lepo sprehajajo notri, tako da ni dreka okoli hiše … notri še traktor, prikolica, vrtni traktor za parcelo kositi itd … v bistvu bi vse ostalo tam, z orodjem v red.

Zakaj bi hišo oddajal v najem za 1000 eur ali več, če pri vragu nekateri niti približno toliko ne zaslužijo? Zakaj bi raje imel prazno hišo, da v miru propada, okoli raste trnje itd, če se lahko nekdo najde, ki bi to vse vsaj malo čuval?

Jaz nikoli ne bom razumel, zakaj so eni rajši, da jim propada objekt, kot pa da ga dajo v najem za zelo malo denarja? Naj bo stara hiša ali novejša, v vsakem primeru bo hiša, če bo vsaj 10 let prazna, zelo smrdela, načela jo bo vlaga, plesen, po možnosti še kakšne vodovodne cevi popokajo pozimi itd, čez par desetletij pa je pol taka hiša še zrela samo za podreti s temelji v red.

Res ne vem, in ne razumem, da nekateri 50 let in več staro hišo oddajajo nad 1000 eur. V čem je point? Na to gledam, da ko so pač njihovi najbližji umrli, to podedovali, na hitro nekaj porihtali in upajo, da bodo zaradi tega zdaj zaslužili bajne denarce. Vse, kar je pol še tvoj strošek je, zavarovanje za hišo, ostalo je njihov strošek.

Hiša je drugače zelo lepo porihtana, isto tudi parcela okoli hiše.

Svojima staršema še nisem rekel, da tam nikoli ne bom več živel, bi pa z veseljem dal v najem kakšni mladi družini, ker po moje je za otroke tam pravi raj, saj so še igrala za majhne otroke, starši so dokaj brez skrbi lahko, če jih pustijo izza oči za nekaj dolgih minut, saj je dobrih 50m oddaljena od ceste itd.

Kaj vi menite? Bi tako hišo raje prodali, oddajali v najem za različno ceno, bi jo raje pustili prazno ali bi vseeno probali živeti v taki hiši?

Jaz pač zato ne bi rad tam živel, ker tu, kjer sem zdaj, se veliko boljše počutim. Edino, kar pogrešam je doma vzgojena/vzrejena hrana.

Jaz sem 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odločen, da tam ne bom več nikoli živel, razen, če bi prišlo do situacije, da bi se naenkrat znašli pred kakimi resnimi finančnimi težavami, ali da zdravje začne pešat itd … mogoče takrat.

Amen.

Ni kaj dodati. Kot si si zamislil, tako naj bo.

In zakaj te sploh zanima mnenje kaj bi naredili drugi? Ti praviš, da si že odločen.

nova
Uredništvo priporoča

nič še ni tvoje, pa že računaš, kaj boš z silnim denarjem, ki ga boš mlatil na ta račun ….
da ne boš razočaran ..

Do takrat ko bo premoženje pripravljeno za dedovanje, te lahko že ne bo več, lahko boš spremenil svoj pogled na svet, lahko ti bo zadišalo umirjeno življenje nekje na periferiji itd. Zato je čisti nesmisel računati, kaj boš ko/če boš.

men je to hecno, starši vidijo, da ste v najemu, otroci so majhni in vi šparate za nakup svoje nepremičnine. Oni pa to pripravljajo “za potem”… če bo vse po sreči, “potem” vi tega sploh ne boste rabili. Boste že na svojem, otroci že veliki in pripravljeni na odlet iz gnezda.

In ko si enkrat starejši/star, ne potrebuješ več velike hiše, velikih travnikov in gozdov. Razen za to, da se zadeve vnovči.

New Report

Close