Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj točno bi jaz kot izobražena in uspešna ženska morala stat za štedilnikom?

Zakaj točno bi jaz kot izobražena in uspešna ženska morala stat za štedilnikom?

Spodaj berem neko srednjeveško temo, kjer se ena zagovedanka in ostalih sto zagovedancev zgražajo, češ kako sodobne ženske ne preždimo polovice svojega lajfa v kuhinji. Ja in? A sem zato študirala in se izobraževala, se učila tuje jezike, hodila na seminarje in delavnice, da bom cmarila smrdljivi golaž in imela vonj po prežganki?
Drage moje zagovedanke, vam če paše izvolite. Meni pač ne. Grem raje na izlet, tečt, na telovadbo, na Šmarko, v welness, v savno, v šoping, v kino, gledališče, na koncert, na koktejl z dragim ali s prijateljicami….
Zaslužim dovolj, da jem izbrano hrano v izbranih restavracijah in sem dovolj samozavestna, lepa, seksi in pametna, da mi ni treba moškega loviti na kuharijo.
Sem rada urejena in dišeča, rada imam lepe nohte in mehko kožo na dlaneh, rada imam lepo in natrenirano telo, rada imam vedno urejen in eleganten outif. In moj moški me ima rad točno tako kot sem. In golaža prav nič ne pogreša. Požrite se!

Jaz kot izobražena in uspešna ženska,tudi priznam,da štedilnika niti vklopit ne znam,zato tudi nimam prostora,ki se mu reče kuhinja. Nimamo kuhinje,ne jedilnice. Vsak dan pa jemo kuhano kosilo,velikokrat tudi kuhano večerjo,jemo zajtrk,malicamo.
Zakaj se ti obremenjuješ z nečim,saj nihče ne ve kdo si,kaj si,kje si.

Evo me. Jaz sem zagovedana. Imam visoko izobrazbo ter sem dovolj uspešna, da imam čas.
Kuham tudi smrdljive golaže. Rada kuham zase in za svojo družino.
Da bi pa svoj prosti čas namenila welnesu, nohtom, kofetom… ahhhh ja

nova
Uredništvo priporoča

Kdaj bojo pa spet brisače na vrsto prišle? So zelo zabavne tiste stare teme!

da boš ostala vedno nihče, samo dokazovala drugim, kje vse si bila, kaj vse si privoščiš, kako izgledaš, celofan bo vedno brezhibno sijajen. Vedno letala naokoli. Topline in ljubezni doma pa nikoli čutila.
Da, tudi tako lahko živiš. Na koncu pa je pravica – vse doleti isto.

Sem izobražena, hodim v službo, odgovorno delovno mesto, pa zelo rada kuham, tudi vampe znam skuhat ;), grem ven, pijačke, koncerti, masaže, se rada uredim,.. pa madonca, jaz sem ja popolna, aja ups….ne nisem, samska sem :S

Vse v redu in prov, tako zelis in tako zivis. Sam to na koncu “pozrite se” je pa popolnoma nepotrebno. Ti nisem nic fous. Ker sama zivim tako kot zelim pa to ne obesam na noben zid.

Kaj pa iščeš za štedilnikom?
Namesti raje kakšno lepo sliko.

Ti pa poskusi ugotoviti smisel štedilnika tako, da se postaviš pred njega.
No, kot izobraženka boš menda ja našla vsaj en ali dva načina koristne uporabe tega kuhinjskega čuda …

Kaj vse bi ene naredile samo zato, da niso, kar so? Koliko imas stevilko noge izobrazenka?

In zakaj misliš, da vsega tega ne bi imela, če bi porabila pol ure na dan za skuhat eno kosilo?

Jaz pa nisem ne zelo izobražena ne zelo uspešna, pa prav tako redko kuham, ker to pri nas zelo rad in dobro počne moj partner.
Pa nimam nobene potrebe, da bi tiste, ki rade kuhajo, ali ki mislijo, da jim to pripada, zmerjala z zagovedankami ali kako drugače žalila, tudi moški, ki rad kuha, se mi zato ne zdi prav nič čuden.

Tiste trme nisem brala, le naslov sem opazila, me ne moti, prav tako me ne moti, če ženska nikoli ne kuha.
Tako, da se sprašujem, kje je vzrok, visoko izobražena in uspešna avtorica, da si morala odpreti to temo in biti celo žaljiva – človek bi pričakoval, da ste takšni ljudje strpni, kulturni, predvsem pa zadovoljni in ne obremenjeni s tem, kaj drugi drugače od vas samih počnejo ali mislijo.
Hm…

Ja ne vem no, jaz vse to počnem, kljub temu da kuham in to veliko in večinoma iz nule. Najbrž nisem dovolj izobražena in uspešna, pa golaž mi ne smrdi…


Ja kje pa se potem non-stop prehranjujes?? lol


Ja kje pa se potem non-stop prehranjujes?? lol
[/quote]
Tisti, ki se zaveda pomena zdrave prehrane, si slednjo po vecini sam pripravi. Tema je navadna provokacija ene zmesane zenske.

Matr vam klikov manjka….


Žreš se ti, če ne nebi tega pisala!

če pa jo imaš, si sklamfala kako ekonomsko ali FDV,,,,,,to je pa tako, kot da nisi izobražena. Se vidi iz tvojega pisanja. Iz razmišljanja ne, ker ne znaš razmišljati, nimaš s čim:):):)


Tisti, ki se zaveda pomena zdrave prehrane, si slednjo po vecini sam pripravi. Tema je navadna provokacija ene zmesane zenske.
[/quote]

Ona najde u iber zdravo prehrano, vsak dan v izbrani restavraciji. Nimaš pojma.

… včasih izobraženci za sogovornike niso izbirali tako nikakvih besednih zvez s podcenjevalnim tonom, temveč so bili vljudni in prijazni. Med pridobivanjem ultraizobrazbe se je pri tebi moralo nekaj zatakniti.

S tvojo naravno inteligenco omogocas, ce ne sebi, pa pa svojimu otroku, divjakom, da zasedejo te prostore, ki so ugodno za bivanje.

Ti naredi kot ti paše. Ampak iz tvojega besednjaka ni razvidno, da bi bila ne vem kako zadovoljna s svojim življenjem. Prav tako to ni razvidno iz dejstva, da se razburjaš, ker nekatere ženske živijo drugače kot ti. Kot bi ti nekdo na žulj stopil, tako si v luft skočila.

P.S.: Jaz tem, ki me ne zanimajo, sploh ne berem.

Misli, da si s tem svojim pisanjem predvsem TI izpadla ven zagovedanka. Sama imam magisterij, precej zahtevno službo, vsak dan delam več kot 8 ur, pa še vedno najdem čas (in veselje) za kuhanje. Zase, za moža in 2 otroka. Zaradi tega, ker večinoma jaz kuham (mož kuha med vikendom), še nimam občutka, da sem izobraženka, ki mora stati za štedilnikom in da sem zastonj pridobila svojo izobrazbo.
Kljub kuhanju in 2 otrokoma mi ostane čas za šport, oddih v termah, za sprehode, druženje s prijatelji, kakšen koncert, opero, gledališko predstavo.

Normalen človek je spoštljiv do drugih, ki morda ne živijo podobnega načina življenja. Vsi smo ljudje. Je pa grdo nekatere naslavljati z zagovedanci, zato, ker so npr. izobraženi, pa vseeno kuhajo doma.

Ti super truper naštudirna lepotica, pol bod pa še tako pametna, da si v stanovanju, hiši ali karkoli že imata s tvojim pobom namest kuhinje uštimate wellnes studio, kaj, če ti kuhinja samo za okras in, da se prah nabira na njej…., kaj pa, ko kakaš…., očistiš za sabo, heh, verjetno ni potrebe, ker ješ samo vrhunsko hrano…, kdo te plača, da gaziš to zemljo…

Pha…spet še en paničen napad, ker boš dan preživela doma med kupi loncev.

Horjulski faks? Po načinu pisanja, bi rekla.

New Report

Close