Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddaljenost sedežna in TV je 5m – kakšno velikost TV izbrati

Oddaljenost sedežna in TV je 5m – kakšno velikost TV izbrati

Mislite, da bi bil TV z diaonalo 190 cm (75″) dovolj? Bi bilo težko gledati?
Projektorja ne bi imeli.

Ah kje pa. 75 inch kupi tisti ki ga gleda z oddaljenosti 3m.
100 inc bi pa zadostovalo.

Kaj pa svetuješ? Razdalje ne morem zmanjšati, 100″ je pa 65.000 eur
http://www.moj-tv.com/led-tv?&filter%5B%5D=velikost-ekrana-100-254-cm


Da mora bit večji od sosedovega in vseh sodelavk, edino to šteje, vse drugo ni pomembno, ker so televizije gledali z mnogo boljšo sliko in manjšimi ekrani, ko so ljudje seveda še imeli pamet.😅

Kakšen Je budget?

30 let kredita, pa vsa preživnina, ki jo bo zvlekla od bivšega.😅 Al pa bo povedala, ko se zbudi, kj je sanjala.😅

30 let kredita, pa vsa preživnina, ki jo bo zvlekla od bivšega.😅 Al pa bo povedala, ko se zbudi, kj je sanjala.😅
[/quote]

Za marsikoga je to drobiž.

Pri renovaciji dnevne sobe smo šli iz 65″ na 55″. Prvo, da smo lahko prostor drugače “porabili”, drugo pa, ker se je 65″ ful preveč grela in mazala steno za seboj. Za vsako pleskanje so morali priti bolj močni, da so jo umaknili. Resda je bila stara vsaj deset let, druga tehnologija in mnogo bolj masivna, vendar tudi nove televizije niso ravno lahke za premikat. Lahko ti iz prve roke potrdim, da prevelike televizije ni, premala pa hitro, vendar na dobrih pet metrov nam manjša povsem zadošča. Bi pa rekla, da ne bodi butec, če si slučajno najemnik. Sem gledala sosedove, kako so dvakrat selili v enem letu svoj tv, velik kot postelja. Ne gre v lift, ne gre po stopnicah, ne moreš razšraufat. Cela jeba je bilo spravit tv po ozkem zavoju stopnišča, jih je bilo ful, pa so kljub vsemu dvakrat prebili škatlo na ograji.


V Ameriki recimo že kar nekaj let opuščajo velike ekrane, pri nas pa še vedno mora bit večji od sosedovega in sodelavcev, kako se gleda in kaka je kvaliteta slike, to sploh ni pomembno. Da ljudje po večini ne zanjo uporabljat funkcij televizorja, pa še manj.😅

Za marsikoga je to drobiž.
[/quote]
Seveda, za monvce vse po vrsti, z izjemo mene in še nekaj realnih ljudi, še posebej je drobiž za tiste, ki dealate od doma ali pa ste kripto miljonarji.😅

30 let kredita, pa vsa preživnina, ki jo bo zvlekla od bivšega.😅 Al pa bo povedala, ko se zbudi, kj je sanjala.😅
[/quote]

😀😀😀 To je pa marsikje resnica. Sem se ob prebiranju nasmejala, a v resnici je žalostno.

kaj pa bo najemnik z veliko televizijo?
kdor nima denarja za svoj flet, mu je dovolj dober 51 colski ekranček…

Oddaljenost je odvisna od kvalitete slike in kako dobro vidiš, recimo diagononala x 2 je ok, v tvojem primeru 380cm, torej 3 do 4 m.

Neumnost je gledat TV iz oddaljenosti 5m, za doma se gleda TV iz 3m.

New Report

Close