Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samoinciativa pri partnerju.

Samoinciativa pri partnerju.

Nima je. Ne vidi, da so na tleh smeti. Ne vidi, da je treba zamenjat zarnico. Ne vidida je treba avto oprat , stene pobelit, kaksnostvar peljati na kosovni odpad. Servisirat klimo, poklicati dimnikarja ,Streho zrihtat , pogledat olje v avtu. In se in se in se. Vse to je potrebno rect, velikokrat. Eno leto ze cakam da prepleska, prejsemdelala to jaz, zdaj nemor oz zdr razlogov. Na koncu obupam innaredimsama.Imam dejansko tretjega otroka. Pes laja da zeli ven. Spet moram rect: daj peli psa ven ! Prosi! Meni vse ne uspe. Kaj naj naredim? Seda to pozdravit? Saj tudi jaz nisem angel, dalec od tega imam dneve ko od mene slisi zmerjanje, vemdar se tega zavedam in se trudim , da je tega cimmanj. Ko se skregamo na to temo me prepricuje da on naredi vse,n da Izkusnje s podobnimi problemi?

očitno je bil prvi, ki je spustil hlače dober. imaš otroka. Poglej kako se vzgaja otroka.


In tole si opazila po koliko desetletjih?

to kar bi ti rada ni partner, ampak kombinacija hišnika, služabnika in hlapca

Res je. Partnerjev nisem imela vec kot prstpv na eni roki. Opazila sele, ko smo sli na svoje. Tri tedne pred porodom.

Izgleda sem se dobro zafknila.

Je tvoj komplikator? Ni.
Te sekira za vsako stvar, ki ti pade na tla? Ne.
Te sekira , ker ni popravljeno in pometeno.Ne.Ker še ne opazi ne.
Denar deli s tabo? Imam rad tebe in vajine otroke? Če si oboje odgovorila z Da, potem,

Sprejmi takega kot je.
Če ga boš sekirala, boš dosegla ravno obratno.
Roko ovij okoli njega in reci s prosečim glasom : Prosim, ali te lahko prosim da narediš to in to?
Ko bo kaj naredil, ga dobro pohvali.
Jaz naredim tako in mi ratuje.Je pa sicer drugače dober mož in očka.
S svojimi napakami…


Število bivših gor ali dol, ni to bistveno.

No, prevzgoja je načeloma še vedno možna, ni pa za pričakovat, da bo lahko.
Za začetek poiskat kakega svetovalca za odnose, da ugotovite, ali je možno.

Ma ja, klinc je to, ker je enostavno reči, saj je bilo ves cas tako. Res je, a v zacetku skupnega bivanja tega pac ne opazis, ker se ti zdijo vsakodnevna opravila mimogrede, imad vec casa, volje, mlajsi si, …itd …itd … Z leti pa potrpezljivost pada, eno in isto, rutinsko opravljanje vsakodnevnih zadevc do*pizdi, in se zdi logicno, da bo partner ‘presenetil’ z avtomatskim pospravljanjem.
Se zgodi. Ampak res z veliko treninga. Avtomatsko tehnicne reci popravi, sesalec tedensko popelje na sprehod, smeti se z njegovo asistenco znsjdejo v smetnjaku, posoda se pomije sproti, ne 1x ob priliki …

Je tvoj komplikator? Ni.
Te sekira za vsako stvar, ki ti pade na tla? Ne.
Te sekira , ker ni popravljeno in pometeno.Ne.Ker še ne opazi ne.
Denar deli s tabo? Imam rad tebe in vajine otroke? Če si oboje odgovorila z Da, potem,

Sprejmi takega kot je.
Če ga boš sekirala, boš dosegla ravno obratno.
Roko ovij okoli njega in reci s prosečim glasom : Prosim, ali te lahko prosim da narediš to in to?
Ko bo kaj naredil, ga dobro pohvali.
Jaz naredim tako in mi ratuje.Je pa sicer drugače dober mož in očka.
S svojimi napakami…
[/quote]

20 let em se živcirala, norela, težila, bentila, …., … in nič.
Tak pač je.
In NE, ni otrok, je odrasel in zrel moški, odgovoren na vseh ostalih področjih, ampak njemu je pobeljeno ali ne pobeljeno oboje glih, če je smet na tleh ali ne, mu je tudi vse en glih, skratka, to so zanj popolnoma nepomembne stvari, ki nimajo nobenega vpliva na življenje…
Ko sem to sprejela, je najino življenje postalo tako dobro, da je skoraj že kičasto :)))

Zdaj mu včasih otroci kaj zatežijo, pa včasih se odzove, včasih ne. Smo pa uvedli nekaj njegovih lastnih zadolžitev, ki so jasne, specificirane n imajo vsakodnevno rutino, da mu ni treba gledat, čeje treba pobrat smet ali ne, ampak take stvari, da jih je treba pač vsak dan narediti, pa če je “smet” ena ali sto. To mu gre pa precej bolje, pač je tak tip, da mora imet vse jasno definirano.

Jaz vas pa ne razumem.
Hoces, da prepleaka ze eno leto?
Jaz narocim malarja in vem, da je pol tud pospravljen za njim.
Kontrola olja?
Peljem do mehanika cez cesto.
Zarnica?
tukaj vztrajam in ga prosim. Obicajno je zrihtano v dveh dneh. Pac, ko se mu zljubi.

U glavnem… vse kar je nekih vecjih projektiv narocim “zunanjega”. Tud za generalno ciscenje.
Obema je tako ok.
Razumem, da ni glih talent za neka hisniska opravila, zato mu dam mir. In obratno je enako.

Priznam da sem kot tvoj mož :-). Pa kar lepo po vrsti:
– avto oprat – avto tvoj ali njegov? Pa neglede na to, so avtopralnice. Se zapelješ skozi in avto čist.
– stene pobelit . pa dajte no kaj za zaslužit pleskarjem, tudi oni morajo živeti
– ok, peljat na kosovni odpad, ni problema, samo potem slišim: “pa kje je tista moja odlična zadeva? Kaj, stran si vrgel ?” In smo imeli “tihi teden” 🙂
– Servisirat klimo – sa to obstaja pooblaščena oseba – pokličeš, pridejo, uredijo
– dimnikar – glej zgoraj (oz. ,orda ti zdravstveno stanje ne omogoča poklicati dimnikarja ? )
– streho zrihtat – pa da gre gor, pa pade, se poškoduje (se zgodi tudi izkušenim krovcem) -pogledat olje v avtu – imam avto že ohoho let. Da bi gledal olje? Če posveti lučka gre na servis, če ne sveti lučka je vse ok.
Sva oba zaposlena, z nekje povprečnima plačama in vse našteto brez težav urejava po zgoraj napisanem sistemu. Se čutim dolžnega. da je vse urejeno, a se pač vsega ne lotevam ravno lastnoročno. In kot kaže sem rojem pod srečno zvezdo in sem izbral ženo, ki z takim načinom za silo shaja (seveda, če ne zavtžem česa kar ona post festum ugotovi, da ji je nujno potrebno 🙂 ). Pa sem tudi na tem podorčju postal previdnejši – pred odvozom narediva skupen pregled izbranega in je odpeljano šele po potrditvi 🙂

Res je vse to ni.
Saj s tem se tolazim pa vseeno, ko pomislim, nevem ce bi bilo bolje imeti enega ki bi me enkrat na mesec pritisnil okol kepe in postoriv kar je moskih opravil. Veste, tisti udarec boli 5 minut potem oa ne vec. Tole pa nekako razjeda use. Seveda bi pobelila jaz, do sedaj sem vedno dokler ni prislo do poskodbe hrbtenice. Nekako se mi od vseh stvari na katere je potrebno misliti ze mesa. Pozabljam kaj sem ravno kar hotela postorit , obcutek kot da nimam vec prostora v glavi. In zal je tako, da ob sluzbi in dveh malih otrockih mi zmanjkuje casa za te stvari. Vcasih se ulezem in zacnem tresti od napora. Seveda, ce bi mi finance dopuscale bi najela slikopleskarja , to je res najmanjsi problem.
Kaj bodo pa potem otroci jedli? On nekako nima obcutka za denar, mu kr hitro zgine in velikokrat smo ostali brez hrane. Avto imamo star, ne piska lucka. Tudi ko je kaj za popravit moram pelhati jaz. Avto je njegov. Nikoli ga se ni opral.

Probavam sprejemat takega kot je vendar mi vsake toliko popusti zivec.

Danes imam cas pisati ker lezim z vrocino. Vse je v rassulu otrokom sem uspela samo pogreti pice to je to. Pospravljeno ni ker se mi vrti ko vstanem pa vendar me caka se umivanje otrok in uspavanje. Njega pac ni doma . Ga razumem. Na zivslce mu grem. Ne razumem pa, da on je razume da imam pljucnico

Hvala za nasvete! Bom probala upostevat in upam da mi nekega dne postane vseeno.

Lep vecer!

Uvesti moraš točno določen red.
Mož tušira otroke čez vikend, ti pospraviš posodo od večerje. Kako je stuširal otroke, kako dobro jih je umil ali ne, je oblekel tapravo pižamo ali ne, nima veze, TIŠINA, te ne zanima, otroke ne bo pobralo, če so n dan slabo stuširani in niso v pravi pižami. Čez teden ti zvečer zrihtaš otroke, mož posodo. To je njegova večerna naloga od ponedeljka do petka, jasna in določna, brez razmišljana, če je treba ali ni treba in kaj je treba. Če kako posodo pozabi, TIŠINA, bo jutri ali pa mu krožnik iz dnevne odnesi v korito, da ga bo videl.

In vse ostalo tako.
Kar zadeva pa pospravljenost…
Mislim, stara, izgorela si od pospravljanja, zdaj ležiš s temperaturo in razmišljaš, kako imate razmetano?!Tu sta samo dve možnosti: ali nisi pospravila že kar nekaj časa in si pregorela od bohsigavedičesa ali pa si en kontrol-perfekcionist ob katerem se normalnemu človeku takoj zmeša ?!

Ne, pri dveh otrocih je v eni uri bomba. Sesa se vsakodnevno. Otrok kosi tako da je vse polito pod mizo povno hrane. Sta se mala in jima motorika ne dopusca. Pospravljam vedno sproti. Danes in vceraj pa ne morem, Tezko. Otroci non stop sprasujejo: mami kje je spet oci? Kdaj pride?

No tudi to. Pravi danpride cez 5 minut. To pomeni 45 minut. Nemogoce se je zanesti nanj. Vedno zamuja. Povsod . Pravi da otroka ni potrebno toliko umivat. Ko sem imela turnis in vztajala ob sestih je on zjutraj oblekel otroke, odpeljala pa jih je sestra v vetec. Cel teden jim ni umil zob. Tudi sam ni vesc umivanja. Enkrat na 3 dni. Tudi to ga priganjam.

Am, lej, pri vas pospravljanje ali samoinciativa sploh ni problem, ampak je problem vse kje drugje. Da te partner pusti samo s pljučnico in dvema otrokoma, namesto da bi šel v trgovino, kaj skuhal ali vsaj odpeljal otroka kam, da bi imela mir. Koliko imate pospravljeno in kdaj je bilo nazadnje prebeljeno, pa res ni bistveno.

Zdaj, lahko, da tak pač je in potem ne vem, kaj delaš z njim, lahko pa da beži pred terorjem glede pospravljanja in opravil doma. Beži pred priganjanjem. Pred tem, da je treba sesati vsak dan in da je treba vse takoj pospraviti, sicer je slaba volja. Malo sproščenosti in nekaj drobtin po tleh res ne škodi, okna in stene so pa pri majhnih otrocih itak ves čas pomazana od prstkov – pa kaj, boste že še pobelili.

Očitno si sama sebi naredila štalo.
Če so otroci dovolj veliki, da sprašujejo, potem so dovolj veliki, da jim e leti vse okoli krožnika in mize!
Nauči jih, da se pazi!
Naš je imel hude težave z motoriko, od 2. meseca je bil na fizioterapiji, pa mi ni bilo treba pucat kuhinje po vsakem obroku! Misliš, da v vrtcu pride čistilka po vsakem obroku obrisat za vsemi 15 otroki? Resno, predstavljaj si, da v vrtcu vsak dan za vsak obrok tako nasmeti vseh 15 otrok!
Vzgajaj otroke!
Čisto lepo in enostavno poveš, da se mama slabo počuti in naj pospravijo vsak nekaj, da mama danes pač ne more pospravljat. S tem, ko igraš heroja pred deco, da boš vse ti, ker so mali pa motorika jim ne del in kaj vem kaj še vse, jim delaš zelo slabo uslugo, sebi pa še slabšo, ker te nikdar ne bodo spoštovali!

Res je , razumem napisano. Problem je to, da imamo tako majhno stanovanje , da je peska ko se sesujejo ce se ga ne pomete takoj povno v postelji. Prav tako drobtin. Otroke vzgajam kar malo prevec tiransko 4 in 3 leta stari pac polivajo po tleh nimam kaj.. saj se jaz jem kot pujsek. Kruh se drobi takoj ga je polno. Otrokom tezimjaz , kaj se sme kaj ne. On ne rece nic. Vseeno mu je tudi ce otrok jaha psa. Meni se naprimer ob teh stvareh odpelje in jim razlozim da to ni ok.

Najlepsa hvala za vse odgovore. Bom probala lepse komunicirat z njim. Upamda rata.

Hvala se enkrat!

Sem istega patrona kot je ta tvoj prenašala dobrih 20 let in si skoraj spila kri. Ti povem kakšna komunikacija je primerna za takšnega. Samo tri besede: “Odjebi pr….. pokvarjen.”

Sori, no, ampak 3 in 4 letniki ne polivajo po tleh, drobijo pa le, če ne jedo za mizo, ampak nosijo hrano okoli!
Blatni čevlji se sezujejo pred vrati in nesejo v kopalnico ali na balkon, odvisno kje jih čistite. Zakaj bi bilo povsod od zemlje in peska?

Jasno pa je, da če ti ne znaš jest, da ne nadrobiš še meter okoli sebe v vsesmeri, ti je najbolj normalno, da misliš, da se drugače ne da in niti ne znaš otroke naučit! Pri nas, ko imamo recimo kosilo, okoli mojega krožnika, krožnika moje mame in krožnika sina, ne vidiš, da smo sploh jedli, ni ene drobtinice. Okoli krožnika moža je kakor kdaj, a v primerjavi z leti nazaj, je razlika drastična, čeprav mu niti 1x nisem rekla, kak svinjak je znal narediti. No, okoli taščinega krožnika je pa drobtin, kot bi jedlo 10 ljudi in tega se ne bo nikdar odvadila!

Saj meni je vseeno, če hočete biti sužnji samim sebi, pa dajte tako živet v tem začaranem krogu prekomernega smetenja in pucanja! Zame vem, da ni šans, da non stop pucam in mi je milijonkrat lažje pazit, da ne smetim, kot da si dam duška s smetenjem, potem pa da pucam in pucam in še preklinjam, ker moram spet pucat!
Veš, mogoče je pa tvojemu možu težko gledat, ko nihče od vas nič ne pazi, potem pa samo pucate in glancate …

Sori, no, ampak 3 in 4 letniki ne polivajo po tleh, drobijo pa le, če ne jedo za mizo, ampak nosijo hrano okoli!
Blatni čevlji se sezujejo pred vrati in nesejo v kopalnico ali na balkon, odvisno kje jih čistite. Zakaj bi bilo povsod od zemlje in peska?

Jasno pa je, da če ti ne znaš jest, da ne nadrobiš še meter okoli sebe v vsesmeri, ti je najbolj normalno, da misliš, da se drugače ne da in niti ne znaš otroke naučit! Pri nas, ko imamo recimo kosilo, okoli mojega krožnika, krožnika moje mame in krožnika sina, ne vidiš, da smo sploh jedli, ni ene drobtinice. Okoli krožnika moža je kakor kdaj, a v primerjavi z leti nazaj, je razlika drastična, čeprav mu niti 1x nisem rekla, kak svinjak je znal narediti. No, okoli taščinega krožnika je pa drobtin, kot bi jedlo 10 ljudi in tega se ne bo nikdar odvadila!

Saj meni je vseeno, če hočete biti sužnji samim sebi, pa dajte tako živet v tem začaranem krogu prekomernega smetenja in pucanja! Zame vem, da ni šans, da non stop pucam in mi je milijonkrat lažje pazit, da ne smetim, kot da si dam duška s smetenjem, potem pa da pucam in pucam in še preklinjam, ker moram spet pucat!
Veš, mogoče je pa tvojemu možu težko gledat, ko nihče od vas nič ne pazi, potem pa samo pucate in glancate …
[/quote]

Ok. Vrjetno nimas otrok. In ja! Se polije. Pade spaget, pade piskot, pa kaj vam je? Vam kis ne kapne na mizo ko vzamete solato iz posode? Mogoce kapne se po cunjah. Enako otroku Zal!!! Iz iskusenj- bolj ko sem tezila da je treba lepo jest , bolj jim je kapljalo stresalo.

Tako je. Sezujejo se pred vrati. 40 kvadratov imamo in od moje postelje do hodnika ki je ozek toliko da se komaj obrnes me loci 1 meter. Brez heca. Karkoli nimamo notranjega stopnisca vse se takoj prinese v hodnik. Tako pac je.

Sem dojela nekako da sem problem jaz. Ko pospravljam, kuham, perem, placujem poloznice, skrbim za psicka, skrbim za otrocke, jih fjakam po dohtarjih, menjam zarnice, pospravlham okoli bajte, v hosto hodim po trske da zakurim kamin, spat dajem otroke, jih umivam , hodim v tegovino, klicarim dimnikarje, serviserje, perem avto gledam olje , servisiram, kosim travo , belim , lakiram stare omare(noseca) , razmisljam kako bi orisli do becjega stanovanja, poleg tega se delam 8 urni delovnik. tudi kidala sem sneg noseca.

In sem fascinirana kaksni so odgovori. Vrjetno imate take doma in vam je prav super 😀 zanimivo da imate cas tukaj odpisovat, ce ve toliko postorite . Se enkrat povem. Danes pisarim, ker lezim s pljucnico in imam cas pisati. Drugace telefon pogledam dvakrat na dan. Starsevski cvek nazadnje gledala oz cekirala takole pred 10 leti , ko nisem imela kaj delati

Ok. Vrjetno nimas otrok. In ja! Se polije. Pade spaget, pade piskot, pa kaj vam je? Vam kis ne kapne na mizo ko vzamete solato iz posode? Mogoce kapne se po cunjah. Enako otroku Zal!!! Iz iskusenj- bolj ko sem tezila da je treba lepo jest , bolj jim je kapljalo stresalo.

Tako je. Sezujejo se pred vrati. 40 kvadratov imamo in od moje postelje do hodnika ki je ozek toliko da se komaj obrnes me loci 1 meter. Brez heca. Karkoli nimamo notranjega stopnisca vse se takoj prinese v hodnik. Tako pac je.

Sem dojela nekako da sem problem jaz. Ko pospravljam, kuham, perem, placujem poloznice, skrbim za psicka, skrbim za otrocke, jih fjakam po dohtarjih, menjam zarnice, pospravlham okoli bajte, v hosto hodim po trske da zakurim kamin, spat dajem otroke, jih umivam , hodim v tegovino, klicarim dimnikarje, serviserje, perem avto gledam olje , servisiram, kosim travo , belim , lakiram stare omare(noseca) , razmisljam kako bi orisli do becjega stanovanja, poleg tega se delam 8 urni delovnik. tudi kidala sem sneg noseca.

In sem fascinirana kaksni so odgovori. Vrjetno imate take doma in vam je prav super 😀 zanimivo da imate cas tukaj odpisovat, ce ve toliko postorite . Se enkrat povem. Danes pisarim, ker lezim s pljucnico in imam cas pisati. Drugace telefon pogledam dvakrat na dan. Starsevski cvek nazadnje gledala oz cekirala takole pred 10 leti , ko nisem imela kaj delati
[/quote]

Jaz ti želim, da čim prej okrevaš. Pljučnica ni kar tako. In da prepričaš tega tvojega partnerja, da poskrbi zase in za družino vsaj v času bolezni. Meni je to tisto, kar šteje. Če si pa noseča, se pa sploh pazi. Počivaj! Nehaj se ukvarjati s kamenčki in špageti na tleh, ker to ni važno. Zmeni se danes s tvojim partnerjem, da jutri on poskrbi za otroke, ti boš pa počivala. Naj ju pelje na izlet in na pizzo, ti pa doma niti s prstom ne migni.

Sicer pa živim na 40 kvadratih in imam majhne otroke. Ja, kamenčki se tudi prinesejo v stanovanje, ampak spet to ni tak problem, da bi bilo treba nenehno sesati. Tudi pri mizi še kaj pade na tla, se polije itd., a to se pač pobere oziroma pobriše, ni treba sesati. Lahko to otrok tudi sam naredi ali pa na koncu, ko je pojedel, pomete z omelom. To zelo radi delajo. Sicer zgrešijo kaj, ampak ni take krize.

Ko imaš majhne otroke, lahko nenehno s cunjo in sesalcem letaš, lahko pa malo znižaš standarde in lažje preživiš. Po mojih standardih iz časov pred otroki sedaj živimo v neredu in kaosu, a sem se že zdavnaj nehala sekirati zaradi tega. Prebelili nismo že več let, avta sploh ne peremo, po omarah imamo nepospravljeno, pa smrekico bomo imeli najbrž postavljeno do marca, heheh. Moraš si malo poenostaviti življenje in ugotoviti, da so ideali le ideali, ti pa samo človek, ki ne zmoreš vsega. Sicer postaneš totalno nezadovoljen, si vedno pod stresom in pregoriš. In to zaradi bolj belih sten in prahu – pa mi ti povej, ali se splača?

Prav imas. Se ne splaca. Res se ne .. hvala za te besede , si me ful pomirila in vidim da razumes kaj pomeni ziveti v mini stanovanju kjer je res vse povsod vsega.

Grem spat, upam na boljsi jutri. Otroci so tudi bolni nimajo kam iti. Tako da bo jutri vrjetno enako. Upam da se zbudim boljse in otroci tudi
Hvala se enkrat!


Svinjarije in svoje obsesije v lastni glavi pa ne vidiš.
Da se boš zlomila, je bilo je vprašanje časa.
Zase misliš, da moraš sama vse, da so drugi nesposobni . Ni čudno, da se je mož umaknil.

Ok. Zbudim se v mrazu. Zmanjkalo je kurilnega olja.
Ga rukam , daj ustani gremo natankat. Otroci so v mrazu. Halooo vstani, zrihtaj! Otroci in jaz bolana.

Mislite da je vstal? Ne, samo obrnil se je in spi dalje.

In to je baje zlat partner , predvsem ubogi, ker me mora prenasati :))))

Smesno


Pa njemu je fino, kaj ga reveža drezaš za brezveze. Spokaj raje kufre in froce pa pejte na svoje, on pa naj se znajde sam 😉

New Report

Close