Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S čim veganskim lahko nadomestim ocvirke?

S čim veganskim lahko nadomestim ocvirke?

Z novim letom sem iz etičnih razlogov prenehala jesti vse živalske proizvode. Danes pa sem za kosilo skuhala ajdove žgance in kislo zelje, seveda brez ocvirkov in enostavno je nekaj manjkalo. Ima morda katera od vas kako idejo, s čim nadomestiti ocvirke, da bo okusno, a seveda popolnoma vegansko?

Nekoč sem šla na zelo zanimivo delavnico, kjer smo po travniku in gozdu nabirali užitne rastline in jih tudi pripravili in pojedli.

Zdaj je sicer sneg in ni pravi letni čas. Glede na tvoj novoletni sklep, ti predlagam, da se udeležiš podobne delavnice. Meni je res odprla oči.
Čeprav ta “zaresni ” ocvirki so pa še vedno samo eni.

Če si se tsko odločila, pač nosi posledice. Ni nadomestka.

Jaz popražim mešanico semen.

Etični razlogi MOJ KU*AC.

In še vedno nosite ledr šuhe/škornje, kupujete mačjo/pasjo hrano, ubijate žuželke s pesticidi, iztrebkjate podgane in ostalo golazen…

Ampak ker smo “etični” se prehranjujemo petično.

Pa koga ku*ca ti tule zajebavaš?

Uživanje mesa zbuja agresivnost. In ti si živi dokaz za to.
Pa dober tek, ko se boš lotil naslednjega trupla.

Okusa po ocvirkih ne boš nadomestila. J.ebi ga. Če hočeš malo bolj oster okus, lahko mogoče dodaš na kockice narezano praženo čebulo, ampak okus ne bo isti.


Kaj pa si ti za ene vrste psihični bolnik ?


Kaj pa si ti za ene vrste psihični bolnik ?
[/quote]

Nurmaln

Uživanje mesa zbuja agresivnost. In ti si živi dokaz za to.
Pa dober tek, ko se boš lotil naslednjega trupla.
[/quote]

Veganstvo pa tečnost.

Uživaj na paši.

Uživanje mesa zbuja agresivnost. In ti si živi dokaz za to.
Pa dober tek, ko se boš lotil naslednjega trupla.
[/quote]

A lahko že enkrat nehate s to mantro o mesu in agresij? To je taka izmišljotina da kar glava boli. Za informacijo, Adolf Hitler je bil vegetarijanec, pa je na zelo krut način mučil in pobil na milijone ljudi, tudi otrok. Agresiven si ali pa nisi, ne glede na to kaj ješ, zato res že enkrat nehajte s tem. Smešite sami sebe.

Jaz sem prebral knjigo Užitne divje rastline in enkrat popražil neodprte trpotčeve cvetove.
Je bilo kar dobro na krompirju, malo grenko, a imam rad grenko. Še zdaleč pa seveda niso ocvirki.

Zabeli z dobrim olivnim oljem, važno, da je malo maščobe gor in je takoj bolj okusno. Lahko še malo prekajene rdeče paprike. Meni pride zelo dobro, ni potrebe po ocvirkih.


http://mincikuha.blogspot.com/2016/02/vgeanska-zaseka.html

A lahko že enkrat nehate s to mantro o mesu in agresij? To je taka izmišljotina da kar glava boli. Za informacijo, Adolf Hitler je bil vegetarijanec, pa je na zelo krut način mučil in pobil na milijone ljudi, tudi otrok. Agresiven si ali pa nisi, ne glede na to kaj ješ, zato res že enkrat nehajte s tem. Smešite sami sebe.
[/quote]

To so zgolj tipične sofistične trditve za zagovarjanje kretenizmov.

Gospa bi bila rad bolj papeška od papeža na način, da samo sebe sili v nekaj kar ji ne paše, da bo MODIŠ. Sedaj pa jok in stok iskat “nadomestke”.

Pa če je veganstvo tako etično da se ga držijo svetniki, zakaj bi tako razsvetljen človek iskal kompenzacijo za takozvano temačno krutost/mrhovinarstvo ?

Sami sebe *ebejo, da dokažejo neobstoječ point.

Grdo povedano, sam tko je.

Ocvirke lahko najbolje nadomestiš z drkanjem kurca svojega dragega v usta. Če nimaš dragega, uporabi soseda ali mimoidočega, vsak bo z ocvirki radodaren.

To so zgolj tipične sofistične trditve za zagovarjanje kretenizmov.

Gospa bi bila rad bolj papeška od papeža na način, da samo sebe sili v nekaj kar ji ne paše, da bo MODIŠ. Sedaj pa jok in stok iskat “nadomestke”.

Pa če je veganstvo tako etično da se ga držijo svetniki, zakaj bi tako razsvetljen človek iskal kompenzacijo za takozvano temačno krutost/mrhovinarstvo ?

Sami sebe *ebejo, da dokažejo neobstoječ point.

Grdo povedano, sam tko je.
[/quote]
Kaj pa tebi ne paše, oziroma kaj te sploh briga kaj bo drugi dal na svoj krožnik ?
Ti hočeš drugemu določati kakšno hrano naj uživa, ob tem pa drugim očitaš papeštvo. 🙂

Hvala vsem normalnim za super ideje. Ostalim pa no comment.


Etika in ljubezen do ocvirkov = hipokrizija!

Prepražena čebula. Dobiš jo tudi za kupit. Meni je odlična.


O fuj…..

Prvi na novi strani, BTW.


Kaj pa tebi ne paše, oziroma kaj te sploh briga kaj bo drugi dal na svoj krožnik ?
Ti hočeš drugemu določati kakšno hrano naj uživa, ob tem pa drugim očitaš papeštvo. 🙂
[/quote]

I get it, I get it…

Si pač nepismen lulek

Meni ima npr. kupljena že ocvrta čebula okus po ocvirkih.

Humus? (čičerikina pasta s česnom)
Praženi šampinjoni (nasekljani, začinjeni, soljeni)?
Paradižnikova omaka?
Mleti orehi?
Gomasio?
Sadna omaka/kompot?
Lanena semena (pašejo h kislemu zelju, h kaši po mojem sicer ne)?
Kokos?
Neko rastlinsko mleko (za kašo) (kot za polento)?
Rdeča leča ocvrta z drobtinami (od tistega, kar ješ kot kruh)? (to je zgolj ideja :D, ne recept)


http://mincikuha.blogspot.com/2016/02/vgeanska-zaseka.html
[/quote]
Ko bebec vegetarianski, ne razume štosa!

New Report

Close