Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ovadba zoper

ovadba zoper

Kot mediji poročajo, je ovadil Borisa Kobala nekdo iz njegovih krogov, kulturnik, umetnik, poznavalec gledališkega življenja in ustvarjalec mnogih vlog.
Ali kdo ve, kdo je to.
O imenih namreč v celjskem gledališču ne govorijo.

Saj je tako prav.Oni so se zavarovali kot skupina.In tudi delujejo kot skupina.Igralska.Saj so nategnjeni praktično vsi, ki so sodelovali pri igri.Režiser, igralci…
Problem je tudi v tem, da je igralska zasedba hodila 2 meseca na skupne vaje, se pripravljala doma in v gledališču, se učila tekst na pamet, izbrala so se oblačila, maske…In to ni malo.
Zakaj bi zdaj s prstom kazali na enega, ki je prvi ugotovil to ponaredbo? On nima nič pri tem.Krivec je edinole eden, tisti ki je stvar poneveril.Za tega pa se ve…

To me pa čudi, da do sem še ni prišla ta informacija. Saj že pol Slovenije govori o tem!
Ja, njegov stanovski kolega iz konkurenčne stranke ga je zašpecal.

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, zakaj se ne bi navedlo, kdo je ta, ki je zadevo razkril. Če so imenovali krivca, naj še tega, ki ga je razkrinkal.

Prav gotovo so to podtikanja, ki pa mislim, da Borisa Kobala, ki je umetnik, komedijant, stand up komik, režiser in ima ogromnih zaslug v umetniškem, igralskem svetu Slovenije.
Ogromnega je ustvaril, naredil in naučil številne generacije. Če pa je neko delo, ki pod tujim avtorjem, ni zaslovelo, oziroma prišlo do izraza, je gotovo hotel, da pride ta ustvarjalnost do izraza. In menda je igra v takem izgledu zelo dobra. Saj so druga dela tudi potvarjali. Samo pomislite na Shakespeara, kaj vse so naredili iz njegovega Krala Leara, pa tudi iz Cankarjevega Pohujšanja v dolini Šentflorjanski.
Čas bi naredil svoje in prepričana sem, da bi Boris Kobal razložil, kako je do tega dela prišlo.
Ni človek, ki bi se okoriščeval na račun drugih, saj je sam dovolj dober.
Dajte no, nekomu je do tega da bil delal v slovenski kulturi zdraho, na tak način sprave nikoli ne bo.


A res? Je sploh možno, da je bil ta človek s svojimi nastopi kdaj komu smešen ali le antipatičen, neumen in na momente celo ogaben?


A res? Je sploh možno, da je bil ta človek s svojimi nastopi kdaj komu smešen ali le antipatičen, neumen in na momente celo ogaben?
[/quote]
In vsak umetnik se izraža na ne za vse razumljive načine.

Ni kriv špicelj, kriv je storilec.

Kdo je tisti špicelj, ki ga je ovadil ?

Bomo videli, kaj se bo iz tega izcimilo, saj se je zadeva premaknila iz nule in se bo zdaj raziskalo.

Me ne bi čudilo, če bi res bil plagiat, v Sloveniji res ne

Me pa ravno tako ne bi čudilo, če dejansko ne bi bil plagiat (ker vsaka podobnost še ni plagiat), ampak za kakšne politične igrice, se ve katerih.

Kdo bo koga, kakšne igrice so to, to je prav v stilu, ki obvladuje Slovenijo.
Če je nekdo dober, ga dajmo linčati.

Če si še tako dober, če nam politično ne ustrezaš, te bomo razkrinkali.
Nekaj bomo že dobili, da te bomo.

​Doživela, v sistemu, ki je nepopustljiv, kako je en balkanec sredi ure bil pozvan k direktorju izobraževalnega zavoda in se ni več vrnil v predavalnico. Naloga, ki jo je oddal, je imela dokazljive elemente plagiata. Ker je imel študentsko vizo, ki mu je prenehala veljati z izključitvijo iz šole, so mu dali rok en teden, da zapusti državo. Ker je bil sofinanciran s strani države gostiteljice, je moral poravnati še 14tisoč eur nastalih stroškov, s popustom, ker računali bi mu lahko za vso študijsko leto. Pri nas? Plagiat očitno pač ni plagiat, ker še nihče od političnih in drugih, tudi akademskih elit, ni niti odstopil, kaj šele, da bi dobil finančno ovrednoten zahtevek za povračilo nastale škode. O moralnem vidiku nima niti smisla razpravljati. Balkan, pač. Bili in bomo.
V odgovor tistemu, ki zagovarja veličastnost pokvarjenega avtorja, pa takole. Ukradeno Italijanu. Zato so takoj umaknili izvedbo. Če bi bilo ukradeno nadobudnemu domačemu umetniku, pač ne bi bilo nič tragičnega. Bilo bi povsem v slogu utečenih in splošno upravičenihi manir. Kar se Kobala tiče, lahko je odličen, ampak senca dvoma je padla na odličnost čim je zatajil, da delo pripada nekomu drugemu. Če bi imel dovoljenje, bi avtorja seveda navedel. In igra bi verjetno bila ravno tako odlična.

so šele Modrijani!

https://www.youtube.com/watch?v=xRypWrDccPI

https://www.youtube.com/watch?v=MLnRtwlJhPE

Besedilo

Wenn der Maibaum wieder am Dorfplatz steht
Wenn der Maibaum wieder am Dorfplatz steht
Und sich alles um die Madeln dreht
Und sich alles um die Madeln dreht
Wenn Sie ihre heißen Dirndl zeigen
Wenn Sie ihre heißen Dirndl zeigen
Und wir Burschen uns die Augen reiben
Und wir Burschen uns die Augen reiben
Auf geht’s, jetzt ist’s wieder soweit
Auf geht’s, heit wird nichts bereit
Komm zeig mir no a bissel, eh wenn’s a bisserl is
Rock mi heit Nacht
Tanz ma an Woikenschieber oder was is dir lieber
Rock mi heit Nocht
Schau mir in die Augen Kleine du bist a ganz a feine
Rock mi heit Nacht, drah di um, drah di um
Bis der Tanzboden kracht.
Und jetzt fangt die Nacht erst richtig an
Und jetzt fangt die Nacht erst richtig an
Jedes Madel greift sich einen Mann
Jedes Madel greift sich einen Mann
Ja dann kocht in uns des Wahnsinns Gefühl
Ja dann kocht in uns des Wahnsinns Gefühl
Weil’s a jeder heit noch wissen will
Weil’s a jeder heit noch wissen will.
Auf geht’s jetzt ist’s wieder soweit
Auf geht’s heit wird nichts bereit
Komm zeig mir no a bissel, eh wenn’s a bisserl is
Rock mi heit Nacht
Tanz ma an Woikenschieber oder was is dir lieber
Rock mi heit Nocht
Schau mir in die Augen Kleine du bist a ganz a feine
Rock mi heit Nacht, drah di um, drah di um
Bis der Tanzboden kracht.
Komm zeig mir no a bissel, eh wenn’s a bisserl is
Rock mi heit Nacht
Tanz ma an Woikenschieber oder was is dir lieber
Rock mi heit Nocht
Schau mir in die Augen Kleine du bist a ganz a feine
Rock mi heit Nacht, drah di um, drah di um
Bis der Tanzboden kracht.
Avtorji besedila skladbe: Hermann Weindorf / Jutta Staudenmayer
Besedilo skladbe Rock Mi © BMG Rights Management


In vsak umetnik se izraža na ne za vse razumljive načine.
[/quote]

Itak, ogabnemu bedaku se ne more reči umetnik in ni kaj razumet, kot da je nagravžen in bedak, čeprav se napaja na državne jasli. Sicer imamo mi obširno “umetniško” zalego, vključno za javnim zavodom nacionalne televizije.

Modrijani nikjer niso zanikali, da gre pri teh komadih za priredbe. Celo povedali so, da imajo vse pravno urejeno z dovoljenji.
Tako, da nisi nic novega odkril. Vsi vemo, da gre za priredbe ze od zacetka. Ampak ta te imajo dovoljenje.
To pa je nekaj kar kobal ni imel ocitno. To je en njegiv kiks, drugi pa da se je zlagal celo, da je stvar njegovo delo.

Javi se, špicelj, ki si tako vehementno razkril nekaj, kot, da si ti popolnoma brez napak.
Ena sama nevoščljivost te je in še daleč si od tega, da bi bil umetnik. Si pa špicelj.

Ni mi všeč Kobal, nikoli mi ni bič všeč. Precej gobčen je , mogoče je mislil, da je nedotakljiv.
A vseeno mi gre ta medijska gonja na bru.. bruh…bruhanje. Ni prav, kar je naredil, prepisal.., pokasiral.., sledi izključitev, a tukaj gre za medijski linč. Milijarde in milijarde toneje v breznu, lažejo, goljufajo, kradejo, vemo priimke in imena, pa kakšno spoštovanje uživajo. Še bolj mi gre na bruh to sprenavedanje, ta zlagana dvojna merila. Zato , prenehajte!!
Med nami so še hujši, živeči plagiatorji….

Kobalovo delo je samo pokazatelj njegovih ustvarjanj. Koliko ljudi je vzel pod svoje okrilje, jim pomagal in premnogi so mu ploskali in bili nad njim navdušeni. Njegova ustvarjalnost je njegovo ogledalo.
Sedaj se je nekdo, ki mu niti do kolen ne seže, hotel obuti v njegove čevlje in ker drugega ne zna je začel trobiti v en rog o Kobalovih prekrških, za katere se niti ne ve, če to so.
Dajte ljudje, razčistite zadeve , ko so se vodilni v podjetjih okoriščali na račun davkoplačevalskega denarja in potvarjali denar, ki so ga dobili od države, češ, da se delavci izobražujejo. In spravili delavce ob vsakdanji kruh, sami pa se prepotentno prevažajo v mercedesih skupaj z njihovimi kimavci.
Pustite, da občinstvo gleda to predstavo, ki je prijetna za oči in duha gledalcev.

Igra je odlična. Presega marsikatero, ki smo jo v celjskem gledališču videli.
Upam, da se bodo kljub vsem natolcevanjem odločili in to odlično igro predstavili gledalcem.
Igralci so enkratni, toliko truda, res škoda za tako imenitno predstavo.


P akj to sam Kobal nori pod multiniki? Ker nresnično ne poznam človeka, da bi Kobala pohvalil, kljub kakršnikoli skopirani igri, saj more bit tudi človek primeren, da jo odigra, kar on ni, je antipatičen , brezvezen in nagnusen v igranju in obnašnju.


To – po MON-ovsko – ni res!!! VEDNO je kriv tisti, ki kriminal odkrije. Kriminalec pa je nedolžen!

Ukradem s spleta 100 ali 450 TUJIH videov, jih položim na MOJO spletno stran.
Torej: tuje videe na mojo spletno stran, ali portal.

In žanjem slavo, kako dobro stran imam, z izjemno dobrimi in interesantnimi videi.

Avtorji teh videov pa so seveda sami krivi, če dajo na njihovo stran samo njihove videe, ne pa tudi tuje. Zato tudi kasirajo figo…

Sem jim pa dokazal, kdo je frajer! Tisti, ki krade in ga ne dobijo.
Ampak tudi če ga (me) dobijo, se najdejo bedaki, ki tako krajo zagovarjajo… Beri MON…

Ljubljana še nikoli ni bila tako lepa, nje, ostalo (polni žepi provizij) pa ni važno, nje?

“Direktor Kobal za 13.000 evrov po poti Klavdije Markež”

https://spletnicasopis.eu/2019/01/18/boris-kobal-po-poti-klavdije-markez/

Ne pozabimo, da je Kobal tudi direktor!


A res? Je sploh možno, da je bil ta človek s svojimi nastopi kdaj komu smešen ali le antipatičen, neumen in na momente celo ogaben?
[/quote]

Sem vesela, da je nekdo enakih misli. Včasih sem se spraševala, če je z mano kaj narobe, ker mi je deloval skrajno antipatično.

New Report

Close