Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek konstantne kontrole na domu – bolniška

konstantne kontrole na domu – bolniška

Sem na bolniški 2 meseca zaradi bolezni. Danes mi je že ŠESTIČ prišla kontrola na dom!!!!!
Prav slabo se počutim, že zdravje je totalno fuč, potem pa še tak pritisk s strani delodajalca, da rataš še psihično obremenjen. zdi se mi da pritiskajo na delavce in jih na ta način silijo čimprej na delo, pa pojma nimajo kakšne ima kdo probleme. Razumem, da nekateri bolniško izkoriščajo in da se vsake toliko preveri, ampak 6X v dveh mesecih?? Sem mislila, da takrat, ko bolniško začne plačevat ZZZS, da jih ne bo več, pa mi še bolj skačejo po mozgu.

Imajo sklenjeno pogodbo z eno firmo o izvajanju bolniške odsotnosti. A jim to delodajalec naroči kolikokrat naj pridejo? Al dobijo oni spisek oseb, ki so na bolniški in je od nadzornika odvisno število obiskov..če bi hotel, lahko sam pride danes, in ponovno jutri? Ali jim delodajalec naroči št. obiskov in kdaj?

V 10 letih en teden bolniške, druga bolniška dva tedna v obdobju te bolniške je zadnji dan prišel detektiv preverit ali sem doma LOL
Lej ne sekiraj se, pomembno je mnenje zdravnika oz. komisije. Ne gre za bolniško. Gre sigurno za potrditev, da si nekomu konkreten trn v peti in čaka tvojo napako oz. resno kršitev.

Zdaj ti jih pošilja že ZZZS.

In kaj je težava, imaš kontrolo, doma si in kontrola je zaključena.

nova
Uredništvo priporoča

Očitno gre nekomu zelo v nos tvoja bolniška. Da men tole delodajalec naredi ga pokličem in steram v kurac.

Delodajalec mi jih še naprej pošilja! Vedno je en in isti nadzornik, sem ga danes vprašala, če je to kontrola s strani delodajalca ali ZZZS, pa je nesramno odvrnil da seveda da je od delodajalca in da imajo pravico vedeti, kaj se dogaja z delavcem. Moti me, ker me to še bolj psihira, imam občutek izsiljevanja.
Zanima me, a nadzornikom firma določi št. obiskov ali se za to nadzornik sam odloča?

Kolegici je na vrata prišla kontrola, še preden je prešla v breme zavoda. Mi je vsekakor nismo poslali. Se je pa načakal, da se je reva, cela polomljena in v bolečinah privlekla do vrat. V takšnem stanju, kot je bila, ravno iz bolnišnice po operaciji polomljenih sklepov, nikakor ne bi mogla pohajati naokrog, pa so jo vseeno pokontrolirali.

Sp sem . Po poškodbi mi je ZSSS redno na 3 tedne pošiljala agenta. Na koncu sva se že smejala, saj je videl, da ne morem z nogo, ki je bila v razsulu niti dobro hodit, ne da bi še lahko delal z njo na terenu. So mi pa dvakrat poslali svojega agenta, ko še nisem uradno dobil pisma, da so mi podaljšali bolniško. Tako se dela s malim sp jem. Majhne delovne, treba hebat, brezposelne na socialki pa ujčkat.

Če bi meni to delal, ga na vratih udarim v brado.

V čem je problem?
Naj hodi. Odpreš vrata se pokažeš in čao. Kaj se imaš tu za sekirat. Sekiraš se lahko če nisi doma…

Jaz pa mislim, da vas delodajalec ne bi smel več kontrolira! Vprašajte na zzzs.

V enem od bivših podjetji so mi poslali kao kontrolo…pa dlje kukr do vhoda na borjač ni pršel….Pač je bil toliko smotan, da ga psica ni spustila naprej…..jaz mu pa nisem kriv ča ni pršu pozvonit na vrata:)))

Delodajalec mi jih še naprej pošilja! Vedno je en in isti nadzornik, sem ga danes vprašala, če je to kontrola s strani delodajalca ali ZZZS, pa je nesramno odvrnil da seveda da je od delodajalca in da imajo pravico vedeti, kaj se dogaja z delavcem. Moti me, ker me to še bolj psihira, imam občutek izsiljevanja.
Zanima me, a nadzornikom firma določi št. obiskov ali se za to nadzornik sam odloča?
[/quote]

Če je to res (pa imam občutek, da nakladaš), bi dejal, da postopa nezakonito. Delodajalec ima, vsaj kot je meni znano, pravico izvajati kontrolo zgolj prvi mesec (30 dni?), nato pa ZZZS.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Če je to res (pa imam občutek, da nakladaš), bi dejal, da postopa nezakonito. Delodajalec ima, vsaj kot je meni znano, pravico izvajati kontrolo zgolj prvi mesec (30 dni?), nato pa ZZZS.
[/quote]

Ne vem, zakaj bi si izmišljevala. Imam vse naloge z datumi doma – dobiš duplikat. Bom pa postavila isto vprašanje še na pravni forum, ker me res zanima kako je s tem.

Mene pa zanima nekaj drugega. Nekateri imajo toliko pogostih kontrol, drugi pa niti ene ne! Kako je to mogoče?
Vem za primer, ko je neka ženska v bolniškem staležu že več kot 1 leto, pa nikdar ni imela nobene kontrole. Ne s strani delodajalca (JS), niti s strani ZZZS. Pa ko bi bila ženska vsaj doma! Ne, ona s svojo družino redno hodi po potovanjih, na morje, po toplicah, v hribe… Skratka, ni doma.

Najbrž ji v odločbi piše, da se lahko potepa okrog ali kako?

Imajo sklenjeno pogodbo z eno firmo o izvajanju bolniške odsotnosti.

Skozi to firmo perejo denar in morajo nekaj delat + še mal čekirajo delavce…

odvisno od diagnoze oziroma zdravljenja, v nekaterih primerih je tako pohajanje celo priporočljivo, recimo pri kaki depresiji, anksioznosti ipd.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

V tujini je v času gripe, prehlada…dovoljeno obiskati kino, trgovino, lokal, podpirajo se socialni stiki, ker vse to dokazano vodi k hitrejšemu zdravljenju bolezni.

Seveda te delodajalec lahko kontrolira tudi, ko si v breme zzzs. Saj si še vedno zaposlen pri njem, ne glede na to, kdo te plačuje. Možno, da se te želi znebiti.
Sicer pa, v čem je problem, tudi če ti pride vsak dan? Dober dan in nasvidenje. Tiste pol minute od 24 ur najbrž ni konec sveta. Itak moraš biti doma.

Odlično, če se to dogaja. Končno se bo vzpostavil red, tja do leta 2030.


Ha, ha, ha :))))))) Kdo koga stera po hitrem postopku ?!

Tudi jaz menim, da obstajajo neka pravila za delodajalce / nadzornike . Dvomim, da je dovoljeno tolikokrat v omenjenem času.

Če ti zdravnik priporoči gibanje (in to piše v kartoteki) ni treba biti doma. To sem preveril.

Po drugi strani me pa zanima – če kdo ve – kaj je ob morebitni kontroli z upravičenimi odsotnostmi?
Npr. da sem ravno takrat pri zdravniku, v laboratoriju, lekarni?
V trgovini? Menda mi zato, ker sem bolan, ni treba ravno doma umreti od lakote?

A to je potem treba kasneje dokazovati s potrdili ali računi?

Ali pa naš primer preteklega leta; skoraj pol leta ni deloval domofon. Če je kdo prišel, je moral poklicati po telefonu, sicer je stal pred vrati – in kar velik blok. Če nekdo pride prvič, ne ve v katera okna mora gledati… To bi bil tudi kar problem najbrž?

kontroli sploh nisi dolžan odpret, ko, če : počivaš, si pod tušem, spiš, se ne moreš odvleči do vrat. Doma imaš pravico do počitka in okrevanja. Iz trdnega spanja te ne more nekdo kar tako zbuditi. Pač poskusijo večkrat. Tudi to, da te ni bilo doma ne smejo napisati, ker vse kar vedo je, da nisi odprl. Drugo pa je, če te dobijo zunaj ker stojijo ure in ure pred vrati :).

kontroli sploh nisi dolžan odpret, ko, če : počivaš, si pod tušem, spiš, se ne moreš odvleči do vrat. Doma imaš pravico do počitka in okrevanja. Iz trdnega spanja te ne more nekdo kar tako zbuditi. Pač poskusijo večkrat. Tudi to, da te ni bilo doma ne smejo napisati, ker vse kar vedo je, da nisi odprl. Drugo pa je, če te dobijo zunaj ker stojijo ure in ure pred vrati :).
[/quote]

Hvala.

in kaj je kontrolor kriv pri vsem tem? Mislim ste pa eni primitivni. Spravite se na tistega ki ga je naročil ne pa ne kontrolorja, ki opravlja samo sovje delo, tako kot vi opravljate svoje.

New Report

Close