Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ko ti 2500 plače ni dovolj

ko ti 2500 plače ni dovolj

berem in poslušam in razmišljam. recimo, da obstaja oseba stara 63 leta, direktor javnega zavoda, ki ima preko 2500 eur osnovne plače. skoraj zagotovo preskrbljene otroke in streho nad glavo. in mu ta plača ni dovolj pa dela še malo postrani, legalno sicer, ker mu poklic to dopušča. in mu tudi to ni dovolj pa bi še in to na hitr, brez pretiranega truda. in prodaja nekaj, kar ni njegovega.
in potem se mi začnejo porajati vprašanja. ne to, da ukrade, takih je malo morje in nekaterim revežem bi človk v resnici odpustil. ampak temu modelu iz moje štorje pač ne moreš. in potem se sprašujem, kaj za vraga dela z vsem tem denarjem? kam ga daje in zakaj mu kar ni in ni dovolj? in ali nič ne bere o tem, kako nekateri preživijo svojo družino s trikrat ali še več manj. in to zaslužijo pošteno. ne, saj to vem, da se tega ne sprašujejo. sprašujem se jaz: kam dajete denar vsi, ki zaslužite toliko in še več? res me zanima-kam in za kaj?

Če je govora o 25oo Eur to niti ni ne vem kakšen denar. Živiš lagodneje, si kaj privoščiš za dušo, lahko daš nekaj na stran, poskrbiš za otroke, a nek presežek ni. Pri mlajših, ki so obremenjeni s krediti, pa še manj. Takšna plača niti ni tako redka. Z leti prevzemaš odgovornejše naloge in mesta, pa si hitro tam.

Oh joj, kar vsi boste direktorji in strokovnjaki? Večina jih obtiči na rutini in plači, ki je 30 let enaka.

ne vem kaj. Že če pogledaš Jankovićevih 10.000 € legalne plače, ni ne vem kaj. Brez županske plače pa bi bil on in njegovi sinovi dejansko reveži, ker nihče od njih ni sposoben z lastnimi rokami nekaj zaslužiti ali biti sposoben podjetništva. Pač prisesane na občinske/državne jasli.

Oh joj, kar vsi boste direktorji in strokovnjaki? Večina jih obtiči na rutini in plači, ki je 30 let enaka.
[/quote]

Ne gre za direktorska mesta, tudi ne za top strokovna mesta. Malo boljša firma, z leti dobiš izkušnje, sodeluješ pri kakšnem zahtevnejšem projektu, vsakih nekaj let malo napreduješ že po inerciji in ko prekoračiš 50, si nekje tam, tudi če ne posegaš po vrhu. Nekateri že prej. Zavisi od firme in ambicioznosti.

Da se navežem še na drugi del, ko omenjaš, da enim nikoli ni dovolj. Res je precej takih. To pa tudi mene zelo čudi. Ni govora, da bi si nakopala na glavo še dodatno delo ali pa delala še v penziji. Ga ni denarja. Me že redna služba, ki ni le od 8. do 16., več kot dovolj izčrpa.

A ni 1x tud Pahor izjavu da s cca 3000€ težko pride iz mesca v mesc?

Ljudje smo zelo prilagodljiva bitja. Na več se človek zlahka navadi in postane bolj razsipen. Pred 15 leti smo bili mlada 3-članska družina z 800 evri dohodka brez kredita, zdaj smo 5-članska s 3000 evri in s kreditom za kvaliteten in varen avto ter z otroci, ki rastejo in vedno kaj rabijo. Sicer živimo isto in nam nič ne ostane, kot takrat. Ti ljudje imajo avto za 50.000 evrov, hišo na kredit in finančno vzdržujejo odrasle otroke in vnuke. Pa kakšno potovanje in smučanje. Za to porabijo in verjamem, da jim tudi kdaj zmanjka na koncu meseca. Aja, in namesto jogurta in sadja gredo med malico dnevno na kosilo za 20- 40 evrov po osebi.
Koliko dohodka bi jaz porabila, če bi živela s toliko dohodka:
-1000 evrov tekoči stroški in položnice za hišo, zavarovanha, telefone, šolsko prehrano in otroške dejavnosti,
-1000 evrov kredit za hišo,
-500 evrov kredit za avto.
Hm in moje plače ni več in sem lačna.
Uf, še dobro, da nisem v njihovi koži.

kot piše avtorica, pa Janković in njegova familija in podobna gamad sploh ne zna z denarjem. Enostavno ga zafrčka. Če ne pri prostitutkah pa ga vlagajo kam na Ciper, Sejšele, Liechtenstein (tam se je vsa leta “pral” udbovski denar), tujci pa niso budale in že nekako obrnejo, da ti “naši” vlagatelji. tički torej, ostanejo brez miljonov, ki so si jih prisvojili na naš račun.

Točno tsko. Pred leti je moj prijatelj prinesel domov 4.500 eur na mesec, vendar na koncu meseca sva bila oba olonk tako on kot jaz, ki sem imela plače okoli 1000.

Ta tvoj ata ima vwrjetno kak vikend, pa hišo in vzdrževanje le teh ni dovolj.
Vwrjetno tudi ne kupujejo merkatorjevega sira, jogirta, meso v akciji, cunje na razprodaji ter htudi njihov avto predvidevam ni poceni. Prepričana pa sem da ga cuzajo še otroc in vnuki saj so razvajeni oz navajeni da jim je ata vse zrihtu.

Si odštela?

Avtorica, saj nisi resna. To je placa, ki ni nic posebnega in je zelo nizka za vodilnega delavca. Kam dati 2500 na mesec? Se ti hecas? Ne zivis v Sloveniji? Nisi nikoli pogledala nicesar, razen trgovinskih znamk in jedla drugega kot krompir in zelje.

Kdo pri zdravi pameti s plačo 2500 kupi avto za 50 000?

Zaslužim toliko (samozaposlena), pa nimam nobenih prihrankov in ne živimo nobenega luksuza. Otroci stanejo, treba je vzdrževati dva avtomobila (oba stara 10 let), kar je viška, gre vse v hišo, ki je po GURS-u vredna 70.000 evrov. Edino dopust si mogoče privoščimo kakšen več, ampak spet nobenega luksuza, je treba fino gledat na cene, pa ko grem v trgovino, mi ni treba vsakega artikla trikrat obrnit v roki, ali si ga lahko privoščim. Partner ima povprečno plačo, torej imava skupaj mogoče dve malo nadpovprečni plači. Ta plača resnično ni nič posebnega v Sloveniji. Taka plača bi morala biti minimum dostojnega preživetja, ne pa da jo ljudem zavidate.

Kdo pri zdravi pameti s plačo 2500 kupi avto za 50 000?
[/quote]

tisti, ki so v drugi puberteti.

Kdo pri zdravi pameti s plačo 2500 kupi avto za 50 000?
[/quote]

Nihče, to je napisal nekdo, ki ne ve, kaj pomeni imeti plačo 2500 evrov.

Kaj imaš ti njemu za oproščat? Saj si lepo povedala, da ne krade ampak dela!!!! DELA!!! Kaj pa počne s svojim denarjem, pa je čist njegova stvar, a ne?
A hočeš mojo mesečno bilanco? Res hočeš gledat v mojo denarnico? Je kaj tvojega denarja noter? Pa sem trenutno še dosti pod 2, 5 jurja!

sej ves, da lahko pogledas placo in da je javna? Uradno ne pride cez 3.000€

Plača 2.500 eur je popolnoma povprečna plača nekoga, ki je končal fakulteto, ki ima nekaj let izkušenj in nekaj odgovornosti. Da se razumemo, je povprečna, bolj nizka kot visoka.

Taka vprašanja, kot je avtoričino kaže, da živimo v res revni državi. Plača 2500 ne predstavlja niti minimalnega luksuza, samo normalno povprečno življenje.

Sem delal po tujini (terenski delavec), plačo imel povprečno okoli 2500, odvisno od ur. Živel sam v najemniškem enosobnem stanovanju. Cena stanovanja je bila 300 eur, okoli 100-150eur stroškov, zavarovanje za avto, tank itd … vse skupaj sem na mesec zapravil do 1300 eur s hrano v red … in ostal mi je čisti jurja od plače. Če to za koga res ni dovolj, pa ne vem. Ja, fajn je, ko ti čim več okroglih cifer ostane, da se nabira denar, ampak kaj ti to pomaga, če tako jurja kot 100.000 lahko zapraviš v enem dnevu, s tem, da te pri jurja ne boli nič, kako boš čez mesec preživel, pri sto jurjih pa že, ker kar koli boš kupil za 100.000 eur, boš skoraj plačeval mesečno rento, če ne, ti bo država vzela (hiša, avto in še kaj).

pri nas ni normalna plača niti slovensko povprečje, kaj šele dva jurja in pol


Žepan seveda nima take plače? Od kod ti tak podatek. Plače so javno objavljene, ti pa samo foušljivo natolcuješ! Slovenceljni !!

Ja, če dela v Avstriji, potem je taka neto plača čisto normalna. V Sloveniji pa pozabi. V Sloveniji dobi takšno plačo nekdo na vodilnem položaju.

Oh joj, kar vsi boste direktorji in strokovnjaki? Večina jih obtiči na rutini in plači, ki je 30 let enaka.
[/quote]

Dolgočasje rutine pri delu in v denarnici moraš prekiniti sam, drugi tega zate ne bodo storili. 😉

ok, nekateri ste napisali kako hitro lahko “razporedite” takšno plačo. a, vrnimo se na začetek. napisala sem, da ima preko jurja osnovne. pri 63 letih so zraven zagotovo dodatki. če je na vodstvenem mestu javnega zavoda je jasno, da je to normalna plača. ampak človek zraven redno dobiva honorarje za razno razne nastope. bi rekla, da s temi pokrije vse stroške in izdatke, ki jih navajate. sem prepričana, da mu tista dobra dva jurčka ostaneta čistega. pa mu še ni dovolj in gre ukrast eno delo in ga prodat za svoje. poanta je bila torej v tem: imaš več, kot dovolj za osnovno preživetje, precej še ostane pa še kar ni dovolj in greš še krast. pri nas imamo malo nadpovprečne plače, kredit za hišo, dva osnovnošolca, 7 let stara avta, nismo lačni, lepo oblečeni, večkrat na leto gremo na dopust, občasno tudi v tujino. Je pa res, da večkrat na konc meseca preračunavamo in v Sparu kupujemo sir v akciji. Torej, če razumem, ljudje s tako plačo ostalo porabijo za večji (potratni) avto, malo boljši hotel na kakšni obal, za gospodinjsko pomočnico in za prehranjevanje v restavracijah? pa za to, da ti ni treba kuhat doma (in ti podplačani natakarji kihajo v krožnik) in ti čistilka puca in iz fovšije kiha (mende sam to – če verjamete) po hiši?
in za te priboljške se greš izpostavit in krast?

New Report

Close