Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kater recept za muffine vam je najboljši?

Kater recept za muffine vam je najboljši?

Zdravo

Kateri muffini so vam/vasim otrokom najboljsi? Hvala

Iskreno – noben od receptov me do sedaj še ni navdušil. Pravzaprav ne vem, kaj je tako posebnega na muffinih, razen oblike. Mogoče pa se v tej temi pojavi kakšen recept, ki bo vreden ponovnega poskusa peke 😉

V bistvu iscem nekaj kar se obnese da si vzames na pot za malico/prigrizek in muffini kot taki so mi primerni. Vcasih naredim sirove strucke, strucke s pecenim prsutom,….res mi ni da bi vedno imela s seboj cokoladico, suho sadje( s poreklom od bogsigavedi kje) frutabelo…nekaj kar lahko dokaj hitro specem doma, ni kremadto da ni obcutljivo za voznjo/temperaturo/ da se ne razleze….

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas gredo najbolj v promet čisto klasični beli in pa čokoladni s koščki čokolade. Najraje imamo pa brownije.

Pri nas pa jogurtovi z rozinami

Mafini so pri nas namesto kante za smeti : karkoli je za porabit vtipkam v gugl + muffins+ recipe in nekaj izberem in specem. Ponavadi recept uporabim samo za osnovo in po navihu kombiniram s kosmici, orescki, seveda pol manj cukra… problem nastane ce so dobri, pa ne vem sploh kaj in koliko sem dala notri. Tako da so vedno neponovljivi.

250g moke
1 jajce
Pol pecilnega
Vanili aroma ali sladkor
100g sladkorja
2dl mleka
7 zlic olja ali stopljenega masla
200g sadja npr. Borovnice, maline…karkoli
Suhe sestavine skupaj, mogre skupaj, nato pa nahitro oboje zdruzis skupaj s sadjem.Ne mesas prevec. Peces 180 stopinj 25 minut priblizno

Mojim jih ni čez bananine z nutello. Recept je na kulinariki, klasičen čisto.

Meni in otrokom so najboljši muffini od Urške 220 stopinj poševno. Sočno, okusni

Jogurtovi muffini 🙂

https://znam.si/recepti-in-hrana/sladice-in-sadje/jogurtovi-mafini/ 

 

Kar so otroci odrasli, tudi nisem pekla muffinov, meni to ni neko pecivo. Otrokom so bili najboljsi cokoladni, s kosckom cokolade notri, da se je stopil, meni pa limonini z ribanimi jabolki, da je bilo vsaj malo socno pecivo.

New Report

Close