Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rešitev za firme, ki jamrajo, da ne dobijo delavcev

Rešitev za firme, ki jamrajo, da ne dobijo delavcev

Začnite za minimalca v proizvodnji zaposlovat na enak način, kot ste zaposlovali kadre v finih pisarniških službicah – po vezah! Naj vam vaše, žlahte, sosedje, prijatelji in znanci, katerim ste zaposlovali sinčke in hčerkice v pisarnicah, zdaj vrnejo usluge in vem dostavijo sveže meso za manjvredna dela z minimalno mezdo. Naj bodo to njihovi kasnejši otroci ali kateri iz njihovega okolja. Sicer ste pa delodajalci vajeni izsiljevanja in vseh mogočih nepoštenih praks, pa jim zagrozite, da bodo njihovi sončki izgubili pisarnice, če se ne potrudijo, da jim zrihtajo tistih, ki bodo delali za njihove plače.

Ajmoht
17 Jan 2019 22:50
Smetnjaki so povsod polni hrane. To pomeni, da so plače v Sloveniji previsoke.


a redno obiskujes te smetnjake…priden si…vreden vsake pohvale od vlade,predsednika “so what” in vse ostalih….dej spotoma poglej se tisti smetnjak na stepanca…

Ajmoht
17 Jan 2019 22:50
Smetnjaki so povsod polni hrane. To pomeni, da so plače v Sloveniji previsoke.
[/quote]

firma ki več kot minimalca za zaposlene ne premorejo naj kar propadejo. Oziroma prej ali slej same propadejo

Ko bodo lastniki nerentabilnih podjetij šli v stečaj, ne bo več manjkalo delavcev. Tudi bivši delodajalci bodo šli lahko v vrsto, če jih bo kdo hotel. Ampak bivšim delodajalcem se delat ne da.

Lahko za začetek zaposlijo sinčke, hčerkice, vnučke …

Orenk se nam že pozna, da je šel Boscarol v Italijo, da ga ne bi tukaj nacionalizirali. Država je pred bankrotom. Zdaj šele vidimo, kako je Pipistrel vse nas futral.

Poslovodstva podjetij naj naberejo nezaposlene v svojem sorodstvu za delo v proizvodnji. Zaposlovanje prek veze za minimalca tudi za tekočim trakom, ne samo v pisarnah.

Od našega taglavnega hči naj bi po diplomi zasedla mesto direktorice ene sektorja. Pa je šla raje drugam za uslužbenko. Verjetno ji je jasno, da bi poslušala svojga tastarga, kako kolerično vpije cele dneve in diktira vsak gib. Ima rajši mir drugje.

Od našega taglavnega hči naj bi po diplomi zasedla mesto direktorice ene sektorja. Pa je šla raje drugam za uslužbenko. Verjetno ji je jasno, da bi poslušala svojga tastarga, kako kolerično vpije cele dneve in diktira vsak gib. Ima rajši mir drugje.
[/quote]

Ja najboljši kader za direktorje so hčerke, sinovi, nečaki … takoj po pridobitvi diplome LOL

Ja najboljši kader za direktorje so hčerke, sinovi, nečaki … takoj po pridobitvi diplome LOL
[/quote]

Zato pa smo tam, kjer smo. Da ne boš mislu, da so mene dali za direktorco, pa ustrezam. Umetno delovno mesto za ljubo hčerko 😀

Zato pa smo tam, kjer smo. Da ne boš mislu, da so mene dali za direktorco, pa ustrezam. Umetno delovno mesto za ljubo hčerko 😀
[/quote]

Ja temu se reče “tailor made” delovno mesto za sviranje k u r c u prema suncu.

Se popolnoma strinjam z napisanim avtor, aplavz zate!!!!
Ljudje še vedno nočejo razumeti da zaposlovanje po VIP dela degradacijo v družbi! Namesto da bi se razvijali kot družba se delimo, ker je nekdo na neko mesto vtaknil “svojega”. Koliko je bolj kompetentnih, profesionalnih in delovnih ljudi, ki se po možnosti še oklepajo zavoda, ker nimajo drugih možnosti, norost.
Res je, če se do finih službic ne da pošteno, pa kr svoje družinsko drevo pripeljite, bodo oni lepo v proizvodnji vse porihtal, pa bo ane?? Nič javkat, začet po VIP iskat!!!!!!!!!!!!

Od našega taglavnega hči naj bi po diplomi zasedla mesto direktorice ene sektorja. Pa je šla raje drugam za uslužbenko. Verjetno ji je jasno, da bi poslušala svojga tastarga, kako kolerično vpije cele dneve in diktira vsak gib. Ima rajši mir drugje.
[/quote]
Jaz sem hčerka direktorja in ja je prav en tak tip direktorja, kot je opisan tale zgoraj.
Jaz pa žal nisem šla drugam 🙁 Pa mi je nekaj globoko notri pravilo NE.
Kar fajn je bilo, dokler sem imela 2 otroka in sem delala v računovodstvu. Po 3, porodniški me je prestavil kar nekam, vi bi lahko rekli, da je naredil umetno delovno mesto, kjer nimam nič pametnega za počet.
Popisujem neke eivdence.

Tudi folk se je totalno spremenil do mene, dokler sem še imela v rokah vpliv na vpisovanje ur itd. sem bila strašno cenjena. Od vrnitve po 3 porodniški, prav čutim prezir in nespoštovanje.

Beda je totalna.
Želim si uiti, potem pa žal nimam jajc. Prevlada konfort – blizu doma.
Ma ne si misliti, da mi je fajn.

Zdaj, če po vezah vzameš ne vem tajnico ali kaj podobnega, niti ni neke hude škode za družbo.
In če je firma privat, zakaj ne bi bila računovodja žena, hčerka…. kar kot opažam v veliki meri tudi je tako.
Drugače je z bolj zahtevnimi delovnimi mesti. Tam je bolj važno, da je človek sposoben pameten na več nivojih.
Drugače pa je v javnih zavodih. Tukaj pa bi se moralo gledati po sposobnostih.

New Report

Close