Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepisovanje testa = enka

Prepisovanje testa = enka

Pisali matematiko, dobili nazaj teste, sin bi pisal dva ali tri. Dobil je enko, ker je prepisoval od sosolca. Med uro ni bil opozorjen, ucitelj je tako odlocill po tistem, ko je teste popravil. Nastala je cela “gonja” proti njemu, drug teden morava na razgovor, vprasan bo celoletno snov, ker ucitelj misli, da je vse teste do zdaj prepisoval, o tem je obvestil ravnatelja … V solskem pravilniku lepo pise, kaj naredi ucitelj = opozori, nato vzame test in oceni tisto, kar je napisano. Ce to dela konstantno pri vsakem predmetu, vzame test takoj. Do sedaj je imel pri matematiki lepo trojko. Groza me je, da ga bo zdaj v 9. razredu zaradi enega prepisovanja do konca solskega leta j…. v glavo. Sin mu je tudi priznal, da je res nekaj prepisal. Kaj lahko naredim na sestanku?

pač povej, da ne znaš vzgajat in ne bi smela imeti otrok

Pustis, da ga kar tam in takoj vprasa celoletno snov? Otrok bo dokazal da res zna, zlobni ucitelj bo pa ostal odprtih ust!

A ni to najboljsa ideja, no?

Bravo! Si šolski primer, kakšne ste novodobne matke, stare tam med 30 in 40….same nevzgojene, spravite iz riti take otroke, kot pač jih ….nesposobne, neumne in goljufive.
Bravo učitelj !
Daj se raje sramuj sebe in svojega froca, namesto, da tule ali kjerkoli steguješ…

Najprej se opozori.To je fer!
Drugič, pa kaj je temu učitelju? Vsi , prav vsi smo v šoli kdaj prepisovali.
Če te učitelj ni dobil, super, če te je – nikoli ni bilo nobene take gonje, kot jo zdaj opisuješ ti.

Obvestil je ravnatelja?
Pretirava na vseh frontah.Ali je pa malo žleht. Ali pa je nekaj narobe.

Sploh ne!
Prepisovali smo vedno.V osnovni šoli, v srednji, še celo na faksu pri kemiji…
Sicer ne kar povprek.Kdaj pa kdaj pa smo.VSI!

Ali vi nikoli niste nič prepisali? Ne rečem, da je to prav, ampak tretirati to, kot da je najhujša kršitev, ki jo otrok naredi?

Povsem mogoče je, da učitelj naknadno, med popravljanjem, opazi, da je šlo za prepisovanje (npr. enake napake v enakem zaporedju ipd.). Skušajte odmisliti, da gre za vašega sončka; kaj bi bilo smiselno storiti, da bi vsi mulčki v razredu, ne le vaš, nekaj odnesli? Meni, ki nisem čustveno vpletena, se zdi smiselno otročadi pokazati tole: če goljufaš, je to tvoja odločitev, ampak bodi pripravljen na posledice in jih sprejmi. Torej je povsem smiselno, ko se enega ujame pri goljufiji, zagnati vik in krik (razgovor s starši, pridiga učitelja in staršev, nezadostna ocena, ponovno ocenjevanje …). Končno bi bilo učitelju lažje, če bi se delal, da ni ničesar opazil, zdaj pa mora speljati cel kup razgovorov in gotovo napisati cel kup zapisnikov. Morda ni le prasec, ampak bi rad svoje devetošolce nekaj naučil?
Ne verjamem, da ga bo j …. do konca leta, če bosta mali in ti na sestanku povedala, da je res goljufal, da pa se zaveda, da je naredil napako in da mora sprejeti posledice. Tista slaba ocena na koncu morda ne bo niti upoštevala, če se bo fant pač potrudil za ponovno zaupanje, morda bo pa on in še kdo v razredu zrasel v človeka, ki bo stal za tem, da se je treba za vse potruditi in ne goljufati. To se mi zdi pomembnejša lekcija kot ulomki in geometrija.

Tvojemu sinu se ni zgodila nobena krivica. Tako se obešaš na to, ali je učitelj ravnal pravilno ali ne in kaj bi moral in kako bi moral, namesto da bi ti bila prioriteta razmisliti, da tudi tvoj sonček ni ravnal prav, pa dobro ve, kaj lahko in kaj ne sme in kako bi moral ravnati. Tvojemu sinu daješ vedeti, da je pač ok, če se krši pravila, ter da mu nima kdo kaj očitati, ker to itak delajo tudi drugi. Kar lahko narediš na sestanku je, da potegneš z učiteljem. Tako boš dala otroku dragoceno lekcijo, da se tako ne dela in mogoče preprečila, da ga bodo do konca šolskega leta j**** v glavo. Če pa si tako prepričana, da zna, pa kot ti je nekdo svetoval. Naj ga tam pred tabo izpraša, pa da vidite, koliko res zna. In mimogrede, če je prepisoval en test, je prav gotovo še kakšnega prej, zato se ne jezi na učitelja, ampak raje okrcaj svojega goljufa.

Vsi smo/so kdaj prepisovali, ampak če nas je učitelj dobil, je sledil cvek in smo bili vsi lepo tiho, ker smo vedeli, da si zaslužimo. Pa še doma smo se bali povedat, ker je bila kazen, in se ni nobena mamica hodila kregat z učiteljem, ker je ravnal tako, kot je prav.


Podpis!

Jaz se ne zelim it kregat, v solo moram it, ker me je povabil ucitelj. Zaradi prepisovanja. Zelim povedati samo to, da se mi zdi vse skupaj malce pretirano.

ja, seveda smo vsi prepisovali, ampak ta starim ne bi na misel padlo, da bi iskali izgovore za nas in nas poskušali opravičevat.
In, jasno, prfoks bi nam takoj napisal en masten šus, če bi nas dobil. Brez opozorila.
In imel bi prav.

V osnovni nisem nikdar nic prepisala, sploh nisem znala naredit plonk listek. V srednji prepisovala pri druzbeni vzgoji iz knjige, ker se je dalo, ostalo nikdar nic, sem pa drugim delala plonkce.
Sin je student, plonkal 1x samkrat v 3.letniku.

Ce ze goljufas pri testih, sprejmi posledice! A ko krades kaj, te tudi policaj najprej opozori? Pac ni opozoril, ni videl, ima oa ocitno dokaz, da je mali prepisival in zdaj naj nosi posledice!

Zdaj je na vrsti dragocena lekcija, kaj narediti, ko te dobijo pri goljufanju. Zelo je odvisno od tega, česa želiš otroka naučiti.

Zanikaš in prevališ krivdo na drugega, ker to je pa res krivica.

Priznaš dejanje otroka, a ga minimiziraš in ne prevzameš nobene posledice, sploh pa ne posledic, ki si jih je izmislil učitelj.

Priznaš, se opravičiš, razumeš, da je trenutna ocena slaba in otrok z naslednjimi ocenami dokaže učitelju, da si se lekcije naučil in da znaš delati samostojno.

Poveš otroku, da boš, v kolikor učitelj ne bo razumen, dala prijavo na inšpekcijo, saj učitelj očito ni spoštoval pravil šole in da lahko od zdaj naprej tvoj otrok prepisuje le do prvega opozorila. Hkrati natančno opredelite, kaj se šteje kot opozorilo in če bo učitelj z napačnimi besedami, tonom in podobnim ponovno naredil napako, je pot že jasna.

Skratka, možnosti je veliko.

učitelj je drama queen … ne zna se sam odločit, zato mori vse … poleg otroka še tebe in ravnatelja. nesposobnež …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


Danes učitelji nimajo več nobene avtoritete, ker jim je bila odvzeta… zdaj sončka ne smejo niti grdo pogledat, že uletijo odvetniki.


Danes učitelji nimajo več nobene avtoritete, ker jim je bila odvzeta… zdaj sončka ne smejo niti grdo pogledat, že uletijo odvetniki.
[/quote]

te mantre z odvetniki so tudi že dolgočasne …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Meni se sicer bruha ob navajanju pravilnika, ampak ni si ga izmislila mama, tako da je učitelj ravnal sicer pravilno, ampak proti zapisanim pravilom. In to je, porkadrek, zelo narobe, saj je vzgojni moment zgrešen. Osnovnošolce učiti, da da vzgojna avtoriteta jemlje pravico nad zakonom, je večji prekršek kot plonkanje učenca.
Vendar, našo generacijo bi ata potegnil pas iz hlač, tale generacija pa odvetnika iz rokava.

te mantre z odvetniki so tudi že dolgočasne …
[/quote]
To je zgolj humorna meme karikatura resnice ali nedaleč od nje 😉

Prvi na novi strani! 🙂

Saj ata ni nikoli vedel, da sem plonkala…Tudi v šolo ne bi bil vabljen, če bi me dobili.
Meni je sošolec v višjih razredih zamenjal list : vzel je mojega, jaz pa njegovega.Svojega je že rešil,potem pa še mojega.
Pri tehniki. potem sem pobrisala in napisala s svojo pisavo.
Še danes tega ne pozabim in ja , bil je utrinek iz osnovne šole, ki sem si ga za vedno zapomnila.
Še danes sem hvaležna sošolcu za njegovo pomoč.

Me res zanima, če je kdo tukaj gor na Monu, ki nikoli ni ničesar prepisal.
Niti ene besede ali številke.
Ali je bil hud piflar, ali pa ni upal…
Na faksu sem imela na krilu spodaj vse polepljeno od plonk listkov.Tam smo šele plonkali, da se je včasih kar kadilo…Če bi me dobili, adijo izpit za pol leta…

Tisti ki ni upal plonkat je bi ltak cile mile 🙂

za plonkec se pa ve…učitelj gre lepo malo iz razreda nujno na toaleto 🙂
A če te dobi pa zagotovo cvek še isti hip, ne čez dan dva…vse ostalo je slab učitelj, kot opisan v zapisu avtorce.

Saj ata ni nikoli vedel, da sem plonkala…Tudi v šolo ne bi bil vabljen, če bi me dobili.
Meni je sošolec v višjih razredih zamenjal list : vzel je mojega, jaz pa njegovega.Svojega je že rešil,potem pa še mojega.
Pri tehniki. potem sem pobrisala in napisala s svojo pisavo.
Še danes tega ne pozabim in ja , bil je utrinek iz osnovne šole, ki sem si ga za vedno zapomnila.
Še danes sem hvaležna sošolcu za njegovo pomoč.

Me res zanima, če je kdo tukaj gor na Monu, ki nikoli ni ničesar prepisal.
Niti ene besede ali številke.
Ali je bil hud piflar, ali pa ni upal…
Na faksu sem imela na krilu spodaj vse polepljeno od plonk listkov.Tam smo šele plonkali, da se je včasih kar kadilo…Če bi me dobili, adijo izpit za pol leta…
[/quote]

Ne gre za to, da ni nihče prepisoval. Smo pa vedeli, da se to ne sme in če so nas zasačili, smo tudi vedeli, da sledi cvek. Pika. Brez ugovorov. Starši so se strinjali z učiteljem. Nihče ni hodil v šolo zahtevat, da se otrok, ki kršijo pravila, ne sme kaznovat. Ljudje tu se ne zgražajo toliko zaradi prepisovanja, ampak zaradi mamice, ki ne more požreti, da ima goljufanje pri testu posledice in krivi učitelja, ker je opravljal svoje delo. Razumeš?

Če hočeš izpasti pametno bodi tiho.

Ali pa zganjaj sramoto.

New Report

Close