Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj bi prehrana za avtista stala 10.000 evrov na mesec?

Zakaj bi prehrana za avtista stala 10.000 evrov na mesec?

Gledam ta prispevek, starši štiriletnega avtista razlagajo, da če bi hoteli, da se pravilno prehranjuje, bi taka hrana stala 10.000 evrov na mesec??
Kakšna hrana pa je to?

Razumem, da obstaja neka dieta, kjer naj bi se izogibal določenim živilom, vendar pa saj obstaja druga hrana, ki jo lahko je? Ali se motim? In pravijo, da branje deklaracij vzame veliko časa. Na cvetači ni nobene deklaracije. Na jabolkih tudi ne.
Igra s telefonom pa tudi dvomim, da avtistu koristi.

Video: https://4d.rtvslo.si/arhiv/slovenska-kronika/174589455

Ni vsega za verjet.
Kaj pa mislite, da otroci v Dobrni jedo, lepo vas prosim, pa so tudi avtisti med njimi.

http://www.centerdobrna.si/wp02/

Kolikor sem poguglala, naj bi avtisti na dieti jedli živila s spodnjega seznama. Ne vem, kaj od tega bi bilo tako zelo drago.

HRANA BREZ GLUTENA IN CASEINA!
Hrana, katero lahko je na specialni dieti:
-sveže sadje
-sveža zelenjava
-suho sadje(brez sulfitov, sledov praška, s katerim se neko sadje posipa)
-kokos
-čips(samostojno pripravljen)
-pomfrit(samostojno pripravljen)
-kokice(samostojno pripravljene)
-riž in riževi izdelki
-sveže meso, jetra, ribe, školjke, divjad
-koruza in vsi koruzni izdelki brez dodatkov
-proso
-krompirjeva moka in ostali krompirjevi izdelki
-soja
-sladki krompir
-sadje s koščico
-jajce(največ 2x na teden)
-zelenjava z zrnjem.

nova
Uredništvo priporoča

To je lari fari…jaz sem diabetik že 25let dozivljensko na inzulinu in seveda skozi stroga dieta in me ne pride čez mesec prehrana 200eur…Pa so prehranski artikli za diabetika tudi kar dragi…

Eni starši ne berejo, ampak govorijo naprej, kar slišijo in kar priredijo zase.Stanje se fantičku ne bo nikoli izboljšalo, pa če je ne vem kaj.
So pa lažje in težje oblike avtizma ,vse pa so povezane z vedenjskimi težavami.
Otroci živijo bolj kot ne v svojem svetu , družbe otrok nimajo radi in jih moti.

Tu mora biti kakšna napaka, to je dobrih 330 evrov na dan, toliko štirje pojejo v enem mesecu.


Poslušaj še enkrat!
10 jurjev na leto!


Poslušaj še enkrat!
10 jurjev na leto!
[/quote]

:))))
To pa ja.

je hudič, ko poslušaš površno in s predsodkom, da te itak hočejo samo nategnit

mati reče, da bi stroški zanj letno znašali vsaj 10.000 eurov, če bi mu hoteli nuditi vse, kar bi rabil.
sploh ni rekla, da se to nanaša na hrano. o hrani sta govorila samo, da je treba res dosti časa vložit v branje deklaracij.
verjetno se nanašajo na kakšne dodatne terapije, tiste kapljice menda, ki so božjastno drage, ampak vseeno zmanjšajo simptome in še kaj…


Poslušaj še enkrat!
10 jurjev na leto!
[/quote]

Auč, pa res!

Kolikor vem, se mora avtist znebiti nekih težkih kovin. Če bo jedel čips in pomfri, ki je ena najbolj škodljivih jedi, mu ta dieta zagotovo ne bo pomagala.

Vsakomesečna analiza urina v Avstraliji?
In operacija? Kakšna operacija?
Pa selitev zaradi stopnic?
Vse skupaj je kar nekaj.
Stopnice bo fant obvladal, prej ali slej.
Svojega vedenja pa nikoli.Tak je pač avtizem.Imam ju na sumu, da imata oba končano samo osnovno šolo in da nikoli nič ne prebereta.
Inui – kakšno ime je to? Eskimsko?

otrok obvlada stopnice še preveč. mislim, da se spušča in pleza po ograji in jih je tega strah…
eni hočete povsod videt samo natege.
če bi vi imeli avtističnega otroka, bi se tudi oprijeli za vsako bilko, če bi mislili, da mu s tem lahko pomagate. ali mislite, da hočeta služit s tem, ali kako

Tudi mene zanima, na kakšno operacijo naj bi šel avtist??

Tudi mene zanima, na kakšno operacijo naj bi šel avtist??
[/quote]
kontaktiraj jih in vprašaj.

https://www.columbianeurosurgery.org/news/deep-brain-stimulation-may-hold-promise-autism/

Daj, nismo od danes.Avtizem se ne da pozdraviti, niti kaj dosti omiliti.
Ko bereš o avtizmu , ko spoznaš v čem je problem in spoznaš posameznika, veš, kako delat z njim.Kaj mu paše in kaj ne.
10.000 evrov na leto pa – lepo vas prosim, kaj vse bi morala dati meni moja mama vsako leto …
Ne rečem, če nekdo res rabi operacijo noge, roke…to je nekaj drugega.
Avtizma se pač ne da pozdraviti.Isto kot Downovega sindroma ne.


kontaktiraj jih in vprašaj.
[/quote]

Saj ti ne bosta znala povedat.
Oglej si intervju.Komunikacija staršev je na psu.Nihče ne zna povedat nič.Samo da stane 10.000 evrov.To sta si zapomnila.
Mati seveda ne dela.Zdaj je na porodniški.Potem bo spet sedela doma.
Zakaj?
Ker ima osnovno šolo dokončano.Saj takoj vidiš, koliko je ura.

Torej operacija naj bi stala 60.000 evrov. Na kakšne operacije naj bi hodili avtisti, mi res ni jasno.

Tudi jaz sem za to, da se pomaga takim, ki potrebujejo nek pripomoček ali kaj podobnega nadstandardnega, ta cel prispevek mi je pa malo čuden.

Popravek – fantu je ime Inai…


Točno to, branje deklaracij vzame čas? Saj ga imajo, ona na porodniški, trenutno jima manjka samo denar! In tega bi pridobila od radodarnih slovencejskih bed…. na tale način. Avtizem ni bolezen kot taka avtizem je stanje. In stanje se ne bo spremenilo, pa če je samo lososa, pa avokado.
Avtistični otrok s telefonom, dejte no dejte. Tale slovenceljka fehtarija je presegla že vse meje zdravega razuma.
Preseliti se bodo morali, namesto da bi mu uredili eno steno za plezanje. Večina res bolnih otrok z avtizmom ima cel kup drugih težav ne pa težave kao z družabnostjo.
Novinarji spet po sistemu matere, ki ima samo za toust, pa tiste, ki ima samo za rogljičke. Vsi samo o hrani!

Avtorica, pa vsaj veš, da si funkcionalno nepismena?!

Tudi jaz imam sina avtista, pa te zgodbe nikakor ne razumem,operacija za to bolezen ne obstaja, pa tudi neka huda dieta ne. Avtisti ponavadi jejo tri stvari.Pa kakšno lepo stanovanje imajo tale družina,vse novo.

Tudi meni.Ker ni podkrepljeno z nobeno utemeljitvijo.
Kakšno posebna hrana je to, kakšna zdravila, kakšna operacija?
Starša nista povedala praktično – NIČ.

jebemti fovšljivost! kaj vam gre bolan otrok v nos? Če kdo hoče kaj dati naj da, ali pa zapre svoj kljun.
Ko berem tale forum je gori kup jamranja že če otrok ne dobiva zgolj petic, tu se gre pa za resne zadeve in bi kar obsojali.
da, obstaja poseg, po katerem so otroci bolj mirni, eni spregovorijo in spostavijo očesni kontakt, se naučijo brati, skratka napredujejo.
In zakaj si starši ne bi smeli za svojega bolnega otroka želeti napredka?
In zakaj ne bi smeli imeti lepega stanovanja?
Hudobe grde, niste toliko človeka, da bi otroku privoščili izboljšanje, po vašem bi se morali v dreku valjati, kajne?
sram vas bodi vse, ki ste pisali negativno!

New Report

Close