Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek komunikativnost delodajalca

komunikativnost delodajalca

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=147&t=11148399
dam še sem da še vi poveste svoje mnenje

ja glej vsak delodajalec komaj čaka na neke praktikante, da mu bodo guzvo delali, koristi od njih pa nobene prave
je treba malo težit, drugače ni nič

A potem ni nič narobe če jih vsaj enkrat na teden poklicem pa povem kaj bi rad oz potrebujem

ne pravijo zastonj da kdo jezika špara kruha strada

enkrat sem delala obvezno prakso v eni firmi, ki je imela rahle probleme s plačevanjem. no, takrat so itak vsi imeli probleme s plačevanjem in so se delale kompenzacije. jaz sem dolžen tebi, ti si dolžen tretjemu, tretji je dolžen meni, podpišemo kompenzacijo in nihče ni nikomur več dolžen.

no, delala sem v financah in firma je imela enega tečnega dobavitelja, ki je non stop gnjavil, kdaj bo plačan račun. dobavitelj je bil mali s.p., firma pa kar velika za občino.
no, kakor hitro je kak denar prišel na firmo, je šefica rekla, daj plačaj najprej tatečnemu, da me ne bo vsako jutro klical. evo, on je dobil plačano takoj, ostali pa so čakali po 3 mesece na plačilo.

Se vidi, da si šele na začetku. Počakaj, ko boš enkrat začel redno delati takrat boš šele videl “zanimive” stvari … naj te ne preseneti, ko ti bo kakšen delodajalec izrazil željo da bi zanj delal brezplačno, za “reference” ipd. Presežek med presežki pa je ko ne dobijo delavcev LOL

“za reference” – tole me je pa nedolgo nazaj skoraj kap, ko je ena študentka omenila, da v eni Lj agenciji delajo “za reference”. WTF? Od kdaj pa ljudje delajo brezplačno – za reference? Takega ponudnika dela bi bilo potrebno prijaviti!

jaz nerazumem tistih delodajalcev, ki jamrajo da nimajo dovolj kadra, pol ko se jim pa ponudi en praktikant pa ga ne vzamejo oz mu nič ne odgovorijo to se mi zdi mal smotano, ker kolker jaz vem delodajalec po zakonu ni dolžen praktikantu izplačevati plačo, dobiti mora samo malico in regres

jaz tudi ne, al pa so povprečni odrasli

Meni osebno se je že zgodilo da so toliko zavlačevali da je kadrovnik šel še na bolniško

New Report

Close