Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pomagati psihično neodzivni osebi

Kako pomagati psihično neodzivni osebi

Gre za osebo na forumu, ki samo piše in piše. Poskušal sem ji pomagat, a odziva se in razumeva zelo slabo, selektivno; kaže na nekakšno katatonično stanje in verjetno halucinacije, recimo zaradi kake shizofrenije.
Zdi se mi, da nima nikogar, ki bi opazil njeno stanje in ji poiskal pomoč.

Kako se lahko taki osebi pomaga?

Tako osebo pustiš na miru.Ker samo razmetavaš svojo energije, pri takih ne prideš 1cm naprej.
Živi in pusti živeti.
So še drugi na svetu.Taki, ki se odzivajo in ti vračajo.

Tako osebo pustiš na miru.Ker samo razmetavaš svojo energije, pri takih ne prideš 1cm naprej.
Živi in pusti živeti.
So še drugi na svetu.Taki, ki se odzivajo in ti vračajo.
[/quote]
Tu se ne gre, da bi morala karkoli “vračat”. Ženska rabi pomoč profesionalca, a je zaradi svojega stanja očitno ne zmore poiskat.

Xrobe? Pust, ni tvoj problem.

Xrobe? Pust, ni tvoj problem.
[/quote]
Ne ne, on je že “ok” v primerjavi s tole. Že ima kake občasne izpade, a je drugače normalno odziven.. 🙂


Tu se ne gre, da bi morala karkoli “vračat”. Ženska rabi pomoč profesionalca, a je zaradi svojega stanja očitno ne zmore poiskat.
[/quote]
Povej v kateri temi, ker ena je, ko ima rada, da je njena tema vedno nekje na vrhu. Ona išče pozornost ne pa česa drugega. Mislim, da prej bi rabla ornk sporočilo, da jo strezne kot usmiljene komentarje.


Povej v kateri temi, ker ena je, ko ima rada, da je njena tema vedno nekje na vrhu. Ona išče pozornost ne pa česa drugega. Mislim, da prej bi rabla ornk sporočilo, da jo strezne kot usmiljene komentarje.
[/quote]
Na prvi pogled se že zdi kot iskanje pozornosti, ampak glede na njeno “neodzivnost” nisem prepričan, če je varno jo preveč “drezat”, da ne stori kako neumnost…


Na prvi pogled se že zdi kot iskanje pozornosti, ampak glede na njeno “neodzivnost” nisem prepričan, če je varno jo preveč “drezat”, da ne stori kako neumnost…
[/quote]
Nope ni tko 😉.


Nope ni tko 😉.
[/quote]
Delaš na psihiatriji? 🙂

In kako veš, da je ženska*?

Piše v ženskem spolu, a na internetu se nikoli ne ve 😉

Moja izkušnja: nekdo si mora najprej želeti pomoči.


Daje vtis, kot bi si je želela, a ima neke zadržke ali fiksna prepričanja..


Daje vtis, kot bi si je želela, a ima neke zadržke ali fiksna prepričanja..
[/quote]

Nekdo, ki pomoč potrebuje in si jo želi, jo tudi sprejme.
Tole ni stanje nastalo čez noč, se ti ne zdi?


Daje vtis, kot bi si je želela, a ima neke zadržke ali fiksna prepričanja..
[/quote]
Goni svojo mantro in ne posluša nasvetov.

Nekdo, ki pomoč potrebuje in si jo želi, jo tudi sprejme.
Tole ni stanje nastalo čez noč, se ti ne zdi?
[/quote]
Pravi, da je, ampak kaj je res, mi ne moremo vedet.

zakaj misliš, da si ti poklican, da pomagaš tej osebi?
zakaj misliš, da oseba sploh hoče pomoč?

res najprej premisli, zakaj ti hočeš pomagat. kaj si ti obetaš od tega, oziroma, kaj te sili v to.
se hočeš izogniti kakemu svojemu problemu?


Pravi, da je, ampak kaj je res, mi ne moremo vedet.
[/quote]

Potem tudi pomagati ne moreš.


Vsi drugi jo ignorirajo. Mene zanimajo možnosti, da se ji kako pomaga.
Daje ali dajala je vtis, da si pomoči želi.

Nekaj časa mi je bila izziv, zdaj pa se mi ne da več, ker ji samo z usmerjanjem očitno ne morem pomagat 🙂

Koliko casa pa ze pise sem? Mozno, da jo poznam, opis ustreza. Je tudi prej ze pisala sem. Ji poskusamo pomagati ze nekaj mesecev, pa nic. Kot so ti ze napisali je najbolj verjetno, da samo isce pozornost. Ce je ista oseba se izogiba tudi psihiatrov, pravi, da jo vsi skenslajo, imam pa obcutek, da sama odneha.

Taki osebi se pomaga tako, da se jo spodbuja k pisanju. Temu se reče lahko tudi terapevtsko pisanje, da oseba iz globine svoje duše prelije v tekst vse kar misli.

drug drugega programiramo

Ja, da pise je ok, saj ona, ce je ista oseba pise – zgodbe, pesmi. Ampak, da mori drugim in istocasno niti noce pomoci je pa drugo.


Od decembra. V redu, zanimivo…


Zdi se smiselno, nisem pa prepričan, da je v njenem primeru zares to prava terapija.

Osebo poznaš osebno? Potem ji osebno pomagaj.
Zakaj bi ji pomagal? Ter zakaj ravno ti?

New Report

Close